atrofinis makšties uždegimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atrofinis makšties uždegimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atrofinis makšties uždegimas“.
Skausmingi lytiniai santykiai – ką daryti?
Skausmą, nemalonius pojūčius lytinių santykių metu bent retkarčiais patiria absoliuti dauguma moterų, o taip pat ir vyrų.
Medikai skausmingus lytinius santykius įvardina terminu dispareunija (iš graikų kalbos δυσ (sunkus, blogas, sudėtingas) +πάρευνος (gulintis šalia, sugulovas).
Šis terminas naudojamas tiek vyrų, tiek moterų skausmingiems lytiniams santykiams įvardinti, tačiau, reikia pripažinti, dažniau naudojamas moterų atveju.
Skauda besimylint? Štai, dėl ko
Seksas su savo antrąją puse turėtų būti smagus užsiėmimas, tačiau to tikėtis neverta, jei procesas sukelia skausmą, rašoma dailystar.co.uk.
Milijonams moterų skausmas ir diskomfortas sekso metu yra žiauri realybė, kuri taip pat kenkia jų psichologinei sveikatai. Ekspertai skaičiuoja, kad mažiausiai viena moteris iš 13 sekso metu jaučia skausmą ar diskomfortą.
Šis pojūtis gąsdina tūkstančius moterų: iki šiol nedrįsta apie tai kalbėti
Makšties sausumas, deginimas ir kiti nemalonūs pojūčiai gali kamuoti visas moteris, tačiau dažniausiai jie pasireiškia menopauzės laikotarpiu, taip pat po gimdymo, žindymo metu. Makšties sausumas 3-5% moterų gali pasireikšti ir vartojant hormoninę kontracepciją.
Kodėl išsausėja makšties gleivinė?
Normalią makšties gleivinės būklę užtikrina moteriškasis lytinis hormonas estrogenas. Jis palaiko tinkamą makšties pH, drėgmę, audinių elastingumą ir atsinaujinimą.
Šiukštu neignoruokite šių 5 simptomų: išduoda rimtą ginekologinę ligą
Dailystar.co.uk. pateikia sąrašą dalykų, kurių apie savo makštį turbūt nežinojote, bet tikrai turėtumėte žinoti.
Sveikata – labai svarbu. Visai kaip ir kitų kūno dalių atveju, taip pat ir savo lytinių organų niekuomet nevertėtų ignoruoti.
Nors iš pažiūros viskas gali atrodyti tvarkoje, pasitaiko visa gausybė požymių, kad jūsų makštis nori jums kažką pasakyti. Pasak Anne Henderson, ginekologijos konsultantės, labai svarbu žinoti, kad ten dedasi.