auklėjimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „auklėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „auklėjimas“.
Specialistė nevynioja žodžių į vatą: viena klaida, ir sunaikinsite santykius su vaiku
Tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ šį kartą – apie prieraišios tėvystės svarbą ir iššūkius. Laidos vedėjas Simonas Urbonas kartu su vaikų ir paauglių psichologe Agota Statkute bei verslininke Gabija Vyšniauskaite-Šutavičiene kalba apie tai, kaip kuriamas tėvų ir vaikų ryšys, kas padeda auginti savarankiškus vaikus ir kokios klaidos gali kainuoti brangiausiai.
„Vaikų ir tėvų bendravimo mokykla“ – padės tėvams labiau pažinti savo vaikus ir jų poreikius
Šią savaitę naujienų portale tv3.lt startuoja septynių laidų ciklas „Vaikų ir tėvų bendravimo mokykla“, skirtas vaikus auginantiems tėvams, globėjams, seneliams ir visiems tiems, kurie neabejingi teisingam vaikų auklėjimui bei jų gerovei.
Kaip teigia vaikų raidos ir gerovės specialistai, problemų vaikų auklėjime yra daug. Viena jų – emocinis vaikų apleistumas.
Atskleidė, koks yra vienas sudėtingiausių gyvenimo laikotarpių: daugelis to nežino
Paauglystė yra vienas sudėtingiausių ir jautriausių gyvenimo etapų, kai bet koks aplinkinių žodis ar veiksmas gali tapti rimtų problemų pradžia. Paauglių tėvai dažnai nepamato, kad jų vaikams reikia pagalbos, o tai supratę – nežino, kaip reaguoti ir dažniausiai savo veiksmais sukelia dar daugiau sunkumų.
Ateina itin sunkus laikas: perspėja tėvus – štai kaip kalbėti su vaiku apie mirtį
Tėvai nori matyti tik linksmus ir laimingus savo vaikus bei kuo ilgiau apsaugoti juos nuo skaudžių temų ir įvykių, tačiau augdamas vaikas neišvengiamai su jais susiduria ir patiria, kad tam tikros situacijos kinta ir reikia prie jų prisitaikyti. Artėja Vėlinės, šeimos lankys artimųjų kapus ir vaikams gali kilti klausimų apie mirtį.
Veronika Montvydienė atvirai apie tai, kaip auklėja atžalas: „Vaikai – ne kvaili“
Dviejų vaikų mama ir nuomonės formuotoja Veronika Montvydienė atskleidė su kokiais iššūkiais susiduria jos vaikai Adelė ir Kajus. Pasak jos, vaikai auga šiltnamio sąlygomis, tad iššūkius pakelti jiems sudėtingiau. Tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ psichologė, kognityvinės elgesio psichoterapijos praktikė Agnė Vaiciukevičienė patars, kaip savo vaikų neskaudinti žodžiais ir juos tinkamai motyvuoti.
Julija Žižė atvirai apie tai, koks dukrų elgesys išveda iš kantrybės: „Tada yra STOP, raudonas signalas, riba“
Trijų dukrų mama, neuroedukatorė Julija Žižė buvo atvira – atžalos nevengia ja manipuliuoti. Moteris pripažino nevengianti būti griežta ir pasidalino, kaip tokiu atveju nubrėžia ribas ir netinkamą elgesį suvaldo. Portalo tv3.lt tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ išgirsite ir medicinos psichologės-psichoterapeutės Viktorijos Bartkutės-Vyšniauskienės patarimus.
Ką pareigūnai tramdė visą vakarą, moteris sutvarkė per kelias minutes: „Eik tu velniop! Šiukšlė!“
Daugiabučio gyventojus gąsdino agresyvi kompanija, stoviniuojanti prie lifto. Į policija paskambinusi moteris teigė, kad vienas vyriškių turi peilį, todėl norėdami užtikrinti gyventojų saugumą pareigūnai vyko į įvykio vietą, o kartu su jais ir TV3 laidos „Farai“ operatorius.
Atvykus į vietą buvo matyti, kad laiptinės durys atlapotos, o iš vidaus sklido triukšmas. Iš pradžių policininkai patikrino tarpduryje stovintį pilietį, draudžiamų daiktų jis neturėjo.
Internautus šokiravo mamos elgesys: pusryčiams vaikams duoda saldainių
Gausus dubenėlis košės, vaisiai ar galbūt jogurtas su avižiniais dribsniais – maisto produktai, kuriuos paprastai siejame su sveikais pusryčiais. Tačiau vienos mitybos specialistės vaikų pirmasis dienos valgis atrodo kaip visų vaikų svajonė – lėkštė, pilna saldumynų.
Vaikų sveikata ir gerove besirūpinančios mamos Crystal Karges teigimu, tam yra rimta priežastis.
ŽMONĖS KALBA. Kaip auklėti vaikus be dramos ir kodėl tėčiai ne mažiau svarbūs už mamas?
Koks šiuolaikinių tėčių vaidmuo šeimose? Ar iš tiesų jie tik griežti, nesikišantys į vaikų auginimą ir vengiantys rodyti jausmus? Šeimų edukatorė Vaida Ivaniukaitė sako, kad šis stereotipas vis dar gajus mūsų visuomenėje, bet požiūris į tėčius ir jų pačių savęs vertinimas sparčiai keičiasi. Šiandien tėčiai ne tik dažniau ryžtasi imti vaiko priežiūros atostogas, bet ir nebijo ieškoti pagalbos, jei nežino, kaip susitvarkyti su emocijomis.
Pamatę, ką mama dukrai uždėjo ant galvos, žmonės pasibaisėjo: nesupranta, kam to reikia
Amy Ridler mėgsta puošti savo kūdikį spalvingais dideliais kaspinais, tačiau žiūrovai nepritaria ir teigia, kad tai gali sukelti galvos skausmą mažylei.
Dviejų vaikų mama nepaiso trolių, kurie puola jos kūdikį dėl didžiulio kaspino ir prašo juos liautis. Amy Ridler iš Floridos (JAV) „TikTok“ paviešino savo kūdikio Ellos vaizdo įrašus, kuriuose įamžina kaip ji auga.
Tačiau ji sulaukė kritikos, kai jos penkių mėnesių kūdikis buvo nufilmuotas su didžiuliu kaspinu ant plaukų lankelio.
REKLAMA
REKLAMA
Kiekvienas Lietuvos naujagimis gyvenimą pradės su knyga ir skaitytojo pažymėjimu
Kiekvienas Lietuvos naujagimis savo gyvenimo kelionę pradės su knyga ir skaitytojo pažymėjimu. Tokios dovanos pirmą kartą pradėtos dalyti visose Lietuvos ligoninės. Anot specialistų, kai tėvai savo vaikams pradeda skaityti nuo pat gimimo ar dar esant įsčiose, tai lemia jų raidą ir tolimesnius gebėjimus ateityje.
Pasaulį išvydusios Auroros tėtis Dovydas gavo dovanas iš Vilniaus gimdymo namų. Viena jų – knyga naujagimei. Vyras sako, kad tokia staigmena buvo maloni ir netikėta.
Vilniečių dukrų išskirtinumas keri iki širdies gelmių: fotoaparato blykstės – kasdienybė
Vilnietės Guodos Pareščienės namuose sukasi dvi dukros – 6-erių Gabrielė ir 4-erių Deimantė. Mama džiaugiasi, kad atžalos ne tik talentingos, bet ir žingeidžios, labai imlios bei nuoširdžios. Ir išties, sesės dainuoja, pozuoja prieš kameras ir užsiima begale kitų veiklų.
Dukrų charakteriai labai skirtingi, tačiau jos – neišskiriamos draugės, naujienų portalui tv3.lt sakė G. Pareščienė.
Laikas pamiršti diržus ir bausmes: ekspertė pasakė, kaip išmokti kalbėtis su vaiku
Auklėdami vaikus tėvai gali jiems padaryti ir nepataisomą žalą. Kaip to išvengti ir ką svarbu žinoti auginant vaikus, portalui tv3.lt pasakoja vaikų psichologė Milda Karklytė-Palevičienė.
Tėvai savo vaikams nori tik gero, tačiau savo auklėjimo metodais gali patys to nežinodami sukelti tam tikrų psichologinių problemų ar sutrikimų. Vaikų psichologė Milda Karklytė-Palevičienė teigia, kad už daugelį vaikų psichologinių problemų yra atsakingi tėvai.
Tyrimas: vaikai, kuriuos tėvai mušė „auklėdami“, yra labiau linkę sirgti
Pastaruoju metu „beržinės košė“ praranda savo populiarumą, nes mokslas parodė, kad tai nėra geriausias būdas bausti išdykaujančius vaikus. Deja, 2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad šios priemonės vis dar imasi daug tėvų: Jungtinėse Amerikos Valstijose per metus tai darė maždaug 50 proc. tėvų, trečdalis – pastarąją savaitę.
Nepaisant pediatrų ir neurologų prašymų nutraukti tokį elgesį, panašu, kad daug tėvų vis dar tiki tokio auklėjimo veiksmingumu.
Mamos auklėjimas šokiruoja kitus: kūdikiui leidžia kramtyti smėlį ir akmenis
22 metų Alice Bender iš Arizonos, JAV, augina savo sūnų veganu ir dalijasi savo auklėjimu socialiniame tinkle „TikTok“. Kūdikiui ji leidžia kramtyti viską, nes „pasitiki gamta“.
„TikTok“ skelbiamuose vaizdo įrašuose mama aiškina, kodėl ji nedraudžia savo vaikui ragauti smėlio, purvo ar kramtyti akmenis. Komentaruose žmonės klausia, kodėl ji leidžia sūnui kišti į burnytę tokius nešvarumus.
Internautus pašiurpino mamos bausmė dukrai: kambarį pavertė kalėjimo kamera
Holly pavargo nuolat priminti dukrai, kad būtina susitvarkyti kambarį ir nusprendė atimti iš jos visus žaislus tol, kol ji nepradės tvarkytis pati.
Ji pavertė dukros kambarį „mini kalėjimu“, o dėl tokio mamos poelgio internautai pasidalijo į atskiras stovyklas. Holly save pavadino „bjauria“ mama ir tvirtino, kad dukrai davė terminą iki kada ji privalo susitvarkyti, deja, kambaryje tebekaraliavo baisi netvarka, rašo dailystar.co.uk.
Moters vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas 27 milijonus kartų.
Mama siekia savo vaikus paversti garsenybėmis: „Nenorėčiau, kad jie būtų teisininkai“
Daugelis tėvų nori, kad jų vaikai mokytųsi ir stengtųsi pasiekti kuo geresnių rezultatų. Tačiau taip galvoja toli gražu ne visi. Štai viena mama nori, kad jos vaikai vietoj mokslų mokykloje geriau mokytųsi, kaip reikia išgarsėti.
38-erių Carla Bellucci priėmė sprendimą, kad jos vaikams neverta siekti mokslo aukštumų, tad jau kurį laiką jie neatliko jokių su tuo susijusių darbų. Vietoj to Carla daro viską, kad padėtų išgarsėti dviem iš trijų savo vaikų – 16-metei Tanishai ir 8-mečiui Jaydenui.
Kuo anksčiau, tuo geriau: 15 patarimų, ką vaikai turėtų žinoti apie pinigus
Geras atlyginimas, tačiau gyvenimas vyksta vienu ciklu: nuo algos iki algos? Nepaisant gaunamų pajamų, nuolat pritrūksta pinigų reikalingiems daiktams? Praeina keleri metai darbe, o kišenėje vis dar vėjai? Finansinis raštingumas – tai įgūdis, įgyjamas tikslingai planuojant ir tvarkant savo finansus bei priimant teisingus sprendimus. Kuo anksčiau pradedame ugdyti teisingus įpročius, tuo mažesnė tikimybė, kad ištiks aprašyti scenarijai, rašoma pranešime spaudai.
Mamos idėja įsiutino šimtus internautų: sugalvojo prirakinti vaikus
Norėdama apsaugoti savo vaikus mama nusprendė vadeles paimti į savo rankas – vaikai dabar prie jos prirakinti apyrankėmis.
Jemma Freeman (30) savo sprendimą vaikams uždėti tokias apyrankes aiškina tuo, kad nori juos apsaugoti nuo „pagrobimų“. Šiuos įrenginius ji įsigijo „Amazon“, kai jos gyvenamojoje vietoje, Didžiosios Britanijos Esekso regione esančiame Maldone, kilo nerimas dėl vaikų pagrobimo atvejų.
Lietuvė pažėrė griežto prancūzų auklėjimo subtilybių: vaikus drausmina ir pliaukštelėjimais
Tikriausiai parduotuvių lentynose teko matyti knygas, kurios kviečia išmokti auklėti vaikus prancūziškai. Ar susimąstėte, kuo išsiskiria jų auklėjimo būdas? Prancūzų vaikai neatsikalbinėja, valgo viską, yra ramūs, prižiūri jaunesnius vaikus – ir tai ne mitas. Beveik dešimt metų Prancūzijoje gyvenanti lietuvė Lariana Kačanaitė-Prapiestė tv3.lt papasakojo, kaip vaikų auginimas skiriasi Lietuvoje ir Prancūzijoje.
10 patarimų tėvaliams, kaip vaikui padėti išsiugdyti pasitikėjimo jausmą
Tikriausiai sutiksite, kad meilė svarbi visiems – tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tačiau vaikams šis poreikis yra itin stiprus, kadangi ji formuoja augančią asmenybę ir yra labai svarbi teigiamos disciplinos dalis. Kuo dažniau rodote savo vaikui meilę, priglaudžiate jį bučiuodami ir sakydami „aš tave myliu“, „tu man esi brangus“, tuo labiau vaikas stengsis įrodyti, kad yra vertas tos meilės.
Trijų vaikų mama: „Socialinė darbuotoja ne auklėjo, bet iš tikrųjų padėjo“
Padėti įveikti krizę socialinių įgūdžių stokojančiai šeimai, pagalba kenčiantiems nuo priklausomybių, smurto, skurdo, darbas su benamiais, senyvais ar negalią turinčiais žmonėmis – tai tik keli štrichai, kurie padeda piešti socialinio darbuotojo portretą, bet toli gražu neatskleidžia visų jo spalvų. Jų – kaip ir socialinio darbuotojo profesiją pasirinkusių žmonių kasdienybė – neaprėpiama daugybė.
Žydiški vaikų auklėjimo principai: kaip užauginti sėkmingą žmogų
Remiantis daugybe šaltinių ir istorijų, rastų Biblijoje ir Talmude (judaizmo religinių raštų rinkinys), tam tikri mokymai ir moralinės vertybės buvo pritaikytos tinkamai auklėti vaikus. Keletas patarimų trumpai aprašomi šiame tekste.
Neskirstykite vaikų
Tėvai privalo būti jautrūs, kad galėtų nuosekliai ir teisingai auklėti savo vaikus, rašoma portale myjewishlearning.com. Jei išskiriate atžalą iš kitų, tai gali turėti skaudžių pasekmių.
„Tėvų darželis“ atsakys, ką daryti, kad vaikai nesirgtų
Jau rytoj TV3 eteryje startuos nauja laida „Tėvų darželis“. Laidos vedėjai Žygis ir Dovilė Stakėnai lankysis pas mamą Ievą, auginančią tris vaikus ir kartu su vaikų ligų gydytoja Agne Jagelavičiene ieškos atsakymų į tai, kodėl vaikai serga, ką daryti, kad nesirgtų, kas veiksmingiausiai užkerta kelią ligoms, aptars skiepų ir daugelį kitų klausimų.
Dovilė ir Žygis Stakėnai, auginantys du paauglius sūnus, šaltuoju metų laiku patys laikosi tam tikros rutinos, kad apsisaugotų nuo peršalimo ligų.
Paauglės žinutė mamai privertė rausti iš gėdos: viena detalė išdavė paslaptį
Internetas labai palengvino mūsų kasdienybę, tačiau taip pat ir padidino riziką netekti asmeninių duomenų ir prarasti privatumą. Visai neseniai socialiniame tinkle „Twitter“ išplito vienos merginos žinutė, kuri atkreipė tūkstančių dėmesį. Paauglė Ella Matine visai neseniai raudo iš gėdos supratusi, kokią nuotrauką ji nusiuntė savo tėvams.
Įvertino Lietuvos mokinius: kas šeštas geria, kas dešimtas – rūko
Nors naujausias mokinių gyvensenos tyrimas rodo, kad Lietuvoje mažėja nelaimingų vaikų, kiti duomenys rodo prastą situaciją. Mūsų vaikų fizinis aktyvumas, mitybos įpročiai, alkoholio vartojimo statistika – vieni prasčiausių Europos Sąjungoje. Vis dažniau paaugliai prabyla ir apie psichologines problemas, mokslų sukeliamą stresą.
Maksvytis atvėrė kortas – štai kodėl staiga išvyko vienas „Neptūno“ lyderių
Klaipėdos „Neptūnas“ šeštadienį pradės ketvirtąjį „Betsafe–LKL“ ratą, kurio starte uostamiesčio ekipos išvykoje lauks Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų testas. Aukštaitijos klubas pastaruoju metu rodo galingą žaidimą, o tą pajusti spėjo ir Kazio Maksvyčio auklėtiniai, pralaimėję pastarąsias dvejas tarpusavio rungtynes Klaipėdoje. „Lengvų rungtynių tikrai nesitikime, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ sakė treneris K. Maksvytis.
Gintarė Songailė atvirai apie savo šeimą: „Esu labai griežta mama“
Nors dabar Gintarė ir Darius Songailos drauge su savo vaikais gyvena toli už Atlanto, dar sausio mėnesio TV3 laidoje „Mamyčių klubas“ G. Songailė atviravo ne tik apie savo šeimos rutiną, bet ir atskleidė ne vieną gardų receptą. Laidos vedėją Indrę Kavaliauskaitę Kaune, savo namuose, pasitiko žavioji Gintarė Songailė. Šiuose namuose iš tiesų ramu nebūna, juk čia gyvena net trys poros sūnus ir du šunys.
Dažna vaikų auklėjimo klaida nustebins ir pačius geriausius tėvus
Nepilnamečių asmenų Lietuvoje nusikalstamumas kasmet mažėja, bet statistikos grafose įrašomi skaičiai vis tiek kelia pagrįstų baimių. Įvairių sričių specialistai kilus problemoms su paaugliu įprastai pirštu baksnoja į jo vaikystę, šeimą ir aplinką, kurioje vaikas augo. Netinkamomis sąlygomis augęs vaikas patenka į rizikos grupę, kur su metais jo poelgiai gali sukelti net labai skaudžių pasekmių.
Motinos elgesys su 3-mečiu įsiutino internautus: tyrimo ėmėsi net policija
Socialiniuose tinkluose paplito siaubą keliantys kadrai. Tūkstančiai interneto vartotojų pasipiktinę motinos elgesiu. Visgi už visos šios dramos slepiasi kai kas kito. Kaitlyn Wolf buvo paskųsta policijos pareigūnams, po to, kai buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip ji neva kankina savo sūnų. Trijų metų vaikas nusikeikė, todėl mama nusprendė jį pamokyti, pakeldama už kojų ir įmerkdama galvą į unitazą.
Vaida Grikšaitė-Česnauskienė prabilo apie motiniškus vargus: kas sunkiausia, auginant 3 vaikus
Garsus futbolininkas Deividas Česnauskis ir tituluota gražuolė Vaida Grikšaitė-Česnauskienė vadinama viena gražiausių Lietuvos šeimų. Tris vaikus: dešimties Deividą, septynerių Rojų bei metukų Emą auginanti šeima žavi aplinkinius meile vienas kitam. Su V. Grikšaite-Česnauskiene kalbamės apie laisvalaikį, šeimą ir futbolą.
Daina Bosas rėžė kritiką tėvams: „Aš visiškai neauklėju savo vaikų“
Verslininkė Daina Bosas yra ne tik puikiai žinomas Lietuvos pramogų pasaulio veidas, bet ir atsidavus trijų vaikų motina. Sūnus Lukas ir dukra Marija gimė santuokoje su antruoju vyru Sorenu Randersu, o 2010 metais Daina kartu su trečiuoju vyru Antanu Bosu susilaukė dukters Urtės Magdalenos. Naujienų portalo tv3.lt komanda pasidomėjo, kaip moteriai sekasi auklėti vaikus, kokių sunkumų buvo iškilę. Marija Randers yra taip pat gerai žinomas pramogų pasaulio veidas.
Saulius Urbonavičius-Samas apie griežtą vaikų auklėjimą: „Aš buvau siaubingas“
Grupės „BIX“ lyderis, prodiuseris ir gerai žinomas pramogų pasaulio veidas Saulius Urbonavičius-Samas nedažnai kalba apie savo šeimą. Visgi trijų vaikų tėvas sutiko atvirai papasakoti apie tai, kaip jam sekėsi auklėti jau suaugusius Pijų ir Mildą bei mažametę Eleną. „Vaikų auginimas yra didžiulis darbas ir didelė atsakomybė bei stresas. Tačiau yra ir kita medalio pusė, kuri pati svarbiausia – tai yra didžiulis džiaugsmas. Lygiai tiek pat, kiek yra ir kančios, yra ir laimės. Galbūt net daugiau.
Paauglę dukrą auginanti I. Stumbrienė apie auklėjimą: yra tam tikros sąlygos
Savaitgalį Ingos Stumbrienės laukia didelė šventė. Sekmadienį, per Tėvo dieną, jos dukra švęs 12-ąįį gimtadienį. Inga jau ruošiasi šventei, mat paauglė paprašė jos suorganizuoti tokį patį linksmą vakarą su draugais, kaip ir pernai. „Visos pajėgos, visos mintys sukasi dabar apie dukrytės gimtadienį. Tai pasiruošimo reikalaujantis darbas. Kiekvienais metais darome šventę jai ir jos draugams.
Paauglį sūnų auginanti V. Genytė pasidalijo savo paslaptimi: „Reikia laikytis trijų dalykų“
„Ateities bagažą susikrauname vaikystėje“, – užtikrintai pokalbį pradeda Vaida ir džiaugiasi bei dėkoja likimui, kad jos bagažas puikus, nes didžiausią įtaką Vaidos gyvenimui padarė labai rūpestingi ir dėmesingi tėvai. Būtent Vaidos šeima jai buvo ir yra viso gyvenimo pamatas. Apie savo tėvus moteris kalba tik gražiausiais žodžiais: „Jie visada buvo man atidūs, visada patardavo ir – svarbiausia – visada gerbdavo.
Žmonės nuteisė ir pasmerkė: moteris savo vaikams taiko kitokį auklėjimą
Adele Allan – moteris teigianti, jog mūsų visuomenė yra sugedusi, todėl augindama savo vaikus remiasi visai kitokiu pagrindu ir dėl tokio auklėjimo bei gyvenimo būdo susilaukia nemažai kritikos. Ji netaiko jokių taisyklių augindama vaikus: jokių skiepų, medicinos įstaigų, viešųjų mokyklų ar nustatyto laiko, kada laikas eiti miegoti. Vaikus ji maitiną krūtimi, nors vienam iš jų jau penkeri ir nemato tame jokių problemų. Ji neverčia vaikų daryti nieko, ko jie nenori daryti.
Psichologų pagalba tėvams telefonu – tik ribotą laiką
Nuo šiol tėvai į iškilusius vaikų auklėjimo klausimus, atsakymus ras paskambinę jiems skirta pagalbos linija. Kol kas nemokama. Tačiau jau dabar žinoma, kad psichologinės pagalbos reikia tūkstančiams tėvų, tad ne visiems norintiems pavyks prisiskambinti. Prie telefonų budės tik 2 profesionalūs psichologai, darbo dienomis po 4 valandas.
Kalba mamos: 5 Dianos Dargienės patarimai auginantiems dukras
Lietuvos žvaigždžių padangėje – daugybė garsių mamų. Kaip jos augina savo vaikus? Ko moko kiekvieną dieną? Su kokiomis problemomis susiduria? Smalsu? Naujienų portalo tv3.lt žurnalistai pasiruošę jums atsakyti į šiuos klausimus. Pradedame naują straipsnių ciklą, kuriame kalbinsime garsias mamas. Klausime jų, kaip jos auklėja savo vaikus, su kokiomis klaidomis susiduria ir ką joms reiškia motinystė. Mamos ir dukros duetas džiugina publiką Diana ir Unė.
Pakils lūpų kampučiai: štai, kas nutinka, kai tėčiai su vaikais lieka vieni
Auginti vaikus – atsakingas ir daug pastangų reikalaujantis darbas. Mamytėms į pagalbą skubantys tėčiai dažnai tampa geriausiais atžalų draugais. Ar pagalvojote, kas nutinka namuose, kuomet tėčiai lieka vieni su vaikais? Pasirodo, kad vyrukai, atsidūrę šalia mažylių, sugalvoja neįtikėtinai smagių pramogų, dėl kurių mamytės ne visada liktų patenkintos.
Kaip mokslas siūlo užauginti sėkmingus vaikus: liaukitės darę iš jų robotus
Tėvai dažnai nežino, kiek griežti turi būti su savo vaikais ir kiek daug laisvės jiems turi palikti. Naujoji psichologų knyga „Tapimas talentingu: ką sako mokslas apie sėkmingų vaikų auginimą“ sako, kad dabartinis tėvų požiūris į auklėjimą yra klaidingas – vaikai mokinami būti kompiuteriais, rašo dailymail.co.uk. Vietoj to, kad tėvai akcentuotų vaikų „sėkmę“ mokykloje, jie turėtų mokinti juos, kaip būti socialiais, kaip palaikyti gražius santykius ir kaip būti gerais piliečiais.
Neblaivų paauglį tėvas auklėjo diržu
Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš nepilnametį, kurį grįžusį namo neblaivų tėvas auklėjo diržu. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį policija gavo Žiburio pagrindinės mokyklos socialinės pedagogės pranešimą, jog į mokyklą paskambinęs neprisistatęs asmuo informavo, kad namuose, Kaune, Prancūzų gatvėje, tėvo yra mušamas dvylikametis mokyklos auklėtinis. Vaikas į mokyklą neatvyko.
Kauniečių šeimoje – egzekuciją primenantis auklėjimo būdas
Šokiruojantis vaikų auklėjimo metodas kauniečių šeimoje. Mama nepaklususią paauglę dukrą paauklėti liepė vyresniam broliui. Šis penkiolikmetę nusivežė į mišką, pririšo virve prie medžio ir kelias dešimtis kartų talžė šakomis. Maža to, vaikų motina, suorganizavusi šią kraupią egzekuciją, pati buvo įvykio vietoje ir stebėjo dukros egzekuciją. Automobilio tempimo virve prie medžio vidury miško surišta penkiolikmetė buvo talžoma rykštėmis ir diržu. O šią egzekuciją atliko tikras paauglės brolis.
Petras Gražulis gina fizines bausmes: tėvams turi būti paliktos priemonės auklėti vaikus
Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis per diskusiją Seime vaiko teisių apsaugos klausimais gynė fizines bausmes sakydamas, kad jas uždraudus tėvams bus atimtos priemonės auklėti vaikus. „Po šita (smurto istorijos) skraiste mes bandome, man rodosi, atimti bent kokį įrankį tėvams dėl vaikų auklėjimo. Aš manau, kad vis dėlto turi būti priemonės paliktos tėvams auklėti vaikus.
Kimbate prie vaikų? Sužinokite, kas iš jų užaugs
Ar girdi mane? Padaryk namų darbus! Išplauk indus! Viskas, tau – namų areštas! Susirūpink savo ateitimi! Paklausyk manęs – jei negrįši iki aštuonių, baigsis blogai. Ir staigiai susitvarkyk kambarį. Ar tai panašu į jus? Tuomet būtinai sužinokite, kaip toks tėviškas kabinėjimas suformuos vaikų gyvenimą ir ateitį. Nors vaikams atrodo, kad negali būti nieko blogiau už prie visko besikabinėjančią, viskam reguliuojančią mamą ar tėtį, pasirodo, kad vėliau iš vaikų galite sulaukti padėkos.
Vaikams „duoti diržo“ bus draudžiama?
Seimo ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkėje numatyta svarstyti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kurios uždraustų vaikams taikyti fizines bausmes. Seimo Savižudybių prevencijos komisijos inicijuotomis pataisomis nustatoma, kad visų formų – fizinis, emocinis, seksualinis – smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, yra draudžiamas.
Tėvų reikalavimai darželiams pribloškia: mano pinigai – mano taisyklės
Nauji mokslo metai – galvos skausmas ne tik tėveliams ir vaikams, bet ir pedagogams. Atrodo normalu, kad su streso valdymu turi dirbti tiek tėveliai, tiek pedagogai. Vis dėlto, prisitaikymo palengvinimas yra tik viena iš mažiausių užduočių, kurių sulaukia darželyje dirbantys pedagogai. Tėvų atsakomybės perleidimas darželiams ir mokykloms pastaruoju metu itin išpopuliarėjo.
Mūsų vaikų rankose – klimato kaita
Yra sakoma, kad turėtume susimąstyti kokia ateitis laukia mūsų vaikų, koks bus pasaulis, jei dabar nesaugosime gamtos. Naujosios technologijos, sparčiai įsiveržusios į mūsų kasdienį gyvenimą, keičia mūsų gyvenimo būdą. Drauge su technologijų galimybėmis gauname ir aplinkos užterštumo „gėrybes“. Pasaulis keičiasi, ir vieną dieną mūsų vaikai savo rankomis šį pasaulį pakeis dar labiau. Tad yra dalykų, kuriuos mes galime padaryti dar šiandien.
Ričardas Sargūnas: neturime bijoti pasakyti vaikui ne
Pasaulis keičiasi, kinta ir šeimos, vaikų auklėjimo tendencijos bei įpročiai, tai, kas buvo normalu ir priimtina prieš dvidešimt metų, šiandien jau nebetinka. Vis daugiau tėvų renkasi sąmoningą tėvystę, domisi vaikų psichologija bei auklėjimo metodais, tačiau ar nebus kartais taip, kad iš didelio rašto išėjome iš krašto? Kalbėdami apie vaikų auklėjimą, teisių apsaugos sistemą, nuolat žvalgomės į kitas valstybes.
Vaikų auklėjimas: ar smurtas gali ką nors pakeisti?
Smurtas prieš vaikus didelį susirūpinimą kelia ir Lietuvoje. Visi pripažįsta, kad tai nepateisinama, tačiau vaikai luošinami kone kasdien. Seimas ginčijasi, ar uždrausti fizines bausmes. Daug tėvų dievagojasi nenorintys diržu auklėti vaikų, tačiau kilus konfliktams, nebeišmano, kaip kitaip juos spręsti. Retas vaikas Lietuvoje užauga neparagavęs beržinės košės.
Vaida Grikšaitė - Česnauskienė: auklėjant vaikus mane girdi net kaimynai
„Mis Lietuva 2002“ , futbolininko žmona, modelis. Tiek skirtingų titulų visuomenė šiandien priskiria Vaidai Grikšaitei - Česnauskienei. O kartais ji – tiesiog mama. Viešumoje dažnai matoma Vaida teigia, kad vaikų auginimas reikalauja daug tėvų kantrybės. „Aš vis dar turiu mokytis kantrybės... Mano vaikai tikrai aktyvūs. Vieną kartą pasakai – negirdi. Antrą kartą pasakai – negirdi. Trečią kartą pasakai garsiau – negirdi. Ketvirtą dar garsiau.