cheminė sudėtis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cheminė sudėtis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cheminė sudėtis“.
Planuojate įsigyti naują kosmetiką? Štai, ką svarbu pastebėti etiketėje
Renkantis naujas kosmetikos ir kūno priežiūros priemones labai svarbu būti atidiems, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Ji pataria skaityti etiketes bei dalinasi patarimais, kokių raktinių žodžių ieškoti sudėtyje, kad jūsų oda ir sveikata būtų palepintos sveikos sudėties, nealergizuojančia ir gamtą saugančia kosmetika.
Mokslininkas: žmogus iš esmės pakeitė atmosferos cheminę sudėtį
„The Guardian“ paskelbus, kad 75 proc. iškastinio kuro turėtų likti po žeme, kad nebūtų sukelta baisių padarinių planetai, Vilniaus universiteto profesorius, Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas Arūnas Bukantis „Žinių radijui“ trečiadienį sakė, kad, nors išdeginti visą iškastinį kurą būtų neįmanoma, tačiau žmogus padarė jau esminių pokyčių atmosferos sudėčiai: „Visa laimė, kad viso kuro mes neiškasime, jis yra užkonservuotas ir fosilijose, ir nuosėdose, daugybė anglies susikaupę vande...
Chemikas: „natūraliuose“ bananuose E ir kitokių cheminių medžiagų yra daugiau nei įsivaizduojame
Australijoje gyvenantis chemikas Džeimsas Kenedis nusprendė atskleisti tikrąją kai kurių vaisių ir uogų (pvz., bananų, mėlynių, pasiflorų) cheminę sudėtį. Pasirodo, visokių cheminių medžiagų ir „E“ juose tiek, kad etiketėse ir produktų sudėtyje to ieškančiam žmogui norėsis prisėsti. Tad kitą kartą, žvelgdami į šviežutėlį, prinokusį, kvapnų, „absoliučiai natūralų“ bananą, atminkime: jo sudėtyje – tūkstančiai įvairiausių cheminių junginių.
Žinutė iš Merkurijaus
Merkurijus po truputį atskleidžia visas savo spalvas NASA zondui „Messenger“. Nuotraukoje matyti keisti reljefo dariniai (pažymėti mėlynai), susiformavę planetos paviršių išmarginusių kraterių viduje.
Šie dariniai primena šveicariško sūrio skylutes, skirtingo dydžio, lygios, netaisyklingų formų. Dariniai iš pirmo žvilgsnio nėra susiję su planetos vulkaniniu aktyvumu, o greičiau atrodo taip, lyg kažkas po planetos paviršiumi ištirpo ir ištekėjo. Mokslininkai mano, kad būtent taip ir yra.
Vanduo iš čiaupo: gerti ar negerti?
„Nors Lietuvoje geriamasis vanduo – vienas geriausių Europoje, kai kuriuose regionuose jo kokybei galima pažerti priekaištų“, – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Galdikienė.
Mūsų šalyje visas geriamasis vanduo yra požeminis. Jis gana gerai apsaugotas nuo aplinkos teršalų, todėl, anot V. Galdikienės, jo mikrobiologiniai rodikliai yra geri.
Kuo rūkoma mėsa ir dešra?
Kvapiosios medžiagos leidžiamos naudoti tik pakankamai įrodžius, kad jos nekelia pavojaus žmonių sveikatai ir neklaidina vartotojo. Kvapioji rūkymo medžiaga – dūmų ekstraktas, tradiciškai naudojamas maisto produktams rūkyti.
Mums įprasta, kad rūkomi greit gendantys maisto produktai – mėsa, žuvis. Rūkymas buvo naudojamas konservavimo tikslais, taip pat tam, kad pagerinti juslinius rodiklius – spalvą, skonį.