cinkas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cinkas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cinkas“.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta seleno ir cinko: pastebėkite kuo greičiau
Rudens sezonu ne vienas iš mūsų skuba aprūpinti savo organizmą reikiamais vitaminais ir mineralais. Ne išimtis ir seleno bei cinko atsargos, kurios būtinos normaliai organizmo veiklai.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė sutiko papasakoti apie tai, kuomet organizme gali pradėti trūkti šių medžiagų.
Selenas
Pradėjus kalbėtis apie vieną iš būtinųjų medžiagų – seleną – I. Sauserytė atskleidė, kad tai – daugeliui organizmo funkcijų svarbus mineralas.
Stokoja daug kas, bet apie tai kalbama per mažai: iš gydytojos lūpų – viskas apie itin būtiną mineralą
Apie būtinybę mūsų platumose gyvenantiems žmonėms vartoti vitaminą D, žuvų taukus girdėjo ne vienas. Tačiau yra ir kitų elementų, kurie būtini mūsų organizmui, tačiau su maistu gaunami per mažais kiekiais. Vienas tokių yra cinkas, kurio, nemažai lietuvių, pasirodo, irgi stokoja.
Kaip pasakojo Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytoja Justė Latauskienė, cinkas yra vienintelis metalas, randamas visose mūsų kūno fermentų klasėse, ir be jo mūsų kvėpavimas gerokai sulėtėtų.
Maistas stipriems nervams: vaistininkė išvardijo, kokie produktai turi atsidurti lėkštėje
Nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai ir suprastėjusi nuotaika – visa tai gali signalizuoti, jog nusilpo jūsų nervų sistema. Nors daugelis apie nusilpusią nervų sistemą kalba tik šaltuoju sezonu, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad su tuo galima susidurti net ir vasarą. Ji pasakoja, kas tai nulemia, bei dalinasi naudingais patarimais, kaip pasirūpinti savo nervų sistema šiltuoju metų laiku.
Šie produktai gerina kepenų veiklą: ragina valgyti dažniau
Kepenys yra natūralus organizmo filtras, kuris šalina atliekas, toksinus ir metabolizuoja riebalus, baltymus ir angliavandenius. Kokius produktus geriausia vartoti, kad kepenys būtų sveikos?
Gerai veikiančios kepenys yra labai svarbios, kad būtumėte sveikais ir darbingais, todėl turite jas gerai prižiūrėti tam, kad jos galėtų tinkamai atlikti savo darbą.
Unikauskas prakalbo vyrams aktualia tema: šie 5 simptomai išduoda prostatitą
Lapkritis – vyrų sveikatos mėnuo, kai stipriosios lyties atstovai raginami rūpintis savimi ir atkreipti dėmesį į prostatos sveikatą. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene atskleidė, kad ne visi su prostata susiję simptomai išduoda vėžį – kartais gali būti kaltas prostatitas (prostatos uždegimas) arba gerybinė prostatos hiperplazija.
Šios medžiagos trūksta kas trečiam lietuviui: Unikauskas parodė lengvą būdą, kaip tą patikrinti
Cinko trūkumas pasireiškia kas trečiam lietuviui, vis dėlto, apie šio vitamino stoką susimąsto nedaugelis. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kodėl trūksta cinko ir parodė paprastą būdą, kaip namų sąlygomis patikrinti, ar jums netrūksta šio mineralo.
Cinko negali būti nei per daug, nei per mažai, pasakojo A. Unikauskas. Jei puola peršalimo ligos, galbūt dėl to kalti ne virusai, o cinko trūkumas.
Nusilpo imunitetas? Unikauskas įspėja apie vieno vitamino svarbą
Kankina nuovargis, nusilpo imunitetas, sausėja oda ir plaukai? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sako, kad dėl to gali būti kalta cinko stoka.
Trūksta kas trečiam
Tyrimų duomenys atskleidžia, kad cinko trūkumas nustatomas kas trečiam lietuviui.
„Kuomet cinko organizme per mažai, pacientai skundžiasi odos sausumu, pastebimas per mažas testosterono lygis, sulėtėja vaikų vystymasis ir, žinoma, nusilpsta imunitetas, ima pulti ligos“, – pasakoja laidos vedėjas.
Šie simptomai išduoda, kad nusilpo nervų sistema: štai kas padės ją sustiprinti
Po visą organizmą išsiraizgiusi nervų sistema atsakinga už visapusišką mūsų gerovę: ji gauna, apdoroja ir siunčia impulsus į organus ir raumenyną, kurie užtikrina sklandžią jų veiklą. Kai nervų sistema nusilpsta, šis procesas sutrinka, o tada gali varginti įvairiausi negalavimai. Vaistininkė Ieva Sauserytė vardija tai lemiančias priežastis ir teigia, kad norint pasitikti rudens sezoną sveikiems, dabar yra tinkamiausias laikas stiprinti nervų sistemą.
Šie vitaminai dabar yra labai reikalingi: pasitikrinkite, ar nejaučiate trūkumo
Šaltuoju metų laiku aplinkoje cirkuliuoja daugybė virusų, tačiau dėl to, kad susergame, kalti ne tik jie, bet ir pasikeitę mūsų įpročiai. Mažiau laiko praleidžiame lauke ir skiriame fiziniam aktyvumui, nesilaikome darbo-poilsio režimo ir sveikos mitybos principų. Visa tai sekina organizmą, o kartu mažina atsparumą ligų sukėlėjams.
Ant nagų atsirado baltos dėmės? Pasakė, ką jos reiškia
Daltos dėmelės ant nagų yra gana dažnas reiškinys ir jų atsiradimą gali lemti įvairiausios priežastys: nuo grybelinės infekcijos iki mineralų trūkumo.
Baltos dėmės ant nagų paprastai yra nekenksmingos ir neturėtų kelti nerimo. Jų gali atsirasti ant visų arba vos ant kelių nagų, o mediciniškai ši būklė yra žinoma kaip leukonichija.
REKLAMA
REKLAMA
Šie ženklai išduoda svarbaus mineralo trūkumą: jis gali užkirsti kelią COVID-19
Cinkas dalyvauja daugiau nei šimte ląstelėse vykstančių cheminių reakcijų. Nesuklysime jį pavadindami grožio mikroelementu – būtent jis palaiko gerą nagų, plaukų bei odos būklę. Cinkas itin svarbus ir siekiant šeimos pagausėjimo bei savo sveikata besirūpinantiems vyrams, kadangi užtikrina testosterono balansą, yra būtinas spermos gamybai.
Šis mineralas pamirštas nepelnytai: padės apsisaugoti nuo peršalimo
Apie geležį, magnį ar kalį kalbama dažnai, cinkas yra rečiau minimas mikroelementas, nors savo naudingomis savybėmis jis yra vienas iš trijų būtiniausių. Cinkas naudingas ne tik imuninei sistemai, bet ir grožiui.
„Eurovaistinės“ farmacijos specialistai sako, kad svarbu, jog rudenį jo nepritrūktų mūsų organizmui, nes jis naudingas kovojant su peršalimo ligomis.
Imuninei sistemai palaikyti cinkas yra toks pat svarbus, kaip ir vitaminas C, D bei kiti mikroelementai.
Koronaviruso židiniu tapusio Radviliškio vaistininkė: dažnas prašo šių vaistų
Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus atšaukti visi renginiai, siūloma dirbti nuotoliniu būdu, atidarytas mobilus patikrinimo punktas. Mieste dirbantys vaistininkai pasakoja, kad labiausiai gyventojams neramu dėl savo sveikatos.
„Eurovaistinės“ Radviliškyje vedėja Zita Turenkienė pasakoja, kad nuo pat ankstyvo ryto vaistinėje klientų yra ir jie nuolat užsuka pasitarti ar įsigyti reikiamų medikamentų.
Dažnai puola ligos? Jums gali trūkti šio mineralo
Artėja šaltasis metų laikas, suaktyvėja darbai, akademinės veiklos bei įvairūs užsiėmimai. Kartu su naujomis patirtimis ir didėjančiu stresu, kaip ir kiekvienais metais užklumpa peršalimo ir virusinių infekcijų sezonas. Nors daugeliui peršalimo ligos rudenį atrodo neišvengiama, vis dėlto imunitetą stiprinti reikia. Stiprus imunitetas lengviau kovoja su bakterijomis ir virusais, todėl žmogus ne tik greičiau pasveiksta, bet ir tampa atsparesnis.
Peršalus gydytojas pataria vartoti vieną mikroelementą: pasveiksite greičiau
Atslinkus pirmoms darganoms ir atvėsus orams, peršalimo ligos tampa viena svarbiausių temų. Daugelis žinome ne vieną patarimą, kaip išvengti negalavimų. Deja, kartais šių patarimų būna net per daug, todėl pačiais veiksmingiausiais taip ir nepasinaudojame.
„Šalia išpopuliarinto vitamino C yra eilė kitų faktorių, mikroelementų, kurie galbūt veikia taip pat gerai, ar net stipriau nei vitaminas C, bet jie yra pamiršti“, – laidoje „Būk sveikas“ pasakojo šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas.
Atšauktas Nobelio premijos laureatės atvykimas į Vilnių
Trečiadienį Jaunimo teatre Vilniuje turėjusi viešėti Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič pranešė, kad dėl paūmėjusios ligos į Vilnių neatvyks. Anot Jaunimo teatro pranešimo, rašytoja atsiprašo, bet negali dalyvauti spektaklio „Cinkas“ peržiūroje ir susitikime su žiūrovais.
Slenka plaukai ir lūžinėja nagai? Jums trūksta visų pamirštos medžiagos!
Cinkas yra vadinamas grožio vitaminu. Jis, po geležies, yra antras gausiausiai žmogaus kūne randamas mineralas. Cinkas atsakingas už nagų, dantų, odos ir plaukų sveikatą, taip pat reikalingas tinkamai imuninės sistemos veiklai bei libido palaikyti. „Cinko reikia beveik 300 fermentui, kurie padeda vykdyti chemines reakcijas, yra pagrindinė proteinų sintezės jėga, gamina hormonus“, - teigė visuomenės sveikatos mitybos specialistė Emma Derbyshire.
Atidžiai pažvelkite į savo nagus – ką reiškia ryški balta dėmė
Mūsų rankos mums yra labai svarbios, todėl stengiamės jas prižiūrėti ir stebėti. Ar pastebėjote, kad kartais nago viduryje atsiranda ryški balta dėmė? Kas tai? Ar reikia dėl to sunerimti? Ši balta dėmelė iš tikrųjų pasirodo ne taip jau retai. Ji gana ryški, todėl sunku jos nepastebėti.
Jaustis laimingesnėmis moterims padeda cinkas
Kasdien vartodamos cinko papildus, jaunos moterys gali sumažinti pykčio ir depresijos lygį, rodo naujas Japonijoje atliktas tyrimas. Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko (cinko gliukonato) moterims nustatytas žymiai mažesni pykčio bei priešiškumo ir depresijos bei prislėgtos nuotaikos rodikliai, teigia japonų mokslininkai. Jų straipsnį paskelbė žurnalas „European Journal of Clinical Nutrition“, praneša nutraingredients.
Europos mokslininkai detalizavo rekomenduojamus cinko ir seleno kiekius
Europos maisto saugos tarnyba (EMST) papildomai išnagrinėjo žmonėms rekomenduojamus cinko ir seleno kiekius. Tai padaryta atsižvelgus į Europos Komisijos prašymą. 2002 metais įsteigta EMST yra nepriklausoma organizacija, teikianti mokslines konsultacijas visais tiesioginį ar netiesioginį poveikį maisto saugai turinčiais klausimais. Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, rekomenduojama cinko paros norma yra 10 miligramų.
Atmintį gerinančio cinko kelias į smegenis – itin subtilus
JAV mokslininkų tyrimas paaiškino, kaip žmogaus smegenys išlaiko subtilius kiekius cinko – mikroelemento, kurio žmogui reikia itin nedidelėmis dozėmis, tačiau kuris itin svarbus, ypač embrioninėje vystymosi stadijoje. Jūrų biologijos laboratorijos ir Kalifornijos universiteto mokslininkai nustatė, kad nervų ląstelėms per jų membraną cinką perneša nešiklis ZIP 12. Jei šis kelias uždarytas, neuronų dauginimasis ir augimas esti smarkiai suvaržytas ir net lemia besivystančio embriono mirtį.
Mėnulis susidarė po didžiulio susidūrimo, teigia mokslininkai
Mėnulio dirvožemyje rasta cheminė keistenybė patvirtina 37 metų senumo teoriją, kad mūsų planetos palydovas susiformavo po apokaliptinio Žemės ir didžiulės kosminės uolienos susidūrimo.
Dar 1975 metais astronomai konferencijoje iškėlė mintį, kad mūsų palydovas susidarė per jaunos Žemės ir Marso dydžio kūno, kurį jie pavadino Tėja, susidūrimą. Susidūrimas ištirpdė ir išgarino Tėją ir didžiąją dalį susidarančios Žemės mantijos. Susikondensavę uolienų garai suformavo Mėnulį.
Moliūgai aprūpins geležimi ir cinku
Jei ne savo, tai kaimynų darže tikrai matėte išdidžiai pūpsantį auksaspalvį moliūgą. Šiandien vargiai rastumėte jauną mamą, savo kūdikiui neduodančią šia daržove skanintų košių. Tačiau moliūgų naudingi ne tik kūdikiams, vėlyvą rudenį ir žiemą, kai šviežių daržovių asortimentas sumenksta, juos valgyti reikėtų visiems.
Moliūgai – vienas didžiausių geležies šaltinių, o jų sėklos – gausiausias natūralus cinko šaltinis.
Imuninę sistemą stiprinančios medžiagos
Ryškiausios sveikos mitybos žvaigždės – imuninę sistemą stiprinančios medžiagos. Jas verta žinoti, kad būtume sveiki ir neapkrautume organizmo nereikalingu balastu, kuris transformuojasi į nereikalingą svorį.
Karotenoidai
Beta karoteno, kurio esama tokiuose maisto produktuose kaip morkos, saldžiosios bulvės, persikai ir oranžinė papajų dalis. Visi karotenoidai tiekia vadinamąjį provitaminą A, kurį kūnas paverčia retinoliu – aktyviąja vitamino A forma.
Kokio maisto pageidautų mūsų akys?
Alkio jausmas, silpnumas, nuolatinės mintys apie tai, ką čia tokio sukrimtus, signalizuoja – laikas valgyti. Pasistiprinus, pasisotina ne tik skrandis, bet ir visi kiti organai.
Tačiau jei valgome paskubomis, mažai galvodami apie maisto kokybę, natūralu, jog vieniems ar kitiems organams ilgainiui pradeda trūkti vitaminų, mineralų, kitų naudingųjų medžiagų. Rezultatas – įvairūs negalavimai, sveikatos sutrikimai, ligos.
11 maisto papildų: kam reikia, kaip veikia?
Net nekaltas vitaminas C gali padaryti meškos paslaugą, jei vartosite jį itin didelėmis dozėmis ir be reikalo. Deja, kiti populiarūs ir be recepto parduodami preparatai taip pat gali pakenkti net vartojami kur kas mažesniais kiekiais. Taigi prieš griebiant tai, ką siūlo reklama ar draugė, vertėtų sužinoti, ko jums iš tiesų reikia ir ar apskritai reikia.
B grupės vitaminai
Šiai grupei priklauso vitaminai B1–B12. Visi jie nepaprastai svarbūs.
Cinkas gali sušvelninti moterų pyktį ir depresiją
Kasdien vartodamos cinko papildus, jaunos moterys gali sumažinti pykčio ir depresijos lygį, rodo naujas Japonijoje atliktas tyrimas. Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko (cinko gliukonato) moterims nustatytas žymiai mažesni pykčio bei priešiškumo ir depresijos bei prislėgtos nuotaikos rodikliai, teigia japonų mokslininkai. Jų straipsnį paskelbė žurnalas „European Journal of Clinical Nutrition“, praneša nutraingredients.
6 blogos savijautos problemos, kurios gali būti lengvai išspręstos
Ak, tie hormonai!
Sutriko hormonų pusiausvyra – šiais mįslingais žodžiais galima paaiškinti daugybę jus kamuojančių negalavimų. Tad kas vis dėlto nutiko?
1. Kuo skundžiatės? Ligomis!
Jei ilgai nepasveikstate net nuo paprasčiausios slogos, organizmas perdėtai jautriai reaguoja į oro permainas ir net jūsų kvepalus. Galbūt pastaruoju metu pervargstate, patiriate stresą? O gal organizme pasigamina daugiau kortizolio? Kortizolis – hormonas, kurį gamina antinksčių žievė.
Paprastas būdas išvengti depresijos
Kasdien vartodamos cinko papildus, jaunos moterys gali sumažinti pykčio ir depresijos lygį, rodo naujas Japonijoje atliktas tyrimas.
Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko (cinko gliukonato) moterims nustatytas žymiai mažesni pykčio bei priešiškumo ir depresijos bei prislėgtos nuotaikos rodikliai, teigia japonų mokslininkai. Jų straipsnį paskelbė žurnalas „European Journal of Clinical Nutrition“, praneša nutraingredients.