dailininkas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dailininkas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dailininkas“.
Mirė gerbiamas Lietuvos dailininkas
Pasvalio rajono gyventojus vakar pasiekė skaudi žinia – mirė gerbiamas krašto dailininkas ir grafikas Vaidotas Kvašys. Velionis stipriai prisidėjo prie Pasvalio krašto muziejaus veiklos ir buvo minimas tik šiltais žodžiais.
Kolegos iš muziejaus pasidalijo skaudžia žinia apie dailininko netektį.
Minėjo tik šiltais žodžiais
Žinia apie kultūrinio lauko veikėjo V. Kvašio mirtį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Pasvalio krašto muziejus.
Mirė gerbiamas Lietuvos dailininkas
Skaudi žinia – vasario 19 dieną, eidamas 87-uosius metus, mirė gerbiamas Lietuvos dailininkas Algirdas Indrašius.
Socialinio tinklo „Facebook“ Vyžuonų šv. Jurgio parapijos puslapyje pranešama, kad 2024 m. vasario 19 d. į Anapusybę iškeliavo gerbiamas ir mylimas kraštietis, dailininkas A. Indrašius.
Rašoma, kad A. Indrašius gimė 1937 03 02 Vyžuonose. 1966 m. baigė Lietuvos dailės institutą. 1966–70 m. dirbo Telšių taikomosios dailės technikume.
Skaudi žinia: mirė žymus Lietuvos architektas
Liūdna žinia – spalio 7 dieną mirė vienas iš dailininkų grupės „Angis“ narys, architektas Kęstutis Lupeikis.
Skaudžia žinia apie netektį socialiniuose tinkluose pasidalino Kauno modernaus meno fondas.
Liūdna žinia. Kątik netekome vieno iš „Angies“ narių – Kęstučio Lupeikio.
„Ore tvyro negera nuojauta, kad atsitiks kažkas, kažkas baisaus.
Liūdna žinia: mirė uostamiesčio dailininkas Andriulionis
Uostamiesčio gyventojai dalinasi liūdna žinia – naktį iš pirmadienio į antradienį mirė žinomas dailininkas Danas Andriulionis. Vyrui buvo 71 metai.
„Šiąnakt viena kosmoso styga nutrūko. Išėjo žmogus, kūrėjas, tėvas, vyras, bičiulis, mokytojas. Su aukšta morale ir saviverte, bet niekada nesusireikšminęs, kuklus. Drąsiai gyvenęs gyvenimą, be baimių, vidinių suvaržymų, savo ašyje, su atviru didžiuliu kūrybiniu kanalu. Kūręs iš įdomumo ir malonumo. Ne per kančias.
Dailininkas Petravičius popieriuje sukausto rusų karių veidus: noriu išvežti į Ukrainą, kad vaikai galėtų spjaudyti
Purvina fizionomija, suktas žvilgsnis, pieštuko paliktos „kulkų“ žymės. Dailininkas Mantas Petravičius į popierių sukloja, kaip pats sako, absoliutų blogį – nuo karo pradžios piešia rusų karius, atsidūrusius ukrainiečių nelaisvėje. Dailininkas jau pametė skaičių, kiek veidų nupiešė – portretų aibė artėja link 200 vienetų.
M. Petravičius okupantų negaili – kapoja ir šaudo juos pieštuku. „Net ir popierius neatlaiko tokio piešimo – praplyšta“, – sako autorius.
Mirė dailininkas Valdas Gilius
Antradienį Lietuvą pasiekė liūdna žinia. Eidamas 62-uosius savo gyvenimo metus mirė dailininkas Valdas Gilius.
Liūdna žinia „Facebook“ paskyrose dalijasi vyro draugai ir pažįstami. Pačiame vyro profilyje publikuojami draugų įrašai.
Vyras gimė 1960 m. Kaune. 1984 m. baigės tapybos studijas LTSR valstybiniame dailės institute, o nuo 1985-ųjų dalyvavo įvairiose parodose.
Rokiškio rajone – kitokie daugiabučių vaizdai
Kol šalis kenčia nuo visuotinio karantino, atokus Juodupės miestelis Rokiškio rajone prablaškyti savo gyventojus sugalvojo gatvės dailininko piešiniais ant pilkų daugiabučių sienų. Milžiniškos pieštos figūros išties įspūdingos, o spalvingas gatvės menas dar ir nuobodulį išstumia.
Gatvės menas dabar pasitinka visus gyventojus ar tik pravažiuojančius pro Juodupės miestelio centrinę dalį.
Skaudi žinia: mirė žinomas Lietuvos dailininkas
Eidamas 82-uosius trečiadienį mirė grafikas, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys Antanas Rimantas Šakalys.
Atsisveikinti su dailininku galima Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje, laidotuvės penktadienį 13 val. Antazavės kapinėse Zarasų rajone, pranešė LDS galerija „Arka“.
A. R. Šakalys baigė kinematografijos institutą, dirbo kino studijoje, daug nuveikė grafikos, knygų iliustravimo, tapybos, ekslibriso, dizaino, estampo bei suvenyrinės filatelijos srityse.
Skaudi žinia: mirė nusipelnęs Lietuvos dailininkas
Mus ką tik pasiekė žinia, kad rugsėjo 30 dieną, mirė dailininkas, pirmos privačios galerijos įkūrėjas Stasys Juškus, gimęs 1936 metais.
Rytoj Spalio 2 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje 7.30 val. kunigas Julius Sasnauskas laikys mišias už dailininką ir galerininką Stasį Juškų. Nuo 15 val. iki 20 val. Vilniaus laidojimo rūmuose “Ritualas” (Olandų g. 22, 1 įėjimas, 1 salė) vyks urnos lankymas ir atsisveikinimas.
Spalio 3 d. urna su palaikais išnešama 12 val.
Mokslininkai įrodė: Leonardo Da Vinci vienodai gerai valdė abi rankas
Florencijoje esančios Uffizi galerijos mokslininkai įrodė, kas jau seniai buvo įtariama: kad Renesanso genijus Leonardo Da Vinci galėjo vienodai gerai rašyti, piešti ir tapyti abiem rankomis. Muziejaus tyrimų ir restauravimo institutas tai patvirtino išanalizavęs piešinį „Peizažas (8P)", laikomą ankstyviausiu jo darbu. Piešinys, kuriame pavaizduota per Florenciją tekanti Arno upė ir Montelupo pilis, datuojamas 1473 metais, kai menininkui buvo 21-eri.
REKLAMA
REKLAMA
Garsus tapytojas, kentėjęs nuo maniakinės depresijos – Vincentas van Goghas
Skaitytojams siūlėme pasitikrinti žinias – atsakyti į klausimą, kuris garsus tapytojas kentėjo nuo bipolinio afektinio sutrikimo (maniakinės depresijos). Viktorinoje dalyvavo 499 žmonės. 27 proc. dalyvavusiųjų viktorinoje teigė, kad tai – Pablo Picasso, 3 proc. manė, kad tai – Claudas Monet. Teisingas atsakymas – Vincentas van Goghas, taip atsakė beveik 61 proc. Vincentas van Goghas (1853–1890) – olandų tapytojas, vienas žinomiausių dailininkų pasaulyje.
Vilniuje perlaidotas dailininkas V. Kasiulis
Vilniuje, Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje perlaidotas prieš 20 metų Paryžiuje miręs dailininkas Vytautas Kasiulis ir jo žmona Bronė, pranešė LRT televizija. V. Kasiulio žmona dailininką pergyveno 15 metų. Jos dėka Lietuvą pasiekė vyro 950 kūrinių archyvas. Iš Lietuvos per karą, būdamas 26–erių, pasitraukęs dailininkas sakydavo, kad grįš tik tada, kai šalis bus laisva, todėl simboliška, kad V. Kasiulis Lietuvoje perlaidotas, kai Lietuva mini ir savo atkūrimo, ir dailininko šimtmetį.
Nužudyto kompozitoriaus byla stringa: prokuroras paskubėjo?
Vieno iš kaltinamųjų kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymu advokatas prašo grąžinti bylą prokurorui dėl prastai surašyto kaltinamojo akto. Tai paaiškėjo Vilniaus apygardos teismui penktadienį atvertus baudžiamąją bylą. Įtariamojo Skirmanto Jankausko advokato Tomo Meidaus prašyme teismui rašoma, kad prokuroro Liutauro Radzevičiaus surašytame kaltinamajame akte trūksta tikslumo ir konkretumo. Šis prašymas bus išnagrinėtas penktadienį.
Dailininkės nužudymo byla: kaltinamieji išgirdo liūdnas žinias
Vilniaus apygardos prokuratūra dar trims mėnesiams prašo pratęsti suėmimo terminą kaltinamiesiems dėl Lietuvoje žinomos dailininkės Agnės Každailytės nužudymo ir jos daiktų vagystės. Kaltinimai iš savanaudiškų paskatų nužudžius menininkę pateikti aštuonis kartus teistam 27-erių metų Mindaugui Lozoraičiui. Jis taip pat kaltinamas neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės įgijimu bei panaudojimu, pasikėsinimu sukčiauti, vagyste bei turto sunaikinimu bendrininkų grupėje.
Tai – ne nuotraukos: dailininkas teptuku atkuria realybę
Ar ir jūs pamanėte, jog čia – nuotrauka? Venesueloje gyvenantis tapytojas Gustavo Silva Nunezas pristatė itin realistiškų piešinių parodą. Talentingas menininkas sukūrė eilę piešinių, kuriuose – vandenyje besipliuškenantys vyrai ir moterys. Ar norėtumėte tokio paveikslo savo vonios kambaryje? Hiperrealistiniuose piešiniuose apsigyvenę žmonės niekuo nenutuokiantį svečią galėtų ir išgąsdinti. Menininko gerbėjai sako, kad autorius po truputį naikina ribas tarp realybės ir vaizduotės.
Įstatymų spragos: nuogas koleges nutapęs dailininkas priekabiavo, bet baudžiamas nebus
Žinomo kauniečio dailininko Prano Griušio komentarai ir veiksmai kolegės atžvilgiu atitinka priekabiavimą dėl lyties, tačiau jis nėra moters darbdavys, todėl įstatymo nepažeidė – taip išaiškino Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. „Vyrų jis taip nebūtų pavaizdavęs, tai pareiškė ir ekspertai iš lyčių studijų centrų. Tačiau yra tokia įstatymo spraga, kad nuobaudos negalime skirti jam - atsakomybė numatyta tik vadovui, darbdaviui, o pastarasis šiuo atveju yra VDA rektorius.
Fotomenininkas pasaulį tyrinėja ir teptuku
Fotografas ir tapytojas Saulius Jankauskas įsitikinęs – jei bandytų save versti tapyti – nepavyktų. „Jei daryti vien tam, kad daryti, tai geriau pagulėti ir nosį pakrapštyti“, – juokiasi jis. Sauliaus JANKAUSKO asmeninio archyvo nuotr. Jei vienas ryškiausių Šiaulių fotomenininkų Saulius Jankauskas būtų rašytojas, jo vieši pareiškimai, įžvalgos ir pajautimai neabejotinai sugultų įžvalgų dienoraštyje.
R. Ničajus susipažino su menu piešdamas ant sniego
Jolanta GRUBLIAUSKAITĖ „Laiptų galerijoje“ atidaryta panevėžiečio Ričardo Ničajaus tapybos paroda „Regėjimai“, skirta autoriaus 60-mečiui paminėti. Lietuvos dailininkų sąjungos narys aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, jo darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai. R. Ničajus sukūrė ir sienos tapybos kompozicijų interjerams, namų fasadams Šiauliuose, Panevėžyje.
Pieštukais ispanas kuria fotografijas primenančius piešinius
Nors Adolfo Fernandezas Rodriguezas pradėjo piešti pieštukais būdamas jau 40 metų, jis taip gerai įvaldė šią techniką, kad jo piešiniai atrodo lyg tikros fotografijos. Jo kūriniuose galima pamatyti realistinius bangų ir vandens lašų vaizdus, įvairius atspindžius bei labai detalius piešinius, kuriuose žmogaus rankos yra šieno krūvoje. Galite patys įsitikinkite įspūdingu ispano dailininko talentu, pažvelgę į apačioje esančius jo kūrinius.
R. Magritte`ui nori sugrąžinti dangų, akis ir katiliukus
Gera žinia meno gurmanams – Niujorke, Modernaus meno muziejuje, atidaroma žymaus belgų siurrealisto Rene Magritte`o kūrinių paroda. Lankytojai turės progą susipažinti su ankstyvąja jo tapyba. Katiliuko formos skrybėlės ir žydras dangus labiausiai įsimena R. Magritte`o kūryboje. Tai, kas nuo rugsėjo 28-osios bus eksponuojama Niujorke, R. Magritte`o kelio pradžia – nuo 1926-ųjų iki 1938-ųjų metų. Iš viso parodoje – 80 kūrinių.
Dailininkas P. Gailius: svarbiausia – gyvenimas
Monika Petrulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Vilniaus galerijoje „Kunstkamera“ – paroda, specialiai atvežta iš Paryžiaus. Galerija supažindina su ankstyvąja išeivijos dailininko Prano Gailiaus kūryba.
Dailininkas P. Gailius iš Lietuvos pasitraukė būdamas 16-os ir dailės pradėjo mokytis jau emigracijoje. Paryžiuje jis pateko į dailininko Fernand`o Leger globą, žavėjosi P. Cezzane`u, El Grecu, tačiau tikina, kad vienas ryškiausių jo kūrybos bruožų – lietuviškumas.
Š. Sauka: pasaulis yra iš šlykščių dalykų padarytas
Jolanta Kryževičienė, LRT radijo laida „Kultūros savaitė“, LRT.lt „Pažiūrėk, pasaulis ir yra iš tokių šlykščių dalykų padarytas. Iš visokių sliekų, siurbėlių. Bet pasaulis yra pasaulis. Mes jį mylime, jis gražus“, – interviu LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“, duotame 2002 metais, sakė dailininkas Šarūnas Sauka.
Žymaus Paryžiaus dailininko grįžimas gimtinėn
Galima lažintis, kad daugumai lietuvių Vytauto Kasiulio pavardė nieko nesako. O štai kultūringas paryžietis nepasimestų: „O, Kasiulys! – sušuktų kirčiuodamas, kaip prancūzams įprasta, paskutinį skiemenį. – Tai vienas žymiausių XXa. Paryžiaus mokyklos dailininkų.“ Laimei, šį konfūzą šiandien jau galima ištaisyti, ir netgi su kaupu: pačiame Vilniaus centre pagaliau atidarytas didelis modernus Vytauto Kasiulio dailės muziejus.
Išskirtinis kruopštumas: japonų dailininkas kiekvieną savo paveikslą piešia ištisus metus
Japonų dailininko Manabu Ikeda paveikslai stebina dviem, rodos, priešingais dalykais – milžinišku dydžiu ir itin smulkiomis detalėmis. M. Ikeda and kelių metrų dydžio drobės piešia plunksna ir tušu, o sukurti vieną tokį paveikslą užtrunka iki dvejų metų. Pradėdamas darbą net pats menininkas nežino, kaip jis atrodys, kai bus baigtas, rašo Odditycentral.com. Pirmiausia M. Ikeda ant drobės perkelia kelis vaizdus iš savo eskizų knygelės, kurioje kasdien fiksuoja visas į galvą šaunančias idėjas.
Kitokia tapyba ant kūno
Tapyba ant kūno – iš pirmo žvilgsnio nei naujas, nei labai originalus reiškinys. Vieniems jis asocijuojasi su ne visai aiškios paskirties renginiais, kur drugeliais išpieštos ilgakojės laksto su priklijuotais žalias nagais, papūgų šukuosenomis ir keistu dažų deriniu, vadinamu makiažu, ant veido. Kitiems prieš akis stovi tos pačios pusnuogės ilgakojės, tik žvilgsnis krypsta kiek žemiau nei į papūgų šukuosenas.
Miestelio gyventojai išgelbėjo freską
Algimantas BRIKAS Meškuičių (Šiaulių rajonas) kultūros namų darbuotojai nesutiko, kad prieš keletą dešimtmečių sukurta freska būtų uždažyta ar kitaip sunaikinta. Taip, kaip prieš keletą metų pasielgta Šiaulių universitete. Freska gerokai sunyko Dailininkas monumentalistas Vitolis Trušys darbavosi Meškuičių kultūros centre. Kruopščiai dirbo prie savo paties kūrinio, daryto prieš 45-erius metus. Garsus meninkas, 40 metų dėstęs Šiaulių universitete, dabar įsikūręs Vilniuje, atvyko į Meškuičius.
Latvijoje – muziejus vienam svarbiausių XX a. dailininkų
Margarita Alper, LRT televizijos „Panorama“, LRT.lt Abstrakčiojo ekspresionizmo dailininko Marko Rothko gimtajame mieste Latvijoje atidarytas dailininkui skirtas meno centras – praėjus šimtui metų po to, kai šis menininkas išvyko ir savo šlovę bei turtus rado Amerikoje. Markas Rothko gimė 1903-aisiais Daugpilyje kaip Markus Rotkovičius, žydų šeimoje. Tuo metu jo gimtasis miestas vadinosi Dvinsku ir priklausė Rusijos imperijai.
Viena kovo pradžios diena Paryžiuje
Kai lietuviai džiaugiasi pavasario pradžia, Prancūzijoje dar žiema (čia pavasaris prasideda kovo 21 dieną). Paradoksalu, nes Prancūzijoje jau vyšnios baltos nuo žiedų, o Lietuvoje dar nuo šalnos. Studijuoju vakarų Prancūzijos miestelyje Angers, kuris yra netoli Atlanto vandenyno ir šiuo metų laiku dėl savo nedėkingos geografinės padėties skęsta drėgmėje – jei ne lietuje, tai rūke.Pasiilgusi saulės nusprendžiau aplankyti Paryžių.
P. Juškos tapyboje – svarstymai apie rutiną ir ritualus
Vilniaus dailės galerija „Akademija“ pristato vieną iš nedaugelio dailininkų, puoselėjančių akademinę realistinę tapybą. Paulius Juška parodoje „Kūnai ir žemė“ svarsto apie rutiną ir ritualus.
Dailininkas A. Vasiliauskas: ar menas ir kultūra dar reikalingi Lietuvai?
Šiaulietis dailininkas Arūnas Vasiliauskas, sulaukęs brandaus 70-mečio jubiliejaus, vakar Dailės galerijoje atidarė jubiliejinę parodą. Mano, jog parodos duris atvėrė paskutinį kartą. Šį rugsėjį užbaigė ir daugiau nei keturiasdešimt metų trukusią dailės mokytojo karjerą. „Aš jau niekur nebeskubu“, – sako dailininkas.
Muziejaus saugykloje JAV rastas užmirštas P. Pikaso kūrinys
Beveik pusę šimtmečio vieno muziejaus JAV saugykloje gulėjo pamirštas Pablo Picasso kūrinys. Dabar jį ketinama parduoti aukcione.
„Muziejus nusprendė, kad kaštai ir išlaidos potencialiai labai vertingo kūrinio saugumui užtikrinti mums yra per didelės“, - pareiškė Ivansvilio muziejus. Darbas, sukurtas tapybos ant stiklo technika, bus parduotas Niujorko aukcione. Kiek jis galėtų kainuoti, nei muziejus, nei aukcionų namai kol kas nenorėjo vertinti.
Muziejaus saugykloje JAV rastas užmirštas P. Picasso kūrinys
Beveik pusę šimtmečio vieno muziejaus JAV saugykloje gulėjo pamirštas Pablo Picasso kūrinys. Dabar jį ketinama parduoti aukcione. „Muziejus nusprendė, kad kaštai ir išlaidos potencialiai labai vertingo kūrinio saugumui užtikrinti mums yra per didelės“, – pareiškė Ivansvilio muziejus. Darbas, sukurtas tapybos ant stiklo technika, bus parduotas Niujorko aukcione. Kiek jis galėtų kainuoti, nei muziejus, nei aukcionų namai kol kas nenorėjo vertinti.
R. Valeikis – įžūlus cinikas jautria siela
Iki pat Londono olimpinių žaidynių atidarymo per Lietuvos televiziją kas vakarągalima matyti mūsų šalies atstovus pristatantį projektą „Lietuvos liepsna“, kurį veda dailininkas, TV laidų vedėjas Rimas Valeikis. Paprašėme jo atsakyti į keletą klausimų apie tai, kaip jis atsidūrė olimpiniame projekte ir koks jo požiūris įsportą ir sportininkus.
Dirbi olimpiniame projekte „Lietuvos liepsna“, kuris skirtas pristatyti šiemet mūsų šaliai Olimpiadoje atstovausiančius sportininkus.
Renginyje – intriguojanti V. Marcinkevičiaus „Limono periodo“ kūryba
Liepos 12 dieną (ketvirtadienį) restorane „Jalta“, Vilniuje, vyks išskirtinis „Limono periodo“ vakaras. Jo metu bus pristatoma ankstyvoji tapytojo Vilmanto Marcinkevičiaus kūryba.
Limonas – tai šiandien puikiai Lietuvoje ir užsienyje žinomo tapytojo V. Marcinkevičiaus pravardė studijų metais. „Limono periodas“ – tai 1994-ieji. Menininkas tuo metu studijavo Vilniuje, o prie 5 dolerių stipendijos mėgino „prisidurti“ vasarą Anglijoje skindamas braškes.
D. Grybauskaitė ir I. Degutienė pareiškė užuojautą dėl tapytojo A. Savicko mirties
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė užuojautą dėl nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, iškilaus Lietuvos dailininko, legendinio tapytojo ir legendinės asmenybės – Augustino Savicko – mirties.
Prezidentė: A.Savicko kūriniai spinduliuoja Tėvynės meilę, šilumą ir tautiškumą
„Netekome iškilaus menininko, lietuvių tapybos patriarcho, kurio kūryba šiuolaikinėje mūsų dailėje paliko žymų pėdsaką.
Mirė garsus dailininkas A. Savickas
Netekome dailininko, tapytojo, dailėtyrininko Augustino Savickio-Savicko.
Apie garsaus menininko mirtį pranešė Lietuvos radijas.
Augustinas Savickis-Savickas (g. 1919 m. gegužės 12 d. Kopenhagoje, Danija) – Lietuvos dailininkas tapytojas, dailėtyrininkas, skelbia Wikipedia.
Gimė Kopenhagoje, kur rezidavo jo tėvas, diplomatas Jurgis Savickis. Mama – gydytoja stomatologė Ida Trakiner, kilusi iš turtingos Sankt Peterburgo žydų šeimos, jos tėvas turėjo stiklo fabriką.
BTV laidoje „Duok labas" – dailininko V. J. Ščepono keturkojė mūza
Dažnai girdime apie moteris, įkvepiančius menininkus kūrybai. Tačiau mūza gali būti ir mylimas šuo. Auksaspalvis retriveris Čarlis įamžintas ne viename dailininko Vlado Jono Ščepono paveiksle.
BTV laida „Duok labas“ šį savaitgalį viešės žinomo tautodailininko , kolekcionieriaus, imtynių trenerio V. J. Ščepono namuose.
Rusijoje bandomi netikri „gulintys policininkai“
Volgograde atliekamas bandymas, po kurio bus nuspręsta, ar naudoti visoje Rusijoje prieš perėjas esančius netikrus „gulinčius policininkus“. 3D technologijomis paremti piešiniai ant asfalto atrodo kaip tikri greitį priverčiantys sumažinti kalneliai.
Vairuotojams iš toli tai atrodys kaip kliūtis ir jie mažins greitį, o pastebėti, kad tai yra netikras „gulintis policininkas“ jie galės tik iš arti.
TOP 15: neįtikėtinos A. Jolie parodijos
Legendinė aktorė Angelina Jolie ne kartą žavėjo savo gerbėjus, kai pozuodama fotografams atstatydavo vieną koją. Šį aktorės elgesio bruožą išradingieji „kompiuterių dailininkai“ panaudojo sukurdami 15 neįtikėtinų parodijų.
Velnių muziejuje atidaroma provokuojanti paroda „Devil's“
Unikali britų kilmės menininko Steveno Vincento Mitchello darbų paroda – tai kvapą gniaužiantis ir provokuojantis reginys. Magiškojo realizmo, fantastikos ir eksperimentinio meno atstovas pristato 2008 – 2011 m. sukurtus darbus iš tarptautinių ir personalinių parodų.
S. V. Mitchellas kuria fantasmagorišką šiuolaikinį košmarų pasaulį, kuriame gyvena demonai, mistinės būtybės, kenčiančios sielos, o velnias – karalius.
Anapilin iškeliavo motociklų pasaulio dailininkas Gareth „Gruff“ Jones
Šią savaitę gyvųjų pasaulį paliko visame pasaulio motociklininkų bendruomenėms ir ne tik žinomas dailininkas Garet „Gruff“ Jones. 62 metų vyras pralaimėjo tris metus trukusią kovą su vėžiu.
G. „Gruff“ Jones paveikslai puošia gausybės motociklo sporto legendų kolekcijas, o ir pats dailininkas buvo neatsiejama motociklų sporto pasaulio dalis. G. „Gruff“ Jones ir motociklai greta buvo daugiau nei 35 metus.
A. Hitlerio paveikslas aukcione parduotas už 32 000 eurų
Aukcione Slovakijoje už 32 000 eurų parduotas Adolfo Hitlerio tapytas paveikslas, praneša agentūra AFP.
1913 metais kurto paveikslo „Jūra naktį“ pradinė kaina buvo 10 000 eurų. Vienas ekspertas jį įvertino 25 000 eurų.
60x48 cm dydžio paveikslas vaizduoja mėnulio pilnatį virš žvilgančios jūros.
Dalyvauti aukcione galėjo tik rinktiniai interesantai.
Aukciono duomenimis, šis paveikslas priklausė vieno slovakų tapytojo šeimai. Spėjama, kad jis galėjo asmeniškai pažinoti jauną A. Hitlerį.
Menininkas: tikras atvirukas – būtinas Kalėdų akcentas
Miniatiūrininkas Vytautas Kusas, šioms Kalėdoms sukūręs mažiausių atvirukų rinkinį, teigia, kad atvirukai būtini švenčių akcentai.
Palangiškis menininkas Vytautas Kusas – ilgiausios miniatiūros ir mažiausios lietuviškos knygos autorius – Kalėdoms vėl sukūrė neįprastą kūrinį – mažiausių atvirukų rinkinį.
Vytauto Kuso sukurtų mažiausių atvirukų kraštinės – vos 14 ir 18 milimetrų ilgio, praneša Lietuvos radijas.
Akvarele ant jų nutapyti paveiksliukai – dar mažesni – vos 5 milimetrų.
Dailininkas nutapė S. Jobso portretą su generolo uniforma
Užsienio dailininkas Steve'as Payen'as nustebino aplinkinius naujausiais nutapytais portretais. Jis žinomus atlikėjų, aktorių bei kitų garsenybių veidus nutapė „papuošęs“ juos Napaleono ar Rusijos generolų kostiumais. Minėtieji kūriniai sulaukė daug apkalbų.
S. Payen'as panaudojo garsaus XIX amžiaus britų dailininko George'o Dawe'o Napaeolo portreto idėją. Menininkas įamžino šių dienų įžymybes „apvilkęs“ uniformas bei „įtalpinęs“ portretą į rėmus.
E. Bžeskas: žmonės mėgsta melą ir plastmasę
Egmontas Bžeskas sako, kad mėgsta, kai jį vadina Mantu. Dailininkas, muzikinių grupių prodiuseris. Ir baisiai darbštus. Sukurtas 3 nacionalinių TV žinių laidų stilius, kelių dešimčių laidų studijų apipavidalinimas. Kelios prodiusuojamos laidos per visus nacionalinius TV kanalus. Galima vardinti, vardinti ir nesustoti.
Žuvo dailininkas A. Stokas
Iškviesti gesinti gaisro pirmadienį Alytaus ugniagesiai liko sukrėsti. Daugiabučio namo rūsyje degė žmogus.
Pranešimą apie gaisrą rūsyje viename iš Daugų g. daugiabučių Bendrasis pagalbos centras telefonu 112 gavo apie 14.30 val. Į įvykio vietą buvo nusiųsti ugniagesiai.
Atvykę į gaisro vietą gelbėtojai rūsyje aptiko degantį vyrą. Daugiau niekas nedegė.
Ugniagesiai vyrą užgesino, tuo metu jis dar buvo gyvas. Tačiau po kelių minučių greitosios pagalbos medikai konstatavo jo mirtį.
Atidaroma jubiliejinė A. Taurinsko tapybos paroda
Lapkričio 11 d. (penktadienį) 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji vandens g. 2) atidaroma žinomo Klaipėdos tapytojo Algirdo Taurinsko jubiliejinė tapybos paroda.
Algirdas Taurinskas jau 40 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys (nuo 1971 m.). Nuolatinis ir aktyvus Lietuvoje bei užsienyje rengiamų grupinių dailės parodų dalyvis, suruošęs ne vieną dešimtį savo personalinių parodų Klaipėdoje, Vilniuje ir kituose šalies miestuose.
Šeimos nesantaiką pakurstė paslaptingai dingę milijoniniai turtai
Prieš 12 metų išsiskyrusi su savo vyru, vienu garsiausių Rusijos dailininkų Aleksandru Šilovu, Anna ryžtasi papasakoti savo šeimos dramą. Ji tikina, kad po skyrybų svarbiausių valstybės asmenų portretus tapęs Aleksandras ją išvijo į gatvę ir nepaliko nė skatiko.
Jaunystėje Anna buvo tikra gražuolė. Būtent ji pavaizduota garsiajame Šilovo paveiksle „Rytas“. Santuokoje jiedu išbuvo 21 metus, gyveno į muziejų panašiame 300 kv.
Druskos menas
Geram dailininkui pakanka ir druskos, netgi be duonos. Rezultatas gana netikėtas....
Emigrantas be rožinių akinių
Adolfas Vaičaitis, dailininkas, abstraktaus meno kūrėjas, save vadina laisvu paukščiu. Pusę metų jis gyvena Australijoje, pusę – Šiauliuose, pas giminaičius, kur jau keliolika metų iš eilės leidžia australiškas žiemas, arba lietuviškas vasaras. Jau pasibaigusios abstrakčiojo meno eros atstovas, 96-erių menininkas į Lietuvą, Šiaulius, lietuvius, politiką, kalbą ir moteris žiūri konkrečiai ir blaiviai – be rožinių emigranto akinių.