centralizuotas šildymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „centralizuotas šildymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „centralizuotas šildymas“.
Kaimynai užsisuka šildymą, o jūs šąlate? Štai kada kitų šildyti ir už tai mokėti nereikia
Prasidėjus šaltajam sezonui gyventojai savo namuose šildosi įvairiausiais būdais. O tai ir lemia, ar neteks šalti ir už šildymą pakloti daugiau dėl kaimynų kaltės.
Visa tai priklauso nuo to, kokia šildymo sistema yra name ir ar ji iš viso yra. Kadangi atsiranda gudručių, kurie savo radiatorius užsuka, norėdami sutaupyti, bet tokia strategija veikia ne visada.
Ekspertai apie šildymo kainas: kokių sąskaitų sulauksime 2023 m. ir kodėl naudinga šilta žiema
Šiemet Lietuvos gyventojai pastebi ne tik sparčiai brangstančias prekes ir paslaugas, bet ir augančias sąskaitas už komunalines paslaugas. Vis tik sąskaitas už šildymą lemia ne tik geopolitiniai veiksniai, bet ir oras, tad kuo šiltesnė ši žiema bus, tuo geriau bus gyventojams ir verslui.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad jei žiema išsilaikys šilta, didesnių kainų už dujas neturėtume sulaukti, jos gal net ir mažės.
Lietuvos energetikos agentūra: biokuro ir šildymo kainos 2023-iaisiais nemažės
Biokuras ir centralizuotas šildymas Lietuvoje kitąmet turėtų kainuoti panašiai, kaip šiemet, prognozuoja Lietuvos energetikos agentūros atstovas (LEA).
Pasak Vytauto Budreikos, tai lems pradėsiantis veikti Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro blokas, kuris padidins biokuro paklausą, kitų energetinių išteklių kainos bei tarptautinės tendencijos.
„Kalbant apie 2023-iuosius metus, mes prognozuodami įvertiname tai, kad biokuro kaina neturėtų ženkliai kristi.
Uždirbantiems mažiausiai sumažino kompensacijas už šilumą: PVM lengvata labiau džiaugiasi turtingesni ir vidurinė klasė
Valdantiesiems nusprendus laikinai sumažinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą centralizuotam šildymui atgaline tvarka, atrodė, kad gyventojams tai bus didelis, nors ir laikinas, palengvėjimas. Tačiau labiausiai nepasiturintys gyventojai naudos gavo sąlyginai mažiau nei visi kiti centralizuoto šildymo vartotojai, nes laikinai sumažėjus PVM tarifui, sumažėjo ir jų gaunamos kompensacijos už šilumą.
Vilnietė Edita pasidalijo mamos sąskaita už kovo mėnesį.
Žadamas rekordiškai pigus šildymo sezonas: aiškėja, kokių sąskaitų laukti
Didžiuosiuose šalies miestuose jau kaista radiatoriai. O gyventojams – džiugios žinios, mat šiemet žadamas rekordiškai pigus šildymo sezonas. Vien Vilniuje skelbiama, kad centralizuoto šildymo kaina spalį yra penktadaliu mažesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
Tiesa, mažesnes kainas lemia ne tik pingantis kuras, bet dar ir vabalai kenkėjai – žievėgraužiai.
Šildytis kaip nori – ne visiems tokia prabanga
Ramygalos g. 21-ojo namo gyventojai iš Savivaldybės išėjo triumfuodami. „Panevėžio energija“ jų daugiabutį šildo paskutinę žiemą. To žmonės siekė jau dvylika metų. Ateityje daugiabučių gyventojams pabėgti iš monopolininkės glėbio gali būti dar sunkiau. Savivaldybės užsakymu šiuo metu braižomas šilumos ūkio specialusis planas daugiabučių kvartalams numato vienintelį šildymo būdą – centralizuotą.
Kaunas patvirtino Centralizuoto aprūpinimo šiluma iki 2022 metų strategiją
Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas, viešoji įmonė PVC bei dvi uždarosios akcinės bendrovės „AF–TSP“ ir „Jostra“, savivaldybės užsakymu, parengė Kauno miesto centralizuoto aprūpinimo šiluma strategiją.
Apklausa: pirkėjai renkasi savarankiškai reguliuojamą šildymą
Kaip pirkėjui žinoti, koks šildymas jam apsimokės labiau – centrinis ar savarankiškai reguliuojamas? Kokiam šildymui būsto ieškantieji teikia pirmenybę, kokių pasiūlymų šiuo metu yra daugiau?
Nors yra populiaru manyti, kad būsto pirkėjai neabejodami renkasi savarankiškai reguliuojamą šildymą, tačiau nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt respondentai patvirtina šį teiginį tik iš dalies. Apie 40 proc.
Šiaulių meras „išmaudė“ gyventojus
Ir atsisakyti centralizuoto šildymo siekiantys šiauliečiai, ir Seimo kontrolierius liko ant ledo. Gyventojų teisės buvo pažeidinėjamos, o Šiaulių meras Genadijus Mikšys prašymus ignoravo tol, kol pasikeitė įstatymai. Dabar ir šilumos tiekėjai, ir gyventojai atsidūrė uždarame rate. Šilumos tiekėjai argumentuoja Savivaldybės sprendimais, o miesto valdžia – nusiplauna rankas.