capital economics

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „capital economics“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „capital economics“.

ES pasirengusi beprecedenčiam susitarimui su Britanija

Europos Sąjunga nori sudaryti „ambicingą susitarimą“ su išstojančia Britanija, smarkiai viršijantį bet kokius ankstesnius bloko susitarimus su kitomis šalimis, trečiadienį pakartojo ES vyriausiasis derybininkas. „Mes pasirengę ... pasiūlyti tokią partnerystę, kokios nėra buvę su jokia kita trečiąja šalimi“, – spaudos konferencijoje Berlyne sakė Michelis Barnier, šalia stovint Vokietijos užsienio reikalų ministrui Heiko Maasui.
2018-08-29

Ką reikia žinoti apie Kinijos akcijų rinkos griūtį: faktai ir prognozės

Kinijos akcijų biržos griūtis jau tęsiasi trečią savaitę, o Šanchajaus akcijų biržos vertė neteko trečdalio savo vertės nuo birželio vidurio, rašoma cnn.com. Kinijos vertybinių popierių reguliavimo komisija situaciją apibūdino kaip „panikos nuotaikos“. O kai kurie ekspertai teigia, kad ši griūtis gali turėti didesnį poveikį pasaulio ekonomikai, negu Graikijos krizė. Kodėl prasidėjo griūtis? Anksčiau šiais metais Kinijos akcijų biržos jau demonstravo klasikinius burbulo pavojaus signalus.
2015-07-09

Ekspertai: Europa pristigs lėšų euro zonos šalims gelbėti

Kipras tapo penktąja iš septyniolikos šalių, paprašiusių euro zonos partnerių paramos. Paramos savo bankams Briuselio oficialiai paprašė ir Ispanija - spėjama, kad šaliai kovoti su skolų krize gali prireikti iki 100 mlrd. eurų, praneša verslo naujienų agentūra RBC. Likusių Europos finansinio stabilumo fondo (EFSF) lėšų gali neužtekti norint skirti paramą dar vienai kuriai nors šaliai, susidūrusiai su finansiniais sunkumais, pavyzdžiui, Italijai, teigia ekspertai.
2012-06-27

Britanijoje netikėtai sumažėjo pramonės gamyba

Šių metų sausį Didžiojoje Britanijoje netikėtai smuktelėjo pramonės gamybos apimtys, kas didina nerimą dėl šalies ūkio atsigavimo po smuktelėjimo praėjusių metų pabaigoje, nes kylančios naftos kainos kelia grėsmę Britanijos ūkio atsigavimui, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. Penktadienį Britanijos nacionalinio statistikos biuro paskelbti duomenys padidins spaudimą iždo sekretoriui Džordžui Osbornui (George Osborne) ieškoti priemonių skatinti ekonomikos augimą.
2012-03-11

„Capital Economics“: Rytų Europoje formuojasi ydingas ratas

Pasak bendrovės „Capital Economics“, Rytų Europos šalys su „trapia“ bankų sistema susiduria su silpnesniu ekonomikos atsigavimu dėl bankų nenoro skolinti. Baltijos šalyse, Balkanų šalyse ir Vengrijoje yra realus pavojus, kad gali išsivystyti ydingas ratas, kai silpnas ekonomikos atsigavimas apriboja bankų skolinimą, o tai savo ruožtu slopina atsigavimą, - teigia „Capital Economics“ ekonomistai.
2010-02-11

Ar praėjus metams galima tikėtis posūkio pasaulio ekonomikos kelyje?

Ekonominės krizės niekada neatsitinka per naktį. Jos yra metų, netgi dešimtmečių globalinių ekonominių pokyčių, politinių klaidų ir investuotojų klaidingų apskaičiavimų rezultatas. Bet atrodo, kad visada yra būtent ta vienintelė akimirka – Wall Street žlugimas 1929 m., Tailando bato kurso kritimas 1997 m. – kuomet ilgai sruvenusios srovės susilieja, sukeldamos dramatišką pasitikėjimo praradimą.
2009-09-10

JK ekonomikos eksperimentai. Kas toliau?

Didžiosios Britanijos centrinio banko (The Bank of England) sprendimas padidinti pinigų kiekį rinkoje dar kartą parodė, kad šalies bankams tenka imtis pačių netikėčiausių dalykų, siekiant išbristi iš krizės. Ekonomikos sektorių vadovai jaučiasi atsidūrę tokioje situacijoje, kad yra priversti imtis absoliučiai netradicinių priemonių, apie kokias vargu, ar kas anksčiau būtų drįsęs pagalvoti.
2009-03-17

Rytų Europa ir finansinė krizė. Vamzdynai ir piramidės

Pasaulio galvos skausmas tampa Rytų Europos migrena Ką piramidinės schemos, anksčiau žinomos kaip Vakarų finansų sistema, žlugimas reiškia pokomunistiniam pasauliui? Trumpuoju laikotarpiu atsakymas – reiškia bloga, o ilguoju – dar blogiau. Dešimtajame dešimtmetyje Vakarų rinkų nuosmukis naujajai Europai pasirodė esąs stebėtinai gera žinia: kaštus sumažinti trokštantys turtingojo pasaulio vadybininkai išteklių ėmė ieškoti šalyse, kurios jiems anksčiau atrodė per daug rizikingos.
2008-10-09
Į viršų