belenergo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „belenergo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „belenergo“.
Kreivys: Baltarusija nebegauna pajamų iš Baltijos šalių už Astravo elektrą
Baltarusija pastaruoju metu nebegauna pajamų iš Baltijos šalių už jos pagamintą elektrą, sako Lietuvos energetikos ministras. Dainiaus Kreivio teigimu, Lietuva daugiau nei pusantro mėnesio nemoka už Astravo atominės elektrinės (AE) statybą, kaip ir numato „antiastravinis“ įstatymas.
Vis dėlto ministras pripažįsta, kad tokia Lietuvai palanki situacija yra laikina, todėl būtina tęsti derybas su Latvija ir Estija dėl trišalės prekybos elektra su Rusija metodikos.
Rusija sumažino elektros tiekimą Baltarusijai
Ketvirtadienį Rusijos elektros energijos eksportuotoja „Inter RAO“ dėl skolų 200 megavatų sumažino elektros tiekimą Baltarusijai, praneša „RIA Novosti“.
Baltarusijos valstybinis energetikos koncernas „Belenergo“ iki galutinio termino, t. y. birželio 8 d., nesumokėjo nuo praėjusių metų kovo susikaupusios 1,5 mlrd. JAV dolerių skolos.
„Mūsų kolegos baltarusiai iki darbo dienos pabaigos nepervedė pinigų“, - sakė šaltinis.
Rusiška nafta teka į Baltarusiją
Rusija skelbia atnaujinusi naftos tiekimą Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms.
„Vakar mes pradėjome tiekimą Baltarusijos perdirbimo įmonėms“ - tokius vicepremjero Igorio Sečino žodžius ketvirtadienį citavo naujienų agentūra „Interfax“.
Baltarusijos naftos perdirbimo įmonė „Belnaftchim“ patvirtino gaunanti rusišką žaliavinę naftą. Kompanijos atstovė Marina Kasčiušenka teigė, kad tiekimas vykdomas, tačiau derybos tarp Minsko ir Maskvos dėl naftos tiekimo tarifų vis dar vyksta.
Lietuvos energija pasirašė sutartį dėl baltarusiškos elektros tiekimo
„Lietuvos energija“ pasirašė sutartį su Baltarusijos energetikos koncernu „Belenergo“ dėl elektros tiekimo iš Baltarusijos nuo 2010 m. sausio 1 dienos Lietuvai uždarius Ignalinos atominę elektrinę.
Tarpininkai temdo valstybę
Vartotojai laukia po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo išaugsiančių sąskaitų, o energetikos išteklių perpardavėjai pasipykdami dalijasi milijardus litų, rašoma naujausioje „Balsas.lt savaitėje“.
Galingo liūto šešėlyje
Lietuvoje ne pirmi metai spėliojama, kiek vartotojui kainuos elektra, kai bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė (IAE). Buvęs premjeras Gediminas Kirkilas kadaise tikino, kad elektra brangs vos keliais centais.
Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio klubo kreipimasis dėl ekstremalios Lietuvos energetikos būklės
Viešai pradėta plačiai aptarinėti LEO.LT likimą. Vyriausybė prabilo apie galimą privataus kapitalo šioje bendrovėje ar ją išformavus vėl privačiose rankose atsidursiančios bendrovės VST nacionalizavimą. Vėl pradedama kalbėti ir apie elektros energijos kainos Lietuvos vartotojams padvigubėjimą nuo 2010 metų.
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas apgailestauja, kad dėl visiško Vyriausybės ir valstybės vadovo neveikimo prarasti dar 4 brangūs mėnesiai.
Sąjūdiečiai dėl energetikos problemų siūlo bylinėtis EB Teisingumo Teisme
Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas (LPSIGK) dar kartą reikalauja skubiai kreiptis į Europos Sąjungos valstybes nares pakeisti Lietuvos stojimo sutartį dėl Ignalinos AE priešlaikinio uždarymo iki 2010-ųjų ir dėl pasirengimo bylinėjimuisi šiuo klausimu Europos Bendrijų Teisingumo Teisme.
Rezoliuciją kreitis į ES klubas buvo priėmęs ir sausio pabaigoje vykusioje konferencijoje.
„Branduolinis renesansas“: ar bus AE Kaliningrade ir Baltarusijoje?
Rusija Kaliningrado srityje ir Baltarusija netoli sienos su Lietuva ketina statyti naujas atomines elektrines. Pabandžius suformuluoti klausimą, ar tai tikrovė, ar tik gandai, atsakymas peršasi gana paprastas: jie jau padarė tiek pat, kiek ir Lietuva, įgyvendindama Visagino atominės elektrinės projektą. Ką? Ogi nieko.
Po 2010-ųjų energetinio šoko liks tik drožti pypkes
Kai kurių pramonininkų teigimu, dabartinis sunkmetis yra tik gėlytės palyginti su tuo, kas laukia kitąmet, kai Lietuva uždarys Ignalinos atominę elektrinę. Teigiama, kad jau dabar šalies įmonės ne tik už dujas, bet ir už elektrą moka kur kas daugiau nei konkurentai turtingesnėse Vakarų Europos šalyse.
Verslininkai baiminasi, kad energetinis šokas gali priversti sustabdyti daugelį šalies įmonių. Tai valstybės biudžete atvertų dar didesnes skyles.