asmeniniai finansai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „asmeniniai finansai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „asmeniniai finansai“.

Šios paslaugos jau Lietuvoje ir paliks be žado: joga be drabužių – tik pradžia

Pasaulyje ir Lietuvoje atsiranda vis daugiau negirdėtų ir dažnai net susiimti už galvos priverčiančių profesijų. Nuo moteriškumo architekčių, gyvenimo režisierių, vyriškumo mokytojų iki medaus arba vandens someljė arba netgi pinigų terapeutų. Šių profesijų atstovai aiškina, kad tai ne įmantrūs pavadinimai, o ypač retos specialybės, reikalaujančios ypatingų žinių. Ir priduria, kad jų paslaugos sulaukia neįtikėtinai didelio susidomėjimo ir klientų paklausos. Reportažas skirtas tik suaugusiems.
REKLAMA
Pinigų valdymas suprantama kalba (nuotr. Shutterstock.com) Pinigų valdymas suprantama kalba (nuotr. Shutterstock.com)

Pinigų valdymas suprantama kalba

Neturite jokio konkretaus plano, kaip valdyti savo asmeninį mėnesio biudžetą, o pinigus leidžiate labiau pagal norus, neatsižvelgiant į savo galimybes? Ar kada susimąstėte apie savo asmeninių pinigų valdymą? Gebėjimas valdyti savo asmeninį biudžetą yra tiesus kelias į finansinį saugumą ir nepriklausomybę. Sužinokite, nuo ko pradėti asmeninių pinigų valdymą.
2023-04-27

Tyrimas: daugiau nei trečdalis tautiečių nerimauja dėl savo finansų

Dažniausiai nerimas dėl finansinės gerovės aplanko sunkmečiu. Koronaviruso pandemijos laikotarpis ne išimtis. Pastarąjį pusmetį daugelis jautė didesnį nerimą nei įprastai. Labiausiai dėl finansų jaudinasi jauni, 18-24 metų amžiaus žmonės. „Swedbank“ atlikto tyrimo duomenimis, kasdien jaučiantys nerimą dėl asmeninės finansinės situacijos nurodo daugiau nei trečdalis (39 proc.) Lietuvos gyventojų. Rūpestis dėl finansų kenkia jų sveikatai, santykiams su artimaisiais, produktyvumui darbe.

Žymūs žmonės dalijasi patirtimi, kaip tvarkosi su finansais

Norime gyventi geriau? Tai nesudėtinga, jei turėsime pakankamai žinių, kaip efektyviai tvarkyti savo asmeninius finansus. Tęsiantis karantino laikotarpiui Lietuvoje daugelis mūsų susiduria su iššūkiais, kaip išgyventi sumažėjus pajamomis. Ne vienam tenka sukti galvą, kaip perplanuoti savo ar savo šeimos biudžetą. Šio šeštadienio laidoje “Mano pinigai”  specialistų  patarimai, kaip elgtis norint efektyviai valdyti savo finansus.
2020-04-17
REKLAMA
Sąskaitų apmokėjimas (nuotr. 123rf.com) Sąskaitų apmokėjimas (nuotr. 123rf.com)

Vilniaus Šilumos tinklai ragina atsisakyti popierinių sąskaitų ir sutaupyti

Asmeninių finansų taupymas aktualus ne tik artėjant didžiosioms metų šventėms – jis svarbus visada. Vilniaus Šilumos Tinklai (VŠT) tiekiantys karšto vandens ir šilumos paslaugas Vilniaus miesto daugiabučių gyventojams, ragina klientus atsisakyti popierinių sąskaitų ir iškeisti jas į PDF sąskaitas. Jos pateikiamos elektroninėje erdėje, yra neapčiuopiamos, bet matomos ir visuomet lengvai randamos VŠT savitarnos svetainėje.
2018-11-29
REKLAMA
Popierinės sąskaitos (nuotr. 123rf.com) Popierinės sąskaitos (nuotr. 123rf.com)

Ėmėsi iniciatyvos: skatins vilniečius atsisakyti popierinių sąskaitų

Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) klientams už suteiktas paslaugas kas mėnesį pateikiama apie 200 tūkst. sąskaitų, iš jų – 60 proc. sąskaitų bendrovė spausdina ir siunčia vokuose paštu. Viso to rezultatas – išspausdinama daugiau nei 5 mln. popieriaus lapų sąskaitoms ir VŠT patiria apie 200 tūkst. eurų išlaidų.
2018-11-20
REKLAMA
Sąskaitų apmokėjimas (nuotr. 123rf.com) Sąskaitų apmokėjimas (nuotr. 123rf.com)

Į ką atkreipti dėmesį, kad už sąskaitas mokėtumėte mažiau?

Prognozuoti ir nuspėti galima ne tik orus, bet ir ateinančio mėnesio išlaidas. Tiksliausios prognozės yra paremtos ilgalaikių stebėjimų rezultatais, tendencijų įžvalgomis ir tik šiek tiek – asmenine nuojauta.
2018-10-24

50–20–30: ši paprasta taisyklė išmokys jus sėkmingai planuoti išlaidas

Norintys sėkmingai planuoti savo asmeninius finansus, turėtų kasdienybėje pritaikyti gerai žinomą taisyklę „50–20–30“, pataria marketingo specialistas Deividas Kranauskas. Garsioji „50–20–30“ formulė sako, kad visą savo mėnesinį biudžetą reikėtų suskirstyti į tris kategorijas. „Kategorija 50 yra visos jūsų pajamos, skirtos būtinosioms gyvenimo išlaidoms padengti – būsto nuomai, komunaliniams mokesčiams, maistui, transportui ir t. t. – viskam, ko jums reikia išgyventi. 20 proc.
Aktualijos 2018-09-09

Lietuvių išlaidavimas: kuo taip skiriamės nuo Vakarų?

Pažvelgus, kaip savo pinigus leidžia lietuviai ir kaip kitų Europos šalių gyventojai, iš karto matyti pagrindinis skirtumas – didžiausia dalis lietuvių pinigų nugula į prekybininkų kišenes. Eurostatas pateikia duomenis, kaip namų ūkiai kiekvienoje Europos Sąjungos šalyje paskirsto savo išlaidas. Pagal tai matyti, kad Lietuvoje namų ūkis net 20,6 proc. skiria maisto produktams. Esame pirmi. O Europo Sąjungos vidurkis viso labo 11,1 proc.
2018-03-02

Ką apie savo finansines žinias galvoja patys gyventojai?

Nors daugiau nei pusė gyventojų savo žinias apie asmeninių finansų planavimą vertina gerai, o trečdalis – bent vidutiniškai, sunkumų apmokėti netikėtas iki 300 eurų siekiančias išlaidas turėtų 45 proc. žmonių. Susidūrę su problemomis jie pirmiausia lėšų ieškotų šeimoje, tarp draugų arba kreiptųsi į bankus bei smulkiųjų vartojimo kreditų bendroves.
2015-05-27
REKLAMA
REKLAMA

Apklausa: euro įvedimas taupyti neskatins

Artėjant sausio 1-ąjai pradedama svarstyti, kaip valdyti asmeninius finansus pasikeitus valiutai. Mažesnes pajamas gaunančių lietuvių apklausa parodė, kad kiek daugiau nei pusė jų mano savo įpročių nekeisiantys ir tik mažuma nurodė pradėsiantys taupyti. Apklausą atliko „Provident Finansai“ skambučių centro darbuotojai. Tik kas ketvirtas lietuvis galvoja, kad įvedus eurą jo įpročiai finansų valdymo srityje bus kitokie nei anksčiau.
2014-10-29

Matuojantis emigranto marškinius (II)

Ankstesnėje šio mūsų pasakojimo ciklo dalyje šių eilučių autorius dalinosi savo pastebėjimais apie pirmą patirtį dirbant svečiose šalyse. Apie patirtį, kurios tikrai negalima lyginti su šių dienų emigrantų nuotykiais. Tai buvo visai kitos priežastys, tikrai ne ekonominės.
2013-10-27

7 ženklai, kad per daug sau leidžiate

Manote, kad esate finansiškai nepriklausomas ir atsakingas? Netgi tuomet, kai pritrūksta šiek tiek iki atlyginimo vis dar manote, kad pinigus leidžiate protingai? Ne tik šis, bet ir dar keletas požymių rodo, kad greičiausiai gyvenate ne pagal savo galimybes ir turėtumėte kuo greičiau susigriebti, rašo businessinsider.com.
2013-01-28

Paskutinės minutės Kalėdos: vieni bėga į parduotuves, kiti iš Lietuvos

Dar nespėjus užgesti Vėlinių žvakutėms, prekybininkai dabina vitrinas kalėdiniais žaisliukais ir dainuojančiais seniais šalčiais. Deja, gyventojai kiekvienais metais didžiąsias žiemos šventes prisimena tik joms pasibeldus į duris ir į parduotuves „medžioti" dovanų suplūsta tik gruodžio antroje pusėje. Tokį lietuvių nerūpestingumą jau keletą metų atskleidžia tradicinis „Swedbank" Asmeninių finansų instituto šventinio laikotarpio gyventojų finansinės elgsenos tyrimas.
2012-12-20

B. Obama: Europos depresinė būklė išliks dar gana ilgai

Jungtinių Valstijų prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) teigia, kad Europos ekonomikos "depresinė būklė išliks dar gana ilgai". Vašingtono administracijos vadovas apie tai pareiškė trečiadienį per susitikimą su garsiais JAV verslininkais, priklausančiais organizacijai "Apskritasis verslo stalas". Pirmiausia prezidentas pabrėžė, kad savo svečius laiko "ne tik verslo lyderiais, ne tik kompanijų vadovais, bet ir ekonomikos lyderiais ir garsiais šalies mąstytojais". Jo įsitikinimu, čia vienoje s...
2012-12-05

Elektroniniai pervedimai: saugo ne tik medžius, bet ir laiką

Visose gyvenimo srityse dažniausiai per kuo trumpesnį laiką bandome pasiekti geriausius rezultatus. Tai rodo ir tobulėjantys žmonių finansų valdymo įpročiai. Vienas geriausių to įrodymų – vis populiarėjanti internetinė bankininkystė ir elektroniniai atsiskaitymai. Vis dėlto ne visi jaučiasi pakankamai informuoti apie tokį atsiskaitymo būdą ir jo teikiamus privalumus.
2012-08-28

Finansų valdymo taisyklės norintiems gyventi saugiai

Finansų valdymas – dažnam nemažas iššūkis. Kaip ir kitose gyvenimo srityse, čia nuolat darome klaidų. Vis dėlto skiriant truputį laiko ir pastangų galima išmokti keletą esminių taisyklių, kuriomis vadovaujantis tikimybė klysti ryškiai sumažėtų. Į klausimus, kaip valdyti finansus ir kokių dažniausiai pasitaikančių klaidų vengti, atsako Povilas Kaselis, „Danske“ banko Investavimo ir taupymo paslaugų departamento projektų vadovas.
2012-08-14

Kaip suvaldyti tarsi iš dangaus nukritusius pinigus?

Laimėti pinigų – daugelio žmonių svajonė. Vis dėlto reikia suprasti, kad suvaldyti didelę netikėtai gautą pinigų sumą nėra taip paprasta. Be to, įtaką daro ir tai, kad ne uždirbtus, o lyg iš dangaus nukritusius pinigus žmonės vertina kitaip – ne taip kruopščiai apgalvoja, kur juos leisti, netaupo ir netiki, jog laimėtas prizas kada nors baigsis.
2012-08-07

Už šildymą mokėti pastovų mokestį renkasi nedaugelis

Kai kurių šilumos tiekėjų siūlomą atsiskaitymo už šildymą būdą, kai visus metus mokamas vienodas mokestis, gyventojai renkasi nelabai noriai. Manoma, kad žmonės tiesiog gauna per mažai informacijos apie tokią galimybę arba bijo būti apgauti. UAB „Vilniaus energija“ gyventojams siūlo tokį atsiskaitymo variantą, kai už šilumą ir kitas teikiamas paslaugas galima mokėti pastovų mokestį šildymo ir nešildymo sezono laikotarpiu.
2012-07-01

Kada ir kaip skolinti pinigus

Jei kas nors paprašo paskolinti pinigų, prieš tai darydami gerai pagalvokite. Kad ir kaip norėtumėte padėti draugui ar šeimos nariui, yra keletas taisyklių, kurių reiktų laikytis prieš duodant grynųjų, rašo CNBC. Finansų ekspertė Suze Orman pateikia keletą skolinimo patarimų, kurie padės nuspręsti, ar galite sau leisti skolinti pinigų, ir kaip tą daryti. Ar turite atsargos fondą? Visų pirma, niekada neskolinkite pinigų, jeigu esate įsiskolinę savo kredito kortelėje.
2012-03-10

Kaip ugdyti vaiko finansinį išprusimą

Mažametį auginančioje šeimoje neplanuoti pirkiniai – žaislai ar saldainiai – dažnas reiškinys. Dauguma tėvų „priversti“ savo mažųjų nupirkti vieną ar kitą daiktą, nepaisant jokių argumentų. Ar visuomet reikia tenkinti vaiko įgeidžius? „Danske“ banko Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės vadovė Gerimanta Stankutė pataria, kaip ugdyti vaikų finansinį raštingumą. 1. Laiko rezervas. Laikas – vertingiausias turtas, todėl svarbu, jog vaikai suprastų ir įsisavintų šią tiesą.
2012-02-24

10 žingsnių vaikų finansinio išprusimo link

Mažametį auginančioje šeimoje neplanuoti pirkiniai – žaislai ar saldainiai – dažnas reiškinys. Dauguma tėvų „priversti“ savo mažųjų nupirkti vieną ar kitą daiktą, nepaisant jokių argumentų. Ar visuomet reikia tenkinti vaiko įgeidžius? „Danske“ banko Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės vadovė Gerimanta Stankutė pataria, kaip ugdyti vaikų finansinį raštingumą. 1. Laiko rezervas. Laikas – vertingiausias turtas, todėl svarbu, jog vaikai suprastų ir įsisavintų šią tiesą.
2012-02-22

Imantys paskolą vis dažniau draudžia ne tik būstą, bet ir gyvybę

Draudikai skaičiuoja, kad kas antras besiskolinantis būstui draudžia ir gyvybę, draudimo suma siekia būsto paskolos dydį. Bankai, suteikdami paskolas būstui pirkti, kartu su paskola reikalauja būstą apdrausti. Tačiau vis dažniau rekomenduoja ir patiems imantiems kreditus pasirūpinti savimi. Būsto paskolos draudimas žmogui dengia pagrindines rizikas, tokias kaip gyvybės netekimo ar darbingumo netekimo.
2012-02-04

2012-ieji finansinio palengvėjimo neatneš

Palyginti su 2008 metais, vidutinis darbo užmokestis, taigi ir disponuojamos pajamos, yra kuklesnės, o vartojimo mažinimo rezervai seklesni. Pagrindo spartesniam ekonominiam augimui nėra, todėl kiti metai finansinio palengvėjimo neatneš, teigia „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai. „Į 2012 metus žengiame panašiai nusiteikę, kaip ir prieš trejus metus. Vis tik namų ūkių finansinė padėtis yra šiek tiek geresnė.
2011-12-20

Kalėdų prekybos bumas: iš kur kyla dovanų pirkimo manija?

Kalėdos – šventė, kuri sunkiai įsivaizduojama be kalėdinės eglutės, išpuoštų namų ir, žinoma, dovanų. Susiformavusiomis tradicijomis sumaniai geba pasinaudoti ir prekybininkai. Jau nuo lapkričio mėnesio lentynose pasirodo pirmieji Kalėdų žaisliukai, girliandos, milžiniški vaikiški žaislai perkeliami prie prekybos centrų įėjimų, taip viliodami pačius mažiausius.
2011-12-11

Per „Snorą“ išplatinti Vyriausybės vertybiniai popieriai saugūs

Vilnius, gruodžio 6 d. Vyriausybės vertybinių popierių turėtojams skolinga Lietuvos valstybė, o ne bankai, tad net ir per bankrutavusį „Snoro“ banką įsigyti Vyriausybės vertybiniai popieriai yra saugūs. Finansų ministerija skelbia, kad asmenys nepraranda teisės į savo įsigytus Vyriausybės vertybinius popierius ir investuotos lėšos su palūkanomis bus jiems grąžintos Vyriausybės vertybinių popierių emisijos išpirkimo dieną, kaip nustatyta emisijos sąlygose.
titulinis 2011-12-06

Dažniausios moterų daromos finansinės klaidos

Tiek vyrai, tiek moterys valdydami asmeninius finansus gali daryti klaidų. Tačiau egzistuoja klaidos, kurios visų pirma būdingos tik moterims, rašo rusiškasis žurnalas „Forbes“. Maži tikslai yra svarbesni nei dideli Mažus „gyvenimo džiaugsmus“ moterys itin dažnai ima vertinti kaip svarbesnius nei didelius finansinius tikslus.
2011-11-12

Specialisto konsultacija: sėkmingų investicijų receptas

Investavimas yra neatskiriama privačios bankininkystės sritis. Investicinių tikslų iškėlimas ir jų vykdymas, rizikos ir išlaidų mažinimas, asmeniniai finansiniai sprendimai, investicijų parinkimas ir priežiūra – privačios bankininkystės kasdienybė. Apžvelkime, nuo ko prasideda investavimas, kaip jis vykdomas privačioje bankininkystėje, ką kiekvienam iš mūsų naudinga žinoti apie investavimą ir ko galima pasimokyti.
2011-10-18

Specialisto konsultacija: mitai apie privačią bankininkystę

Kaip „įdarbinti“ pinigus? Kaip tinkamai su jais elgtis? Kas geriausiai gali patarti? Kaip gauti didžiausią naudą tapus privačios bankininkystės klientu? Lietuvoje privati bankininkystė – dar tik septynerius metus, todėl kartais egzistuojantys mitai neleidžia žmonėms tinkamai atsakyti į šiuos klausimus ir įvertinti privačios bankininkystės galimybes. Dažniausiai pasitaikančius mitus gali išsklaidyti tik faktai, o tuomet – jau paties žmogaus pasirinkimas, kaip geriausia pasielgti.
2011-10-12

SEB: gyventojų tikslą išgyventi keičia tikslas uždirbti

Nors lietuviai dar neskuba leisti pinigų vartojimui,  SEB banko atlikta paskutinio ketvirčio namų ūkių apžvalga rodo, kad  didžioji dalis gyventojų tampa ramesni dėl ateities. Tai, anot šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės, rodo trys ženklai: atgijęs žmonių noras pasinaudoti mokesčio lengvatomis, ilgalaikių indėlių populiarėjimas bei atsakingesnis požiūris į pasiimtų paskolų grąžinimą. „2010 m. pabaigoje, skubėdami susigrąžinti iki 15 proc.
2011-03-15

Krizė nepašykštėjo vertingų pamokų

Ekspertai sako, kad krizė – tinkamiausias laikas verslininkams pertvarkyti savo verslą, o vartotojams – pakeisti vartojimo įpročius. Tarptautinės konsultacijų ir audito bendrovės „Pricewaterhouse Coopers“ atliktos apklausos duomenimis, net 72 proc. vartotojų pripažįsta, kad jų įpročiai per krizę gerokai pasikeitė. Geras gyvenimas vieną dieną gali pasibaigti, todėl net kai viskas labai sekasi, reikia kartais pagalvoti apie galimas nesėkmes ir joms deramai pasirengti.

Kartais nežinome nei savo išlaidų, nei pajamų

Kaip vienodai eismo taisyklių privalo laikytis ir „Žigulių“, ir “Mercedes“ vairuotojai, taip asmeninius finansus valdyti turi ir mažas, ir labai dideles pajamas gaunantys žmonės. Taupyti ir kaupti „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje Odeta Bložienė apie asmeninių finansų tvarkymą bei valdymą, finansinę vaikų edukaciją kalbėjo Kelmės suaugusiųjų mokymo centre susirinkusiems rajono ekonomikos mokytojams.
2010-11-10

Ekspertai ragina gyventojus susiplanuoti finansinius metus

Praėjusiais metais daugelis Lietuvos gyventojų mokėsi taupyti ir kontroliuoti savo išlaidas, tai pagrindinė šių metų pradžios finansinė užduotis kiekvienam turėtų būti ilgalaikis asmeninių pajamų ir išlaidų planavimas. „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai rekomenduoja jau dabar suplanuoti asmeninį 2010 metų biudžetą ir iš karto pradėti gyventi prie jo prisitaikius, atsižvelgiant į teigiamą ar neigiamą sudaryto biudžeto balansą.
2010-01-06
Į viršų