artūras sujeta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „artūras sujeta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „artūras sujeta“.

Daktaras apie gyvulinės kilmės produktų atsisakymą: kvaila manyti, kad tai išgelbės pasaulį nuo klimato kaitos

Vis labiau populiarėjant veganizmui, kyla klausimų – būti veganu sveika ar žalinga sveikatai? Dalis veganizmą propaguojančių žmonių teigia, kad toks gyvenimo būdas prisideda ir prie gamtos saugojimo. Ar išties taip yra ir kokių maistinių medžiagų rizikuoja stokoti pasirinkusieji šią mitybą? Apie veganizmo poveikį organizmui „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ plačiau kalbėtasi su biomedicinos mokslų daktaru Artūru Sujeta.

Sveikatos specialistai įspėja dėl protarpinio badavimo: kai kam tai – kelias į cukrinio diabeto komplikacijas

Kasdien populiarėjantis protarpinis badavimas, kai žmonės valgo tik tikromis valandomis mažesnę paros dalį, o didesnį laiką badauja, dažnam – idealus būdas mesti svorį. Tik štai, kaip sako sveikatos specialistai, dažnam tos istorijos baigiasi ligos patale, mat protarpinis badavimas tinka anaiptol ne visiems. Vilnietė Birutė mankštinasi Vingio parke, po atviru dangumi. Taip kasdien sportuoja po valandą ir daugiau. Savijautą geriną ne tik judėdama, bet ir stebi, ką deda į burną.
2022-08-06

Mitybos specialistas Sujeta: „150 minučių judesio per savaitę gali išgelbėti nuo daugelio ligų“

Naujuosius metus daugelis pasitikome su naujais pažadais ir tikslais – gyventi kitaip, siekti to, ką atidėliojome, ko galbūt bijojome. Ne paslaptis, kad vienas dažniausių pažadų, duodamų sau, žengiant į naujuosius metus – pradėti sportuoti, keisti mitybą, juk visi norime būti sveiki ir gražūs.
2021-01-01

Naudingosios druskos savybės, apie kurias galbūt negirdėjote

Dažna sveiką mitybą propaguojančių žmonių pokalbio temų – druskos vartojimas ir poveikis žmogaus organizmui. Vis dažniau girdime, kad reikėtų visiškai atsisakyti druskos, tačiau laidai „Būk sveikas“ mitybos specialistas Artūras Sujeta paneigė šį mitą.  „Druska yra vienas dažniausių mikroelementų ir mineralų, kuriuos sutinkame kasdieniniame maiste ir ji mums reikalinga dėl daugelio faktorių.
2020-01-11

Mitybos specialistas: 3 priemonės natūraliai numesti svorio

TV6 laidoje „Būk sveikas“ – mitybos specialisto Artūro Sujetos patarimai, kaip per vasarą numesite kilogramų nesilaikydami jokių drastiškų dietų. „Sveikatos profesionalai, žymūs mokslininkai tikrai nerekomenduoja vadovautis kažkokia detoksikuojančia dieta, jeigu tu nesi intoksikuotas. Jei esi sveikas žmogus – gerk daugiau vandens, mažiau valgyk, kartais apribok savo kalorijas ir tavo kūnas išsivalys natūraliai“, – tikina sveika gyvensena besidomintis vyras.
2019-05-25

Nijolė Pareigytė išdavė, kaip atsikratė 30 kilogramų: padėjo viena gudrybė

„Aš – kaip balionas! Tai išsipučiu, tai susitraukiu!“, – juokdamasi apie mitybos įpročius bei lieknėjimą kalbėjo grupės „69 danguje“ dainininkė Nijolė Pareigytė Rukaitienė. Ji, kaip ir dar keletas žinomų žmonių, buvo pakviesta į beveik du mėnesius trukusio sveiką gyvenimo būdą skatinančio konkurso „ColonWell“ iššūkis“ finalistes vertinusią komisiją. „Derinu produktus, atsisakiau alkoholio, vartoju maistines skaidulas. Bet... iki trokštamo rezultato dar kai ko trūksta...“, – užsiminė pašnekovė.
2018-05-14

Kada kiaušinį valgyti sveikiau – per pusryčius ar vakarienę?

„Kažkada kiaušinis buvo vadinamas baltymų įsisavinimo etalonu. Dėl šio apibūdinimo sutariama ir dabar. Dažniau kyla diskusijos, kada vertingiau valgyti kiaušinį – ryte ar vakare?“, – sako Artūras Sujeta, sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas. Jis rekomenduoja virtą kiaušinį ar keptą omletą valgyti per pusryčius, ypač jeigu vėliau dienos metu planuojama sportuoti ar aktyviau judėti. Vakare patariama valgyti minkštai virtą kiaušinį.
2017-11-09

Gera naujiena mėsėdžiams: vakarinių užkandžių alternatyvos

Moksliniai tyrimai rodo, kad lietuviai – mėsos mėgėjų tauta. Sveikos gyvensenos specialistas Artūras Sujeta teigia, kad saikingas mėsos produktų vartojimas, neapleidžiant kitų svarbių mitybos elementų, gali būti naudingas, ypač mėgstantiems užkandžiauti vakarais, ir pabrėžia, kad svarbiausia pasirinkti kokybišką produkciją, kuri padėtų išsaugoti tiek gerą savijautą, tiek fizinę formą. Tad pateikiame jums A. Sujetos nuomonę šiuo klausimu.
2017-04-26

Naujausi moksliniai duomenys: moters mityboje turi būti penki pagrindiniai elementai

Artėjant vasarai turbūt 9 iš 10 moterų susimąsto apie savo kūno linijas ir puola laikytis kažkur nugirstų mitybos taisyklių, sportuoti ar tiesiog tuščiai nerimauti ir iš to nerimo valgyti dar daugiau. Penktadienį kvalifikuotas mitybos specialistas Artūras Sujeta sporto ir sveikatingumo projekto „Final Fit Ladies“ dalyvėms papasakojo, kokia turėtų būti sportuojančių merginų mityba.
2017-03-19

Šventinis Tomo iššūkis: nebenoriu atrodyti kaip pilvotas Kalėdų senelis

Bene daugiausiai Naujametinių pasižadėjimų susiję su pradėjimu sportuoti. Ir nors turbūt dažniausiai straipsnius apie papildomų kilogramų naikinimą peržvelgia moterys, vyriškosios lyties atstovai taip pat suka galvą, kaip atrodyti patraukliai atėjus laikui keliauti prie jūros ar į baseiną.
2017-01-06
REKLAMA
REKLAMA

Vlada Musvydaitė išbandė pikantišką sporto šaką – mankštą aplink stulpą

Garsiai paminėjus terminą „šokis aplink stulpą“ bent daliai mūsų šalies gyventojų, ar tų, kurie sportu bei šokiais nesidomi intensyviai, kyla asociacijos, susijusios su striptizu. Tačiau TV3 televizijos laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ apsilankęs treneris Konstantinas Kosovec kaipmat primena: tai neturėtų būti gretinama su naktiniuose klubuose atliekamais seksualiais šokiais. „Tiek šokis, tiek mankšta aplink stulpą su tuo, kas vadinama striptizu, neturi nieko bendra.
2016-04-22

Treniruotė, kurią renkasi net 90-mečiai, privertė sunerimti Vladą Musvydaitę

„CrossFit treniruotėje sportuoja tiek vaikai nuo trejų metų, tiek senjorai, sulaukę devyniasdešimties“, – sako į TV3 televizijos laidą „Mitybos ir sporto balansas“ pasidalinti savo patirtimi pakviestas treneris Tadas Gudžiauskas. Tačiau manantiems, jog CrossFit treniruotė yra lengva, nes joje dalyvauja net ir garbaus amžiaus žmonės, laidos vedėja Vlada Musvydaitė sparčiai paprieštarautų.
2016-04-15

Neįprasta situacija fitbokso treniruotėse: lankosi daugiau moterų nei vyrų

„Nors boksas įprastai įsivaizduojamas kaip vyriška sporto šaka, sveikatingo bokso treniruotėse dažnai susirenka daugiau moterų nei vyrų“, – tvirtina TV3 laidos „Mitybos ir sporto balansas“ pašnekovas, fitbokso treneris Martynas Grenda.
2016-04-08

Ekspertų patarimai: ką turėtų valgyti sportuojantis moksleivis?

Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Artūras Sujeta perspėja, kad tėvų klaidos, rūpinantis vaikų mityba, sportuojančiam vaikui gali sukelti pilvo skausmus ar net vėmimą ir ilgam atgrasyti nuo sporto. Pasak specialisto, klaidos dažniausiai atsiranda iš nesupratimo, kad vaikams reikia kitokios mitybos nei suaugusiam.  Kaip turėtų skirtis sportuojančių vaikų ir suaugusiųjų mityba? Vaikai mažesni, jiems reikia mažiau energijos, kad apšiltų ir pasiruoštų sportui.
2016-04-06

18 metų – tikrasis Martyno Levickio amžius?

Ar intensyvus koncertų ir pasirodymų grafikas yra rimta kliūtis muzikanto sveikai mitybai? Žinomas akordeono virtuozas Martynas Levickis nedvejodamas atsako: „Taip!“ Nors papildomi kilogramai neturi reikšmės meistriškumui, o garsus muzikantas niekada nekentėjo dėl viršsvorio, jis prisipažįsta norintis sverti dar mažiau. TV3 sveikos gyvensenos laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ jau rytoj, šeštadienį, 9.00 val.
2015-10-30

Pieno produktai: kaip ir kada juos vartoti?

Pieno produktų vartojimas - viešojoje erdvėje daug diskusijų sukelianti tema. Vartoti ar vengti? Kiek stiklinių pieno išgerti per dieną – sveika? Į šiuos klausimus atsako Lietuvos sporto universiteto mitybos specialistas Artūras Sujeta. „Labai dažnai sportuojantys ir nesportuojantys žmonės klausia, kada reikėtų vartoti varškę ir kada reikėtų gerti pieną. Iš tiesų, jeigu jūs toleruojate laktozę, kuri yra pieno produktuose, tuomet pieną galima vartoti praktiškai bet kuriuo paros metu.
2015-10-23

Silkė – neįvertintas naudingųjų medžiagų šaltinis

Nors silkė dažnai vadinama šventinio stalo simboliu, kasdieniniame mitybos racione ši žuvis dažnai nuvertinama. Mitybos specialistas Artūras Sujeta teigia, jog iš valgiaraščio išbraukti silkės tikrai nevertėtų, nes joje – gausybė organizmui svarbių medžiagų. „Pirmiausia, tai omega 3 riebiosios rūgštys, kurios yra reikalingos mūsų organizmo protinei veiklai užtikrinti bei apsaugai nuo įvairiausių ligų.
2015-10-21

Aktorius Marius Repšys: užsiauginęs raumenų, jaučiuosi labai stiprus

Kino ir teatro aktorius, televizijos žiūrovams pažįstamas Marius Repšys sportui neabejingas nuo mažens, o pastaraisiais metais ypatingą dėmesį skiria jėgos treniruotėms. Prieš porą dienų savo 31-ąjį gimtadienį šventęs žinomas vyras įrodė, kad nebijo naujų iššūkių ir su malonumu ryžosi įveikti 5 kilometrų trasą su kliūtimis, nusidriekusią klampiomis miško pelkėmis ir purvynais. Negana to, sutiko, kad jo išbandymą užfiksuotų TV3 laidos „Mitybos ir sporto balansas“ filmavimo kameros.
2015-09-04
Į viršų