archyvas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „archyvas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „archyvas“.
Ukrainoje žuvusio lietuvio žūtis sukrėtė buvusią mokytoją: sunkiai renka žodžius
Prieš beveik savaitę Ukrainoje žuvusio lietuvio kario Tado Tumo, fronte geriau žinomo „Milžino“ šaukiniu, gedi ne tik artimieji ar draugai. Vyro žūtis šokiravo ir Utenos Dauniškio gimnazijos, kurioje kažkada mokėsi Tadas, bendruomenę. Buvusi auklėtoja sunkiai renka žodžius ir sako negalinti patikėti, kad okupantai pražudė kone ramiausią jos auklėtinį.
Atrasti dokumentai – Ramanauskas-Vanagas priklausė skautų organizacijai
Šią savaitę atrasti dokumentai liudijantys, jog pripažintas Lietuvos vadovas, partizaninio judėjimo vienas iš vadų A. Ramanauskas – Vanagas iki sovietų okupacijos priklausė skautų organizacijai. Šiuo metu yra rengiamas skautų istorijos trečiasis tomas ir archyvinių dokumentų paiešką inicijavo jo sudarytoja Nomeda Bepirštytė: „pirmąjame skautų istorijos tome rengtame išeivijoje jau yra minima, kad A. Ramanauskas – Vanagas yra skautas.
Vyriausiąja archyvare siūloma skirti istorikę Ingą Zakšauskienę
Lietuvos vyriausiąja archyvare siūloma siūloma skirti istorikę Ingą Zakšauskienę.
Ji laimėjo Vyriausybės skelbtą konkursą į šias pareigas.
Pagal Vyriausybės nutarimo projektą, I. Zakšauskienė į Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos vadovo-Lietuvos vyriausiojo archyvaro pareigas penkerių metų kadencijai būtų priimta nuo balandžio 17 dienos.
Internetiniame archyve skelbiamos sovietmečiu numatytų ištremti žmonių pavardės
Internetiniame archyve paskelbtos sovietmečiu numatytų ištremti žmonių pavardės, trečiadienį pranešė Lietuvos ypatingasis archyvas.
Interneto svetainėje „Elektroninis pavardžių archyvas“ paskelbtos pavardės žmonių, kurie į numatytų ištremti asmenų sąrašus buvo įrašyti 1941 ir 1945–1953 metais.
Archyve saugomi sąrašai yra išlikę nepilnai, o kai kuriuose sąrašuose yra nedaug informacijos.
Vyriausybė imasi vyriausiojo archyvaro paieškų
Vyriausybė imasi vyriausiojo archyvaro tarnybos vadovo paieškų – šią savaitę paskelbtas konkursas minėtoms pareigoms užimti.
Pretendentai tapti vyriausiuoju archyvaru privalo turėti aukštąjį magistro laipsnio išsilavinimą, trejų metų vadovaujamo darbo patirties, mokėti anglų kalbą, atitikti reikalavus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“.
Siūlomas darbo užmokestis – 3,8 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Lietuvos archyvui grąžinti tarpukario Užsienio reikalų ministerijos dokumentai
Lietuvos archyvui ketvirtadienį grąžinti tarpukario Užsienio reikalų ministerijos dokumentai, tarp kurių – ir svarbių šalies istorijai tarptautinių sutarčių originalai.
Tai – Lietuvos-Tarybų Rusijos taikos sutartis, Lietuvos sutartys su Latvija nuo 1922 iki 1925 metų, 1934 metais Ženevoje pasirašyta Lietuvos, Estijos ir Latvijos santarvės ir bendradarbiavimo (Baltijos Antantės) sutartis ir daug kitų.
Dokumentai iš Ispanijos atskleidžia tarpukario Lietuvos pripažinimo istoriją
Lietuvos centriniame valstybės archyve trečiadienį atidaroma Ispanijos archyvuose išsaugotų, Lietuvos valstybės pripažinimą po Pirmojo pasaulinio karo liudijančių dokumentų paroda.
Renginyje dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dokumentus archyvo direktoriui Daliui Žižiui perduos Ispanijos ambasadorius Lietuvoje Jose Maria Roblesas Fraga.
Pardavinėjamas poeto Brazdžionio archyvas: internetiniame aukcione kainuoja milijonus dolerių
Poeto, literatūros kritiko Bernardo Brazdžionio archyvas parduodamas internetiniame aukcione už 2,5 mln. JAV dolerių, praneša portalas draugas.org.
Portalas praneša, kad parduodami jo ranka rašyti eilėraščiai, laiškai artimiesiems, asmeninės fotografijos ir kitokie dokumentai.
Pasak kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, 2,5 mln. JAV dolerių Lietuvai yra milžiniška suma, todėl sunku įsivaizduoti, kaip būtų galima dalyvauti tokiame aukcione.
Ieškantiems giminių – palengvinimas atrandant šeimos šaknis
Norintys išsiaiškinti savo giminės šaknis, istorijos pėdsakų ieško bažnytiniuose metrikuose. Tačiau paieškas dažnai apsunkina tai, kad prie kelis šimtus metų skaičiuojančių ir jau yrančių senų knygų nėra lengva prieiti. Taigi, visi metrikai greitu metu bus suskaitmeninti. Lietuvos archyvo darbuotojai pluša prie senųjų knygų ir kokių tik paslapčių jose neranda. Vartant knygas rasta ne tik pinigų, bet ir vienas seniausių Lietuvos pasų.
Atveriamuose archyvuose – išmanios naujovės
Nesuspėjote pažiūrėti mėgstamos laidos ar serialo, o gal draugams pažadėjote surengti lietuviško kino vakarą ir dabar sukate galvą, kokius filmus pasiūlysite ir iš kur juos gausite? Šiuos klausimus lengvai išspręsite apsilankę virtualioje Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) mediatekoje.
REKLAMA
REKLAMA
Rado slaptus siaubo filmo užkulisių kadrus: paviešinti vaizdai sukrečia
Siaubo filmus žiūrėti gali tik stipriausių nervų žmonės ir mėgstantys bėgiojančius šiurpulius per kūną. Jeigu nesate iš tokių drąsuolių, šie kadrai pareikalaus ištvermės. Vienas programišius nulaužė žinomo prodiuserio kompiuterio kietąjį diską ir rado į filmus jau patekusių arba dar tik pateksiančių vaizdų nuotraukas. Ne vienas vaizdas – atima žadą, ypač tie, kurie atrodo itin tikroviški.
Kraują stingdantys eksperimentai su žmonėmis: kadrai iš beprotnamių archyvo – šokiruoja
Vien mintis apie psichiatrinę ligoninę daugybei žmonių kelia šiurpą. Tai nejauki ir baisi vieta, primenanti žmonėms, kad jų protas gali atsukti nugarą bet kurią akimirką ir paversti juos visiškai kitokiais. Pasaulyje egzistuoja daug garsių psichiatrinių ligoninių. Vienos gąsdina dėl to, kad jose vyksta paranormalūs reiškiniai, o kitos kelia siaubą įvykių ar eksperimentų istorijomis, vykusiomis tarp sienų.
To laukta daug metų: paviešintos teroristo Osamos bin Ladeno paslaptys
JAV Centrinės žvalgybos valdyba (CŽV) trečiadienį paviešino slaptų teroristinės organizacijos „al Qaeda“ dokumentų archyvą, tarp kurių yra asmeninis Osamos bin Ladeno ranka rašytas dienoraštis. Šie dokumentai buvo konfiskuoti 2011 metais po JAV komandosų reido Pakistane, per kurį „al Qaeda“ vadeiva buvo nukautas savo slaptoje rezidencijoje.
Valstybės istorijos archyvui – Vokietijos dovana
Į naująjį pastatą Vilniuje persikėlusiam Lietuvos valstybės istorijos archyvui Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomatinis archyvas dovanoja per pusšimtį skaitmeninių dokumentų, tarp jų ir Vasario 16-osios akto skaitmeninę versiją.
Vokietija Vasario 16-osios aktą gali paskolinti metams, bet negali atiduoti
Berlyno diplomatiniame archyve rastą Vasario 16-osios nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo Vokietija galėtų Lietuvai paskolinti vieniems metams, bet neturėtų jo perduoti visam laikui, sako Vokietijos federalinio archyvo prezidentas Michaelis Hollmannas (Michaelis Holmanas). „Mano požiūriu, būtų įmanoma oficialiai paskolinti, pavyzdžiui, vienų metų laikotarpiui – minint Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1918-aisiais 100-ąsias metines“, – BNS sakė M.Hollmanas.
Mokslininkai jau susidomėjo mokslo duomenų archyvu
„Pažanga neįmanoma be mokslinių duomenų, tyrimų ir kitos informacijos mainų. Todėl idėja sukurti mokslo informacijos duomenų archyvą yra sveikintina, nes mokslininkai gali naudoti vieni kitų pasiekimus, keistis svarbia informacija“ – teigia medicinos mokslų doktorantas Julijus. Pasak mokslininko, „Nacionalinis atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas (MIDAS) yra labai vertingas, nes vis daugiau įvairių sričių mokslininkų pradeda talpinti savo duomenis, tyrimus šioje sistemoje.
48-ąjį gimtadienį švenčia kino žvaigždė: ar atpažįstate?
Baletu nuo ketverių metukų susižavėjusi garbanė nė nenumanė, kad ateityje po jos kojomis puls garsiausi kino režisieriai. 48-tąjį gimtadienį švenčia Holivudo žvaigždė Nicole Kidman. „Oskaro“ laureatės karjera trunka daugiau nei tris dešimtmečius.
Prancūzų semiotikas: skaitmeninio amžiaus realybė – informacija preinama tik trečdaliui pasaulio
„Pardon, entschuldigen Sie bitte, sorry“, – semiotikos profesorius Peteris Stockingeris, neseniai viešėjęs Kauno technologijos universitete (KTU), luktelėti sutarto interviu paprašė trimis kalbomis. Tarptautinio semiotikos instituto (ISI) „Naujųjų humanitarinių mokslų“ kongreso aplinkoje daugiakalbystė nenustebino – čia pranešimus skaitė per 100 mokslininkų iš 17 pasaulio šalių.
Archyvų dokumentus bus galima gauti internetu
Virginija Motiejūnienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Nuo kovo 1 dienos reikiamus archyvinius dokumentus bus galima užsisakyti internetu. Pasak Vyriausiojo archyvaro tarnybos, baigiama diegti ketverius metus kurta vadinamoji vieno langelio sistema. Į Centrinį valstybės archyvą kasdien užsuka per 40 lankytojų. Žmonės ieško dokumentų giminės genealoginiams medžiams sudaryti, turėto turto duomenų, medžiagos moksliniams, diplominiams darbams ir kito.
Lietuvos ypatingajame archyve, kur saugomos KGB bylos, policija sulaikė įsibrovėlį
Lietuvos Ypatingajame archyve, kur saugomi KGB dokumentai, trečiadienio vakarą sulaikytas ir į areštinę uždarytas vyras, pranešė naujienų portalai. Portaluose paskelbtose nuotraukose matoma, kaip maždaug 40 metų vyras pareigūnų išvedamas iš Vilniaus centre esančio pastato, kuriame taip pat įsikūręs Genocido aukų muziejus ir keli teismai. Anot lrytas.lt, 19 val. 45 min. policijai gavus liudininkės pranešimą, atvyko kelios dešimtys pareigūnų, viduje rastas vyras.
Panevėžio pradžių pradžia – žemėlapiuose
Seklyčioje „Prie uosio“ atidaryta istorija ir mitologija besidominčio, knygos vaikams „Panevėžio mitai, legendos, tikrovė“ autoriaus, keramiko Algirdo Jonušio paroda „Panevėžio pradžių pradžia žemėlapiai“. Unikali paroda A. Jonušis parodoje pristato du topografinių darbų ciklus – žemėlapius: Panevėžio proistorės laikų pagoniškų šventviečių ir dabartinės Smėlynės gatvės rajone keletą šimtmečių buvusio Nikolajevo (Mikolajevo). Nikolajevas turėjo medinę bažnyčią, turgų, kafenhauzą, karčemų ir fabr...
Muziejų dienos proga skelbiami nežinomi Vydūno rankraščiai
Panevėžio kraštotyros muziejus Tarptautinės muziejų dienos proga skelbia nežinomus filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storostos) rankraščius.
Aukcione – ne tik J. Lennono ir M. Monroe laiškai
Kandus Johno Lennono laiškas Paului McCartney, Marilyn Monroe rašytos eilutės bei autentiškos B. Musolinio ir Hitlerio nuotraukos – tik keletas istorinių dokumentų, kuriuos bus galima įsigyti aukcione.
Į Lietuvą atgabentas V. Kavolio archyvas
Išeivijos institutas sulaukė itin vertingos siuntos – žymaus lietuvių išeivijos veikėjo, sociologo Vytauto Kavolio archyvo ir bibliotekos. Pasak specialistų, šių fondų tyrinėtojų laukia didelis ir įdomus darbas, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.
Daugybės darbų anglų ir lietuvių kalbomis autorius Vytautas Kavolis, pasak mokslininkų, – vienas žymiausių lietuvių intelektualų.
Indija nupirko Mahatmos Gandžio laiškų ir nuotraukų archyvą
Indijos vyriausybė už 60 milijonų rupijų (apie 1,1 milijono dolerių) nupirko kolekciją, kurią sudaro keli tūkstančiai laiškų, dokumentų ir nuotraukų, susijusių su Indijos nacionalinio išsivadavimo judėjimo lyderiu Mahatma Gandžiu (Mahatma Gandhi).
Tai pirmadienį pranešė Indijos laikraščio „The Economic Times“ tinklalapis.
Archyvas turėjo būti išstatytas „Sotheby's“ aukcione antradienį, bet Indija nusprendė nupirkti visus dokumentus, nelaukdama varžytinių.
Bus paviešinti 1700 KGB agentų duomenys
Valstybės saugumo departamentui KGB dokumentus perdavus Lietuvos ypatingajam archyvui, bus paviešintas 1700 KGB agentų sąrašas.
Perduotuose dokumentuose 1700 KGB agentų duomenys, praneša „Panorama“.
1991–1992 metais Valstybės saugumo departamentas (VSD) dalį KGB dokumentų laikė savo žinioje ir naudojo juos operatyviniam bei kontržvalgybiniam darbui.
Izraelio universitetas papildė A. Einsteino archyvą
Hebrajų universitetas Jeruzalėje pirmadienį pristatė atnaujintą internetinį Alberto Einsteino archyvų tinklalapį, kuriame galima rasti daugiau kaip 80 tūkst. su šiuo mokslininku susijusių dokumentų.
Vienas iš šio universiteto įkūrėjų A. Einsteinas visus savo raštus ir intelektinį paveldą testamentu paliko šiai institucijai, praneša naujienų agentūra AFP.
Naujajame tinklalapyje visuomenei taps prieinama 40 tūkst. dokumentų iš A. Einsteino asmeninių raštų ir daugiau kaip 30 tūkst.
„Twitter“ už mokestį suteikia prieigą prie 2 metų pranešimų archyvo
„Twitter“ komerciniai partneriai gavo galimybę analizuoti per pastaruosius porą metų vartotojų parašytų žinučių archyvą. Dabar kompanijos, dirbančios reklamos ir marketingo srityje, galės užsiimti paieška pranešimų, parašytų nuo 2010-ųjų sausio. Tai leis bendrovėms tiksliau rasti savo auditoriją, analizuoti vartotojų elgesį ir nuspėti jų reakciją į tam tikrus įvykius. Asmeniniai pranešimai ir pašalinti mikrotinklaraščiai į paiešką nebusįtraukti.
Rasti J. Basanavičiaus asmens dokumentai
Lietuvos centriniame valstybės archyve rasti unikalūs archyvai – tautos patriarcho Jono Basanavičiaus asmens tapatybės dokumentai.
Tarp jų – paties J. Basanavičiaus ranka rašyti prašymai išduoti liudijimus, pildytos anketos ir surašytas gimimo liudijimas, praneša LTV Naujienų tarnyba.
Vieną šių dokumentų atsitiktinai rado režisierius Vytautas Damaševičius.
„Einu aš paraidžiui, žiūriu: Jan Basanovič. Tai yra archyvo medžiaga, bet niekas jos kaip sensacijos nepriima.
Pradeda veikti Lietuvos radijo virtuali audiobiblioteka
Unikalus, daugelį dešimtmečių kauptas ir ateities kartoms išsaugotas Lietuvos radijo garso archyvas tampa atviras visuomenei. Jį bus galima pasiekti Lietuvos radijo virtualioje audio bibliotekoje portale lrvab.lrt.lt. „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija be savo pagrindinės funkcijos – kurti laidas – yra ir vienas svarbiausių Lietuvos kultūrinės atminties saugotojų.
Atidaryta paroda, eksponuojanti slaptųjų Vatikano archyvų dokumentus
Romoje atidaryta paroda, kurioje pirmą kartą eksponuojami neįkainojamos vertės dokumentai, šimtmečius saugoti Vatikano slaptuosiuose archyvuose.
Parodoje, pavadintoje „Lux in Arcana: slaptieji Vatikano archyvai“, galima išvysti apie 100 iki tol niekur neviešintų istorinių dokumentų. Paroda yra skirta paminėti Vatikano slaptųjų archyvų 400 metų jubiliejų ir yra rengiama Romos Kapitolijaus muziejuje.
Vatikanas eksponuos slaptųjų archyvų dokumentus
Vatikanas kitąmet planuoja surengti 100 svarbiausių dokumentų iš slaptųjų archyvų parodą.Bus paviešinti šimtus metų kruopščiai saugoti konfidencialūs popiežių, princų ir įtakingų žmonių laiškai, praneša „telegraph.co.uk“.
Dokumentai bus eksponuojami muziejuje Romoje. Tai bus pirmas ir tikriausiai paskutinis kartas, kai slapti dokumentai bus išgabenti iš saugyklos Vatikane.Neįkainojami dokumentai apima daugiau nei tūkstantmetį – nuo aštuntojo amžiaus iki šių dienų.
„Skylės“ gerbėjams suteikta galimybė senas grupės dainas atsisiųsti nemokamai
Jau 20 metų aktyviai koncertuojanti roko grupė „Skylė“ savo gerbėjus pradžiugino galimybe nemokamai atsisiųsti didelę dalį savo kūrinių. Kaip rašoma oficialiame pranešime spaudai, per tiek laiko niekaip nesugebėję išsiskirstyti muzikantai prikūrė ir įrašė tiek keistos muzikos, kad nuo jos ėmė springti ne tik kompaktinių diskų gamybos mašinos, bet ir muziką nelegaliai platinančių piratų serveriai.
Britanijos nacionaliniame archyve – beveik 100 metų senumo heroinas
Britų tyrėjas Nacionaliniame šalies archyve aptiko itin neįprastą radinį – apdulkėjusiame daugiau nei 80 metų senumo dokumentų aplanke jis rado 19 paketėlių su heroinu. Apie tai antradienį skelbiama oficialiajame Nacionalinio archyvo tinklapyje.
Archyve dirbančio juristo dėmesį patraukė iš aplanko su 1928 m. baudžiamosios bylos medžiaga iškritusi sena ir nuo laiko pageltusi popierinė pakuotė.
Britanijos nacionalinio archyvo dokumente rasta heroino
Didžiosios Britanijos nacionaliniame archyve 80 metų senumo dokumentų aplanke rasta užantspauduota pakuotė su heroinu, praneša BBC, remdamasi archyvo vadovais.
A klasės narkotikas buvo atsiųstas kartu su dokumentu iš britų konsulato Kaire apie 1928-ųjų teismo bylą.
Baltos spalvos milteliai, kuriuos atrado visuomenės veikėjas, norėjęs peržiūrėti dokumentą, buvo išsiųsti tyrimams. Patvirtinus, jog tai heroinas, medžiaga perduota Londono policijai.
Iš užsienio sugrąžinamas Lietuvos diplomatijos archyvas padeda įamžinti valstybės istoriją
Ieškodama ir sugrąžindama į Lietuvą užsienyje esantį šalies diplomatijos archyvą, diplomatinė tarnyba prisideda prie politikos istorijos įamžinimo ir atveria duris naujiems valstybės istorijos tyrimams, pažymėjo užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis penktadienį Lietuvos diplomatinių atstovybių JAV ir Kanadoje dokumentų perdavimo ceremonijoje.
Britanijos pasieniečiai „pametė“ 124 tūkst. imigrantų ir prieglobsčio prašytojų
Didžiosios Britanijos pasieniečiai „pametė“ tiek prieglobsčio prašytojų ir imigrantų, kiek žmonių gyvena Kembridže, skelbia britų laikraštis „The Daily Mail“.
Skelbiama, kad žmonių, kurių buvimo vietos Britanijos pasienio tarnyba nežino, skaičius per šešis mėnesius beveik patrigubėjo nuo 40 tūkst. 500 kovą iki 124 tūkst. rugsėjį. Pareigūnai teigia, kad šių žmonių bylas jie perkėlė į „kontroliuojamą archyvą“, į kurį perduodamos bylos žmonių, su kuriais nepavyksta susisiekti.
Lietuvos diplomatai pagerbti už tarpukario archyvų sugrąžinimą
Už sėkmingas pastangas išsaugant ir grąžinant į Lietuvą Igno Šeiniaus ir Lozoraičių šeimos archyvus ir asmeninius daiktus Užsienio reikalų ministerijoje (URM) pagerbti keturi Lietuvos diplomatai. Apdovanojimus jiems įteikė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.
Lietuvos ambasadorius Italijoje Petras Zapolskas ir URM Pirmininkavimo ES Tarybai departamento direktorius Remigijus Motuzas apdovanoti URM medalio „Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai“ Sidabro kryžiumi.
Klaipėdai padovanotas vertingas archyvas
Klaipėdos Ievos Simonaitytės biblioteką papildė keletą dešimtmečių kauptas vokiečių archyvas.
Jį miestui padovanojo senieji Klaipėdos krašto gyventojai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Įveikęs daugiau kaip tūkstantį kilometrų, sudėtas į daugiau kaip du šimtus dėžių, į Klaipėdą archyvas atkeliavo iš Oldenburgo.
Slaptosios KGB agentų bylos – vis dar už devynių užraktų
Ilgai žadėtas ir nuo kovo 1 dienos politikų „pradėtas“ KGB dokumentų išslaptinimas įstrigo – iki šiol nesukurta net speciali interneto svetainė, iki liepos tam nebuvo skirta pinigų.
Gegužę paskelbtas šimtų tūkstančių Lietuvos gyventojų likimus sulaužiusio SSRS Valstybės saugumo komiteto (KGB) dokumentų viešinimas užbuksavo. Politikai nesutaria, ar reikėtų skelbti viską, ar vis dėlto daryti kruopščią dokumentų atranką.
Trakų istorijos muziejuje – karaimų bendruomenės fotografijų paroda
Liepos 11 d. 16 val. Trakų salos pilies vakarinių kazematų dvejose salėse atidaroma fotoparoda „Karaj jollary – karaimų keliai“, atspindinti šios etninės mažumos gyvenimą Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje 1864–1950 m. Lenkijos karaimų bendrijos, kurios pirmininkė yra Mariola Abkovič, organizuotoje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš šioje šalyje gyvenančių karaimų šeimų archyvų, Lopatos šeimos archyvo Prancūzijoje ir Zajončkovskių bei Špakovskių archyvų Lietuvoje.
V. Kudirkos aikštėje – paroda apie Rainių tragediją
Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje surengta kilnojamoji paroda „Rainių tragedija: atmintis gyva“, skirta Rainių žudynių 70-osioms metinėms paminėti.
Apie vieną kruviniausių Lietuvos okupacijos istorijos puslapių pasakojančioje parodoje pateikiami dokumentai ir fotonuotraukos iš Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Šiaulių apygardos teismo, Telšių apskrities archyvų, Žemaičių muziejaus „Alka“.
Apie šį ir kitus masinio Lietuvos piliečių naikinimo atvejus 1940–1941 m...
Lozoraičių ir I. Šeiniaus archyvai parduoti saugojimui ir eksponavimui
Lietuvos diplomatų pastangomis į Lietuvą grįžusių Lozoraičių šeimos ir Igno Šeiniaus asmeniniai archyvai perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui ir Lietuvos centriniam valstybės archyvui.
Penktadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Naujajame arsenale, surengta jų perdavimo ceremonija.
Į Lietuvą grįžta I. Šeiniaus kūrybinis ir diplomatinis archyvas
Į Lietuvą iš Švedijos grįžta rašytojo ir nepriklausomos Lietuvos diplomato Igno Šeiniaus archyvas – antradienį Užsienio reikalų ministerijoje rengiama jo perdavimo ceremonija.
Per iškilmingą archyvo perdavimo ceremoniją bus atidaryta paroda „Ignas Šeinius: tarp Lietuvos ir Švedijos“.
Archyvo perdavimas ir parodos atidarymas rengiamas Lietuvos ir Švedijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečio proga.
Studentų registras – didelės ir greitos atminties elektroninis archyvas
Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo kaupti studentų registro duomenis. Gruodžio pradžioje įkeldinti pirmieji duomenys, o registro duomenų bazė visa jėga pradės veikti ir bus prieinama vartotojams jau po Naujųjų Metų. Įvedinėjant duomenis bus tikrinama, ar nesama programinių klaidų, ar teisingai jie pateikiami. Palaipsniui bus pereinama nuo paprasčiausių duomenų vartojimo iki sudėtingiausių.
Giminės šaknų paieškas sunkina nykstantys dokumentai
Genealogai pastebi, kad giminės šaknų ieškojimas Lietuvoje – populiarus, tuo domisi vis jaunesni žmonės.
Tačiau sparčiai nykstant dokumentams, ateityje paieškos baigsis vis greičiau.
Savo šaknų ieško vis jaunesni
Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Czeslawas Malewskis pastebi, kad skirtingai nei prieš keletą metų, dabar žmonės ieško ne tik bajoriškos kilmės šaknų.
Pašnekovo teigimu, stipriai kinta ir ieškančių savo giminės šaknų amžius.
Į Lietuvą sugrąžintas prieškario diplomato archyvas
Lietuvą parvežtas prieškario diplomato Jono Norkaičio asmeninis archyvas.
Tuo rūpinosi Užsienio reikalų ministerija, Archyvų departamentas ir Centrinis valstybės archyvas.
Tėvo archyvinius dokumentus ir nuotraukas perdavė Vokietijoje, Bad Mergentheime gyvenantis J. Norkaičio sūnus, aktyvus lietuvybės Vokietijoje ir pasaulyje puoselėtojas Jonas Norkaitis jaunesnysis.