basf
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „basf“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „basf“.
Kviečia susimąstyti: filmas „Svarbiausias darbas Žemėje“ atskleidžia, su kokiais iššūkiais susiduria ūkininkai
Ūkininkai kasdien rūpinasi, kad turėtume sveiko ir įperkamo maisto, stengiasi išmaitinti nuolat augančią mūsų populiaciją ir tuo pačiu daro viską, kad sumažintų neigiamą poveikį planetai. Vis dėlto, apie šią profesiją kalbama retai, o mieste augantys vaikai kartais net nežino, iš kur atsiranda pienas ir kiaušiniai.
Teismas uždraudė chemikalų bendrovei „Alsa“ prekiauti vokiškų prekių falsifikatais
Teismas uždraudė Mažeikių chemikalų prekybos įmonei „Alsa“ platinti herbicidus, neteisėtai pažymėtus Vokietijos chemijos pramonės bendrovės BASF prekės ženklu.
Lietuvos apeliacinis teismas spalio 17-ąją patenkino BASF prašymą uždrausti Lietuvos bendrovei naudotis jos vardu. Teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo nutartį.
Ir vėl Vokietija lipa ant grėblio, tik dabar kotas kiniškas: visi perspėjimai ignoruojami
Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas perspėja šalies pramonės milžines netapti priklausomomis nuo Pekino. Tačiau panašu, kad Rusijos pavyzdys daugeliui nepadėjo išmokti pamokų apie verslo santykių su autokratinėmis šalimis pavojus, rašo „Der Spiegel“.
Prieš kelias savaites Vokietijos pramonės lyderiai susirėmė su R. Habecku.
Gruodį – dar nematyto dydžio algos Lietuvos įmonėse
Panašu, kad kalbos apie „tryliktą“ atlyginimą nėra iš piršto laužtos – bent jau kai kuriose darbovietėse. Praėjusių metų pabaigoje kur kas daugiau įmonių nei paprastai savo darbuotojams išmokėjo penkiaženkles sumas.
„Sodros“ duomenimis, 2019 m. gruodį didžiausią vidutinę algą savo darbuotojams išmokėjo nekilnojamojo turto bendrovė „Schage Real Estate“. Penkių bendrovės darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo 50,7 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Didžiausios algos balandį – mokėjo ne tik privačios, bet ir valstybės įmonės
Dvi šalies bendrovės balandžio mėnesį darbuotojams mokėjo atlyginimus, kurių vidurkis viršijo 20 tūkst. eurų. Be to, visoje Lietuvoje buvo 25 įmonės kurių algų vidurkis viršijo 10 tūkst. eurų. Didžiausių darbdavių mokami atlyginimai buvo kur kas kuklesni. „Sodros“ duomenimis, praėjusį mėnesį didžiausias mokėtų atlyginimų vidurkis fiksuotas bendrovėje „Advantec Lietuva“. Jos darbuotojai vidutiniškai uždirbo 22,8 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Paskelbti naujausi atlyginimų vidurkiai: skirtumai – dešimtimis kartų
Tarp daugiausiai mokėjusios įmonės ir daugiausia Lietuvoje darbuotojų turinčios įmonės atlyginimų vidurkių skirtumas – net daugiau nei 44 kartai. Tai galima pamatyti iš naujausių „Sodros“ duomenų. Pirmiausia pastebėtina, kad balandžio mėnesį nemažos dalies įmonių atlyginimų vidurkis, palyginti su kovu, gerokai išaugo. Tikėtina, kad tokius didelius atlyginimų šuolius balandį paaiškina išmokėtos premijos, suskaičiavus įmonės rezultatus.
Sprogimas Vokietijos gamykloje: skaičiuojami sužeistieji ir dingusieji
Vokietijos vakaruose esančioje BASF chemijos gamykloje pirmadienį per sprogimą žuvo vienas žmogus, pranešė ši bendrovė ir nurodė, kad šeši asmenys yra laikomi dingusiais, dar šeši – sužeisti. Sprogimas, sukėlęs didžiulį gaisrą plačiame Liudvigshafeno komplekse, įvyko atliekant darbus prie žaliavą tiekiančio vamzdyno.
Rusijos „dujų vėzdas“ Europai: vėl prasideda gąsdinimai šalta žiema
Net jeigu tarp Ukrainos su Rusija nebūtų „ypatingai paaštrėjusių santykių dėl Krymo“, vis tiek eilinį sykį sulauktume dujų ginčo – tai tėra tik laiko klausimas, įsitikinęs „Die Presse“ žurnalistas Eduardas Steineris. Straipsnio autorius primena, kad įprastai Maskva su Kijevu pradeda ginčus dėl dujų tiekimo tranzito įkainių vasaros viduryje, tuo pačiu įvarydama siaubą nuo jo importo priklausančiai Europai.
Europos politikai sukilo prieš Rusijos bandomą įsiūlyti „Nord Stream 2“
Didžiausia Europos Parlamento politinė grupė – Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija – nusiuntė Europos Komisijai oficialų laišką, kuriame reikalaujama Trečiojo energetikos paketo nuostatas naujojo Rusijos eksporto dujotiekio projektui „Nord Stream 2“ taikyti be išlygų. Frakcijos lydelio Manfredo Weberio pasirašytame laiške Europos Komisija raginama neremti šio projekto, kuris, pasak laiško autorių, kertasi su ES ekonominiais ir politiniais interesais.
„Gazprom“, „Google“, „Apple“ – tarp neskaidriausių pasaulio bendrovių
„Gazprom“, „Google“, „Amazon“, „Honda“, „Apple“, „Berkshire Hathaway“ – visos šios bendrovės rikiuojasi „Transparency International“ sudaryto skaidriausių didžiausių pasaulio akcinių bendrovių sąrašo pabaigoje.
Pačia neskaidriausia bendrove pripažinta „Bank of China“, o skaidriausia – „Statoil“.
Tyrimas „Įmonių skaidrumas: didžiausių pasaulio bendrovių vertinimas“ (angl.
REKLAMA
REKLAMA
„Nord Stream“: interesai, kliūtys ir iššūkiai
Vokietija ir Rusija bei jų kompanijos „BASF/Wintershall“, „E.ON Ruhrgas“ ir „Gazprom“ yra suinteresuotos „Nord Stream“ dujotiekio tiesimu. Baltijos šalių interesai siejami su „Nord Stream“ alternatyvomis, kurios garantuotų šioms valstybėms pajamas iš tranzito. Svarbus aspektas yra tai, kad interesai yra tiek politiniai, tiek ekonominiai: Vokietijos interesai yra labiau pragmatiniai ir ekonominiai, o Rusijos – labiau politiniai ir geopolitiniai.
ES leido auginti genetiškai pakeistas bulves
Europos Komisija leido auginti Europos Sąjungoje Vokietijos chemijos koncerno BASF išvestas genetiškai pakeistas bulves, pranešė „NewEurope.eu“.
Tokį sprendimą priėmė naujasis EK sveikatos ir vartotojų politikos komisaras Johnas Dalli. Pranešama, kad BASF sukurta genetiškai pakeistų bulvių veislė „Amflora“ bus naudojama tik pramonės reikmėms – iš jų bus gaminamas krakmolas bei įvairūs pašarai. Žmonių maistui „Amflora“ bulvių naudoti nenumatoma.
Europos akcijos smarkiai krito
Pagrindiniai Europos akcijų indeksai trečiadienį smuko, krintant bankų akcijoms.
Chemijos koncernas „BASF“ smuko net 16,3 proc, kai sumažino savo pelno prognozę ir paskelbė apie didelį gamybos sumažinimą dėl staigaus paklausos kritimo.
Europinis „Dow Jones Stoxx 600“ indeksas smuko 0,98 proc.
Londono „FTSE 100“ krito 2,51 proc., Vokietijos „DAX“ - net 3,45 proc. Prancūzijos „CAC 40“ kritimas -1,26 proc.
Ketvirtadienis pasaulio akcijų biržose
Vilniaus vertybinių popierių biržoje ketvirta diena iš eilės dominuoja „meškos“. Bendra VVPB apyvarta siekia tik 2,33 mln. litų, o sandorių buvo sudaryta tik 467. OMXV indeksas sumenko 0,18 proc. iki 431,58 punkto ribos. Brangusių bei pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 11/11.
Trečiadienį JAV akcijų rinka smarkiai smuko: Nasdaq prarado 2,24%, Dow Jones Industrial – 1,68 proc., S&P 500 – 1,69 proc. vertės.
Merkel ragina nutiesti „Šiaurės srautą“, o ne „be galo diskutuoti“ apie jį
Projektas „Šiaurės srautas“ nepaprastai svarbus ne tik Vokietijai, bet ir visai Europai“, pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, atsakydama į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos dalyvių klausimus, trečiadienį rašo naujienų svetainė „NEWSru.com“.
Jos nuomone, jeigu bus būtina, galima padaryti šio dujotiekio atšaką į Lenkiją ar kitas Europos šalis.
Rusų „Nord Stream“ pabrango dvigubai
Rusų projektas „Šiaurinis srautas“ (Severnyj potok) brangsta. Dabar jo kaina numatoma apie 8 mlrd. eurų. Brangimą ekspertai aiškina įrangos ir žaliavų brangimu bei dolerio silpnumu, tačiau tikisi, kad didesnė statybos kaina neturės įtakos dujotiekio rentabilumui.
„Gazprom“ gauna pajamas doleriais, o jo išlaidos – rubliais. Per praėjusius metus žymiai pabrango vamzdžiai, rangovų paslaugos ir transporto išlaidos.
Nuo pernai sudarytos pradinės sąmatos kaina paaugo beveik dvigubai.
Tiršta Juano Kruzo Diazo de Garaio Esnaolos melancholija
Berlyno šokio scenoje – naujas projektas. Keista ar ne, bet šio trejų metų projekto finansavimą iš Vokietijos sostinės kultūros fondo bei pagrindinio rėmėjo „BASF“ lėšų laimėjo Sashos Waltz trupė „Sasha Waltz & Guests“. Projekto „Ateities choreografai“ tikslas – remti „Sasha Waltz & Guests“ trupėje kuriančius jaunuosius choreografus bei jų kelią į pasaulinę sėkmę.
Idėjų gaminimo guru atvyksta į Lietuvą
Kovo mėnesį skaityti pranešimo apie industrinę idėjų gamybą ir inovacijas įmonėse į Lietuvą atvyksta idėjų gaminimo pradininkė šveicarų įmonės „BrainStore“ idėjų direktorė Nadja Schnetzler. „Įmonės dažnai inovacijas suvokia tik kaip sunkų darbą dažniausiai susijusį su informacinėmis technologijomis. Tačiau mes inovacijas suprantame kaip veiklos ir produkto kokybės pagerinimą.