antikūnų tyrimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antikūnų tyrimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antikūnų tyrimas“.

Pasipiktinusiems dėl antikūnų tyrimo siūlo išeitį: šis tyrimas parodys paskiepytam, ar išties persirgo koronavirusu

Valdžios sprendimas nebepripažinti teigiamo antikūnų testo kaip būdo gauti galimybių pasą paskiepytiems žmonėms papiktino ir klausimų paliko ne vienam. Kodėl būtinai turi skiepytis sustiprinamąja doze, jei turi daug antikūnų ir neoficialiai persirgo, stebėjosi ir žinomi šalies žmonės. Visgi ekspertai priminė, kad yra būdas, kaip pasiskiepijusiam žmogui patvirtinti buvusią besimptomę ligą.

Nuo sausio 10 d. – pokyčiai dėl galimybių paso: šie žmonės prasitęsti nebegalės

Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja pokyčiai dėl galimybių paso išdavimo su teigiamu antikūnų testu. Nuo šiol jis paskiepytiems žmonėms nebetiks galimybių pasui gauti. Tuo metu tvarka, kai antikūnų tyrimas atliekamas po persirgimo, bent kol kas nesikeičia. Jei pilnai pasiskiepijęs žmogus iki sausio 9 d. neturės pasidaręs teigiamo antikūnų tyrimo, galimybių pasu galės naudotis, tik jei pasiskiepys sustiprinamąja doze.

Įspėja: liko paskutinės dienos tokiu būdu prasitęsti galimybių pasą

Jau nuo pirmadienio, sausio 10 d., keičiasi tvarka dėl galimybių paso išdavimo turint teigiamą antikūnų tyrimą. Nuo šiol paskiepytiems asmenims jis nebetiks galimybių pasui gauti. Tuo metu persirgusiems asmenims tvarka nesikeičia – turėdami teigiamą antikūnų testą galimybių pasas galios bent 60 dienų. Kitaip tariant, jei pilnai pasiskiepijęs žmogus iki sausio 9 d. neturės pasidaręs teigiamo antikūnų tyrimo, galimybių pasu galės naudotis, tik jei pasiskiepys sustiprinamąja doze.

Saulius Čaplinskas apie antikūnų testo neįtraukimą į galimybių pasą: „Kai susiduria mokslas ir politika, mokslo nebelieka“

Nuo sausio 10 dienos galimybių paso nebebus galima gauti atlikus serologinį antikūnų tyrimą. Šis Vyriausybės sprendimas sukėlė nemažą visuomenės nepasitenkinimą, mat dalis medikų nerekomenduoja skiepytis žmonėms, turintiems daug antikūnų, nes tai gali sukelti per didelę apkrovą organizmui. Apie tai TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas.

Ant Vyriausybės stalo – nauji pokyčiai dėl galimybių paso: daliai nebegaliotų antikūnų testas

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl antikūnų testo, kai žmogus yra skiepytas COVID-19 vakcina, tinkamumo galimybių pasui gauti. Tiesa, siūlomas pereinamasis laikotarpis, kad jau gavę teigiamą testo rezultatą jis galiotų numatytas 60 dienų. Šiuo metu galimybių pasas išduodamas ir asmenims, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą.

Svarstys, kad antikūnų tyrimas nebetiktų galimybių pasui gauti

Plintant omikron atmainai Vyriausybė artimiausiu metu ketina svarstyti antikūnų tyrimo įtraukimo galimybių pasui gauti tikslingumą, pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė. Šiuo metu pagal Vyriausybės nutarimą yra įtraukta, kad atlikę antikūnų tyrimą, jam esant teigiamam, 60 d. galima turėti ir galimybių pasą.

Pyksta, kad antikūnų testą kompensuoja tik pasiskiepijusiems – aiškina, kodėl taip nuspręsta

Jau po keturių mėnesių leidus pasiankstinti sustiprinamosios COVID-19 skiepo dozės suleidimą, dar prieš kelias savaites pažadėjusi, kad gyventojams kompensuos bent vieną antikūnų testą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kaip tarė, taip padarė. Tačiau dalis gyventojų sprendimo liko nesupratę – manė, kad nemokamą testą žadėjo kaip ir visiems, bet jį atlikti galės tik jau pilnai pasiskiepiję.

Aiškėja tvarka, kas nuo gruodžio galės nemokamai išsitirti antikūnus

Nuo gruodžio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žadėjo gyventojams kompensuoti bent vieną serologinį antikūnų tyrimą. Tiesa, aiškėja, kad tai bus prieinama tik jau pilna vakcinacijos schema pasiskiepijusiems asmenims. Jau yra numatyta tvarka, kaip bus galima tai padaryti, tačiau konkrečios vietos, kur bus galima išsitirti, dar neaiškios.

Antikūnų tyrimą ketina kompensuoti visiems nuo 12 metų: pasakė, koks jų kiekis pakankamas

Nuo gruodžio 1 d. permainos laukia ne tik privalančių periodiškai testuotis darbuotojų, bet norinčiųjų išsitirti antikūnų kiekį prieš apsisprendžiant dėl vakcinacijos. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ruošia teisės aktus, kad bent vienas toks testas būtų nemokamas.

Kodėl vienur atlikus antikūnų testą jis teigiamas, o kitur – neigiamas? Dulkiui siūlo keisti tvarką dėl galimybių paso

Antikūnų tyrimą galimybių pasui gauti nusprendęs pasidaryti asmuo vienoje kraujo tyrimų laboratorijoje gali gauti teigiamą antikūnų tyrimo rezultatą, tačiau kitoje – rezultatas gali būti neigiamas. Dėl kilusios painiavos gydytojai kritikuoja Sveikatos apsaugos ministeriją ir ragina keisti galimybių paso procedūras, pripažįstant tik IgG antikūnų tyrimų rezultatus.
REKLAMA
REKLAMA

Brandos egzaminai ant nosies: kas bus, jei abiturientas susirgs COVID-19, kam teks izoliuotis?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia puikiai pasiruošusi kitą savaitę prasidedantiems egzaminams. Pagal taisykles egzaminą leidžiama laikyti visiems, kas tuo metu neserga. Tačiau kas turės izoliuotis, jei paaiškės, kad egzaminą laikė užsikrėtęs asmuo? Šiemet valstybinus brandos egzaminus laikys daugiau nei 27 tūkst. kandidatų.
Aktualijos 2021-06-03

Seime ketvirtadienį organizuojamas antikūnų testavimas

Seime ketvirtadienį organizuojamas antikūnų testavimas, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen ragina parlamentarus dalyvauti. Jos duomenimis, šiuo metu pasiskiepiję nuo koronaviruso ar ketina skiepytis apie šimtas Seimo narių, o testavimas parodytų, kiek iš viso parlamentarų turi imunitetą. „Apie šimtas Seimo narių yra pasiskiepiję arba ketina skiepytis, nes yra atidėję (vakciną nuo COVID-19) dėl encefalito skiepo.
Aktualijos 2021-04-20

Serologinis antikūnų tyrimas: kodėl atsakymas būna neigiamas net persirgus koronavirusine infekcija?

Vienas iš COVID-19 pandemijos akivaizdoje minimų testų – serologinis antikūnų tyrimas. Specialistai paaiškina, kokiu tikslu jis atliekamas, ką reiškia neigiamas rezultatas bei kodėl rezultatai gali skirtis kiekvienoje laboratorijoje. Serologiniai COVID-19 IgG antikūnų tyrimai naudojami viruso (SARS-CoV-2) IgG klasės antikūnams nustatyti. Tikslaus pusiau kiekybinio tyrimo metu nustatomi IgG klasės antikūnai prieš Sars-CoV-2 S1RBD spyglinį baltymą.
Į viršų