butanas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „butanas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „butanas“.
Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais.
„Nepaisant autokratinių jėgų nuolatinių pastangų įrodyti, kad tiesa yra galios pusėje, mažų valstybių balsas taisyklėmis grįstame pasaulyje yra ir girdimas, ir svarbus. Ukrainos pergalė lems, kokiame – brutalios jėgos ar pagarbos taisyklėms – pasaulyje mes gyvensime artimiausiu metu“, – per susitikimą sakė G. Landsbergis.
Izraelis užmezgė diplomatinius santykius su Butanu
Izraelis šeštadienį užmezgė diplomatinius santykius su Butano Himalajų karalyste, paskelbė Izraelio užsienio reikalų ministerija.
„Izraelio pripažinimo ratas plečiasi“, – pareiškė Izraelio užsienio reikalų ministras Gabi Ashkenazi.
„Santykių su Butano Karalyste užmezgimas taps naujuoju Izraelio santykių stiprinimo Azijoje etapu.
Butano karaliaus šeima paskelbė apie princo gimimą
Butano karaliaus šeima šeštadienį paskelbė apie savo pirmagimio – princo – gimimą, tuo pradžiugindama šią atokią Himalajų karalystę, kuri labai gerbia savo monarchiją. Naujasis karališkasis asmuo, karaliaus Jigme Khesaro Namgyelo Wangchucko ir karalienės Jetsun Pemos sūnus, be komplikacijų gimė Lingkanos rūmuose Butano sostinėje Timpu, vasario 5 dieną, pranešė karališkosios šeimos žiniasklaidos tarnyba.
Kraupioji statistika: 25 valstybės, kuriose savižudžių skaičius didžiausias pasaulyje (I)
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje nusižudo vienas žmogus. Paprastai savižudžių skaičius aukštas neturtingose valstybėse, tačiau pateiktame sąraše yra ir kelios išsivysčiusios ir turtingos šalys. Vyrai žudosi vidutiniškai tris kartus dažniau nei moterys. Dažniausiai mirti pasirenkama nusinuodijant, pasikariant ar nusišaunant. Liūdna, tačiau ir Lietuva šiame sąraše užima itin aukštą vietą. 25. Lenkija – 16.6 savižudžių 100 tūkst.
25 keisčiausi dalykai apie pasaulį, kurių tikriausiai dar neteko girdėti (I)
Nesvarbu, jaunas ar senas esate, yra daugybė dalykų, kurių dar nežinote. Tiesiog neįmanoma žinoti viską. Norime su jumis pasidalinti bent keliais neįtikėtinais ir mažai kam žinomais faktais. 1. Niekada nebandykite paštu siųsti viso pastato. Nuo 1916-ųjų tai buvo uždrausta JAV, po to, kai vienas gudruolis, norėdamas išvengti didelių pervežimo įkainių, persiuntė namo plytas per visą Jutos valstiją paštu.
Floridoje sprogus propano saugykloms evakuojami aplinkiniai gyvenamieji rajonai
Virtinei sprogimų sudrebinus vieną propano dujų įmonę centrinėje Floridoje, buvo pasigesta mažiausiai 15 žmonių, o aplinkiniai gyvenamieji rajonai evakuoti, antradienį paryčiais pranešė JAV žiniasklaida. Dienraštis „Orlando Sentinel“, remdamasis vietos pareigūnų informacija, rašo, kad 24 žmonės dirbo naktinėje pamainoje įmonėje „Blue Rhino“, pildančioje suskystintu propanu dujų balionus, kai ten prasidėjo sprogimai.
Butano opozicija laimėjo rinkimus kilus susirūpinimui ekonomika ir gyventojų laime
Butano opozicinė partija laimėjo antruosius per šios Himalajų karalystės istoriją rinkimus ir analitikai sekmadienį sako, kad taip nutiko rinkėjams susirūpinus ekonomika ir garsiuoju šalies "bendrosios nacionalinės laimės“ indeksu.
Užmezgami diplomatiniai santykiai su Butano Karalyste
Vyriausybė posėdyje pritarė diplomatinių santykių užmezgimui su Butano Karalyste. Butanas – vienintelė Pietų Azijos valstybė, su kuria Lietuva dar nėra užmezgusi diplomatinių santykių. Tokia situacija susiklostė todėl, kad Butano Karalystė ilgą laiką vykdė saviizoliacijos politiką ir tik pastaraisiais metais atsivėrė pasauliui. Azijos valstybės užima svarbią vietą Europos Sąjungos užsienio politikoje.
Butano karalius nusprendė: laimingi BVP neskaičiuoja
Jolanta Paškevičiūtė, LRT televizijos naujienų tarnyba Azijos valstybė Butanas pasižymi tuo, kad ją valdantis monarchas nutarė skaičiuoti ne Bendrąjį vidaus produktą, kaip visose šalyse, o Bendrąjį laimės indeksą. Esą taip norima pasiekti pusiausvyros tarp dvasinių ir materialiųjų vertybių. Bet kritikai klausia, kam komplikuoti tai, kas paprasta. Butano kvapą gniaužianti gamta ir budizmo kultūra traukia turistus. Bet jų čia niekas nelaukia išskėstomis rankomis.
Ambicingiems keliautojams – sunkiausiai pasiekiamos pasaulio vietos
Gyvename laikais, kai galime keliauti beveik visur, tad nenuostabu, kad ypač patrauklios tampa vietos, į kurias sunku patekti. Ekstremalios ekspedicijos po karo zonas pripildo kraują adrenalino, bet didžiausias jaudulys apima tuomet, kai jauti, kad kelionėje gali atrasti tai, kas dar nėra atrasta, nučiupinėta, parodyta.
Tinklalapis gazeta.pl pateikia sąrašą paslaptingiausių ir sunkiai pasiekiamiausių pasaulio vietų itin ambicingiems keliautojams.
REKLAMA
REKLAMA
Pavojingiausiame oro uoste leistis gali tik 8 pilotai
Statant oro uostą visuomet stengiamasi pasirinkti lygią vietovę, kurioje nėra didesnių kliūčių, bet tik ne tada jei esi Himalajuose. Leidžiantis Paro oro uoste Butane atsiveria nuostabus kalnų kraštovaizdis, bet šis oro uostas laikomas vienu pavojingiausių visame pasaulyje, rašo ,,The Daily Mail“. Čia besileidžiantys pilotai turi manevruoti tarp kalnų, praskristi visai šalia namų ir nusileisti siaurame 2 km nusileidimo take.
Žvilgsnis į nykstančią karalystę Himalajų kalnuose
Norėdami patekti į Nepale esančią Mustango karalystę, kuri yra įsitaisiusi Himalajų kalnuose, turėsite 12 dienu su asilu keliauti per kalnus ir dykumą primenančią vietovę, rašo „Business Insider“.
Čia jūs atrasite buvusią Tibeto karalystę ir jos sostinę, Lo Manthangą. Čia gyvenanti bendruomenė pasižymi savo išskirtine kultūra, gausiai augina daržoves ir kadaise prekiavo senovės Druskų kelyje į Kiniją.
Butano paslaptys – Paro Taktsango vienuolynas
Kartais keliautojams atokiausiuose Žemės kampeliuose pavyksta užfiksuoti neįtikėtinus vaizdus ir įamžinti unikalias vietas. Vienu tokių vietų būtų galima laikyti budistų vienuolyną Paro Taktsang...
P. Singeris: bendroji nacionalinė laimė?
Maža Butano Karalystė, įsikūrusi Himalajų kalnuose, žinoma dėl dviejų dalykų: milžiniškų vizų kainų, padedančių riboti turistų srautus, ir ekonominės politikos, kurios pagrindu vietoj ekonominio augimo rodiklių yra bendras nacionalinės laimės lygis.
Abu šie veiksniai glaudžiai susiję: turistų antplūdis skatintų ekonomiką, tačiau tuo pat metu paveiktų Butano gamtą ir kultūrą, todėl ilgalaikėje perspektyvoje sumažėtų gyventojų laimės rodikliai.
Šiaurės Indiją supurtė žemės drebėjimas
Rugsėjo 18 dieną šiaurinėje Indijos dalyje įvyko 6,9 balo stiprumo žemės drebėjimas, praneša CNN.
Tuo pat metu žemė drebėjo kaimyninėse Nepalo ir Butano teritorijose.
Pačios laimingiausios vietos pasaulyje
Turbūt nėra nei vieno žmogaus, kurio nedomintų...laimė. Gal norėtumėte sužinoti, kuriose pasaulio vietose žmonės yra laimingiausi? Jau esame įpratę prie turtingiausių, vargingiausių ir kitokių šalių sąrašų. Garsi kelionių gidų leidykla Lonely Planet išdrįso sudaryti laimingiausių vietų planetoje sąrašą. Čia nerasite nei Niujorko, nei Paryžiaus, nei Dubajaus. Čia karaliauja nedidelės ir ramios šalys, tad jau galite pradėti svarstyti į kurią iš jų norėtumėte nuvykti.
Butanas – vyriškų pasididžiavimų karalystė
Budizmui lytiškumas nėra gėdinga, greičiau vertinama ir gerbtina. Ne veltui daugelis budistų menininkų savo kūryboje vaizduodavo lytinius organus, dažniausiai – vyriškus pasididžiavimus. Maža valstybė Butanas – šios meninės išraiškos karalystė.
Legendos pasakoja apie „dieviškąjį beprotį iš drakono amžiaus“, garsėjusį erotiniais ritualais. Sakoma, kad jis savo magiška galia „apšvietęs 5000 moterų“.
Vyras gebėdavo nugalėti kiekvieną piktadarį, blogąją dvasią, dažniausiai – moteriškos kilmės.