civilizacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „civilizacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „civilizacija“.
Rašytojas Robertas Petrauskas apie musulmonų imigrantų bangą: tai savižudybės teorija ir Europos nuopolis
Rusijai užpuolus Ukrainą, o Kinijai tyliai remiant Rusiją, pasaulis ima dalintis į blokus ir aljansus. Tačiau šį kartą Vakarai jau nebeatrodo tokie stiprūs ir galingi, kokie buvo prieš 100 metų. Vakarų Europos kariuomenės nustekentos, o visuomenės nebežino, kaip išsivaduoti nuo didžiulio imigrantų antplūdžio, kuris drasko Europą iš vidaus. Karo istorikas Robertas Petrauskas tikina, kad susilpnėję ir apatiškos būsenos Vakarai pradeda mirti iš vidaus.
Vilniečiai šimtametėje sodyboje atrado neįtikėtinų radinių: nustebintų ne vieną
Vilniečiai Urtė (30) ir Jonas (37) Meliūnai šiuo metu gyvena Vilniuje. Urtė dirba kūrybininke, o Jonas – statybų inžinierius. Prieš susipažindama su Jonu, Urtė beveik septynerius metus praleido Londone, kur studijavo ir dirbo. Likimas iš didmiesčio juos sugrąžino į Lietuvą. Dabar didžiausią laimę teikia bandymas įsikurti gamtos apsuptyje šimtametėje sodyboje.
Kaip atsirado civilizacija? Spėjama, kad ją galėjo pradėti ir kometos smūgis
Kodėl civilizacija yra tokia, kokia yra? Kas paskatino žmones kurti bendruomenes? Ar galėjo būti kitaip?
Filosofiniai atsakymai į šiuos klausimus gali būti mums nepasiekiami, tačiau moksliškai kalbant, kaip teigiama žurnale „Earth-Science Reviews“ paskelbtame naujame dokumente, atsakymas galimai yra „didžiulė kometa“.
Maždaug prieš 14 500 metų Žemė pradėjo kaisti.
Mokslininkai nevynioja žodžių į vatą: artėja viską nušluosiantis ugnikalnio superišsiveržimas
Didžiausių ir pavojingiausių ugnikalnių išsiveržimų metu vulkaniniai pelenai nukloja ištisą žemyną ir sukelia orų pokyčius, jaučiamus ištisus dešimtmečius. Pagal naujai atliktus tyrimus, vulkaninis superišsiveržimas, kuris galintis sunaikinti mūsų civilizaciją, įvyks anksčiau nei buvo manoma, praneša independent.co.uk. Mokslininkai buvo apskaičiavę, kad superišsiveržimai vyksta kas 45-714 tūkstančių metų.
Paslaptingų terasų paslaptis atskleista: pamatykite, kaip atrodė mįslingiausi senovės pastatai
Mokslininkai ne vienerius metus tyrinėja paslaptingas terasas, kurias prieš šimtus metų pastatė inkų civilizacija. Jų sumanumas ir organizuotumas, regis, pranoktų net šių laikų mokslininkus. Inkų civilizacija Peru aukštumose klestėjo maždaug XIII amžiuje. Paskutinė jų tvirtovė ispanų buvo užkariauta 1572 metais. Šios civilizacijos palikimas – terasos stūkso Morėjaus mieste, maždaug 50 km į šiaurės vakarus nuo Kusko.
Sociologė: gyventojų senėjimas – civilizacijos siekiamybė
Jei 65 m. ir vyresni žmonės laikomi išlaikytiniais, vadinasi, mes užbraukiame jų indėlį į visuomenės klestėjimą, kad ir tą patį ekonominį augimą, kurį jie duoda per savo šeimą, savo vaikams, „Žinių radijui“ sakė Mykolo Romerio universiteto sociologė, profesorė Sarmitė Mikulionienė.
„Prižiūrėdami, pavyzdžiui, anūkus, virdami pietus, paimdami iš būrelio, veždami iš mokyklos ir atgal. Visa tai kainuoja.
Po Majų civilizacijos piramide – stulbinantis mokslininkų atradimas
Po vienu iš pasaulio stebuklų – senovės Majų civilizacijos piramide – mokslininkai atrado vandens telkinį. Atradimas išties stulbinantis, kaip ir pati astronomiškai idealiai pastatyta piramidė. Manoma, kad požeminis šaltinis po piramide atskleis daugiau paslapčių apie Majų civilizaciją. Įspūdinga Kukulkano piramidė Meksikoje – vienas pasaulio stebuklų. Prieš tūkstančius metų iškilęs statinys – sudėliotas geometriškai idealiai, turi 365 laiptus, simbolizuojančius metus.
Vakarų civilizacija ir jos nepasitenkinimas
Klasikiniame S. Freudo darbe „Civilizacija ir jos nepasitenkinimas“ ieškoma paaiškinimo, kodėl gerėjančios materialinės gyvenimo sąlygos nedaro jokios įtakos pasitenkinimui civilizacija ir apskritai – esama padėtimi. Šviesi XX amžiaus pirmoji pusė, puikiai aprašyta Floriano Illieso knygoje „1913. Šimtmečio vasara“, virto I pasauliniu košmaru, po kurio visai netrukus sekė ir II pasaulinis košmaras.
„Drąsos kelio“ pirmininkas J. Varkala apie Seimą: tai dykuma, kurioje nėra gyvenimo
Politinės partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas, suspenduotas kunigas Jonas Varkala portalui balsas.lt prisipažino, kad bendraminčių parlamente ieškoti sekasi sunkiai, o pačią instituciją vadina dykuma, kurioje nėra gyvenimo. „Mane yra nuvylusi visa ši civilizacija, bet tai kur dingsi? - pokalbį pradėjo J. Varkala. - Karolis Voityla yra pasakęs „Kur trūksta teisybės, trūksta ir duonos“. Regis, paprastas pasakymas. Aš Seime matau tik tekstų gaminimą.
Sekmadienio pamokslas: kaip mamos papas pavirto į „papą – tėtį“?
Kitados, kai dabartinės „man made“ civilizacijos dar nebuvo ir, tikėtina, gyvenome rojuje, buvo dvi lytys, aiškiai atskirtos pagal atliekamas funkcijas ir jų svarbą. Svarbiausioji, todėl ir pagrindinė, kadangi ji nešė (ir tebeneša) gyvybę, vadinosi žmona, o ta, kuri atliko aptarnaujančią funkciją, buvo žmogus. Įžvalgesnį tą ir dabar lengvai atseks, matydami, jog daugiskaitoje kaip apibendrinimą iki šiol vartojame svarbesniąją formą ir sakome „žmonės“, o ne „žmogai“. Juk nesunku suprasti.
REKLAMA
REKLAMA
Vaikai maugliai: užauginti žvėrių
Kuris mūsų vaikystėje nėra skaitęs garsiųjų Radjardo Kiplingo apsakymų apie Mauglį – vilkų užaugintą žmonių vaiką? Jei ir neskaitėme, tai atmintinai žinome sovietinių laikų animacinį filmą. Jo pabaigoje jau suaugęs Mauglis, džiunglėse prie krioklio sutikęs gražuolę merginą, grįžta gyventi pas žmones. Tačiau tikriesiems maugliams niekada nebūna toks maloningas. Ar visi mes tikrai esam vieno kraujo? Ne vieno šimtmečio istorija Maugliu dabar vadinami vaikai, užauginti gyvūnų.
V. Landsbergis: problema ne kišenėje, o kaukolėje
Profesorius, Europos parlamentaras, Sąjūdžio patriarchas Vytautas Landsbergis viena iš Lietuvos Sąjūdžio, kurio įkūrimo 25 metinės šiandien minimos, veiklos tolesnių prasmių nurodė esant kovą su civilizacijos krize, galimai „ant bedugnės krašto šokančiame pasaulyje“. Tai, Anot V. Landsbergio, būtų savivokos bandymas, kuris liestų ne tik Lietuvą. „Matome civilizacijos krizę.
25 didžiausios neatskleistos visų laikų paslaptys (II)
Mokslas, technologijos ir tyrimai sparčiai žengia į priekį, tačiau pasaulyje tebėra daug neatskleistų paslapčių. Ateityje galime tikėtis logiškų šių paslapčių paaiškinimų, tačiau dabar vis dar tenka tenkintis spekuliacijomis. Pasiruoškite nustebti – list25.com pristato garsiausias paslaptis pasaulyje. 13. Black Dahlia nužudymas 22 metų amžiaus Elizabeth Short, praminta Black Dahlia, buvo labai aktyvi ir daug žadanti mergina, bandžiusi patekti į pramogų verslą.
Kas pagaliau ryšis sunaikinti šią civilizaciją?
Visagaliame feisbuke prieš keletą dienų atradau nuorodą į interviu su Derricku Jensenu, kuris išgarsėjo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.
Nenuostabu, kad jo knygos sulaukia dėmesio. Dauguma idėjų tikrai pritrenkiančios:
„Ši kultūra išprotėjusi.
Pertvarka kaimams suteiks civilizacijos patogumus
Patogumų norintiems dvylikos Radviliškio rajono kaimų gyventojams nebereikės vandenį tempti iš šulinių, o nuotekas pilti į paplavų duobes. Rajone pradėti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų plėtros darbai leis ir kaimo žmonėms pajusti šiuolaikinės civilizacijos patogumus. Pertvarkas pajus pirmieji Įvairaus masto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros darbai rajone vienur jau gerokai pažengė į priekį, kitur bus pradėti šį pavasarį.
Visata tėra tik kompiuterinis modelis? Greičiausiai tai tiesa
Ar mes gyvename mašinos viduje? Filosofinis mąstymo eksperimentas duoda atsakymą: greičiau – taip, negu – ne, skelbia „Huffingtonpost.co.uk“. Teorijos esmė ta, kad bet kokia civilizacija, evoliucijos procese perėjusi į „požmogiškąją“ stadiją, beveik garantuotai išmoks modeliuoti Visatos mastais. Įvertinus realybės matmenis – milijardai pasaulių, besisukančių aplink milijardus saulių – panašu, kad, jeigu tai įmanoma, visa tai jau įvyko.
Septynios priežastys, dėl kurių griūva šių dienų visuomenė
Kiekvienas prarandame dalį žmogiškumo ir tampame šaltesni, kai perskaitome žinių straipsnį apie žudomus gyvūnus, kokį beprotį, įkaitu paėmusį mažą mergaitę, ar dar kokią nors visuomenės atmatą, pavogusią ir iššvaisčiusią žmonių sunkiai sutaupytus pinigus ar sunkiai uždirbtas pensijas, rašo tinklalapis listverse.com.
Bet tai nėra mūsų pačių kaltė. Kad ir kaip tai mums nepatinka, šie įvykiai prisideda prie visų mūsų gyvenimo istorijų.
Pasaulis be interneto
Gimusiems iki komercinio interneto paslaugų pradžios pasaulis be jo tikrai neįsivaizduojamas. Kodėl internetas civilizacijos raidai toks svarbus, atskleis keli svarbiausi vaizdžiai pateikti faktai.
Paleisti Egipte pagrobti du turistai iš JAV
Egipto Sinajaus pusiasalyje ketvirtadienį beduinai paleido du amerikiečių turistus, pagrobtus išvakarėse. Pagrobėjai reikalavo, kad Egipto valdžia paleistų į laisvę vieną jų gentainį.
„Turistai šiuo metu yra su Egipto saugumo pareigūnais, - informavo saugumo šaltinis. - Jie buvo paleisti po sėkmingų derybų tarpininkaujant beduinų šeichams“.
AP duomenimis, pastaruoju metu Sinajuje padaugėjo pagrobimų.
Etiopija ir jos aštuntasis stebuklas
Lietuva krikščioniška valstybe buvo pripažinta tik XIV amžiuje. O Etiopija į krikščionybę atsivertė IV amžiuje, t. y. 1 000 metų anksčiau nei mes. Negana to, Etiopija yra antra šalis pagal senumą po Armėnijos, oficialiai krikščionybę paskelbusi valstybine religija.
Penkiametė moksleivė – jauniausia nuotaka D. Britanijoje?
Penkiametė moksleivė iš D. Britanijos galimai yra jauniausia nuotaka šalyje. Kaip rašo dailymail.co.uk, ji laikoma jauniausia priverstinės santuokos auka.
Mergaitė yra tik viena iš šimtų aukų, kurias vyriausybinės organizacijos atstovai išgelbėjo per pastaruosius metus.
Pasirodo, D. Britanijoje yra nemažai priverstinės santuokos atvejų.
Teigiama, kad nemažai paauglių, taip pat gan jauno amžiaus vaikų, tampa nukentėjusiaisiais nuo tokių tradicijų, nebūdingų Vakarų pasauliui.
Nukankino bandydami išvaryti velnią
Nors gali būti sunku patikėti, dar ir šiandien pasaulyje tikima raganomis, šėtono įsikūnijimu ir „šventais kankinimais“ bandant išvaryti piktąsias dvasias. Atvejis, kai nepilnametis buvo nukankintas dėl to, jog neva turėjęs raganavimo galių, nutiko ne kažkur Afrikoje, o Didžiojoje Britanijoje.
Penkiolikmetis Kristis Bamu su artimaisiais iš Prancūzijos į Didžiąją Britaniją pas savo seserį Magalę Bamu (29 m.) ir jos sugyventinį Eriką Bikubį (28 m.) atvyko švęsti 2010-ųjų metų Kalėdų.
Majų civilizacijos žlugimą nulėmė nedidelė sausra
Iki maždaug 950 metų po Kristaus dabartinės Meksikos ir Gvatemalos teritorijoje klestėjusią majų civilizaciją galėjo sunaikinti gana nedidelė sausra.
Mokslininkai ilgą laiką manė, kad tai nutiko dėl itin didelės sausros, praneša BBC.
Tačiau Meksikos ir britų tyrėjai nustatė, kad pakako vos 25–40 proc. mažesnių kritulių, kad regiono sezoniniai vandens resursai būtų išeikvoti.
Visą gyvenimą – be elektros
Sužinojus, kad Tauragės rajone, Batakių seniūnijoje, vis dar yra sodyba, kurios gyventojai niekada savo namuose nėra turėję elektros, norėjosi ją pamatyti. Jonas Juozapaitis, Batakių seniūnas, tvirtino, kad tokiu metų laiku nuvykti į Šiurpiškės kaime įsikūrusią sodybą beveik neįmanoma: „Iki sodybos nėra kelio. Pas juos dabar tik sūnus traktoriumi privažiuoja.
Atsiskyrėlis Rusijoje 10 metų gyvena oloje
Rusijoje rastas atsiskyrėlis, dešimtmetį išgyvenęs urve miške, nes norėjęs pabėgti nuo civilizacijos, praneša „LIFE NEWS“.
Toliau nuo civilizacijos
Metęs statybininko darbą ir ankštą kambarį bendrabutyje, Rusijos Čeliabinsko miesto gyventojas išvyko į miškus gaudyti žuvies ir mėgautis gamtos grožiu.
Kokią paslaptį slepia milžiniška skruzdžių kolonija?
Nieko nebestebina mokslininkų tvirtinimai, kad skruzdės yra vieni protingiausių padarų žemėje, o ir fantastikos filmų kūrėjai dažnai šias darbštuoles paverčia savo filmų herojėmis nebe reikalo – gal civilizacija civilizacijoje iš tiesų slepia paslaptį, kurios žmonija jau daugelį amžių negali įminti?
Ar įsivaizduojate skruzdėlyną, kuris išsidėstęs keliasdešimt kvadratinių metrų plote po žeme, o jo konstrukcija yra tokia taisyklinga, kad ne vienam skeptikui gali pasirodyti, jog čia padirbėjo než...
Nufotografuota atsiskyrusi Peru gentis
Ispanijos archeologui pavyko padaryti iki šiol aiškiausią atsiskyrusios Peru genties nuotrauką, informuoja BBC.
Archeologas Diego Cortijo gentį nufotografavo iš pagarbaus 120 metrų atstumo. Jis naudojosi ne tik fotoaparatu, bet ir teleskopu, todėl pavyko padaryti iki šiol aiškiausią Peru teritorijoje prie Amazonės upės gyvenančios atsiskyrusios genties nuotrauką. Maščo-Piro gentis gyvena netoli Manu nacionalinio parko Peru pietryčiuose.
Pasaulį išgelbės žalioji ekonomika
Jau kurį laiką gyvename dvigubos krizės sąlygomis, rašo „The Guardian“. Viena vertus, per išsivysčiusias pasaulio valstybes praūžė finansų krizė, o po jos sekė ir ekonominis nuosmukis. Iš kitos pusės, žmonės pagaliau suprato kokį milžinišką poveikį civilizacija daro pasaulinio klimato pokyčiams.
Daugelio žmonių nuomone ekonominis sunkmetis tikrai nėra tinkamas laikas kovai su ekologinėmis problemomis. Negalima pritarti tokiam požiūriui.
Senovės Sirijos „mirę miestai“
Šiaurės Sirijoje priskaičiuojama per 700 „mirusių miestų“, dar vadinamų senovės Sirijos gyvenviečių griuvėsiais. Jie išsidėstę Al-Baros regione tarp Aleppo-Hama plento ir Orontes upės.
Kai kurie miestai išsaugoję vos kelis paminklus, tuo tarpu kiti griuvėsių kompleksai sudaro ištisas apleistas gyvenvietes. Miestų likučiai datuojami V a. po Kristaus. Didžioji dalis šių krikščioniškos Bizantinės architektūros miestų stovi Belus Massif rajone.
Bahamuose parduodama civilizacijos nesugadinta sala
„Cave Cay“ – privati sala Bahamuose, su 2800 pėdų privačiu lauko oro uostu, šiuo metu parduodama už 110 milijonų, rao „Businessinsider“.
Saloje yra gėlavandenio uosto ir cementuota valčių prieplauka, leidžianti į salą plaukti valtimis.
Taip pat saloje yra trijų aukštų dengtas statinys, skirtas laivams statyti ir remontuoti, su valčių parduotuve pirmame aukšte ir dar dviem aukštais gyvenamųjų patalpų, o šalia jų –personalo ir priežiūros pastatai.
Parlamentaro V. Matuzo žmona paleista už užstatą
Seimo nario konservatoriaus Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė ketvirtadienio vakarą paleista už 40 tūkst. litų užstatą, pranešė lrytas.lt.
Panevėžietė D. Matuzienė antradienį buvo sulaikyta 48 valandoms.
Ketvirtadienį 17.30 val. baigėsi 54 metų D. Matuzienės sulaikymo terminas. Bylos tyrimui vadovaujantys Panevėžio apygardos prokurorai dėl jos suėmimo į teismą nesikreipė. Ji iš areštinės išleista už 40 tūkst. litų užstatą.
Labiausiai užteršti pasaulio miestai
Didysis smogas Londone 1952 m. gruodį, trukęs 4 dienas, nusinešė daugiau nei keturis tūkstančius žmonių gyvybių. 1948 metais, panašūs „nuodingi“ debesys buvo atsakingi už daugybę gyvybių Donoroje, Pensilvanijos valstijoje, rašo tinklalapis forbes.com.
TOP 12: gražiausių miestų, apjuostų sienomis
Nuo neatmenamų laikų, žmonės statydavo miesto sienas, kad apsigintų nuo priešų ir jos buvo laikomos būtinybe beveik kiekviename senovės mieste. Į tokius miestus galima buvo įžengti tik pro tam skirtus vartus, kurie būdavo rakinami kiekvieną naktį. Kai kurios miestų sienos yra išlikusios iki šių dienų ir tapo dažnai turistų lankoma vieta. Tinklalapis touropia.com pateikia dvylikos gražiausių miestų, apjuostų sienomis sąrašą.
Nepakartojamamoji Graikija
Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto keliautojai liepos mėnesį daugiau kaip savaitę keliavo senosios Elados keliais. Aplankyti senieji Graikijos Antikos miestai: Atėnai, Nafplijas, Mikėnai, Olimpija, Patra, Delfai, Termopilai ir kitos šalies vietovės, kruiziniu laivu plaukta į Sarono įlankos salas — Eginą, Hidrą ir Porą.
Kelionės tikslas — pažinti antikinę Graikiją.
A. Mamontovui didžiausia prabanga – grįžti namo
Net ir socialinių projektų metu jis neišvengia klausimo kaip tapti žvaigžde. Kad ir ką darytų – dainuotų, vaidintų teatre ar kine, dalyvautų socialinėje akcijoje – jo iniciatyvos sulaukia milžiniško susidomėjimo.
Andriaus Mamontovo dainos vadinamos vienu iš nedaugelio dalykų, jungiančių tėvus ir vaikus, o jo interviu net ir be skandalingų detalių yra žurnalų ir televizijos laidų sėkmės garantas.
Amazonės gentys neturi laiko nuovokos
Amazonės gentis Amondawa neturi jokių kalbinių struktūrų išreikšti laikui ir erdvei. Pavyzdžiui jie negalėtų suprasti ar pasakyti teiginio „dirbau visą naktį“.
Praneša BBC žinių korespondentas Jason Palmer.
Tyrimai rodo, kad Amondawa žmonės supranta apie tam tikru metu įvykusį dalyką, bet neturi atskirų žodinių struktūrų tam pasakyti.
Nors tai ir ginčytinas klausimas, tolimesi tyrimai parodys, kad tai būdinga ne tik šiai bet ir kitoms Amazonės gentims.
Kosminės slėpynės artėja į pabaigą?
1977-aisiais NASA zondai „Voyager 1" ir „Voyager 2" išskriejo į kosmosą, nešdami specialias plokšteles su tam tikrais sąmoningų būtybių Žemėje egzistavimo simboliais. Viena tokia plokštelė parodyta nuotraukoje
Nežemiško intelekto įrodymų astronomai tikisi rasti per kitus 25 metus. „Manau, kad tokia tikimybė yra gana didelė, - tarptautinėje konferencijoje teigė Sethas Shostakas, SETI (angl.
Nesugebėjimas užmiršti - grėsmė civilizacijai?
Internetui aktyviai skverbiantis į kasdienį gyvenimą, žmonėms lengviau įsiminti pačią įvairiausią informaciją, nes gali ją išsaugoti elektroniniu pavidalu. Tiesa, toli gražu ne visada iškyla būtinybė vėliau prie jos grįžti. Sociologai teigia, kad tokios kronikos žmonijai visai nenaudingos ir tik stabdo pažangą.
Žmogaus gebėjimas užmiršti - labai svarbi galvos smegenų savybė.
Civilizacija: kelionė iš pragaro į rojų
Naujojo „Standard“ viešbučio Niujorke užsakymu kanadietis režisierius Marco Brambilla sukūrė videoinstaliaciją „Civilizacija“. Ji „sukonstruota“ iš daugiau nei 300 atskirų videosrautų, sutekančių į vieną besikeičiančių vaizdų mozaiką, kuriame satyriškai vaizduojamos Rojaus ir Pragaro koncepcijos.
Kūryba meilės emigracijoje
Ateinantį penktadienį sostinėje vykstantis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pristatys vieną iš šešių lietuviškų premjerų - jauno danų ir olandų kilmės režisieriaus Allano van O.T. Anderseno filmą „Hot dog“ („Dešrainis“).
Trisdešimtmečiam Danijoje gimusiam, vėliau Olandijoje gyvenusiam A.O.T. Andersenui lietuviški dešrainiai patinka labiau, nei danų ar olandų moterys. „Visas skirtumas - prieskoniai“, - šmaikštavo jis.
Debiutavo „Seven Kingdoms: Conquest“
„Enlight Software“ į parduotuves pristatė naują projekto „Seven Kingdoms“ dalį „Conquest“. Tai – trečioji šios realaus laiko strategijos, kurios užuomazgos siekia 1997-uosius, dalis.
Naujasis žaidimas šiek tiek primins garsiąją „Civilizaciją“, mat jo veiksmas prasidės 3000 m. pr. m. e. senovės Egipte ir tęsis iki 3000-ųjų mūsų eros metų. Žaidėjai galės rinktis iš septynių žmonių bei septynių demonų civilizacijų.
Blogas: „Spore“ – galingiau už „Simsus“?
Šiandien geimerių bendruomenė pakilime: pagaliau paaiškėjo finalinė „Spore“ išleidimo data. Apie šį žaidimą jau kalbama gerus trejus metus, tačiau atrodo, jog visą tą laiką EA buvo labiau suinteresuota įvairių „The Sims 2” papildymų gamybą, nei šiuo projektu.
Pagaliau nustatyta „Spore“ išleidimo data
Atidėliotas daugiau, nei metus bei kuriamas ilgiau nei trejus, EA projektas „Spore“ pagaliau turi finalinę pasirodymo datą. Anot kūrėjų, tai įvyks šių metų rugsėjo 7 dieną. EA teigimu, „Spore“ yra ambicingiausias visų laikų simuliacinio žanro projektas, kuriam bendrovė skirianti ypatingai daug dėmesio. Daug pasako vien tik tai, kad jo vyriausiuoju dizaineriu dirba „The Sims“ kūrėjas Willas Wrightas.