būsto kreditas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „būsto kreditas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „būsto kreditas“.
Seimas imasi būsto paskolų: žada, kad gyventojai mokės mažiau, bet bankininkai turi abejonių
Antradienį Seime po pateikimo buvo pritarta Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisoms. Tikimasi, kad, galutinai joms pritarus, būsto paskolas turintiems gyventojams bus lengviau ir pigiau jas refinansuoti ir taip sutaupyti pinigų.
Už įstatymo pataisas balsavo 89 Seimo narių, balsavusių prieš ar susilaikiusių nebuvo. Toliau pataisų projektas bus svarstomas spalio 1 d.
Gyventojai sutaupytų 500 mln.
Vienas už dviejų kainą? 85 tūkst. eurų už būstą ir dar 100 tūkst. eurų – palūkanoms
Šiuo metu palūkanų normos būsto paskolai yra per du kartus didesnės, nei buvo pernai. Mėnesinė įmoka vidutinei paskolai išaugo 216 eurų ir šiuo metu siekia 662 eurus. Jei niekas nesikeistų, asmuo per visą paskolos laikotarpį palūkanoms išleistų daugiau, nei kainavo pats nekilnojamasis turtas (NT).
Bankų atstovų teigimu, tikėtina, kad, jei prieš metus galėjote pasiskolinti tam tikrą sumą, šiuo metu, išaugus palūkanoms, jos gauti jau nebegalėtumėte.
Žmonės sutaupytų po 100 eurų per mėnesį, bet ne visi bankai pritaria: kas jau sumažino palūkanas paskoloms?
Vidutinės būsto paskolų palūkanos Lietuvoje per metus pakilo daugiau nei dvigubai. Siekdami palengvinti finansinę naštą klientams kai kurie bankai nusprendė metams visiškai panaikinti palūkanų maržą ar kelti indėlių palūkanas. Kiti teigia, kad rinką stebi ir kol kas jokių pokyčių neplanuoja.
Būsto paskola: kokią sumą duoda, kokiam laikui ir kodėl ne visi gauna
Būsto nuomai brangstant, o nekilnojamo turto kainoms kylant sutaupyti pradiniam įnašui ir įsigyti nuosavą būstą tampa vis sudėtingiau. O dažniausiai su nuomos iššūkiais susiduria jauni žmonės ar studentai – atsikraustę į kitą miestą dėl mokslų turi susirasti finansiškai įkandamus namus ir dar išsilaikyti. Taigi kyla klausimas, ar tokioje situacijoje turėti nuosavą būstą – realu?
„Visibankai.
Lietuviai toliau sparčiai skolinasi būstui: paskolų suma išaugo trečdaliu
Per devynis šių metų mėnesius bendra šalies gyventojams suteiktų būsto paskolų suma sudarė 524 mln. eurų ir buvo 32 proc. didesnė, palyginti su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, rodo „Swedbank“ duomenys.
Pasak ekspertų, sparčiam būsto finansavimo apimčių augimui šiais metais įtakos turėjo dėl pandemijos kilę būsto paklausos ir pasiūlos disbalansai, stabiliai augusios namų ūkių pajamos ir gyventojų poreikis gerinti gyvenimo sąlygas.
Per du mėnesius išdavė dvigubai daugiau būsto paskolų gyventojams
Metų pradžia būsto paskolų finansavimo rinkoje dažniausiai būna ramesnė – po šventinio dovanų maratono ateina taupymo metas. Tačiau Covid-19 pandemija pakeitė šią tendenciją.
„Luminor“ banko duomenimis, šių metų sausio ir vasario mėnesiais dėl paskolos nekilnojamajam turtui įsigyti į banką kreipėsi dvigubai daugiau asmenų nei pernai. Iš viso šiemet būstui įsigyti jau paskolinti 73 mln. eurų, tuo tarpu tokiu pat metu pernai buvo sudaryta būsto paskolų sutarčių už daugiau nei 39 mln.
Ruošia naujieną pasiskolinusiems: saldainis vartotojui, piliulė bankui
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas lapkričio 21 d. svarstė būsto kreditus imantiems gyventojams itin naudingas pataisas, kurios apribotų bankų vartotojams priskaičiuojamus delspinigius. Vis dėlto centrinis ir komercinių bankų atstovai atkreipia dėmesį, kad tokios įstatymo pataisos atvertų galimybę piktnaudžiauti ir vartotojams, ir bankams.
Rekordiniai metai NT rinkoje: kainos augo, tačiau būstą vis tiek pirko
Per praėjusius metus Lietuvoje būstui įsigyti išleista virš 1,5 mlrd. eurų. Piniginių būstui atverti neatbaidė ir augančios kainos – sostinėje fiksuoti rekordiniai butų pardavimų rodikliai, o dalis pirkėjų rinkosi investuoti į antrąjį būstą. Dėl išaugusių kainų daliai vartotojų pailgėjo taupymo laikotarpis sukaupti pradinį įnašą. 2016 m. Lietuvoje įsigyto būsto apyvarta sudarė 1,56 mlrd. Eur. Tai 22,4 proc. lenkia 2015-ųjų skaičius, kai namų ir būtų pirkėjai išleido 1,27 mlrd. Eur.
Kaip netapti paskolos vergu?
Visi norime gyventi gražiai ir patogiai. Gražus bei patogus gyvenimas prasideda nuo savo būsto įsigijimo, jo remonto ir apstatymo. Kad Lietuva neatrodytų tokia didelė ir tolima, reikalinga ir mašina. Visam šiam gėriui reikalingi dideli pinigai. Bandome taupyti, tačiau... tenka pripažinti, kad vienerius metus taupę, matome, jog teks tai daryti dar dvidešimt metų.
Belieka imti paskolą. Deja, paskola ne visada reiškia išsigelbėjimą.
Kreditą būsto renovacijai apmokėjo valstybė
Minimalų atlyginimą uždirbanti šiaulietė Zita Urbonienė nustebo, kai pradėjo gauti „nulines“ sąskaitas už daugiabučio, kuriame ji gyvena, renovaciją.
Dar labiau nustebo sužinojusi, kad kredito ir palūkanų išlaidas jai pilnai kompensuoja valstybė. „O juk daugybė žmonių nedrįsta skolintis renovacijai vien dėl to, kad patys yra socialiai remtini, stinga pinigų“, — sakė moteris.
REKLAMA
REKLAMA
Kam sakyti „ačiū”?
Laiku gyventojų negrąžinamos
skolos viršija milijardą litų, “blogų” skolininkų - daugiau nei 100 tūkst. Kam reikėtų už tai padėkoti?
Gal sakykime
“ačiū” ne tik
paskolas brukusiems bankams,
bet ir politikams, kurie nė necyptelėjo apie pučiamą
būsto kainų burbulą?
Vienas komercinis bankas šiomis dienomis ėmė viešai verkšlenti, kad nepavyksta paklupdyti žinomo aktoriaus Ramūno Rudoko.