apsaugos nuo smurto orderis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apsaugos nuo smurto orderis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apsaugos nuo smurto orderis“.
Sukrečianti realybė: vyro smurtą patyrusi moteris tvarko namus ir moka jam allimentus
Nuo šių metų liepos mėnesio Lietuvoje įsigaliojo nauja apsaugos nuo smurto šeimose priemonė – apsaugos nuo smurto orderis, kuris reiškia, kad pilnametis smurto pavojų keliantis asmuo gali būti iškeldintas iš gyvenamosios vietos 15-ai dienų, policijos pareigūnų sprendimu. Pradėjus galioti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderiui, policija iki liepos 12 dienos juos išdavė 725 asmenims, sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
Policija per liepą iš namų iškeldino apie 1 tūkst. smurtautojų: 200 grįžo atgal ir gaus baudas
Vos per dvi savaites pareigūnai iš namų iškraustė apie tūkstantį tikrų ir numanomų smurtautojų, tarp jų – kelias dešimtis moterų. Tiesa, paaiškėjo, kad nemažai daliai galimų smurtautojų policijos orderis nė motais: veržiasi namo ir užsitarnauja pinigines baudas.
Smurto orderį taikantys pareigūnai pripažįsta, kad pasitaiko visko. Esą pareigūnams iškrausčius galimą smurtautoją, nukentėjęs žmogus dažnai persigalvoja ir pareiškia, kad smurto nebuvo.
Artėjant liepos 1-ajai – svarbus įspėjimas gyventojams: įsigalioja apsaugos nuo smurto orderis, keisis taisyklės
Nuo šių metų liepos mėnesio Lietuvoje įsigalios nauja apsaugos nuo smurto šeimose priemonė – apsaugos nuo smurto orderis, kuris reiškia, kad pilnametis smurto pavojų keliantis asmuo gali būti iškeldintas iš gyvenamosios vietos 15-ai dienų, policijos pareigūnų sprendimu. Apsaugos nuo smurto orderis galės būti skiriamas, net jeigu dėl smurto ikiteisminis tyrimas nėra pradedamas.
Kaip pasakoja Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis, šiuo metu tik apie 20 proc.
Šimonytė kirto kolegoms Seime: maždaug tais pačiais argumentais Putinas įsiveržė į Ukrainą
Seimas antradienį įtvirtino apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį, bet atmetė smurto lyties pagrindu sąvoką. Premjerė Ingrida Šimonytė apgailestavo, kad nebuvo įtraukta smurto lyties pagrindu sąvoka ir teigė, kad kai kurie jos kolegos Seime vadovavosi panašiais argumentais, kuriais savo įsiveržimą į Ukrainą grindė Vladimiras Putinas.
Įteisino: policijos pareigūnas galės nurodyti įtariamam smurtautojui laikinai kraustytis lauk
Moterų apsauga nuo smurto šeimose įgauna naują lygį. Lietuva ryžosi įteisinti apsaugos nuo smurto orderį, kuris reiškia, kad esant smurto proveržio rizikai policijos pareigūnas galės nurodyti pavojų keliančiam asmeniui 15-ai dienų išsikraustyti iš gyvenamosios vietos, net jei namai priklauso jam nuosavybės teise.
Policijos pareigūnas nupiešė tipišką smurtautojo šeimoje portretą
Tipiškas smurtautojas šeimoje yra vyras, kuris nusikaltimą prieš šeimos narius padaro apsvaigęs, dažniausiai nedirbantis, įgijęs vidurinį išsilavinimą ir priklausantis 30-39 metų amžiaus grupei. Taip smurtautojo portretą nupiešė Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis, antradienį dalyvavęs spaudos konferencijoje, kurioje buvo agituojama už smurto lyties pagrindu įteisinimą Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme.
Įvertino, ar Lietuvai dar reikia Stambulo konvencijos: planuojama sukti kitu keliu
Seimui kol kas nesiimant spręsti Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimo ir sukant kiek kitu keliu – kuriant apsaugos nuo smurto orderį – viešojoje erdvėje klausiama, ar Lietuvai išvis dar reikia Stambulo konvencijos. Dalies Seimo narių manymu, naujasis orderis padės smurto artimoje aplinkoje aukoms ne ką mažiau nei Stambulo konvencija, tačiau žmogaus teisių ekspertai su tuo nesutinka.
Gelbėjantys smurto aukas atvirai pyksta: teisėsauga gina ne aukos, o smurtautojo teises
Šiuo metu Seime svarstomas apsaugos nuo smurto orderis netenkina smurtautojų aukomis besirūpinančių organizacijų. Jų teigimu, nusprendus, kad orderis iš pradžių galios tik tris paras, labiau rūpinamasi smurtautojo, o ne aukos teisėmis.
Seimas svarsto Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimus. Jais norima nustatyti, kad smurtaujančiam asmeniui policijos pareigūnas per 12 val.
To dar nebuvo: smurtautojams gresia baudos iki 320 eurų, turės kraustytis lauk ir lankyti specialius kursus
Greitu metu Lietuvoje bus įteisintas apsaugos nuo smurto orderis. Tai reiškia, kad įtariamas smurtautojas galės būti kuriam laikui iškeldinamas iš namų pagal policijos pareigūno nurodymą, net jeigu nebus pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto. Jei nesilaikys orderio, gresia iki 320 eurų bauda, o už pakartotinius pažeidimus – iki 780 eurų.
Specialistai apie naują apsaugos nuo smurto įstatymą: smurtautojas laikinai turės kraustytis lauk ir nesiartinti
Šiemet Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui sukako 10 metų. Kaip nurodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), nuo 2011 m. smurtą patyrusių asmenų apsauga gerokai ištobulėjo, tačiau išryškėjo ir įstatymo spragos, kurias verta taisyti. Todėl registruotas jau naujas įstatymo projektas.
SADM siūlomame naujame įstatymo projekte – siekis tobulinti pagalbos mechanizmą tiek smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems, tiek smurto pavojų jaučiantiems asmenims.
REKLAMA
REKLAMA
Naujovė, kurios nebuvo: policijos pareigūnas galės nurodyti įtariamam smurtautojui kuriam laikui kraustytis lauk
Lietuvoje iki šiol to nebuvo. Greitu laiku mūsų šalyje gali būti įteisintas apsaugos nuo smurto orderis, kuris reiškia, kad įtariamas smurtautojas galėtų būti kuriam laikui iškeldinamas iš namų pagal policijos pareigūno nurodymą, net jeigu nebus pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto.