angoros ožkos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „angoros ožkos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „angoros ožkos“.
Panevėžio rajone – gamtos stebuklas: įprastai nevislios angoros ožkos atsivedė 3 poras dvynukų
Neeilinė vasara Angorų ūkyje netoli Panevėžio. Ožkų bandą papildė net 3 dvynių poros – 4 patinėliai ir 2 patelės. Pasak ūkio šeimininkių, taip augintinės nustebino pirmą kartą. Esą angorų dvyniai – retenybė. Dabar mažieji garbaniai – tikras džiaugsmas ne tik šeimininkėms, bet ir užsukantiems į ūkį smalsuoliams.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Vos išgirdę varpelio skambesį, būrys ožkų atskuba pas šeimininkę. Neatsilieka ir patys mažiausi.
Išgirdę, ką anksčiau veikė panevėžietė ūkininkė, lieka be amo: negali patikėti
Pažvelgę į panevėžietę Beatą Norvilę ne vienas galėtų pasisemti įkvėpimo keisti savo gyvenimą į tokį, apie kurį svajojama. To pavyzdys – Beatos pasiryžimas žymiausius pasaulio podiumus ir garsiausių šalių virtuves iškeisti į ramią, idilišką kasdienybę kaime.
Anksčiau Beata apie gyvenimą kaime negalvojo. Ji pasakojo, kad savo vaikystės metus praleido gyvendama pačiame Panevėžio centre, priešais autobusų stotį. Vis tik atėjo diena, kai visa tai apsivertė.
Pirmosios į Lietuvą Angoros ožkas atvežusios verslininkės papasakojo, kuo jos ypatingos
TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ – pasakojimas apie pirmąsias Lietuvoje Angoros ožkas, kurias dažnai žmonės sumaišo su avimis. Prieš pora metų Gražina Vildzevičienė pirmoji į Lietuvą atsivežė Angoros ožkas, kurios moterį sužavėjo savo išvaizda, o vėliau ir charakteriu.
Angoros ožkas auginančios moterys už jas sumokėjo ne vieną tūkstantį, o dėl jų meilumo ir prieraišumo jas daugelis netgi lygina su šunimis. Tai sena iš Turkijos kilusi veislė. Pieno neduoda ir yra auginamos dėl išskirtinės vilnos.
Panevėžietės susižavėjo angoros ožkomis: jų kailis – neįtikėtino brangumo
Ar kada pagalvojote, jog ožkos gali nešti naudą ne tik duodamos pieno. Panevėžietės mama ir dukra taip susižavėjo angoros ožkomis, kad jų ėmė ir parsisiuntė į Lietuvą, tam, kad galėtų pačios užsiauginti ir išgauti visame pasaulyje taip vertinamą vilnos pluoštą – mocherą. Negana to, drąsios moterys ketina gaminti ne tik organiškai apdorotus ir gamtos neteršiančius verpalus, bet ir aukštos kokybės natūralius gaminiais.