b raupai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „b raupai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „b raupai“.
PSO patvirtinus pirmąjį „b raupų“ diagnostinį testą, SAM dar spręs dėl jo įsigijimo
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) patvirtinus pirmąjį diagnostinį „b raupų“ (angl. mpox) testą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako dar vertinanti šią informaciją ir tik tuomet spręs dėl testo įsigijimo.
„Informacija apie diagnostinius testus yra visiškai nauja, tai ministerija dabar susipažįsta su ja – susipažinusi, svarstys dėl įsigijimo galimybių“, – BNS sakė ministro atstovas Tomas Bagdonas.
Testus „Alinity m MPXV“ gamina „Abbott Molecular Inc.
Naujas b raupų atvejis: pasakė, kiek pavojinga, kad išplistų Lietuvoje
Ką tik paskelbus apie šiemet fiksuotą pirmą b raupų atvejį, specialistai ramina, kad didelio nerimo, jog ši liga galėtų išplisti, nėra. Tiesa, tam tikroms rizikos grupėms rekomenduojama pasisaugoti labiau ir net pasiskiepyti.
Šį trečiadienį paskelbta, kad šalyje užfiksuotas pirmas šiemet b raupų atvejis, iš viso jų nuo 2022 m. registruota 6. Užsikrėtęs asmuo – ne lietuvis, o 37-erių vyras iš Ispanijos, kuris lankėsi Lietuvoje kaip turistas.
B raupai į Lietuvą pateko iš Ispanijos, aiškėja daugiau apie pirmąjį pacientą: „Tai vyras, 37-erių metų“
Lietuvoje užfiksuotas pirmasis šiais metais beždžionių raupų atvejis. B raupais užsikrėtęs vyras į Lietuvą kaip turistas atvyko iš Ispanijos. Visuomenės sveikatos centro specialistai išsiaiškino, kad vyras greičiausiai beždžionių raupais užsikrėtė lytiniu būdu su asmeniu, kuris jau sirgo šia liga.
Vis dėlto specialistai neabejoja, kad vyras užsikrėtė antra šios ligos atmaina, nuo kurios mirtingumas pasaulyje ypač mažas.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Lietuvoje – pirmasis „b raupų“ atvejis šiemet: užsikrėtęs – ne Lietuvos pilietis
Lietuvoje patvirtintas pirmasis „b raupų“ atvejis šiais metais. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, tai šeštasis atvejis nuo 2022 m., o užsikrėtęs asmuo yra ne Lietuvos pilietis.
„Nuo 2022 m. turėjome penkis atvejus „b raupų“. Dabar yra šeštas. Tikėtina, kad jis atvežtinis“, – trečiadienį žurnalistams teigė SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus vyriausioji specialistė Galina Zagrebnevienė.
COVID-19 ir „b raupai“: ekspertai įvertino, kiek realu sulaukti naujos pandemijos
Ekspertai teigia, kad beždžionių raupų protrūkis labai skiriasi nuo koronaviruso pandemijos, tačiau nevertėtų atsipalaiduoti. Nors „b raupų“ protrūkis keliose Afrikos šalyse kelia nerimą, situacija skiriasi nuo tos, kurią pasaulis išgyveno vos prieš ketverius metus, kai buvo užfiksuotas COVID-19 virusas, „Euronews Health“ teigia ekspertai.
Vis dėlto būtina skubiai reaguoti į „b raupus“, ypač dėl to, kad toliau plinta labiau užkrečiamos naujos atmainos.
Naujos pandemijos grėsmė: kuo skiriasi Europoje plintantys „b raupai“ ir COVID-19
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) neseniai paskelbus, kad Kongo Demokratinėje Respublikoje kilęs I „b raupų“ (angl. „mpox“) viruso protrūkis tapo tarptautinio masto nepaprastąja padėtimi visuomenės sveikatai, nesunku pajusti bauginantį dežavu jausmą. Vos daugiau nei prieš ketverius metus ta pati agentūra apibūdino COVID-19 kaip „rimčiausią“ kada nors buvusią ekstremalią situaciją sveikatos apsaugos srityje.
Mokslininkai nerimauja: „b raupų“ virusas keičiasi greičiau nei tikėtasi
Mokslininkai, tiriantys naują „b raupų“ atmainą, išplitusią Kongo Demokratinėje Respublikoje, teigia, kad virusas keičiasi greičiau nei tikėtasi ir dažnai tose vietovėse, kuriose ekspertams trūksta lėšų ir įrangos jam tinkamai stebėti.
Tai reiškia, kad yra daug nežinomųjų apie patį virusą, jo stiprumą ir plitimo būdus, o tai apsunkina atsaką, „Reuters“ sakė mokslininkai iš Afrikos, Europos ir Jungtinių Valstijų.
Nepaisant „b raupų“ atvejo Europoje, Lietuva vakcinų rezervo kol kas nedidins
Švedijoje fiksavus pirmąjį „b raupų“ atvejį Europoje, Lietuva kol kas neplanuoja didinti turimo vakcinų nuo šios virusinės ligos rezervo.
„Šiame etape tikrai neplanuojame įsigyti. Situaciją stebime. Šiuo metu turimi skaičiai yra pakankami, nes supraskime, kad skiepijami rizikos grupių asmenys“, – BNS šią savaitę sakė sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, turimą 2,5 tūkst.
Užsikrėtus šiuo Europoje plintančiu virusu – skausmas nepakeliamas: „Nebegalėjau nei judėti, nei gerti, nei valgyti“
Pavojingu virusu užsikrėtęs pacientas papasakojo „Sky News“ apie savo siaubingus simptomus, o ekspertas perspėjo, kad labai tikėtina, jog Jungtinėje Karalystėje jau plinta nauja, mirtina „b raupų“ viruso atmaina. Po to, kai pirmą kartą buvo aptikta Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR), I „b raupų“ atmaina buvo patvirtinta Švedijoje ir Pakistane ir, kaip manoma, kol kas yra pavojingiausia.
Mirtinas virusas pasiekė Aziją: Pakistanas pranešė apie pirmąjį „b raupų“ atvejį
Pakistano sveikatos apsaugos pareigūnai penktadienį paskelbė apie pirmąjį šiais metais mirtinai pavojingo „b raupų“ (angl. mpox) atvejį.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dėl „b raupų“ viruso plitimo šią savaitę paskelbė tarptautinę ekstremaliąją situaciją.
„Užsikrėtęs asmuo atvyko iš vienos Persijos įlankos regiono šalies“, – sakoma Pakistano sveikatos apsaugos ministerijos pranešime. Jame priduriama, kad viruso atmaina dar nepatvirtinta.
REKLAMA
REKLAMA