archeologas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „archeologas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „archeologas“.

Baltijos jūros dugne rado tūkstančių metų senumo sieną: pamatykite

Vokietijos mokslininkai tikina atradę akmeninę sieną Baltijos jūros dugne, kurią žmonės galėjo sustumti prieš daugiau nei 10 tūkstančių metų. Nors tyrėjai sako, kad teks atidengti jūros dugno sluoksnius ir dar gerokai ištyrinėti vietą, gali būti, jog sustumti akmenys buvo kaip spąstai medžiojamiems šiauriniams elniams. Vos keli kilometrai nuo Baltijos jūros pakrantės Vokietijoje, jūros dugne, maždaug 21 metro gylyje, slypi tūkstančių metų senumo istorinis paminklas – akmeninė siena.

Archeologas: Baltijos jūros dugne aptiktas objektas – ne laivas

Tiriant būsimo Lietuvos vėjo parko Baltijos jūroje dugną pastebėtas didžiulis objektas, tikėtina, nėra laivas, kaip skelbta anksčiau, o natūraliai prieš kelis tūkstančius metų susiformavęs molio gūbrys, sako Klaipėdos universiteto archeologijos mokslininkas.  Vladas Žulkus BNS sako, kad molio gūbrys savo forma primena laivą ir tai galėjo suklaidinti dugno tyrėjus.   „Mano dabartinėmis žiniomis, tai yra visai ne laivas.
Aktualijos 2023-12-21

Virš kunigaikščių kapų – važiuojantys troleibusai: Lietuvos valdovų laidojimas apipintas paslaptimis

Ankstyvojoje Lietuvos istorijoje įprasta buvo deginti mirusiuosius, tačiau vėliau į kraštą atėjusi krikščionybė po truputį išstumia šią tradiciją. Senovės lietuviai laidoti ir su asmeniniais daiktais, ir su savo gyvūnais, pavyzdžiui, žirgais. Ir jei apie žemesnio luomo laidojimą žinoma gana daug, kitokia situacija yra su Lietuvos valdovų kapais. Gali būti, kad per juos kiekvieną dieną pravažiuoja... troleibusas.

Atrasti lobiai po senosios Varnių katedros pamatais – ir koviniai peiliai, ir net žmogaus griaučiai

Įspūdingų radinių archeologams pažėrė kasinėjimai senosios Varnių katedros vietoje. Atkastos ne tik katedros pamatų liekanos – rasti keturi ilgi koviniai peiliai, kurių Lietuvoje atkasama itin retai. Bet svarbiausias radinys – maždaug metro 80-ies ūgio – labai aukšto tiems laikams, žmogaus palaikai. Archeologai spėja, kad tai galėtų būti kažkuris žemaičių seniūnas.  Archeologas Mindaugas rodo žemaičių didiko kapo įkapes. „Be abejo, čia nėra nei vardo nei pavardės.

Vilniuje archeologai aptiko XIX a. karininko kardą – jį lydi mįslė

Šalia Vilniaus Santuokų rūmų – neįprastas archeologų radinys. Ant Tauro kalno tyrinėdami buvusias Liuteronų kapines cinkuotame karste jie aptiko devyniolikto amžiaus paauksuotą karininko kardą. Tačiau pačių palaikų karste nebėra. Didžiausia mįslė – kodėl kadaise atvėrus karstą paauksuotas ginklas nieko nesudomino ir iki šiol išliko po žeme. Paauksuotas carinės imperijos 19-o amžiaus vidurio jūrų karo laivyno karininko kardas.

Mirė archeologas, buvęs kultūros viceministras Jarockis

Eidamas 58-uosius mirė archeologas, buvęs kultūros viceministras Romas Jarockis. Užuojautą dėl R. Jarockio mirties antradienį pareiškė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, pabrėžęs, kad jo moksliniai darbai mums leido geriau pažinti vėlyvojo geležies amžiaus ir ankstyvųjų viduramžių laikotarpius, miesto archeologijos bei urbanistikos raidą, taip pat iš naujo atrasti piliakalnius „kaip labai svarbius mūsų kultūros paminklus“. „Ne mažiau reikšmingas Romo Jarockio darbas Kultūros ministerij...
Aktualijos 2020-11-24

Archeologas Steponaitis: Lukiškių aikštėje buvo įvykdytas mirties nuosprendis

Vilniuje – neeilinė ceremonija. Amžinojo poilsio Senosiose Rasų kapinėse ką tik atgulė XIX a. amžiaus sukilėlių vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko palaikai, o greta jų palaidoti ir dar 18 Gedimino kalne rastų sukilėlių. Į iškilmes atvyko ne tik Lenkijos prezidentas ir premjeras, Baltarusijos vicepremjeras, bet ir gausybė baltarusių, o lenkai atsiuntė savo garbės sargybos kuopą.

Vilniaus senamiestyje rastas auksinių monetų lobis

Šią vasarą Vilniaus senamiestyje atliekant archeologinius XIX amžiaus pastato pamatų tyrimus po jais rastas lobis – 92 amerikietiški doleriai ir aukso rubliai, galėję būti paslėpti XX amžiaus pradžioje. Pasak monetas radusio archeologijos projektų centro „Antiqua“ archeologo Roberto Žukovskio, monetos aptiktos liepą ir jau kitą dieną perduotos Nacionalinio muziejaus numizmatikos skyriui. Viešai apie radinį neskelbta dėl saugumo.

DNR tyrimams ketinama atkasti Mona Lizos sūnaus palaikus

Jurga Bakaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Archeologai planuoja atkasti Lizos del Giocondos šeimos kapą. Manoma, kad būtent šios moters portretą prieš daugiau nei penkis šimtus metų nutapė Leonardo da Vincis. Tikimasi, kad skeletų tyrimai padės išaiškinti žymiojo paveikslo paslaptį. Mona Lizos paveikslas šimtmečius kėlė daug daugiau klausimų nei žinoma atsakymų.
2013-08-09

Gal suvalgom kaimyną?

Yra vienas žmonijos gyvenimo etapas, apie kurį niekas labai atvirai kalbėti nenori. Tai labai seni laikai, pirmykščių žmonių gyvenimas. Mes suprantame, kad tai buvo labai sunkūs, nuožmūs, kruvini laikai, kai žmogus žmogų galėdavo nudobti vien už tai, kad galėtų atimti jo sumedžiotą barsuką. Bet buvo ir blogiau. Žmogus žmogų nudobdavo ir suvalgydavo. Apie tai niekas garsiai nešneka. Na, tiesiog mums nesinori apie tai nei klausytis, nei šnekėtis – tema nėra maloni.
2013-05-26
REKLAMA
REKLAMA

Išklausyti nuosprendžio „juodasis archeologas“ nepanoro

Šiandien Klaipėdos miesto apylinkės teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorės kaltinimus baudžiamojoje byloje dėl vertimosi uždrausta ūkine komercine veikla, didelės vertės istorinių ir kultūrinių vertybių pasisavinimo bei nelegalaus sprogstamųjų medžiagų įgijimo ir laikymo lygtine vienerių metų laisvės atėmimo bausme nuteisė 25 m. kaltinamąjį rašoma pranešime spaudai.
Kriminalai 2013-03-29

Nufotografuota atsiskyrusi Peru gentis

Ispanijos archeologui pavyko padaryti iki šiol aiškiausią atsiskyrusios Peru genties nuotrauką, informuoja BBC. Archeologas Diego Cortijo gentį nufotografavo iš pagarbaus 120 metrų atstumo. Jis naudojosi ne tik fotoaparatu, bet ir teleskopu, todėl pavyko padaryti iki šiol aiškiausią Peru teritorijoje prie Amazonės upės gyvenančios atsiskyrusios genties nuotrauką. Maščo-Piro gentis gyvena netoli Manu nacionalinio parko Peru pietryčiuose.
2012-02-01

J. Basanavičiaus premija paskirta archeologui V. Vaitkevičiui

Šių metų Valstybinė Jono Basanavičiaus premija paskirta archeologui Vykintui Vaitkevičiui už kūrybinę, mokslinę ir švietėjišką veiklą etninės kultūros srityje, etninės kultūros tradicijų plėtojimą. 65 tūkst. Lt dydžio premijos skyrimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.
2011-11-02
Į viršų