atsiskaitymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atsiskaitymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atsiskaitymas“.
Studentą papiktino 20 eurų mokestis: kodėl už tai kaskart reikia mokėti?
Įstojus į valstybės finansuojamą vietą aukštojoje mokykloje niekas neužtikrins, kad ji ir toliau bus nemokama.
Visų pirma dėl to, kad turint blogus rezultatus nemokamą vietą galima prarasti.
O taip pat ir dėl to, kad kai kur studentams tenka mokėti ir už kiekvieną antrą (trečią, ketvirtą ir t. t.) kartą laikomą atsiskaitymą.
Elektros tiekėjai jau sulaukė buitinių gaminančių vartotojų prašymų taikyti grynąjį atsiskaitymą, dar ruošia vidines sistemas
Nuo 2024 m. nebuitiniams gaminantiems vartotojams įsigaliojo naujas elektros apskaitos modelis – vadinamasis grynasis atsiskaitymas (angl. „net-billing“).
Svarstant pataisas Seime nuspręsta leisti tokią schemą savanoriškai pasirinkti ir elektrą iš saulės pasigaminantiems gyventojams. Nepriklausomi elektros tiekėjai pagal ją jau sudaro pirmąsias elektros pirkimo-pardavimo sutartis.
Kai kurie jų susidomėjusių klientų dar nesulaukė, kiti gavo pavienes vartotojų užklausas.
Naujausias tyrimas: suteikta galimybė atsiskaityti įvairesniais būdais padėtų verslui neprarasti pirkėjų
Vartotojų galimybės pasirinkti jiems priimtiną atsiskaitymo būdą – mokėjimo kortelę arba grynuosius pinigus – gerėja, tačiau trečdalis Lietuvos gyventojų vis dar susiduria su situacijomis, kai prekybos vietoje negali atsiskaityti norimu būdu. Dėl to verslas, nesudarantis galimybės atsiskaityti pirkėjui priimtinu būdu, praranda dalį klientų ir pardavimo pajamų, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta gyventojų apklausa.
Telefonu paskambinti galėsite net ir tada, kai nebus ryšio: pristatyta naujovė
Technologijų sektorių papildė dar viena naujovė – pristatyta nemokama „VoWi-Fi“ (angl. Voice over WiFi) paslauga. Nuo šiol bus galima be jokio papildomo mokesčio skambinti pasitelkus belaidį interneto ryšį, kuris užtikrins dar geresnę skambučių kokybę net ir tose vietose, kur visiškai neveikia mobilusis ryšys, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Vienas aktualiausių šios naujovės pritaikymo pavyzdžių – naujos statybos namai ir biurai.
Įsigaliojo svarbūs pakeitimai: gyventojai ir verslas pinigus mokės kitaip
Nuo lapkričio 1-osios tiek įmonėms, tiek gyventojams mokėti grynaisiais bus galima tik iki 5 tūkst. eurų, o virš šios sumos reikės daryti pavedimus per banką.
Tačiau atsiskaitymai grynaisiais bus toleruojami, pavyzdžiui, kai viena sandorio pusė neturės sąskaitos, reikės atsiskaityti greitai, neveiks internetas ar kitais atvejais. Apie tai teks informuoti Valstybinę mokesčio inspekciją. Tai turės padaryti abi pusės.
Turkijos viešbučiai nebepriima Rusijos atsiskaitymų sistemos „Mir“ kortelių
Turkijos viešbučiai nustojo priimti Rusijos atsiskaitymų sistemos „Mir“ mokėjimo korteles, skelbia leidinys „Middle East Eye“.
Kita vertus, „Mir“ sistemos kortelėmis rusai ir toliau gali Turkijoje atsiskaityti parduotuvėse, išsigryninti pinigų per bankomatus, tačiau tokias galimybes apsprendžia tai, kuris bankas tokias korteles yra išdavęs.
Landsbergis: atsiskaitymai už Kaliningrado tranzitą turėtų vykti be kliūčių
Atsiskaitymai už rusiškų prekių tranzitą per Lietuvą į Kaliningradą nuo rugsėjo 1-osios turėtų vykti be kliūčių, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis.
„Ta informacija, su kuria aš esu supažindintas, sako, kad turėtų būti išspręstas atsiskaitymų klausimus“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.
Jis pabrėžė, kad sankcijų apmokėjimui už rusiškų prekių tranzitą nėra.
„Apmokėjimams sankcijos neegzistuoja, nėra įvesta.
Apribojus atsiskaitymą grynaisiais, paaiškino, ką reikės daryti norint sumokėti limitą viršijančias sumas
Seimas nutarė, kad nuo lapkričio mėnesio nebebus galima atsiskaityti grynaisiais pinigais, jei suma viršys 5 tūkst. eurų. Kadangi banko pavedimų sumos yra apribotos, pašnekovai paaiškino, ką reikės daryti norint pervesti didesnes sumas nei leidžia limitas, pavyzdžiui, perkant būstą, ir kaip tai apskritai paveiks nekilnojamojo turto (NT) pirkimus.
Jų teigimu, bankų klientai pagal poreikį gali koreguoti savo mokėjimų limitus, maksimali suma – 50 tūkst. eurų, tačiau nuo 15 tūkst.
Estijoje pusė „Swedbank“ kortele atsiskaitančių klientų renkasi bekontakčius mokėjimus
Šių metų gegužės–liepos mėnesiais kas antras „Swedbank“ klientų Estijoje atliktas mokėjimas kortele buvo bekontaktis mokėjimas, o 58 proc. kortelių turėtojų bent kartą per šį laikotarpį naudojosi bekontakčio atsiskaitymo galimybe.
Bekontakčiai mokėjimai yra populiariausi tarp jaunesnių klientų.
Tarp 18–25 metų žmonių šia galimybe naudojosi 84 proc. kortelių turėtojų, tarp 26–35 metų žmonių – 26 proc., o tarp 36–50 metų klientų – 68 procentai.
Žmonės papasakojo, kaip gyvena be bankomato: loterijos terminale grynieji greitai baigiasi
Seimas linksta įpareigoti bankus Lietuvoje pristatyti daugiau bankomatų. Ir ypač regionuose, kur žmonėms jų labai trūksta ir norintiems grynų pinigų iki bankomato tenka važiuoti dešimtis kilometrų. O štai bankininkai jau gąsdina, esą už naujus bankomatus turės susimokėti klientai ir gali brangti bankų paslaugos.
Marijampolės savivaldybėje Želsvoje gyvenanti Aldona pasiramstydama lazdele eina į vietinę parduotuvėlę, tačiau ne apsipirkti, o loterijos terminale išsiimti grynųjų pinigų.
REKLAMA
REKLAMA
Kriptovaliuta „Tesla“ automobilio neįsigysite: stabdo tokį atsiskaitymą dėl žalos klimatui
„Tesla“ trečiadienį sustabdė galimybę klientams už elektromobilius atsiskaityti bitkoinais, teigdama, kad daug skaičiavimų reikalaujantis bitkoinų „kasybos“ procesas lemia klimatui žalingus teršalų kiekius.
„Nerimaujame dėl sparčiai didėjančio iškastinio kuro naudojimo bitkoinų „kasybai“ ir sandoriams, ypač dėl anglių naudojimo, kurios yra taršiausia kuro rūšis“, – tviteryje parašė „Tesla“ vadovas Elonas Muskas.
Valdantieji svarsto uždrausti Lietuvoje mokėti atlyginimus grynais pinigais
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo palikti išimtį, kada atlyginimai gali būti mokami grynais: nebent tuo atveju, jei darbuotojas pats raštu to prašo. Tačiau konservatorius Majauskas griežtas – jokių grynųjų ir išimčių, visos algos – tik per mokėjimo sąskaitas, antraip esą vokeliai ir darbuotojų išnaudojimas nesibaigs.
Pramonininkai perspėja, kad regionuose, kur nėra bankomatų, žmonės gali nukentėti.
Perspėja, kad smarkiai išplito padirbti pinigai: tokie naudojami filmavimams
Ši informacija itin svarbi tiems, kas ir per karantiną dažnai atsiskaito grynaisiais pinigais. Lietuvos bankas perspėja atidžiai apžiūrėti eurų kupiūras, nes pastebi, kad smarkiai išaugo butaforinių pinigų cirkuliacija apyvartoje. Dažniausiai tai iš Kinijos parsiųsti į tikrus pinigus labai panašūs popierėliai, skirti tik kinams filmuoti ar žaidimams. Už atsiskaitymą tokiais pinigais gresia net baudžiamoji atsakomybė.
Apsipirkinėjimo kortele gudrybės: kaip neišleisti per daug
Kreditinės kortelės gali ne tik padėti planuoti savo biudžetą ar sutaupyti. Jos taip pat gali jus priversti įsiskolinti. Šiame straipsnyje bus pateikta keletas gudrybių, kurios padės jums teisingai elgtis su pinigais ir planuoti išlaidas, rašoma „The New York Times“.
Pastaruoju metu vis mažiau žmonių, nei kada nors anksčiau, naudoja grynuosius pinigus. Vis dažniau naudojamasi kreditinėmis kortelėmis.
Sutriko atsiskaitymas SEB banko kortelėmis
Lietuvoje penktadienį kelis kartus buvo sutrikęs atsiskaitymas SEB banko kortelėmis.
Banko atstovė Leontina Zabarauskienė BNS penktadienio vakarą sakė, kad nesklandumai tęsėsi po keliolika minučių, bet visi trikdžiai pašalinti.
„Viskas jau veikia. Šiandien buvo keli sutrikimai po keliolika minučių. Mes operatyviai pašalinome sutrikimus, nuoširdžiai atsiprašome klientų už kilusius nepatogumus“, – sakė banko atstovė.
„Lietuvos pašto“ žinia: už išperkamąsias siuntas bus atsiskaitoma tik pavedimu
Nuo gegužės 10 d. keičiasi siuntų, už kurias siuntėjo nurodytą mokestį sumoka gavėjas, teikimo sąlygos – klientai (siuntėjai) gavėjo sumokėtus pinigus galės gauti tik į banko sąskaitą. Šis pokytis aktualus ne visiems Lietuvos pašto klientams – tokia atsiskaitymo tvarka jau dabar įprasta su įmone sutartis sudariusiems klientams. Tikimasi, kad toks sprendimas supaprastins pinigų atsiėmimo tvarką ir sumažins sukčiavimo tikimybę, rašome bendrovės pranešime spaudai.
Sąskaitų apmokėjimas internetu sugriovė populiarius mitus
Visuomenėje vyraujančių klaidingų įsitikinimų galime išgirsti begalę: nuo kasdienių temų apie buitinius rūpesčius, gyvenimiškas temas iki kiek rimtesnių, pavyzdžiui, finansų. Mitai ne tik klaidina žmones, tačiau ir apkrauna bereikalingais rūpesčiais. Tam, kad būtumėte klaidinami kuo mažiau, pateikiame dažniausiai girdimus mitus, susijusius su kiekvienam aktualia tema – sąskaitų ir kitų komunalinių paslaugų apmokėjimu.
Sąskaitų apmokėjimo kalendorius, padėsiantis išvengti nemalonumų
Kada paslaugų teikėjai pateikia sąskaitas? Iki kada geriausia atsiskaityti už komunalines ir kitas paslaugas? Kaip nepasimesti ir nepamiršti jų sumokėti? Keletas patarimų, kurie leis kasmėnesines sąskaitas apmokėti be jokio vargo. Kai gaunate ne vieną sąskaitą ir jų visų sulaukiate skirtingu metu, nesunku pridaryti klaidų, arba, tiesiog, pamiršti.
Tingaus ir išmanaus sąskaitų apmokėjimo ABC
Ne paslaptis, jog mokesčių mokėjimas – kiekvieną mėnesį nuobodulį keliantis darbas, todėl galimybė vos vienu paspaudimu atsiskaityti už visas komunalines bei asmenines paslaugas skamba viliojančiai, tiesa? Palengvinti savo kasdienybę retas kuris atsisakytų, o mintis apie galimybę daugiau laiko skirti poilsiui dar labiau džiugina.
Mokesčių atmintinė naujakuriams: 4 svarbiausi patarimai
Įsigijus naujus namus, gyventojus užgriūna ne tik galvosūkiai, kaip įsirengti būstą, kokius baldus ir interjero sprendimus pasirinkti, bet ir būtinybė pasirašyti naujas sutartis su komunalinių paslaugų tiekėjais. Deja, praktikoje naujų mokėtojų registracija tiekėjų sistemose atliekama ne visada laiku ir sklandžiai, dėl ko neretam namų ūkiui anksčiau ar vėliau tenka padenginėti senas arba tarpiniu laikotarpiu susikaupusias skolas.
Pristatytas būdas, leisiantis greitai atsiskaityti net švenčių metu
Telefono numeris ir kelios sekundės laiko. Tiek tereikės norint pervesti pinigus kitam žmogui. Nepaisant to, ar tai bus darbo diena, ar šventinė diena, pinigai žmogų pasieks per kelias sekundes. Tai bus galima įvykdyti telefono numerį susiejus su banko sąskaita. Didieji Lietuvos bankai įsipareigojo, iki kada ši paslauga pasieks vartotojus.
Atsiskaitymams grynaisiais – kitoks apynasris?
Vyriausybei siūlant atsiskaitymus grynaisiais nuo 2018 metų apriboti iki 3 tūkst. eurų, Liberalų sąjūdžio narys siūlo šią sumą padidinti iki 10 tūkst. eurų. Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario Kęstučio Glavecko, dabar iš Europos Sąjungos į Lietuvą atvykstantys ar išvykstantys žmonės privalo deklaruoti pinigus, jeigu turi daugiau nei 10 tūkst. eurų. „Vadinasi, jeigu tu turi teisę vežtis tokią sumą grynaisiais, tai turi turėti ir teisę juos naudoti.
Premjeras įsitikinęs: 3 tūkst. eurų grynųjų ribojimas - per didelis
Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad 3 tūkst. eurų atsiskaitymų grynaisiais riba, kuriai trečiadienį pritarė Vyriausybė, yra per didelė. „Mano nuomone, ta suma yra per didelė, bet tai yra kompromisas“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis. Jo nuomone, tai neapsunkins smulkiųjų verslininkų veiklos ir yra įsitikinęs, kad riboti atsiskaitymus grynaisiais reikia tam, kad būtų pažabota šešėlinė ekonomika.
Mokesčių mokėjimas Lietuvoje: kaip išvengti eilių ir klaidų?
Lietuva yra kontrastų šalis. Pagal interneto skvarbą ir spartą mūsų valstybė pirmauja Europoje, tačiau kas mėnesį pašto skyriuose, kaip ir prieš dvidešimt metų, nusidriekia eilės norinčiųjų rankiniu būdu atsiskaityti už komunalinius mokesčius. Komunalinių paslaugų tiekėjai dalinasi istorijomis apie nuolatines ranka pildomose knygelėse įveliamas klaidas ir liūdnas šių klaidų pasekmes.
Kuris atsiskaitymo už komunalines paslaugas būdas pigiausias?
Nespėjus nutilti diskusijoms dėl elektroninių atsiskaitymo knygelių panaikinimo banke, šiandien gyventojus pasiekė nauja žinia, jog Vilniaus mieste gyventojai negalės atsiskaityti už Vilniaus šilumos tinklus naudodamiesi popierine atsiskaitymo knygele. Tai ypač aktualu jautriausiai visuomenės daliai – senjorams, kurių didžioji dalis apmoka popierines sąskaitas prekybos vietose ar mokesčius surenkančiuose skyriuose.
Įspėja gyventojus: nebeveiks bendra atsiskaitymų knygelė – buhalteriai ruošiasi chaosui
Už komunalines paslaugas atsiskaitantys per elektroninę bankininkystę jau kitą mėnesį turės sugaišti daugiau laiko. Po dviejų savaičių nebeveiks bendra atsiskaitymų knygelė. Lietuvos bankas tvirtina, kad tai atgyvena, tuo tarpu komunalininkų buhalteriai jau ruošiasi mokėjimų chaosui. Vilnietė Onutė, kaip įpratusi kiekvieną mėnesį, atėjo į paštą susimokėti už dujas, vandenį, elektrą ir kitas komunalines paslaugas.
„Statoil“ degalinėse naujovė, dovanojanti klientams 2 mln. minučių asmeninio gyvenimo
Lietuvos degalinių tinklas „Statoil“ įdiegė technologiją, kuri už pirkinius iki 10 eurų klientams leidžia atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis, nevedant PIN kodo. Tinklą valdanti bendrovė „Circle K Lietuva“ tikisi, kad naujausios technologijos pagreitins aptarnavimą bei per metus padės sutaupyti apie 2 mln. minučių klientų asmeninio laiko. „Skaičiuojama, kad abiejose Atlanto pusėse žmonės eilėse praleidžia nuo 1 iki 2 savo gyvenimo metų.
Jungsis Lietuvos didžiųjų miestų viešasis transportas?
Vilniaus ir Kauno savivaldybių vadovai svarsto planus diegti naują bendrą viešojo transporto atsiskaitymo sistemą, prie kurios galėtų prisijungti ir „Lietuvos geležinkeliai“ bei Smiltynės perkėla.
Atsisakoma grynųjų: auga atsiskaitymai kortele
Pernai mokėjimo kortelėmis už pirkinius dažniau atsiskaitė gyventojai visose Baltijos šalyse. SEB banko duomenys rodo, kad dažniausiai korteles naudoja 25-34 metų gyventojai.
Atsiskaitymą kortelėmis jau renkasi ir verslo pradžioje
Lietuviai galimybę atsiskaityti kortele jau laiko kone savaime suprantama. Vis dėlto verslui, ypač smulkiajam, sprendimas dėl atsiskaitymo kortelėmis terminalo įdiegimo nėra toks jau lengvas, mat reikalauja investicijų. Kaip pasakoja banko „Citadele“ banko Mokėjimo kortelių departamento direktorė Gintarė Sakalauskaitė – Radionovienė, yra tam tikros verslo sritys, kaip viešbučiai, transporto priemonių nuoma, restoranai, kurios be atsiskaitymų kortelėmis išsiversti negalėtų.
„Bitcoin“ nuolat populiarėja?
Kas antras sostinės gyventojas žino elektroninę valiutą „Bitcoin“ ir beveik kas dešimtas teigia gerai su ja susipažinęs. Organizuotas tyrimas taip pat atskleidė, kad mobiliosiomis piniginėmis atsiskaitytų 43 proc. respondentų, jei būtų daugiau atsiskaitymo vietų. Šią savaitę Vilniaus gyventojams ir svečiams tokią galimybę teikti pradėjo septynios įmonės.
Danija ruošiasi radikaliam sprendimui: nori uždrausti atsiskaitinėti grynaisiais pinigais
Kol kas visos paslaugas teikiančios Danijos įmonės privalo priimti atsiskaitymus grynaisiais, tačiau šalies finansų ministras pareiškė, kad tai joms esą užkrauna finansinę ir administracinę naštą. Įstaigos turi įrengti stebėjimo sistemas, samdyti apsaugininkų tarnybas, taip pat gaištamas laikas atiduodant grąžą. Todėl siūloma drabužių parduotuvėse, degalinėse ir restoranuose nuo Naujųjų panaikinti galimybę atsiskaityti grynaisiais.
Vieno apsilankymo metu vairuotojai įsipila penktadaliu daugiau degalų
Pirmąjį metų ketvirtį Lietuvos vairuotojai į automobilių bakus pylėsi daugiau degalų. Vieno užsukimo į „Neste Oil“ degalinę metu vairuotojai vidutiniškai įsipildavo penktadaliu daugiau nei praėjusių metų pirmąjį ketvirtį. Atitinkamai 20 proc. išaugo „Neste Oil“ degalų pardavimai, o dyzelino – net 23 proc. Augo klientų skaičius „Nuo metų pradžios pastebime tendenciją, kad vairuotojai pilasi daugiau degalų – tokius įpročių pokyčius daugiausiai lėmė 20 proc.
Finansų ministerija: grąžą litais atiduodantis verslas turės pagrįsti naudojimąsi išimtimi
Finansų ministerija teigia, kad atsiskaitant už prekes ir paslaugas grąža, išskyrus kelias išimtis, turi būti atiduodama eurais, ir primena, kad išimtimis verslas gali naudotis tik išskirtiniais atvejais, kurių kiekvieną privalės pagrįsti įrodymais. „Atvejai, kai grąža litais pirkėjams atiduodama didžiuosiuose prekybos centruose, nebus toleruojami.
„Maxima“ atstovė: eurų nepritrūkome
Didžiausią prekybos tinklą Baltijos šalyse valdančios bendrovės „Maxima LT“ parduotuvės pirmąją euro įvedimo dieną dirbo be trikdžių, sako bendrovės komunikacijos vadovė. Renata Saulytė teigia, kad atsiskaitymai nesutriko, nes euro įvedimui buvo ruošiamasi iš anksto, o daugiausia sumaišties buvo tarp pirkėjų. „Dvi valiutos piniginėje (...), prie kasų žmonės stovėjo ilgiau, ilgiau žiūrėjo į čekius, ilgiau skaičiavo.
R. Šadžius: atsiskaitymų grynaisiais ribojimas mažins šešėlį
Ketinimai riboti atsiskaitymus grynaisiais nepakenks gyventojams ir legaliam verslui, tačiau „ uždės apynasrį“ šešėliniam verslui ir paskatins žmones legaliai ir sąžiningai atskleisti tikrąsias sandorių vertes, tvirtina finansų ministras.
Medicinos bankas – pirmasis bankas Lietuvoje, pasiūlęs vartotojams mobiliąją piniginę
Medicinos bankas – pirmasis bankas Lietuvoje, įdiegęs unikalią naujovę – banko mobiliąją piniginę. Jos vartotojai greitai ir patogiai savo išmaniuoju telefonu gali atsiskaityti už paslaugas ar prekes tiesiai iš savo banko sąskaitos – nereikia nei grynųjų pinigų, nei mokėjimo kortelės.
„Sving“ atsiskaitymas internetu tampa masinis
Nuo balandžio pabaigos daugiau nei 400 lietuviškų interneto parduotuvių galima atsiskaityti nurodžius tik el. paštą ir telefono numerį. Sparčią tokios atsiskaitymo galimybės plėtrą lėmė partnerystės sutartis, susiejusi elektroninių pinigų sistemą „Paysera“ (Mokėjimai.lt) ir mokėjimo internetu būdą „Sving“. „Sving“ ir „Paysera“ (Mokėjimai.
Švedijos pirkėjai jau gali susimokėti nuskenavę savo delną
Viename pietų Švedijos mieste sparčiai populiarėja naujas atsiskaitymo būdas – delno skenavimas, pirmadienį pranešė Lundo universiteto mokslininkai. *Kraujagyslių skenavimo terminalai 15-oje Lundo parduotuvių ir restoranų atsirado išmanaus inžinerijos studento dėka, kuriam ši mintis kilo prieš dvejus metus belaukiant eilėje atsiskaityti. Šioje sistemoje užsiregistravo maždaug 1600 žmonių. Jos išradėjas sako, kad šis mokėjimo būdas yra ne tik greitesnis, bet ir saugesnis už kitus.
Tyrimas: atsiskaityti mokėjimo kortele gyventojus skatina ir nenoras skaičiuoti grąžą
Lietuvos gyventojų mokėjimo kortelių naudojimo įpročiai keičiasi – pinigų išgryninimą bankomatuose vis dažniau keičia atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis už prekes ir paslaugas. „Swedbank“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa rodo, kad už kasdienius pirkinius tokiu būdu susimoka 63 proc. gyventojų. Per metus gyventojų, visur atsiskaitančių tik grynaisiais, sumažėjo 4 proc., ir šiuo metu šią atsiskaitymo formą renkasi kiek daugiau nei trečdalis (37 proc.) šalies gyventojų.
Verslininkas: iš grynųjų ribojimo naudos bus mažai
Vyriausybės sprendimas riboti juridinių ir fizinių asmenų tarpusavio atsiskaitymus grynaisiais pinigais iki 10 tūkst. litų kai kuriuos verslininkus verčia burnoti. Finansų ministerija skaičiuoja, kad atsiskaitymų grynaisiais ribojimas nepatogumų neturėtų sukelti, nes apie 95 proc. gyventojų atliekamų operacijų neviršija 10 tūkst. litų ribos, o verslo įmonės naudojasi bankų ir kitų mokėjimų įstaigų paslaugomis.
Ateitis be grynųjų miglota, bet įmanoma
Karolis Birgilas Lietuvoje parduotuvėse vis rečiau klausiama, ar čia galima atiskaityti kortele. Vis dėlto tai yra miestų tendencija, kurie daug neatsilieka nuo Vakarų ir Šiaurės Europos. Pastarasis regionas garsėja savo bankų tradicijomis ir disciplina, o gyventojai nesispyrioja finansinėms naujovėms. Ketvirtadienį vykusios konferencijos „Link pasaulio be grynųjų“ metu Švedijos centrinio banko konsultantas dr.
Vyriausybė pritarė, kad atsiskaitymai grynaisiais būtų ribojami
LRT.lt Vyriausybė pritarė teises aktų projektams, kuriais juridinių ir fizinių asmenų tarpusavio atsiskaitymai grynaisiais pinigais apribojami 10 tūkst. litų. Tą reglamentuojantys Civilinio kodekso ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai toliau bus svarstomi Seime. Kaip rašoma Finansų ministerijos pranešime, verslininkus vienijančios organizacijos bei kitos suinteresuotos institucijos jiems iš esmės pritaria, bet siūlo neapsiriboti vien tik atsiskaitymų grynaisiais ribojimu.
Pasaulį keičiančios E. Musko inovacijos
Verslininko Elono Musko sugalvota „Hiperkilpa“ (Hyperloop – ang.), galinti keleivius gabenti neįtikėtinu 1220 km/h greičiu, tėra tik vienas iš daugelio grandiozinių idėjų, galinčių pakeisti pasaulį, rašo livescience.com. Milžinišką įtaką kasdienio transporto suvokimui galinti turėti „Hyperkilpa“ savo pobūdžiu nesiskiria nuo verslininkui įprasto revoliucinio mąstymo. Livescience.com siūlo pažvelgti į dar 6 Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) gimusio milijardieriaus idėjas, keičiančias pasaulį.
Ūgtelėjo verslo mokumo rizika
2013 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiuoju ketvirčiu, verslo vėlavimo atsiskaityti rizika išliko beveik tokia pati. Pagal metinį rodiklį ji padidėjo beveik keturiais procentiniais punktais, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ ekonometrinis vėlavimo atsiskaityti reitingas.
Per metus sparčiausiai mažėjo apdirbamosios pramonės mokumo rizika (-1,03 procentinio punkto), paslaugų (-0,75 proc. p.) ir žemės ūkio (-0,62 proc. p.). Sparčiausiai didėjo transporto bendrovių (+2,78 proc.
Lietuvos bankai ginčams spręsti siūlo plačiau naudotis komercinio arbitražo galimybėmis
Devynis bankus ir užsienio bankų skyrius vienijanti Lietuvos bankų asociacija patvirtino Geros bankų praktikos kodekso papildymą, kuriuo siekiama suteikti bankų klientams daugiau galimybių spręsti ginčus jiems tinkamiausia forma, įskaitant ir ginčo nagrinėjimą komerciniame arbitraže. Pažymėtina, kad toks ginčų sprendimo būdas gali būti naudojamas net tuomet, kai banko ir kliento sutartyje arbitražinis susitarimas nenumatytas.
Tyrimas: lietuviai vis dažniau atsiskaito kortele
SEB banko duomenimis, lietuviai vis dažniau atsiskaito ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortelėmis. Pernai, palyginti su 2011 metais, atsiskaitymo SEB banko mokėjimo kortelėmis operacijų skaičius prekybos vietose, neįskaičiuojant grynųjų pinigų paėmimo, padidėjo beveik 18 proc. – iki 43,4 mln. operacijų. Atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis apyvarta per metus padidėjo penktadaliu (20,5 proc.) – iki beveik 2,9 mlrd. litų. „Pokyčiai rinkoje labai teigiami.
Dėl ŪB veiklos sustabdymo TEO prašo klientus atsiskaityti kitais būdais
Vasario 12 dieną laikinai sustabdžius Ūkio banko veiklą, šio banko paslaugomis besinaudojantys TEO klientai už paslaugas prašomi atsiskaityti kitais būdais. Mokėjimai už TEO paslaugas, kurie buvo padaryti per Ūkio banką iki vasario 11 dienos 12 valandos, buvo užskaityti.
Mykolo Romerio universitete įvedama e. pinigų sistema
Nuo šių metų vasario studentai, dėstytojai ir visa Mykolo Romerio universiteto (MRU) bendruomenė Universitete gali atsiskaityti elektroniniais pinigais. Valgyklose, kavinėse ar bibliotekose atsiskaitoma naudojantis naujos kartos Lietuvos studento pažymėjimu ar specialia MRU bekontakte mokėjimo kortele. „Savo bendruomenės narius – studentus, dėstytojus, darbuotojus norime aptarnauti kokybiškiau ir greičiau“, - pasakoja MRU Infrastruktūros prorektorius Vladas Brakauskas.
Įstatymų netaikymo pasekmės: Vatikane sustabdyti visi mokėjimai bankų kortelėmis
Italijos centrinis bankas Vatikane laikinai sustabdė visus mokėjimus bankų kortelėmis, nes Vatikanas nepradėjo taikyti kovos su pinigų plovimu įstatymų, pranešė BBC. Vatikanas nuo 2013 metų pradžios turėjo pradėti taikyti visas Europos Sąjungos (ES) finansų apsaugos priemones. Dėl to, kad popiežiaus valstybė to nepadarė, turistai Vatikano muziejuose ir parduotuvėse galės atsiskaityti tik grynaisiais.