dantų
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų“.
Atsakė, ar tikrai elektrinis šepetėlis valo dantis geriau už tradicinį
Šiais laikais elektrinių dantų šepetėlių galima rasti turbūt kiekviename didesniame prekybos centre, o atsiliepimų apie jų efektyvumą taip pat netrūksta. Visgi, ar tikrai jais valant dantis galima pašalinti daugiau apnašų nei naudojant tradicinius šepetėlius?
Vilniaus Šeškinės „InMedica“ klinikos burnos higienistas Gytis Sviglinskis pastebi, kad elektrinius dantų šepetėlius kol kas naudoja nedidelė pacientų dalis, tačiau su jais susijusių panašių klausimų išgirsta gana dažnai.
Naudojate elektrinį dantų šepetėlį? Įspėja šiukštu nekartoti 1 klaidos
Odontologai įspėja, kad milijonai žmonių, naudojantys elektrinius dantų šepetėlius, daro vieną jų naudojimo klaidą, kuri didina riziką užsikrėsti pavojinga liga.
Nauji tyrimai parodė, kad net 41 proc. elektrinių dantų šepetėlių naudotojai nepakankamai dažnai keičia galvutes, todėl dantys išvalomi daug prasčiau, rašo thesun.co.uk.
Kai kurie net prisipažino visiškai nekeičiantys elektrinio dantų šepetėlio galvutės.
Joku būdu dantų šepetėlio nelaikykite šioje vietoje: nenorėtumėte žinoti, kas ant jo kaupiasi
Anot odontologo, jei dantų šepetėlį laikysite neapsaugotą prie kriauklės vonioje, ant jo gali patekti nemalonios bakterijos.
Dažniausiai ryte išlipę iš lovos ir įėję į vonią, tikriausiai išsivalote dantis automatiškai, o tada jau galite pradėti dieną.
Nors galbūt apie šią rutiną daug net nesusimąstote, tačiau odontologas „TikTok“ platformoje atskleidė rimtą priežastį, kodėl turėtumėte iš naujo įvertinti, kur vis tik laikote dantų šepetėlį, rašo express.co.uk.
Pastebėjote šias žymes ant dantų pastos? Štai, ką jos reiškia
Galbūt anksčiau teko girdėti, kad spalvotos žymės – paprastai kvadrato arba trikampio formos – ant dantų pastos tūbelės atskleidžia jos sudėtį. Tačiau internete gausu melagienų.
Vienas iš labiausiai paplitusių mitų – kad šie raudoni arba mėlyni „ženklai“ suteikia žmonėms informaciją apie gaminio sudėtį, rašo mirror.co.uk.
Radinys 9-mečio skrandyje pribloškė net medikus: to matę dar nebuvo
Medikai liko šokiruoti, kai 9 metų berniuko iš Saudo Arabijos skrandyje aptiko elektrinį dantų šepetėlį. Laimei, jį pavyko sėkmingai pašalinti.
Saudo Arabijos gydytojai apstulbo, kai Kalėdų dieną 9 metų vaiko skrandyje aptiko automatinį dantų valymo prietaisą, rašo nypost.com.
Šis incidentas įvyko Mekoje, kai neįvardytas vaikas netyčia prarijo elektrinio dantų šepetėlio galvutę. Incidento aplinkybės vis dar neaiškios.
Perka dantų protezų valymo tabletes, nors jų neturi: nustebsite, kur jas naudoja
Mėgstantiems arbatą visada reikia žinoti vieną svarbų dalyką – kaip pašalinti arbatos dėmes iš puodelių. Rudos dėmės puodelio viduje nėra nehigieniškos, tačiau atrodo neestetiškai ir ilgainiui gali sugadinti puodelius.
Tamsiai ruda arba juoda spalva, kurią išskiria arbata, yra dažniausia dėmių kaltininkė – ji nudažo beveik viską, ką tik gali nudažyti. Arbata nudažo puodelius dėl šiame gėrime esančių taninų, rašo express.co.uk.
Atkreipkite dėmesį į šiuos 4 ženklus ant dantų: štai, ką jie atskleidžia
Neretas žmogus galvoja, kad, norint pašalinti apnašas nuo dantų, šepetėlį reikia stipriai spausti. Tačiau tai ne visai tiesa, kadangi apnašos yra labai minkštos, jas galima nuvalyti paprasčiausiu rankšluosčiu. Vienintelė priežastis, kodėl naudojame šepetėlį, yra ta, kad su juo galima pasiekti tolimiausias burnos vietas. Portale mirror.co.uk nurodomi 4 ženklai, išduodantys, kad savo dantis valote per stipriai, ir 4 būdai, kaip to išvengti.
Dantų priežiūros klaidos gali baigtis liūdnai: įsidėmėkite ir nekartokite
Prakalbus apie skausmą, viena iš pirmųjų asociacijų – dantų skausmas. Tai vienas įkyriausių ir nekenčiamiausių žmonių patiriamų pojūčių. Jo priderinti prie iš anksto paskirto vizito pas odontologą neįmanoma. Turbūt daugelis gyventojų yra patyrę, ką reiškia vidury nakties prabusti dėl danties skausmo ir nežinoti, ko griebtis. Vaistininkė pataria, kaip sau suteikti pirmąją pagalbą prieš apsilankant pas padėti galintį specialistą.
Valydamasi dantis mergina išsiaiškino tiesą: pastą netyčia sumaišė su lubrikantu
Moteris liko pakraupus, kai išsiaiškino, kad keisto skonio dantų pasta, kurią ji naudojo, iš tiesų buvo visai kas kita.
Išsigandusi moteris, „Tiktoke“ pasivadinusi „Primrose Jorgenson“, savo patirtį užfiksavo vaizdo įraše, kuris dabar jau peržiūrėtas daugiau nei 1 milijoną kartų. Su dantų šepetėliu burnoje ji aiškina: „Mano mama nupirko dantų pastos, bet vakar besivalydama dantis pastebėjau, kad jos skonis keistas.
Kartą ir visiems laikams: šiukštu nedarykite dažnų dantų valymo klaidų
Nors žinome, kad nepakanka valytis dantis ryte ir vakare, specialistai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai net ir tokio dažnumo gyventojams sudėtinga laikytis ir pateikia patarimų, kaip burnos higienos rutiną susikurti kuo paprasčiau.
„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi pagrindiniais patarimais, kurie pravers ir suaugusiems, ir vaikams.
1 patarimas. Pasirinkite tinkamą dantų šepetėlį.
Tinkamai burnos higienai labai svarbus kruopštus dantų valymas šepetėliu.
REKLAMA
REKLAMA
Valydami dantis nepamirškite šių priemonių: užtikrins švarą
Baimė apsilankyti pas dantų priežiūros specialistą ir atmestina burnos higiena – tiesiausias kelias į rimtas dantų ir dantenų ligas, neplanuotas išlaidas ir vis stiprėjantį skausmą.
Naudingais patarimais, kaip nugalėti apsilankymo pas odontologą baimę ir kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, dalijasi „Camelia“ vaistininkė Aida Šeputienė ir „Skraidentos“ burnos higienistė Dovilė Turkovė.
Verta žinoti: skelbia apie pokyčius dantų protezavimo eilėse
Valstybinė ligonių kasa skelbia naujieną visiems, kurie turi teisę dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Išspręsta dešimtmečio problema – eilių nebelieka. Nuo sausio dantų protezavimo paslaugą bus galima gauti iš karto.
„Šiemet iš PSDF biudžeto dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti buvo skirta net 6 mln. eurų daugiau nei pernai ir net 13 mln. eurų daugiau nei 2018 m., iš viso – 39,2 mln. eurų.
Medikė įspėja: populiarėja nauja mada dantų pastą naudoti lovoje
Per keletą pastarųjų mėnesių „Reddit“ pasirodė keletas įrašų, kuriuose pasakojama apie žmonių patirtį sekso ar masturbacijos metu vietoj lubrikanto naudojant dantų pastą – šie pasakojimai atrodo labai skausmingi.
Sakysite, kodėl kam nors šautų į galvą išbandyti tokį dalyką – pasirodo, tokia mintis atėjo ne vienam. Tuo tarpu viena medikė nusprendė įsitraukti į diskusiją ir įspėti žmones, kad pavojinga dantų pastą naudoti kur nors kitur, ne burnoje, rašoma mirror.co.uk.
Įspėja: netinkamas veido kaukės dėvėjimas gali sukelti dantų ligas
Odontologai įspėja, kad netinkamai dėvimos veido kaukės gali sukelti dantų ligas.
Ekspertai įspėja, kad netinkamas kaukių dėvėjimas gali sukelti dantų ir dantenų problemų. „SmileDirectClub“ vyriausiasis medicinos ekspertas dr. Jefrey Sulitzeer sako, kad „kaukės burna“ vadinamas sutrikimas gali sukelti ir rimtas ligas, rašoma dailystar.co.uk.
Kaukę dėvint ilgą laiką žmonės kartais pradeda kvėpuoti per burną, o ne per nosį.
Ant grindų ir sienų pastebėjote įbrėžimus? Prireiks vos 1 priemonės
Daugelio manymu, dantų pasta – tai priemonė, kuri tik valo dantis. Ne visi žino, kad dantų pasta turi ir kitų galių. Dantų pastą galima naudoti dar keletui paskirčių, kurių turbūt nežinojote. Šiame straipsnyje aprašomi dantų pastos panaudojimo būdai už vonios ribų.
Vokų klijavimas
Laiškų siuntimas jau yra praeities dalykas, bet jei laiškus vis dar siunčiate, vokams užklijuoti galite naudoti dantų pastą.
Šiaulietė mama nebegali tylėti: „Laukiu karantino pabaigos, kad pažiūrėčiau medikei į akis“
Šiauliuose gyvenanti Karolina sako, kad ji tylėti nebegali ir savo istorija nori pasidalinti viešai. Moteris tikina, kad Šiaulių medikai nesivargino tvarkyti jos dvimečio sūnaus dantų, kai šis naktimis pabusdavo dėl didžiulių skausmų, kuriuos sukeldavo burnoje vis atsirandančios pūslės. Tuo metu berniuką gydžiusi odontologė sako, kad viskas buvo atlikta teisingai, o dėl tokios vaiko dantų būklės tikriausiai bus kalta netinkama jų priežiūra.
Gydytoja sukritikavo balinančias dantų pastas: tai – mitas
Nors apie burnos sveikatą ir dantų priežiūrą kalbama dažnai, tačiau specialistai pastebi, kad mitai apie gražius dantis ir toliau plačiai paplitę. Dažnai girdima, kad dantų balinimas kenkia dantims ir graužia dantų emalį, tad to daryti nerekomenduojama.
Pasigaminkite dantų pastos namie – dantys bus balti kaip niekada anksčiau
Ar kada nors bandėte dantų pastos nepirkti, o namuose ją pasigaminti patys? Šiandien pateikiame jums naminės dantų pastos receptą, kuri taip pat ir balins jūsų dantis. Pastai reikės: 3 arb.š. kokosų aliejaus; 2 arb.š. sodos; 3-5 lašų mėtų arba ramunėlių eterinio aliejaus. GAMINIMAS Sumaišykite visus ingredientus. Galite gaminti didesnį kiekį ir laikyti užsukamame indelyje. Natūrali dantų pasta palaikys gerą burnos mikroflorą, o soda balins dantis.
Įgėlė bitė: iki mirties – vos kelios sekundės
Vasarą tikriausiai nei vienas poilsiautojas nenorėtų sulaukti stipraus vabzdžio įgėlimo. Tačiau iš pirmo žvilgsnio tokia paprasta situacija gali turėti ir rimtų pasekmių, jeigu nesureaguosime į ją tinkamai. Medicinos centro „Northway“ specialistai atskleidžia, kaip elgtis, įgėlus bitei, širšei arba vapsvai. Reakcija į vabzdžių įgėlimą gali būti normali arba alerginė. Jeigu žmogus yra alergiškas, vabzdžio įgėlimas gali būti pavojingas gyvybei.
Užtepkite akių tušo ant plaukų: rezultatas maloniai nustebins
Tikrai nebūtina kiekvieną kartą pirkti brangias kosmetikos priemones. Verčiau pataupykite pinigus ir stenkitės dažnai neišlaidauti. Apost.com siūlo kelis triukus, padėsiančius sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Pieno vonia veidui Piene esančios pieno rūgštys, kurios, pasak mokslininkų, turi epiderminių ir derminių savybių. Užtepkite pieno ant veido ir kaklo, naudodami kosmetinius vatos diskelius ar vatą.
Dantų pastą panaudojo neįprasčiausiu būdu: pateikiame 10 genialių sprendimų
Dantų pastą galima naudoti ne tik dantims valyti. Manote, kad klystame? Patys įsitikinkite, kad ne. Dantų pastą galima panaudoti netgi labai kūrybingai buityje. 1. Jeigu įkando uodas, užtepkite toje vietoje truputį pastos – patinimas sumažės, nustos niežtėti. 2. Dantų pasta padės susidoroti su nemaloniais pojūčiais nusideginus (tačiau tepti ant atvirų žaizdų jos negalima!) – išvengsite pūslių ir sumažinsite skausmą. 3. Dantų pasta balina ne tik dantis, bet ir... nagus.
3 higienos dalykai, kuriuos visą gyvenimą darėte netinkamai!
Nuo mūsų sveikatos priklauso ir darbingumas, ir savijauta. Niekas nenori iškristi iš sau įprasto gyvenimo ritmo dėl kokios nors ligos. Tačiau kartais pasitaiko situacijų, kuomet nežinome, kaip elgtis. Ar galima plautis rankas nešvarioje kriauklėje? Ar nutiks kas nors blogo, jei pasiskolinsime dantų šepetėlį? O nosies purškalą? 1. Ar galima plautis rankas nešvarioje kriauklėje? Kartais taip būna, kad kriauklė tualetuose yra nešvari.
Šias dantų priežiūros klaidas darote kiekvieną dieną: nekartokite jų
Bent kartą odontologo kabinete per metus apsilanko vos 40 proc. lietuvių. Tačiau tai nereiškia, kad likusieji, nesilankantys pas specialistus, tinkamai rūpinasi savo kasdienine dantų priežiūra. Odontologijos klinikos „Albodent” burnos higienistė Evelina Buzienė atskleidžia dažniausiai daromas dantų higienos klaidas ir pataria, kaip taisyklingai vertėtų juos prižiūrėti.
Mama išspaudė dantų pastą lėkštėje – dukrą išmokė vienos taisyklės
Juk neveltui sakoma: „Žodis – ne žvirblis“. Šios gyvenimo taisyklės paslapčių savo dukrą nusprendė pamokyti viena mama. Tiesa, kiek neįprastu būdu. Savo 11-metę dukrą Breonną amerikietė Amy Beth Gardner neseniai išleido į mokyklą ir pagalvojo, jog vieną gyvenimo pamoką ji galėtų išmokyti ir ji pati, rašo dailymail.co.uk. Ji paėmė lėkštę ir į ją išspaudė visą tūtelę dantų pastos.