besivystančios šalys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „besivystančios šalys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „besivystančios šalys“.
Senosios ekonomikos kyla, o besivystančios spaudžia stabdžius
Pasaulio ekonomikos augimo balansas keičia kryptį, rašo The New York Times. Ekonomistai pradėjo skeptiškiau vertinti Kinijos ateitį, bei kitų besivystančių šalių ekonomikas. Tuo tarpu ekspertai teigia, kad Amerikos ekonomika atsigauna. Japonijoje baigiasi defliacija, o ekonominiai rodikliai Europoje džiugina – euro zonoje baigiasi ilgą laiką trukusi recesija. Bendras vidaus produktas 17 euro zonos valstybių, remiantis metiniu rodikliu, augo apie 1,2 proc. antrąjį šių metų ketvirtį.
Brazilija ruošiasi sporto egzaminui
Iš Londono olimpinę estafetę perėmęs Rio de Žaneiras jau rengiasi didžiausiai sporto šventei. Ar pavyks Brazilijai pateisinti lūkesčius ir tinkamai suorganizuoti du didžiausius sporto renginius – pasaulio futbolo čempionatą ir olimpines žaidynes?
Pamažu blėstant Londono olimpinių žaidynių euforijai Didžioji Britanija skaičiuoja žaidynių įtaką šalies ekonomikai. O 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą ir 2016 metų olimpines žaidynes rengianti Brazilija jau pradėjo ruoštis sporto karnavalui.
„Lenovo“ pelnas išaugo 30 proc.
Vienos iš didžiausių kompiuterių kompanijų pasaulyje Kinijos „Lenovo“ ketvirčio pelnas dėl tebeaugančios vidaus rinkos ir pardavimų užsienyje išaugo 30 proc., praneša BBC.
Balandį-birželį „Lenovo“ pelnas siekė 144 mln. JAV dolerių, tačiau pelno augimo tempas buvo lėčiausias per daugiau nei metus. Manoma, kad tai lėmė lėtėjanti Kinijos ekonomika.
„Lenovo“ atstovai pažymėjo, kad savo augimo perspektyvas vis dar vertina optimistiškai.
Paradoksas: godžios bendrovės gelbėja pasaulį
Kai paprasčiausias muilo gabalėlis gali atnešti milžinišką pelną, tuo pačiu sumažinti vaikų mirtingumą bei pagerinti suaugusiųjų sveikatą, nebėra gėdinga dirbti milžiniškai beveidei korporacijai, kuri jį pardavinėja. Tad gaukite magistro laipsnį ir išgelbėkite pasaulį, ragina „Foreign Policy“.
Kai Pasaulio banko Jaunųjų profesionalų programa į nuolatinę poziciją organizacijoje paprastai pritraukia apie 10 tūkst.
„Nokia“ pristatė pigiausią mobilųjį telefoną
Suomių kompanija „Nokia“ pranešė, jog pradeda pardavinėti platinti pati prieinamiausią iš kada nors jos gamintų mobilių telefonų. Juo tapo modelis „Nokia 103“.
Mobilus telefonas „Nokia 103“, kuris įvertintas vos 16 eurų (apie 55 Lt), turbūt ne veltui buvo pristatytas vienoje iš besivystančių šalių – Nigerijoje. Pastaroji šalis yra viena iš tų, kuriai bus skirtas minėtas įrenginys.
Kur slepiasi šalių ekonominė konvergencija?
Šalių ekonominės konvergencijos problema yra ypatingai aktuali toms šalims, kurios šiuo metu dar pastebimai atsilieka pagal ekonominį efektyvumą ir gyvenimo lygį.
Visiškai suprantama, kad daugelis besivystančių šalių ekonominį augimą ir artėjimą prie išsivysčiusių šalių formuluoja kaip vieną svarbiausių politinių tikslų.
Tyrimas: kas optimistiškiausiai vertina pasaulio ekonomiką?
„BBC World Service“ 25 šalyse atlikta apklausa atskleidė ganėtinai skirtingus turtingų ir besivystančių šalių požiūrius į ekonomiką, praneša BBC. Turtingų šalių vartotojai nusiteikę gana pesimistiškai, tuo tarpu besivystančių šalių – optimistiškiau. Tai atskleidžia netolygų atsigavimą po neseniai vykusios globalinės recesijos.
Sociologijos kompanija „Blobescan“ apklausė daugiau nei 25 tūkst. žmonių. Japonija, Prancūzija ir Didžioji Britanija į ekonomiką žvelgia ypač liūdnai.
Ieškos būdų, kaip pažaboti augančias maisto produktų kainas
Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių žemės ūkio ministrai susitiks Paryžiuje ir bandys rasti būdų, kaip pažaboti augančias maisto produktų kainas, praneša BBC.
Šis susitikimas rengiamas praėjus dienai po to, kai Pasaulio bankas paskelbė apie naują priemonę prieš nepastovias maisto produktų kainas besivystančiose šalyse. Ši nauja priemonė leis gamintojams ir vartotojams apriboti kainų augimą.
Augančios maisto kainos tapo grėsme pasaulio ekonomikos atsigavimui.
Japonija kuria neturtingoms šalims skirtą palydovą
Japonija vykdo pigaus dirbtinio Žemės palydovo, skirto besivystančioms šalims, kūrimo darbus, pranešė „AsiaOne.com“.
Manoma, kad tokie palydovai gali dominti Egiptą, Braziliją, Indoneziją, Tailandą ir kitas valstybes. Toks palydovas galėtų atlikti kartografavimo darbus, stebėti potvynių apsemtus regionus, miškų resursus, atlikti kitas funkcijas.
Teigiama, kad būsimasis palydovas kainuos 5 kartus pigiau už analogiškus JAV ir Europoje gaminamus palydovus.
Pasaulio ekonomika priklausys nuo besivystančių šalių
Pasaulio ekonomikos augimas per artimiausius 6-10 mėnesių sulėtės, o atsigavimo kelias bus duobėtas, prognozuoja investicinio banko Šiaurės ir Baltijos šalyse „Evli“ analitikai. Anot vyriausiojo „Evli“ investicijų vadovo Kimo Pessalos, išsivysčiusios šalys per daug iklimpo į skolas, todėl ateinančiais metais pasaulinis ekonomikos augimas remsis besivystančių šalių rinkomis – jų vidaus vartojimu ir investicijomis šiose šalyse.
REKLAMA
REKLAMA
Akumuliatoriai iš bulvių gelbės besivystančias šalis
Jeruzalės žydų universiteto įsteigtos bendrovės „Yissum Research Development Company“ mokslininkai paskelbė apie labai paprastos ekologiškos organinės baterijos sukūrimą, kurios pagrindinis komponentas yra paprastos bulvės.
Mokslininkai nustatė, kad bulvių virimas maždaug 10 kartų padidina iš cinko ir vario elektrodų bei bulvių gabalėlių padaryto akumuliatoriaus galingumą. Tokie akumuliatoriai gali tarnauti nuo dviejų dienų iki kelių savaičių.
Derybos dėl klimato kaitos „suspenduotos“
Jungtinių Tautų Kopenhagoje rengiamos derybos dėl kovos su klimato kaita atsidūrė aklavietėje po to, kai iš jų pasitraukė Afrikos valstybių grupė . Afrikos delegacijos derybas suspendavo motyvuodamos tuo, kad konferenciją rengianti Danijos vyriausybė į susitikimo paraštes nustūmė klausimą dėl anglies dvideginio emisijų mažinimo remiantis Kioto susitarimu.
ES kovai su klimato kaita skirs 6 mlrd. eurų
Europos Sąjungos lyderiai surinko planuotus 6 mlrd. eurų, kurie bus skirti padėti besivystančioms valstybėms kovoje su klimato kaita. Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas netgi pareiškė, kad surinkta pinigų suma gali viršyti iš anksto planuotus 6 mlrd. eurų.