atleidimas iš darbo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atleidimas iš darbo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atleidimas iš darbo“.
Veroniką vertė išeiti iš darbo: tai padarius jai pavyko gauti didžiausią išeitinę kompensaciją
Atleidimas iš darbo – tai nemaloni situacija, kuri gali paliesti kiekvieną. Tokiu atveju labai svarbu išmanyti savo, kaip darbuotojo, teises, nes tai leidžia iš nemalonios situacijos išspausti kiek įmanoma daugiau pozityvo. Naujienų tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ atsilankę svečiai šiandien kviečia sužinoti, kokios jūsų teisės darbe ir kaip elgtis, kai darbdavys tiesiog pasako: „Noriu, kad išeitum dabar.“
Veronika, vyr.
„Apple“ atleidžia daugiau kaip 600 darbuotojų
Išmaniųjų telefonų „iPhone“ gamintojas „Apple“, vienos Kalifornijos valstijos agentūros duomenimis, atleido daugiau kaip 600 darbuotojų.
Tai pirmieji „Apple“ personalo narių atleidimai nuo pandemijos pradžios, apie kuriuos turima žinių.
Šiai Kalifornijoje įsikūrusiai įmonei iš esmės pavyko išvengti pernai nuvilnijusios didžiulės atleidimų bangos, kuri palietė „Amazon“, „Meta“, „Google“ ir kitus technologijų milžinus. Atleidimų buvo imtasi po to, kai pandemijos metu vyko intensyvus samdymas.
Medinių palečių gamintoja „Julisa“ atleidžia beveik pusę darbuotojų
Raseinių rajone su mediena dirbanti uždaroji akcinė bendrovė „Julisa“ ketina atleisti 14 iš 33 darbuotojų.
Užimtumo tarnybai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą pranešta kovo 20 d.
Juridinių asmenų registro duomenimis, „Julisa“ veikia nuo 1998 m., o užpernai gavo 6,4 mln. eurų pardavimo pajamų ir uždirbo 714 tūkst. eurų grynojo pelno.
Vienintelis bendrovės akcininkas yra Saulius Stonys.
Restoranų „Selfish Bistro“ valdytoja atleidžia visus 39 darbuotojus
Pagaminto valgio teikimo veikla užsiimanti restoranų „Selfish“ valdytoja UAB „Polita“ bankrutuoja ir atleidžia 39 darbuotojus. Užimtumo tarnybai apie tai pranešta kovo 6 d.
Nuo 1990 metų Vilniuje veikianti „Polita“ 2022 metais gavo 3,09 mln. eurų pajamų ir uždirbo 8,8 tūkst. eurų grynojo pelno. Vienintelė įmonės akcininkė yra Ingrida Vainienė.
Bankrutuojanti siuvykla „Rožė“ atleidžia 51 darbuotoją
Moteriškų viršutinių drabužių siuvimu užsiimanti UAB „Rožė“ šiuo metu bankrutuoja ir ketina atleisti visus 51 darbuotoją. Užimtumo tarnybai apie tai pranešta kovo 4 d.
Nuo 1990 metų Vilniuje veikianti „Rožė“ 2022 metais gavo 1,03 mln. eurų pajamų ir patyrė 271 tūkst. eurų nuostolį. Įmonė turi 14 akcininkų, fizinių asmenų.
Valytoja negalėjo patikėti savo ausimis: buvo atleista, nes suvalgė sumuštinį
Gabriela Rodriguez iš Ekvadoro pasakoja, kad buvo atleista iš darbo dėl to, kad 46 mln. svarų sterlingų metinių pajamų gaunančioje advokatų kontoroje suvalgė sumuštinį su tunu, kuris buvo skirtas išmetimui.
39 metų G. Rodriguez, vieniša motina iš Ekvadoro, dabar pradeda teisinius veiksmus prieš Londone įsikūrusią teisininkų firmą po to, kai ją atleido iš darbo agentūra, su kuria firma sudarė valymo paslaugų teikimo sutartį.
Vyresnius darbuotojus varo lauk prižiūrėti anūkų: nebeliks, kam dirbti?
Vyresni žmonės yra stumiami iš darbo rinkos, tikina darbuotojai, sulaukę 50 metų ir daugiau. Jie pasakoja, kad nebuvo priimti į darbą arba buvo atleisti, nes yra per seni. Anot jų, vieni darbdaviai bando jų atsikratyti meluodami, kiti tiesiai šviesiai siūlo eiti prižiūrėti anūkų vietoje darbo. Tačiau specialistai įspėja, kad visuomenė senėja, todėl vyresni darbuotojai turėtų būti vertinami, nes ateityje jie bus ypač reikalingi.
Norite mesti darbą? Ne taip greitai – jeigu nenorite prarasti pinigų, dar teks pasikankinti
Gyventojai keičia darbus dėl įvairių priežasčių. Tačiau, priklausomai nuo išėjimo priežasties, skiriasi ir darbuotojo atidirbimo laikotarpis, kurį jis turi atidirbti. Anot teisininkų, atidirbimo laikotarpį sutrumpina ir darbuotojo atostogos ar liga. Šie laikotarpiai irgi įsiskaičiuoja į atidirbimo laikotarpį.
Portalo tv3.lt skaitytojai dalijosi istorijomis apie keičiamus darbus.
Vilnietė Laura pasakojo, kad ketino rašyti prašymą išeiti iš darbo, tačiau netikėtai susirgo.
Atleisti gali ir už kalbėjimą telefonu: įvardijo, dėl ko lietuviai dažniausiai praranda darbą
Ne paslaptis, kad už šiurkščius pažeidimus, pavyzdžiui, pravaikštas ar neblaivumą darbo vietoje, darbdavys gali atleisti iš karto be jokios išeitinės išmokos. Vis tik nutraukti darbo sutartį darbdavys gali ir dėl tokių smulkesnių darbuotojo pažeidimų, kaip naršymas internete ar kalbėjimas telefonu.
Tačiau, pasak specialistų, tokiais atvejais svarbu atsižvelgti, kas yra nurodyta įmonės vidaus tvarkos taisyklėse, kurios kiekvienoje darbovietėje yra skirtingos.
Kojos trauma patyrusi moteris neteko darbo – susidūrė su tarnybų neįgalumu
Kai moteris paslydo ir susilaužė koją, jos gyvenimas ėmė ristis žemyn milžinišku greičiu. Jau kitą dieną moterį atleido iš darbo, o jai niekaip nepavyksta užsiregistruoti į Užimtumo tarnybą. Spręsti problemos nuvyko „TV Pagalbos” gelbėtojas Žilvinas Žitkus.
Į laidą pagalbos kreipėsi susirūpinusi ligonės kaimynė.
REKLAMA
REKLAMA
Išėjimas iš darbo: 2 tūkst. eurų išmoka ir patarimai, kokių dokumentų nepasirašinėti
Sudėtinga situacija pernai vertė įmones stabdyti plėtrą, mažinti darbuotojų skaičių. Dalis jų bankrutavo. Specialistai vardija, ką daryti gavus įspėjimą apie atleidimą iš darbo ir kam priklauso didesnės nei 2 tūkst. išmokos praradus darbą.
Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė skaičiavo, kad per 2023 m. 11 mėnesių buvo gauta 58 pranešimai apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus.
Daugiau dirbančiųjų atleista apdirbamosios gamybos (+0,4 tūkst.) ir statybos (+0,2 tūkst.
Vėluojate į darbą? Vos 2 kartus neatėjus laiku, gali atleisti be įspėjimo ir išeitinės
Žiemos metu dėl prastų oro sąlygų ar spūsčių kelyje daugelis darbuotojų į darbą vyksta ilgiau ir kartais vėluoja. Tačiau ar žinojote, kad du kartus pavėlavę į darbą be svarbios priežasties galite būti atleisti be įspėjimo? Be kita ko, teisininkai primena, kad darbuotoją atleidęs dėl vėlavimo darbdavys gali nemokėti ir išeitinės išmokos.
Portalo tv3.lt skaitytoja Laura pasakojo, kad porą kartų pavėlavusi į darbą sulaukė darbdavio priekaištų.
Grupės darbuotojų atleidimų šiemet Lietuvoje sumažėjo
Grupės darbuotojų atleidimų šiemet sumažėjo, skelbia Užimtumo tarnyba.
Šiemet sausį-birželį tarnyba gavo 34 įmonių pranešimus apie numatomą 1,4 tūkst. darbuotojų atleidimą. Prieš metus gauti 37 pranešimai apie 3,9 tūkst. darbuotojų.
Tačiau šiemet, palyginti su pernai, daugiau darbuotojų grupėmis atleista gamybos įmonėse. Šiemet per pusmetį atleidimai jose sudarė daugiau nei pusę (58,8 proc.), o pernai – trečdalį (32,4 proc.) visų atleidimų.
Astra Astrauskaitė prisiteisė 5 tūkst. eurų – ji buvo neteisėtai atleista
Aktyvi antivakserė ir protestuotoja prieš valdžią, įtariama riaušių prie Seimo organizavimu mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė laimėjo teismą dėl neteisėto atleidimo iš darbo mokykloje – priteisė mažiausiai 5 tūkst. eurų.
Protestus ir mitingus Vilniuje rengti mėgstančiai protestuotojai, bei riaušių prie Seimo organizavimu kaltinamai mokytojai A. G. Astrauskaitei Vilniaus apylinkės teismas priteisė mažiausiai 5 tūkst. eurų už priverstinę pravaikštą.
Lietuvoje daugėja masinių darbuotojų atleidimų: „Atgal surinkti tuos atleistus darbuotojus bus pakankamai komplikuota“
Ekonomikai nyrant į recesiją Lietuvoje daugėja masinių darbuotojų atleidimų. Štai bankrutuojantys „Žemaitijos keliai“ paskelbė atleisiantys daugiau nei 100 darbuotojų.
Tačiau visus darbininkus netrukus pažadėjo įdarbinti kita statybų kompanija. Tiesa, tikrai ne visiems darbuotojams taip sekasi, mat Užimtumo tarnyba skelbia naujus duomenis – lėtėja naujų darbuotojų priėmimas į darbus ir to netgi neatsveria jau įsibėgėję sezoniniai darbai.
Ramunės Piekautaitės „Mados aikštė“ atleidžia du trečdalius darbuotojų
Dizainerės Ramunės Piekautaitės-Verslovės vadovaujama viršutinių moteriškų drabužių modeliavimo, siuvimo ir prekybos bendrovė „Mados aikštė“ atleidžia du trečdalius – 14 darbuotojų.
Bendrovė apie tai Užimtumo tarnybai pranešė praėjusią savaitę. Anot tarnybos, darbo neteks siuvėjos, siuvėjos–dekoratorės bei mezgėjos.
Įmonė nurodė, kad atleidimo priežastys – struktūriniai pertvarkymai, darbuotojų mažinama darbdavio iniciatyva.
„Mados aikštė“ situacijos BNS nekomentavo.
„Walt Disney“ trijų etapų personalo mažinimą pradės šią savaitę
Didžiausia pasaulyje pramogų ir žiniasklaidos bendrovė „Walt Disney“ maždaug 7 tūkst. darbo vietų mažinimo trim etapais planą, apie kurį buvo paskelbta praėjusio mėnesio viduryje, pradės įgyvendinti šią savaitę.
Apie tai bendrovės darbuotojams pranešė Bobas Igeris, jos valdymą perėmęs pernai.
Įgyvendindama šį drastišką planą „Walt Disney“ tikisi išlaidas per metus sumažinti 5,5 mlrd. JAV dolerių.
Atleistas STT vadovas: tai „nėra jokia staigmena“
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus sako, kad atleidimas iš pareigų pasibaigus kadencijai jam nėra jokia staigmena.
„Aš vertinu kaip natūralų veiksmą, nes baigiasi mano kadencija, tai nėra jokia staigmena man.
„Fern Production“ stabdo gamybą Panevėžyje, atleidžia darbuotojus
Privataus kapitalo fondo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ netiesiogiai valdoma metalo apdirbimo bendrovė „Fern Production“ dėl nutraukiamos veiklos Panevėžyje atleidžia visus 28 darbuotojus.
„Fern Production“ Užimtumo tarnybai tarnybai nurodė, kad darbuotojai atleidžiami dėl bendrovės valdybos sprendimo nuo gegužės nutraukti gamybą Panevėžyje.
Apie atleidimą įspėti 28 darbuotojai. Daugiausiai – surinkėjų, operatorių ir suvirintojų.
„Just Eat Takeaway“ Jungtinėje Karalystėje atleis 1,7 tūkst. darbuotojų
Nyderlandų maisto pristatymo platforma „Just Eat Takeaway“ antradienį paskelbė planus panaikinti daugiau nei 1,7 tūkst. darbo vietų Didžiojoje Britanijoje, mažindama išlaidas dėl didžiulių metinių nuostolių.
Pranešama, kad daugiausia bus atleista maisto išvežiotojų.
Bendrovės padalinys JK „pertvarko ir supaprastina pristatymo operacijas, siekdamas nuolatinio tikslo – efektyvumo didinimo“, sakoma pranešime, kurį įmonė atsiuntė naujienų agentūrai AFP.
Šešios šalies įmonės ketina atleisti beveik 200 darbuotojų
Šešios Lietuvos įmonės dėl įvairių priežasčių apie atleidimus įspėjo beveik 200 darbuotojų, rodo Užimtumo tarnybos duomenys.
Įmonės apie grupės darbuotojų atleidimą tarnybą informavo vasario 24 – kovo 7 dienomis. Bendrovės privalo pranešti tarnybai, kai planuojamų atleisti žmonių skaičius yra ne mažesnis nei 10 proc. personalo.
„Intrum“ Lietuvoje planuoja atleisti 120 darbuotojų
Tarptautinė kreditų valdymo bendrovė „Intrum“ Lietuvoje apie atleidimą įspėjo 120 darbuotojų, skelbia Užimtumo tarnyba.
Anot jos, įmonė apie grupės darbuotojų atleidimą tarnybai pranešė kovo 1-ąją.
Pranešime nurodoma, kad darbuotojų skaičius mažinamas dėl darbo organizavimo pakeitimų, darbo neteks buhalteriai ir analitikai.
„Bus atleidžiama iki 30 buhalterių ir apskaitos specialistų, iki 90 – vadybos ir organizavimo analitikų.
„Thermo Fisher“ atleidžia iki 30 žmonių
Lietuvos medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ iki kovo pabaigos ketina atleist iki 30 darbuotojų – tai sudaro 1,7 proc. visų įmonėje dirbančių žmonių. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu joje dirba 1772 darbuotojai.
„Atsižvelgiant į tai, po konsultacijų su Darbo taryba šiandien darbuotojams pranešėme apie sprendimą neženkliai sumažinti pozicijų skaičių Vilniaus padalinyje, kad atitiktume dabartinius gamybos apimties poreikius“, – BNS komentavo bendrovė.
LAT: mokytoja, atsisakiusi testuotis dėl COVID-19, atleista pagrįstai
Pasitikrinti dėl COVID-19 ligos atsisakiusios ikimokyklinio ugdymo mokytojos nuo darbo nušalintos pagrįstai, ketvirtadienį pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).
„Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, nustatęs, kad egzistavo visos būtinosios nušalinimo nuo darbo sąlygos, paliko galioti pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų sprendimus, kuriais atmesti ieškovių reikalavimai“, – rašoma teismo pranešime.
Įplaukas ir pelną per metus padidinusi „Walt Disney“ atleis 7 tūkst. darbuotojų
Didžiausios pasaulyje pramogų ir žiniasklaidos bendrovės „Walt Disney“ įplaukas ir grynąjį pelną pirmąjį jos finansinių metų ketvirtį išaugino geri pramogų parkų verslo rezultatai.
Bobas Igeris, pernai vėl perėmęs bendrovės valdymą, paskelbė apie verslo reorganizavimą, kurį įgyvendinant išlaidos bus sumažintos 5,5 mlrd. JAV dolerių per metus ir atleista apie 7 tūkst. darbuotojų.
„Klasco“ atleido vadovą Vytautą Štumbergą
Koncerno „Achemos grupė“ valdoma didžiausia Klaipėdos uosto krovos bendrovė „Klasco“ (Klaipėdos jūrų krovinių kompanija) atleido generalinį direktorių Vytautą Štumbergą, ketvirtadienį pranešė portalas ve.lt.
V. Štumbergas bendrovei vadovavo nuo 2019-ųjų balandžio, kai pakeitė tuometinį „Klasco“ generalinį direktorių Vytautą Kauną.
Nuo vasario 9 dienos bendrovės vadovu paskirtas ligšiolinis vykdantysis direktorius Vitalijus Muštukas.
„Zoom“ atleis virš tūkstančio darbuotojų
Jungtinių Valstijų bendrovė „Zoom Video Communications Inc.“, teikianti vaizdo konferencinio ryšio paslaugas, pranešė planuojanti atleisti apie 1,3 tūkst., ar maždaug 15 proc., darbuotojų.
Bendrovės tinklaraštyje „Zoom“ vykdomasis direktorius Ericas Yuanis parašė, kad bendrovei būtina prisitaikyti prie „neapibrėžtumo pasaulio ekonomikoje“ ir „jo poveikio mūsų klientams“, pasauliui keičiantis po COVID-19 pandemijos.
„Espersen“ prezidentas pasakė, kodėl įmonė atleidžia dalį darbuotojų
Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
„Espersen“, kaip ir daugelis kitų įmonių, nuo 2022 metų vasaros pabaigos susidūrė su mažėjančia produktų paklausa.
Medicinos įrangos milžinė „Philips“ paskelbė visame pasaulyje atleisianti dar 6 tūkst. darbuotojų
Nyderlanduose įsikūrusi medicinos įrangos gamintoja „Philips“ pirmadienį paskelbė visame pasaulyje papildomai atleisianti 6 tūkst. darbuotojų, atsižvelgdama į dar vieną nuostolingą laikotarpį, kurį lėmė brangiai atsiėjęs kvėpavimo palaikymo įrangos atšaukimas.
Bendrovės vadovas Roy'as Jakobsas paskelbė apie „sudėtingą, bet būtiną tolesnį darbo jėgos mažinimą“ iki 2025 metų, praėjus vos trims mėnesiams po to, kai buvo paskelbta apie 4 tūkst. darbuotojų atleidimą.
Pernai trečdalių daugėjo įmonių, pranešusių apie grupinius atleidimus
Pernai 76 įmonės pranešė apie grupės darbuotojų atleidimus – trečdaliu daugiau nei 2021 metais. Įspėjimų pernai sulaukė 5,5 tūkst. darbuotojų skelbia Užimtumo tarnyba.
„2022 metų pirmąjį pusmetį gautuose grupės darbuotojų pranešimuose darbuotojų atleidimų priežastys buvo susijusios su geopolitiniais neramumais, o antrąjį – su energetikos kainomis, problemomis tiekimo grandinėse“, – pranešime sakė tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.
„Interactio“ apie atleidimą įspėjo penktadalį darbuotojų
Programinės įrangos įmonė „Interactio“ apie atleidimą įspėjo penktadalį darbuotojų. Apie tai ji informavo Užimtumo tarnybą.
Kaip BNS nurodė tarnyba, įmonė dalį darbuotojų numatė atleisti dėl darbo organizavimo pakeitimų ir perteklinių funkcijų, taip pat šalių susitarimu.
Iš viso įspėti 24 darbuotojai, daugiausiai – informacinių technologijų ir ryšių paslaugų pardavimo specialistai, sistemų analitikai, programinės įrangos ir taikomųjų programų kūrėjai ir analitikai.
Sumažėjus užsakymų „Medienos era LT“ atleis beveik ketvirtadalį darbuotojų
Sumažėjus užsakymų Kauno baldų gamybos įmonė „Medienos era LT“ numato atleisti beveik ketvirtadalį darbuotojų. Apie tai ji informavo Užimtumo tarnybą.
Kaip BNS sakė tarnybos atstovė Milda Jankauskienė, bendrovė informavo, kad darbuotojai atleidžiami dėl smarkiai sumažėjusių gamybos užsakymų.
Apie atleidimą įmonė įspėjo 30 žmonių, iš jų daugiausia – darbininkų, valytojų.
„Sodros“ duomenimis, šiuo metu „Medienos era LT“ dirba 134 darbuotojai.
Roma jaučiasi kaip kalinė – moteris negali išeiti iš darbo, nors įmonė jau bankrutavo
TV3 laidos „TV Pagalba“ gelbėtojas Žilvinas sulaukė netikėto pranešimo – į jį kreipėsi moterys, kurios niekaip negali išeiti iš darbo. Jos prašė, kuo skubiau atleisti jas nuo pareigų.
Moterys pasakojo, kad jos dirbo kavinėje, kurios įmonių tinklas bankrutavo. Įmonė iš pradžių veikė Vilniuje, tačiau po bankroto persikėlė į miestelį, kuriame moterys ir gyvena.
„Mes buvome įdarbintos virėjomis.
Seime registruotas siūlymas atleisti Majauską dėl nepasitikėjimo
Seime registruotas siūlymas buvusį konservatorių Mykolą Majauską atleisti iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų dėl nepasitikėjimo.
Tokį nutarimo projektą teikia opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė su dar 32 opozicijos parlamentarais.
Valdantieji teigia, jog taip opozicija siekia išsaugoti prieš Vyriausybės politiką ėjusį ir iš konservatorių partijos pašalintą M. Majauską komiteto pirmininko poste.
Vyriausybė spręs, ar atleisti korupcija įtariamą Staškevičių
Vyriausybė pirmadienį nuotoliniame posėdyje spręs, ar atleisti korupcija įtariamą Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovą Mantą Staškevičių.
Nutarimo projekte nurodoma, jog vadovas traukiasi savo noru.
Premjerės Ingridos Šimonytės sprendimu M. Staškevičius yra nušalintas nuo pareigų, ji yra paraginusi vadovą patį trauktis iš posto.
Nutarimo teikime nurodoma, jog M. Staškevičius atleidžiamas atsižvelgiant į penktadienį jo pateiktą prašymą. Jis pareigas nustotų eiti pirmadienį.
„Google“ ketina atleisti apie 10 tūkst. darbuotojų
Tarptautiniu mastu veikianti JAV technologijų kompanija „Google“ svarsto galimybę atleisti apie 10 tūkst. darbuotojų, tai yra maždaug 6 proc. visų, skelbia JAV technologijų pramonei skirtas verslo leidinys „The Information“.
Anksčiau apie reikšmingą darbuotojų skaičiaus mažinimą pranešė virtinė kitų informacijos technologijų milžinių, įskaitant „Meta“, HP, „Cisco Systems“.
Reaguodami į atitinkamą agentūros „MarketWatch“ užklausą, „Google“ atstovai tai komentuoti atsisakė.
Nuspręsta: Danas Bakša atleidžiamas iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos
Vilniaus apygardos teismui antradienį paskelbus, kad į pareigas grąžintas Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas Danas Bakša iš jų anksčiau buvo atleistas teisėtai, jis nebedirbs laboratorijoje.
„Ministras dar nepasirašė įsakymo, bet pasirašys. Šiandien yra paskutinė jo darbo diena“, – trečiadienį BNS informavo sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Bagdonas.
Kauno siuvimo įmonė „Atropa“ atleidžia visus darbuotojus
Daugiausia prestižiniams prekių ženklams siuvanti Kauno įmonė „Atropa“ pranešė atleidžianti visus – 41 darbuotoją, kad dėl ženkliai padidėjusių elektros ir dujų kainų išvengtų bankroto, BNS teigė įmonės vadovė.
Apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą ji informavo Užimtumo tarnybą.
Už pasiūlymą ukrainietei – atleidimas iš darbo: Migracijos departamento darbuotoja turėjo atsisveikinti
Migracijos departamento direktorės Evelinos Gudzinskaitės įsakymu iš pareigų už šiurkštų tarnybinį nusižengimą atleista Klaipėdos skyriaus specialistė.
Atlikus tarnybinį tyrimą nustatyta, kad valstybės tarnautoja, teikdama informaciją į Lietuvą atvykusiai Ukrainos pilietei apie dokumentų tvarkymą, savanaudiškais tikslais pasiūlė kreiptis į tarpininką ir už tai jam sumokėti, pranešė Migracijos departamentas.
„Meta“ planuoja didelio masto atleidimus – žiniasklaida
„Facebook“ savininkė „Meta“ prisijungs prie kitų technologijų įmonių, mažinančių savo darbo jėgą, ir šią savaitę atleis tūkstančius darbuotojų, sekmadienį pranešė JAV žiniasklaida.
Verslo leidinys „The Wall Street Journal“ (WSJ), cituodamas su klausimu susipažinusius šaltinius, pranešė, kad atleidimai gali apimti „daug tūkstančių“ „Meta“ darbuotojų ir kad atitinkamas pranešimas turėtų būti paskelbtas jau trečiadienį.
Rugsėjo 30-ąją „Meta“ įvairiose platformose turėjo apie 87 tūkst.
Vyriausybė spręs dėl Ričardo Pociaus atleidimo iš Viešojo saugumo tarnybos vado pareigų
Vyriausybė trečiadienį svarstys vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teikimą iš vidaus tarnybos atleisti Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadą Ričardą Pocių.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį pranešė, kad jis nuo spalio 20-osios atleidžiamas šalių susitarimu generolui pateikus prašymą.
VST vadą vidaus reikalų ministro teikimu skiria ir atleidžia Vyriausybė.
R. Pocius antradienį BNS nekomentavo atleidimo priežasčių.
Prasideda: nepasiskiepijusią darbuotoją atleido, nes ji skleidžia blogas emocijas
Vis daugiau darbuotojų skundžiasi, kad juos atleidžia iš darbo dėl to, kad jie nėra pasiskiepiję ir nesutinka testuotis. Tačiau atleidimo priežastis nurodo kitokias. Darbuotojų atstovai sako, kad darbdaviai darbuotojus dėl skiepų diskriminuoja. O tuo metu darbdaviai tikina, kad nepasiskiepiję darbuotojai yra pavojingi.
Kaunietė Lina (vardas pakeistas, – aut. past.
„Auksinis“ Darbo kodekso straipsnis ir kitos gudrybės, kaip gauti išmoką išėjus iš darbo
Tai, kad apsisprendėte palikti savo darbo vietą, visai nereiškia, kad jums nepriklauso išeitinė išmoka. Anaiptol, Darbo kodeksas numato daug išimčių, kuomet savanoriškai dėl svarbių priežasčių darbo sutartį nutraukęs darbuotojas vis tiek gali pasipildyti savo kišenes darbdavio sąskaita.
Daugeliui darbuotojų aišku, kad nutraukdamas darbo sutartį savo iniciatyva, darbdavys privalo jam sumokėti išeitinę išmoką.
Būtina žinoti visiems darbuotojams – išeitinė jums priklauso ne tik po atleidimo
Visi darbuotojai žino, kad atleidimo atveju, jei šis įvyko ne dėl jų kaltės, jiems priklauso išeitinė išmoka, o kartais ir papildomi priedai. Tačiau visiems dirbantiesiems būtina žinoti ir apie išimtinius atvejus, kai išeitinė išmoka jiems priklauso ir tais atvejais, kai darbo vietą jie palieka savo noru ar dėl svarbių priežasčių.
Darbo kodekse reglamentuojama, kad be kaltės atleidžiamam darbuotojui turi būti išmokėta dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka.
Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis
Karantino laikotarpiu į Valstybinę darbo inspekciją kreipiasi daugiau žmonių, kurie atleidžiami iš darbo. Specialistai mato, kad darbdaviai yra priversti spręsti finansinius sunkumus, ir vienas iš būdų yra tiesiog atsisveikinti su darbuotojais. Tiesa, kartais tai daroma ne visai teisėtai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Darbo inspekcija tokiu atveju rekomenduoja kreiptis į Darbo ginčų komisiją, nes komisija nemokamai per gana trumpą laiką išnagrinėja ginčą su darbdaviu.
Iš darbo atleista jauna mama pajamų neturi jau 3 mėnesius: ką man dabar daryti?
Prasidėjus karantinui, dalis tautiečių neteko pajamų šaltinio. Todėl tiek Užimtumo tarnyba, tiek savivaldybės sulaukė daugybės prašymų padėti finansiškai šiuo sunkiu laikotarpiu. Tačiau iš darbo atleista jauna mergina iš Klaipėdos paramos nesulaukia iki šiol, nors darbo neteko dar prieš karantiną. Institucijos aiškina, kad visi be pajamų likę gyventojai gali gauti finansinę paramą, tačiau turi pateikti reikalingus dokumentus.
Darbuotojai skundžiasi verčiami išeiti iš darbo, direktorius apgailestauja ir kaltina padalinių vadovus
Tęsiantis karantinui, kai kurie darbdaviai bando visokiais būdais nutraukti daro sutartis su darbuotojais. Tuo taip pat skundžiasi vienos sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvės darbuotojai. Jie tvirtina gavę žinią, kad yra atleidžiami dėl prastų rezultatų ir yra spaudžiami kuo skubiau pasirašyti atleidimų prašymus. Tačiau įmonės vadovas tikina, kad darbuotojai bus atleisti pagal įstatymus.
„Čili“ nemoka algų ir verčia darbuotojus eiti iš darbo? Vadovas pripažįsta turintis rimtų sunkumų
Prasidėjus karantinui valdžia ėmėsi priemonių, kuriomis skatino verslus išlaikyti darbuotojus. Tačiau tai nepadėjo. Darbuotojai ne tik negauna algų, bet ir yra verčiami rašyti prašymus išeiti iš darbo.
Į portalą tv3.lt kreipėsi vilnietė Toma (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi), kuri skundėsi, kad picerijų tinklas „Čili pica“ nesumokėjo algos už pusę vasario mėnesio, dalies už kovą ir verčia pasirašyti prašymą išeiti iš darbo.
Populiariame Vilniaus bare atleidžiamas darbuotojas išgirdo: pasirašai arba lieki be pinigų
Populiaraus baro Vilniuje „Uncle Sam“ darbuotojai sulaukė nemalonaus susitikimo su baro savininku Edvinu Juškausku ir baro vadove įvardyta Živile Normantaite, kurio metu, pasak vieno darbuotojo, jis buvo verčiamas pasirašyti atleidimo prašymą. Atsisakius tai daryti buvo teigiama, kad darbuotojai negaus pinigų, o direktorius grasino – reikalui esant, gali paskelbti bankrotą ir iškepti naują įmonę, o tokiu atveju pinigų darbuotojams nepavyks gauti iš viso.
Daugelis darbuotojų nežino – išeitinė jums priklauso ne tik po atleidimo
Aišku, kaip dieną, kad atleidžiamas darbuotojas iš darbdavio gauna įstatymu nustatytą išeitinę išmoką arba sutartą kompensaciją. Tačiau retas darbuotojas žino, kad, esant tam tikroms aplinkybėms, išeitinę išmoką iš darbdavio gali gauti ir tuomet, kai darbo sutartį nutraukia savo noru.
Išeitinę išmoką darbdavys privalo sumokėti darbuotojui, nutraukdamas darbo sutartį savo iniciatyva.