bijūnai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bijūnai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bijūnai“.
Ragina dabar kieme sodinti šiuos augalus: atrodys įspūdingai
Rugsėjį dar žydi ir akį džiugina jurginai, kardeliai, galtonijos, rudeniniai astrai, saulainės, ratiliai, vėlyviai, ankstyvosios chrizantemos, rožės, raganės, stambažiedės ląstūnės. Todėl teks pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus.
Vidurdienį, nukritus rasai, rinkite vienmečių gėlių sėklas.
Mėnesio pradžioje augančias, vegetaciją baigusias daugiametes gėles patręškite kompleksinėmis trąšomis su didesniu kalio ir fosforo kiekiu (30 g/m2) arba pelenais, kad geriau pasiruoštų žiemai.
Prieš žiemą padarykite tai hortenzijoms: kitąmet sukraus gausybę žiedų
Kai baigiasi daugiamečių gėlių žydėjimo sezonas, dažnai kyla klausimų, kada ir kaip jas iškasti, kur laikyti bei kaip tinkamai pasiruošti jų žiemojimui. Prieš žiemą būtina tinkamai paruošti hortenzijas, rododendrus ir bijūnus, nes tai padės apsaugoti šiuos augalus nuo šalčio ir užtikrins, kad jie sėkmingai peržiemotų bei sužydėtų pavasarį.
Išdavė auksinius bijūnų priežiūros patarimus: žiedų nespėsite skaičiuoti
Bijūnai – tai vieni iš labiausiai vertinamų daugiamečių augalų, kurie kasmet džiugina savo ryškiais ir kvapniais žiedais. Jie yra ne tik populiarūs miestų ir sodybų želdynuose, bet ir laikomi itin mažai priežiūros reikalaujančiais augalais. Visgi norint, kad bijūnai kasmet žydėtų dar gausiau ir džiugintų akį, būtina žinoti keletą svarbių priežiūros taisyklių.
Bijūnai žydės daug ilgiau: štai, ką reikia padaryti
Bijūnų žiedai – nuostabi sodų ir namų puošmena, o nusipirkę neprasiskleidusius pumpurus galite lengvai priversti juos pražysti visu grožiu.
Bijūnai yra nuostabaus grožio gėlės ir vienos iš nedaugelio, kurių pumpurai atrodo beveik taip pat gražiai, kaip ir žiedais. Tačiau jei bijūnus pirkote ypatingam renginiui, norėsite, kad jie žydėtų.
Padarykite tai savo bijūnams: žydės kur kas ilgiau
Bijūnas (Paeonia) – daugiametis žolinis, rečiau krūminis, augalas, priklausantis bijūninių augalų šeimai. Sumedėjęs bijūnas, kitaip krūminis, savaime auga Rytų Azijoje, žolinis – Viduržemio jūros regione, Azijos subtropinio klimato juostoje, Šiaurės Amerikos vakaruose. Gamtoje bijūnai auga pievose, uolingose vietose, krūmynuose.
Skirtingų rūšių bijūnai užauga nuo 50 ir virš 200 cm aukščio. Bijūnų lapų būna įvairių dydžių ir formų, jie dukart ar triskart trilapiai, blizgūs.
Pražydo bijūnai: mokslininkai užsimena apie gydomąsias šių gėlių savybes
Kaune prasideda masinis bijūnų žydėjimas. Kadaise laikyti birželio vidury švenčiamų Antano varduvių gėlėmis, dabar bijūnai visu grožiu stebina jau gegužės pabaigoje. Lietuviai šias gėles augina nuo seno ir žavisi, o mokslininkai tiria jų vaistines savybes ir atskleidžia gydomąją galią.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Bijūnų kolekcijos puoselėtoja sako, kad šiemet bijūnai žiedus išskleidė kaip niekad anksti.
Padarykite tai savo bijūnams: apdovanos nuostabiais žiedais
Ar jūs auginate bijūnus? Jei taip, šis receptas jums labai pravers, nes pagal jį galite užsiauginti nuostabiai vešlius krūmus su didžiuliais žiedais!
Pabandykite, šis tręšimo metodas yra kaip tik tai, ko reikia! Ne visos gėlės gali prilygti bijūnų grožiui. Sodrūs rausvi rutuliai, augantys iš žalių krūmų, puošia ir vasarnamį, ir gėlyną prie miesto daugiaaukščio.
Kad bijūnai žydėtų gausiai ir gražiai, juos būtina tręšti! Nutirpus sniegui jau galima pamatyti pirmuosius mažus ūglius.
Šiaulietė sode augina kitų išmestus augalus: vaizdas atima žadą
Šiaurės Lietuvoje, Šiaulių krašte, gyvenančią Liną Pulokaitę galima pavadinti ne tik paprasta sodininke, tačiau ir „augalų gydytoja“. Daugiau nei 20 metų sodo aplinka besirūpinanti moteris pasakoja, kad pastaruosius 5-6 metus ji sodina tik „nurašytus“, niekam nebereikalingus augalus. „Patinka juos atgaivinti – nusiperku ar tai su akcija, ar priglaudžiu išmestus ir tuomet žiūriu, ar atgys, ar ne“, – nusišypso.
Bijūnai pražydo kaip niekad anksti: Kauno VDU botanikos sodas rodo 700 veislių
Kaune žiedais gausiai jau pasidabino didžiausias Lietuvos bijūnynas. Specialistai sako, kad šiemet lepinami šilumos bijūnai žiedus išskleidė kaip niekad anksti.
Kolekcijoje apie 700 skirtingų bijūnų, o ypatingą vietą užima puoselėjamos lietuvių selekcininkų išvestos veislės.
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode šiemet kaip niekad anksti sužydo bijūnai. Jie vilioja kvapų ir spalvų jūra, ten žydi beveik 700 jų kolekcinių numerių.
Metas sodinti bijūnus: pasakė, kaip pasiruošti
Bijūnai – krūmas, kuris daugelį nustelbia ne tik savo žiedų grožiu, tačiau ir maloniu kvapu. Visgi tam, kad kitąmet sulauktume puikaus bijūnų derėjimo ir žydėjimo, pasiruošti sezonui būtina jau dabar. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė teigia, kad kasti ir sodinti bijūnų šaknis galima tol, kol „galima pirštus sukišti į žemę“.
Norint pasisodinti bijūnus ir sulaukti jų žydėjimo vasaros pradžioje, šaknis galima pirkti prekybų centruose, iš augintojų, turguose, mugėse.
REKLAMA
REKLAMA
Rugpjūtį padarykite tai savo gėlėms: kitąmet nustebins žiedų gausa
Rugpjūtis – idealus laikas pasirūpinti nužydėjusiomis daugiametėmis gėlėmis. Jas galite perkelti, dauginti ar papildomai tręšti.
Tačiau atliekant persodinimo darbus svarbus ne tik kastuvas ir darbo pirštinės – pasiruoškite natūralių dezinfekcinių priemonių ir prieš iškasant augalus pasidomėkite, kur koks augalas mėgsta augti. Nuo persodinimo sėkmės priklausys, ar gėlės ateinančiais metais toliau dovanos ryškiaspalvius žiedus.
Padarykite tai savo bijūnams: atsidėkos įspūdingais žiedais
Bijūnams, hortenzijoms, hibiskiams ir kitiems augalams dažniausiai reikia atramos. Pasirodo, viskas yra labai paprasta: tereikia tinkamai surišti šių gėlių krūmus.
Įvertinkite, kur yra 4 pagrindiniai augalo taškai – pietūs, šiaurė, vakarai ir rytai. Virvę pritvirtinkite laisva kilpa maždaug 30 cm nuo žemės ir viršutinių ūglių dalyje. Pritvirtinkite virvę pietinėje augalo pusėje prie tolimiausio stiebo.
Tempkite šią virvę per centrą link šiaurinės pusės ir suriškite.
Bijūnus išlaikysite daug ilgiau: padės šios gudrybės
Gėles geriausia skinti auštant, nes tuomet pumpurai dar nebūna iki galo prasiskleidę. Vis dėlto, vertėtų neskinti tokių gėlių, kurių pumpurai visiškai neišsiskleidę, nes jie gali ir neišsiskleisti.
Nuskintus bijūnus patartina nuplauti, o jų stiebus nupjauti kampu (juos patrumpinkite 2–3 cm). Nupjaukite tuos lapus, kurie mirktų vazos vandenyje.
Kauno Botanikos sode pražydo bijūnai: pasigrožėti kolekcija plūsta masės žmonių
Nors ir kiek vėluodamos, karališkus žiedus jau išskleidė vienos mylimiausių lietuvių gėlių – bijūnai. Kaune Botanikos sode jų žydi keli šimtai veislių, stebinančių ir žiedų formomis, ir spalvų palete. Pasigrožėti kolekcija į Kauną plūsta gausybė lankytojų.
Gamtos mylėtojai būriais skuba į turtingiausią Lietuvos bijūnyną Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Ten karališkus žiedus jau išskleidę šimtai bijūnų kerų.
Padarykite tai savo bijūnams: sukraus neregėtą skaičių žiedų
Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
Bijūnai sukraus neregėtą skaičių žiedų: štai, ką reikia padaryti
Bijūnai yra tikrosios sodo puošmenos – karališki ir stulbinantys. Be to jie tiksliai žino, kas jiems patinka. Jiems patinka saulė, šiek tiek vėsos, tinkamas gylis dirvoje. Jei nepateiksite jam tiksliai to, ko jis nori, bijūnas kels problemų.
Dažnai problema, kurią žmonės sako turintys, yra ta, kad bijūnas tiesiog nežydės. Tačiau kartais problema yra ne pumpurų krovimas, o tai, kad pumpurai taip ir neišsiskleidžia, rašoma gardeningknowhow.com.
Bijūnų šventėms nori visi: teks mokėti vis daugiau
Artėjant vidurvasariui – pats gražiausias gamtos žydėjimo metas. Žydi kone daugiausiai augalų, tarp jų ir nuostabiais žiedais apsipilantys bijūnai. O šie purūs žiedai išgyvena tikrą renesansą – žmonės juos graibsto šventėms, jubiliejams ir vestuvėms.
Bijūnai arba pinavijos, tradiciniai lietuviškų sodybų krūmokšniai, nuostabiais žiedais kasmet pasipuošiantys prasidedant vasarai. Bijūnų grožio pakerėtas augintojas Algirdas Gražys vietoje bulvių užsodino jais visą sklypą.
Kaune – reto grožio reginys: pamatykite savo akimis
„Ar jau pražydo bijūnai?“ – tai klausimas, į kurį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo darbuotojams pastarąjį mėnesį teko atsakinėti dažniausiai. Puošnių žiedų išsiilgusiems lankytojams turime puikią žinią: taip, didysis bijūnų žydėjimas jau prasidėjo! Dar puikiau tai, kad šiemet bijūnai išaugo tiek skaičiumi, tiek vešlumu: kolekciją papildė net 150 naujų kolekcinių numerių (rūšių ir veislių), o dėl vėlyvo, bet palankaus pavasario ir tinkamos agrotechnikos bijūnai labai suvešėjo.
Viskas, ką būtina žinoti apie bijūnų veisles: nuo ankstyvumo iki naudingų patarimų
Kauno rajone gyvenantis gėlininkas selekcininkas Paulius Ciplijauskas yra surinkęs įspūdingą bijūnų kolekciją. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ gėlininkas papasakojo, kokiomis savybėmis pasižymi skirtingos bijūnų veislės ir davė naudingų patarimų auginantiems šias nuostabaus grožio gėles.
Žolinis bijūnas „Coral Louise“
Šie hibridiniai bijūnai labai tinka apželdinimui ir būna apkibę žiedais. Šie bijūnai žydi apie mėnesį ir rečiau naudojami skynimui.
Garsusis TV3 žinių vedėjas atskleidė nematytą savo pusę: apie jo hobį sklando gandai
TV3 žinių vedėjas Rokas Petkevičius per daugelį televizijoje praleistų metų spėjo užkariauti žiūrovų širdis. Tikriausiai nemažai lietuvaičių žinių be šio vyro veido net ir neįsivaizduotų, bet retas iš jų žino, kad populiarusis vedėjas išsijungus kamerų šviesoms skuba užsiimti ne ką mažiau mylima veikla – gėlių priežiūra.
Petkevičių šeimai priklausančiame buvusiame Alekniškio dvare šiuo metu auga per 70 įvairiausių spygliuočių rūšių ir šimtai rūšių daugiamečių gėlių.
Padarykite tai savo bijūnams – džiugins didžiuliais žiedais
Bijūnai arba liaudiškai gražiai vadinamos pinavijos – sodybų darželiams būdingi dekoratyvūs, daugiamečiai žoliniai augalai, tinkantys gėlynams ir puokštėms bei turintys gydomųjų savybių. Jie puošnūs ne vien puikiais žiedais, bet ir tamsiai žaliais lapais, krūmo forma. Bijūnai žydi visomis spalvomis, išskyrus mėlyną.
Šiuolaikinis pasaulyje auginamų bijūnų asortimentas labai platus ir įvairus.
Pasakiško grožio reginys Kaune: suskubkite, nes jis truks neilgai
Žinia apie pražydusius bijūnus – viena laukiamiausių Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo naujienų. Ir štai jau galima ja pasidalinti – atnaujintose sodo ekspozicijose šiuo metu skleidžiasi įvairiaspalviai kvapnūs bijūnų žiedai.
„VDU Botanikos sode įrengtos trys naujos bijūnų kolekcijos ekspozicijos. Reprezentacinę ekspoziciją saloje sudaro laukinės bijūnų rūšys ir jų veislės.
Birželio karaliai bijūnai: štai, kokia jų auginimo paslaptis
Jei ieškote puošnių gėlių, tik nedaugelis nusileidžia ryškiems ir spalvingiems bijūnams – didžiulių jų žiedų pasitaiko ir nemažos lėkštės dydžio.
Yra trys bijūnų rūšys: puikieji bijūnai, kurie kiekvieną žiemą pasislepia po žeme, krūminiai bijūnai, kurie būna aukštesni ir stambesniais kotais, ištveriančiais ir žiemą, bei hibridiniai bijūnai – krūminio ir žolinio bijūno hibridai, kurių gauti gali būti sudėtinga, rašoma gardenersworld.com.
Eretos kuriamos gėlės priverčia aikščioti: sunku patikėti, kad jos netikros
Vizažistė Ereta Tarūtienė įsitikinusi – grožis išgelbės pasaulį! Jos kuriamos popierinės gėlės priverčia išsižioti iš nuostabos – jos atrodo tokios tikroviškos, kad net sunku patikėti, jog moteris jas gamina savomis rankomis.
41-erių Ereta 20 metų dirba grožio srityje, tačiau ji nenori per daug užsistovėti vienoje vietoje, todėl nuolat eksperimentuoja, išbando kažką naujo ir stengiasi atrasti vis dar likusių pirmų kartų.
„Esu žingeidi, kūrybiška, todėl negaliu stoviniuoti vienoje vietoje.
Naujausios gėlių mados: šiemet karaliauja keli žiedai ir spalvos
Vasara ne tik karščių ir vestuvių, bet ir gėlių metas. Darželiai, gėlių parduotuvės ir močiučių pintinės turguose džiugina akį ir rečiau, piniginę, o tam tikras gėlės perkame dažniau nei kitas. Pasak gėlėmis prekiaujančių žmonių ir floristų, gėlių, kaip ir rūbų, mados egzistuoja, o jas diktuoja ne gėlių aukcionai, bet socialinė medija. Floristas Antanas Mažonas sako, kad gėlių madas pirmiausia galime pastebėti „Instagram“ ar „Pinterest“ platformose ir tik vėliau gėlių parduotuvėse.
Dar spėsite prisiskinti šių žiedų: garsėja neįtikėtina nauda sveikatai
Žalią arba juodą arbatą galima praturtinti natūraliais aromatais – vėlyvą pavasarį žydinčių augalų žiedais. Sudžiovinti žiedai ilgai skleis malonų kvapą, padėdami maloniai atsipalaiduoti po darbų prie arbatos puodelio. O žvarbų rudenį ir šaltą žiemą į namus atneš gaivų pavasario dvelksmą, sušildydami ne tik kūną, bet ir sielą. Gegužę grožimės violetiniais kvepiančiais alyvų žiedais, tačiau jie turi ir gydomųjų savybių.
Lietuvių topu tapusi gėlė: kelios gudrybės ir jums pavydės visi kaimynai
Bijūnai – senoviškos darželių gėlės, tačiau pastaruoju metu jie darosi vis populiaresni. Šie gražūs, dekoratyvūs daugiamečiai žoliniai augalai tinka ir gėlynams, ir puokštėms. Bijūnų puošnūs ne tik žiedai, bet ir tamsiai žali lapai, krūmo forma.
Bijūnai – didžiažiedės gėlės iš Kinijos
Iš Kinijos į Europą atkeliavusios didžiažiedės gėlės išpopuliarėjo ir Lietuvoje. Aromatingi įvairių spalvų ir formų bijūnai, kuriems retas atsispiria, puikiai žydės, jei bus tinkamai prižiūrimi.
Nepakenčia įmirkusios dirvos
Bijūnai – ilgaamžiai augalai. Vienoje vietoje jie gali augti 10–15 metų. Mėgsta erdvią saulėtą vietą. Gražiai atrodo pavieniai krūmai prie terasų, vartelių, pasodinti gėlyne ar žalioje pievelėje. Iš jų galima sudaryti gyvatvorę, atskiriančią daržo ir sodo zonas.
Top 10: idėjos nuotakos puokštei
Kokias gėles pasirinkti nuotakos puokštei? Spalva ir grožis – dar ne viskas. Ką tavo pasirinktų gėlių žiedai byloja gėlių kalba? O ką reiškia jų spalva? Galiausiai kuri puokštė ištvers visą vestuvių ceremoniją nenuvytusi?
Hortenzija
Šią gėlę nuo seno lydi aristokratiškumo šleifas. Nuotakos dažnai renkasi kalijas dėl neįprastos jų formos ir švelnumo.