avinžirniai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „avinžirniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „avinžirniai“.
Mėgstate paprikas: išbandykite šį receptą su paprikomis, avinžirniais ir pelėsiniu sūriu
Dažnai paprikas valgome įdarytas faršu ir ryžiais, tačiau pats laikas paieškoti inspiracijos. Ten, kur truputėlis kumino, avinžirnių, alyvuogių, o dar mėtų ir petražolių – kvepia Artimaisiais Rytais. Įdarui pasirinktas itin maistingas produktas – kinva (kitaip žinomas kaip bolivinė balanda).
Atraskite šį išskirtinį skonių derinį!
JUMS REIKĖS:
2 vnt. didelių raudonų paprikų
2 vnt.
Per Kalėdas artimuosius nustebinkite sočiais patiekalais be mėsos: patiks net išrankiausiems
Daugelis tvirtai įsitikinę, jog norint užtikrinti svarbiausių vitaminų ir mineralų balansą organizme, būtina valgyti mėsą. Vis dėlto, vegetarišką mitybą palaikantys sveikatos specialistai teigia, kad tai – tikrų tikriausias mitas ir tvirtina, kad mėsos produktus galima sėkmingai pakeisti ankštinėmis daržovėmis. Artėjant Kalėdoms, dalijamės trimis puikiais receptais, kurie patiks net ir patiems įnoringiausiems šeimos nariams.
Šią Ingridos mišrainę gaminsite ne kartą: tiks ir prie kitų patiekalų, ir su duonos riekele
„Ir vėl burokėlis. Tikrai niekad ne esu tiek daug gaminusi su juo. Matyt mane apsėdo kažkokia burokėlių karštinė. Bet gal tai nėra visai blogai? Burokėliai užsikariavo garbingą vietą mano virtuvėje ir nenori jos niekam užleisti. Šiai mišrainei ruošti galite rinktis virtus arba keptus burokėlius. Aš vėl išsikepiau. Nes keptas burokėlis tikrai savyje turi daug daugiau sodraus skonio“, – rašo tinklaraščio „Kviečiu į virtuvę“ autorė Ingrida.
Atrado superinę burokėlių mišrainę: tiks net ir Kalėdų stalui
„Ir vėl burokėlis. Tikrai niekad ne esu tiek daug gaminusi su juo. Matyt mane apsėdo kažkokia burokėlių karštinė. Bet gal tai nėra visai blogai? Burokėliai užsikariavo garbingą vietą mano virtuvėje ir nenori jos niekam užleisti. Šiai mišrainei ruošti galite rinktis virtus arba keptus burokėlius. Aš vėl išsikepiau. Nes keptas burokėlis tikrai savyje turi daug daugiau sodraus skonio“, – rašo tinklaraščio „Kviečiu į virtuvę“ autorė Ingrida.
Atrado superinį rudens pyragą: receptą verta išbandyti
Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus?
Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų. Jūsų dėmesiui – veganiškas šios savaitės patiekalas.
Šokoladinis avinžirnių pyragas be glitimo
Kviečiame išbandyti šį paslaptingą ir burnoje tirpstantį avinžirnių bei šokolado duetą.
Receptas. Avinžirnių kremas su krevetėmis
INGREDIENTAI: 1 pakelis krevečių (tigrinės, karališkos) 1 skardinė avinžirniai (konservuoti) 1 vienetas citrinų 2 skiltelės česnakų 1 vienetas paprikų (žalia) 1 vienetas paprikų (raudona) šiek tiek pipirai šiek tiek krapų šiek tiek alyvuogių aliejaus 4 valgomieji šaukštai padažo ( Tahini (skrudintų sezamų pastos)) Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Receptas. Veganiški kepsneliai
Šie kepsneliai puikiai tinka žmonėms, kurie netoleruoja glitimo, tačiau patinka visiems. Kepsnelius galima formuoti įvairiais pavidalais, valgyti kaip suvožtinius ar kaip šiltą patiekalą su padažu bei garnyru. Recepto autorė - L. Kozlovienė.
Receptas. Tobulieji falafeliai su jogurtiniu padažu
Dalinosi receptu, pagal kurė iškepsite net 30 gardžiųjų falafelių kotletukų. Receptas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Matavaimui naudojau 200 ml stiklinę.
Receptas. Traškūs avinžirniai
INGREDIENTAI: 2 skardinės avinžirniai (konservuoti) 3 valgomieji šaukštai aliejaus 1 žiupsnelis druskos 1 žiupsnelis prieskonių Paruošimo laikas: Apie 45 min. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Pradžioje reikėtų perplauti avinžirnius ir nuvarvinti visą perteklinį skystį. Servetėlės pagalba nusausinti likusią drėgmę. Galima naudoti ir pačių išvirtus avinžirnius, tik prieš verdant reikėtų pamirkyti per naktį.
Receptas. Tabulė su avinžirniais
Tabulė yra vienas iš populiariausių Libano virtuvės patiekalų, kurį libaniečiai laiko atskiru patiekalu, kai tuo tarpu daugelyje šalių tai laikoma salotomis. Tabulės vardas kilęs iš arabų kalbos žodžio "Taabil" reiškiančio "gardinimą prieskoniais". Šis patiekalas yra neįsivaizduojamas be šviežių pomidorų, bulguro (jį galima pakeisti bolivinėmis balandomis) ir žalumynų. Nors tradicinėje tabulėje pirmuoju smuiku griežia žalumynai - Europoje juos nurungia kruopos.
REKLAMA
REKLAMA
Gailėsitės šio produkto neišbandę anksčiau: mažina net plaukų slinkimą
Avinžirniai yra vienas iš anksčiausiai auginamų ankštinių augalų. Jie praturtinti skaidulomis, juose yra sveikųjų riebalų, angliavandenių ir daug kitų vitaminų bei mineralų. Avinžirniuose taip pat yra daug baltymų, todėl jie gali būti puikus mėsos pakaitalas veganams ir vegetarams. Tai ne vieninteliai šio produkto teikiami privalumai, rašoma brightside.me. 1. Padeda numesti svorio Avinžirniuose esantys baltymai ir skaidulos gali sulėtinti virškinimą ir suteikti sotumo jausmą.
Šis patiekalas taps mėgstamiausiu: skanu ir lengva pagaminti!
Egzotiško maisto pavadinimas gali atbaidyti ne tik ragauti, bet ir bandyti pasigaminti patiekalą patiems. Bet Lietuvoje falafeliai vis populiarėja, daugėja juos gaminančių užkandinių, o pagrindinį falafelių ingredientą – avinžirnius – rasite daugumoje parduotuvių. Todėl pasigaminti gardžių falafelių pietums, o ypač pagal šį paprastą receptą, dar niekada nebuvo taip lengva. Falafeliai – iš Artimųjų Rytų atkeliavęs patiekalas, pasotinantis ir didžiausią gurmaną.
Kodėl avinžirniai?
Man nelabai aišku, kaip lietuviškai pavadinami tokie dalykai, kurių Lietuvos žemėje augančių nemačiau, apie kuriuos savo jaunose dienose nebuvau girdėjusi. Pavyzdžiui, avinžirniai. Kitose šalyse jie vadinami „garbanzo pupomis“, „turkiškais žirniais“, net „viščiukų žirniais“. Taip ir neaišku, iš kur atsirado lietuviško pavadinimo ryšys su avinais. Nors kai kur rašo, kad tai archajiška kultūra, senovėje auginta ir Lietuvos kaimuose, bet tokiais rašymais sunku patikėti.