angis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „angis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „angis“.
Gydytoja paaiškino, kada angies įkandimas gali būti mirtinas: saugokite veido ir kaklo zonas
Viniuje vidury dienos angis įgėlė darželyje buvusiai trimetei. Mergaitei prireikė medikų pagalbos, trimetę mama tiesiai iš darželio išvežė į ligoninę. Nei vaikas, nei darželio darbuotojai pačios gyvatės sako nematę – tik kai mergaitei smarkiai ištino koja, tuomet pastebėjo įgėlimo žymes. Vien Vilniuje šiemet gyvatės sugėlė 6 vaikus.
DIENOS PJŪVIS. Nuodinga gyvatė įkando mergaitei – kiek tai pavojinga?
Viniuje vidury dienos angis įgėlė darželyje buvusiai trimetei. Mergaitei prireikė medikų pagalbos, trimetę mama tiesiai iš darželio išvežė į ligoninę. Nei vaikas, nei darželio darbuotojai pačios gyvatės sako nematę - tik kai mergaitei smarkiai ištino koja, tuomet pastebėjo įgėlimo žymes.
3-metei taip įkando angis, kad atsidūrė reanimacijoje: ekspertai įspėja visus – šiukštu to nedarykite
Po to, kai Vilniaus darželyje angis įkando trimetei, gyventojai suskubo diskutuoti ir dalintis bemaž sąmokslo teorijomis, iš kur viduryje miesto galėjo atsirasti nuodinga gyvatė. Herpetologė, miškininkė Jolita Pretkutė-Šliakienė paaiškina, kaip ant sostinės betono galėjo išdygti angis, o vaikų ligų gydytoja Violeta Radžiūnienė primena, ką daryti, jei visgi angis įkando.
Medikai pastebi, kad šiemet užfiksuoti jau šeši atvejai, kai angys įkando vaikams.
Vilniaus darželyje angis įkando trimetei: mergaitė buvo reanimacijoje
Vilniaus lopšelyje darželyje „Užupiukas“ trimetei mergaitei įkando angis. Mažametė buvo paguldyta į reanimacijos skyrių.
Kaip skelbia LRT RADIJAS, apie nelaimę viešojoje erdvėje paskelbė mergaitės mama, kuri atėjusi pasiimti dukros iš darželio pamatė ištinusią vaiko koją.
„Nuėmiau kojinaitę ir pamačiau tą vaizdą. Pamačiau dvi skyles, iš kurių teka limfa. Tos skylės ne tokios didelės, bet vis tiek – dvi lygiagrečiai viena šalia kitos išsidėsčiusios.
Garsiai lietuvei įkando angis: atskleidė, ar reikia čiulpti nuodus ir rišti pagaliukus
Kosmetikos linijos „Uoga uoga“ viena iš įkūrėjų Lena Sokolovska išgyvena nemalonų laikotarpį. Moteris gydosi po angies įkandimo.
Naujienų portalui tv3.lt Lena Sokolovska atskleidė, kad šiuo metu jaučiasi jau geriau. Tačiau teko išgyventi tikrą košmarą.
„Šiek tiek jau pradėjo gyti, bet net ir po pusantros savaitės vis dar skauda. Prieš porą dienų skaudėjo taip, kad net negalėjau miegoti, tai vėl vykau į ligoninę. Nėra taip, kad labai greitai praeinantis daiktas čia“, – tikino ji.
Siaubas miške – nuodinga gyvatė įkando lietuvei į koją: medikas siunčia perspėjimą
Šiemet per pastarąsias porą savaičių į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę dėl gyvačių įkandimo kreipėsi net trys vaikai. Tiesa, gydytojai pastebi, kad tokie gyvačių įkandimai Lietuvoje reti, o dažniausiai rimto pavojaus gyvybei – nėra. Visgi nukentėję nuo angių pasakoja patiriantys didelį skausmą, o gydymas užtrunka.
Per dvi savaites – 3 gyvačių sukandžioti vaikai: gydytoja įspėjo, ko šiukštu negalima daryti tokiais atvejais
Pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Vaikų skubiosios pagalbos, intensyviosios terapijos ir konsultacijų skyriaus vedėjos Violetos Radžiūnienės, šiemet per pastarąsias porą savaičių į ligoninę dėl gyvačių įkandimo kreipėsi net trys vaikai.
Kiekvienų metų liepos 8 dieną minint Tarptautinę alergijos dieną siekiama atkreipti dėmesį į įvairias alergijas ir jų poveikį žmonių sveikatai.
Eidamas keliu kaunietis staiga sustingo: negalėjo patikėti, ką mato
„Įspūdingas egzempliorius, kol traukiau savo filmavimo priemonę, sušnypštė ir pasišalino. Svarbu, kad nuo kelio dingo. Nes vietiniai kažkodėl jas specialiai suvėžinti stengiasi“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Lietuvos herpetologų draugijos“ grupėje rašė Darius.
Balandžio 30 dieną, kaunietis Darius užfiksavo nuodingąją Lietuvos miškų gyventoją – paprastąją angį.
Išvydusi nuodingą gyvatę Lietuvoje Justina nustėro: reaguoti teko žaibiškai
Kelmės rajone gyvenančiai Justinai, pasivaikščiojimas su 5-erių metų šuniuku Vudu, Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje baigėsi liūdnai – šuniukas užtiko saulėje besišildančią angį, su kuria jis norėjo pažaisti, tačiau gyvatė besigindama Justinos augintiniui įgėlė.
„Šiandien su angimi teko susidurti labai liūdnomis aplinkybėmis. Laimingai po arimą belakstantis šunelis užtiko greta žolėje besišildančią gyvatę.
Išgirdus cypimą tik po to supratau, kas įvyko.
Atėjęs į mišką Remigijus pamatė šiurpų radinį: tokio vaizdo nelinkėtų niekam
Pavasarį gyventojams vis daugiau laiko praleidžiant miške pastebima, kad daugėja ir neįprastų radinių atvejų. Taip nutiko ir širvintiškiui Remigijui, kuris vaikščiodamas Šešuolių girioje užfiksavo neįprastą laimikį.
„Greičiausiai kažkieno nebaigti pietūs“, – naujienų portalui tv3.lt atskleidė Remigijus.
Pasidalijo nuotrauka
Užfiksuota nuotrauka Remigijus pasidalijo „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje.
REKLAMA
REKLAMA
Grybaudama miške šilališkė atrado įspūdingą radinį: to mačiusi dar nebuvo
Išėjusi grybauti šilališkė Reda Ačienė sutiko gražiai atrodantį, tačiau pavojingą miško gyventoją – juodos spalvos paprastąją angį (lot. Vipera berus). Kad pavyko susitikti su vienintele Lietuvoje gyvenančia nuodinga gyvate patikino ir biologas Gerardas Paškevičius, daugeliui žinomas kaip Džiunglių žmogus.
Reda šios Pagramančio girininkijos miškuose sutiktos gyvatės visai neišsigando – dar spėjo ir nufotografuoti susirangiusį miško gyventoją.
Šie gyviai Lietuvos miškuose kitiems kelia baimę: įspėja, kaip su jais elgtis
Daugelis iš mūsų žino jau nuo seno, kad angis – nuodinga ir pavojinga gyvatė. Tačiau „Facebook“ puslapio „Džiunglių žmogus“ įkūrėjas, biologas, egzotinių gyvūnų specialistas Gerardas Paškevičius skuba šį mitą paneigti sakydamas, kad mūsų angys – fantastiški gyvūnai ir turėtume joms dėkoti bei bučiuoti uodegėles.
Vyras patikina, kad Lietuvoje neturim tokių gyvačių, kurių reikėtų bijoti: „Mums labiau reikėtų saugotis erkių, uodų, žabalių.
Karščiai pabudino ir į kiemus atklystančias gyvates: medikai perspėja saugotis
Svilinantys karščiai šalyje išbudino ir vieninteles Lietuvoje nuodingas gyvates – angis. Ropliai šliaužioja ne tik miškuose, bet atklysta ir į žmonių kiemus. Į ligonines kreipiasi vis daugiau gyvačių įkąstų žmonių. O medikai įspėja, kad tai tik pradžia. Kokias pasekmes žmogui gali sukelti gyvatės suleisti nuodai? Vasara tik prasidėjo, o į gydymo įstaigas jau kreipiasi žmonės, įkąstigyvačių. Šią savaitę Vilniaus respublikinėje ligoninėje pagalbos prašė pacientas, su angimi susidūręs sodyboje.
Vilniaus centre jaunuoliui įkando angis
Į Vilniaus universitetinę ligoninę buvo pristatytas asmuo, kuriam Vilniaus centre įgėlė gyvatė. Kaip BNS patvirtino Greitosios pagalbos ligoninės atstovai, į ligoninę iš Vilniaus centro jaunuolis buvo atvežtas antradienį. Medikams suteikus pagalbą, jaunuolis tą pačią dieną išleistas į namus. Ligoninės atstovų teigimu, nustatyta, kad vaikinui įkando angis. Šio vienintelio Lietuvoje nuodingo roplio įkandimas nėra itin pavojingas, tačiau kai kada gali sukelti alerginę reakciją.
Siaubinga kelionė į ligoninę: koja lūžo greitosios pagalbos automobilyje
Žmonėms kaulai lūžta ne tik per incidentus gatvėse ar per kraupias avarijas. Praėjusį šeštadienį, apie vidurdienį, greitosios medicinos pagalbos medikai nesugebėjo saugiai į Respublikinę Šiaulių ligoninę nuvežti angies įgėlimo pakirstos moters. Pakeliui į gydymo įstaigą greitosios pagalbos automobilyje moteriai lūžo koja.
Į mišką vyko dėl anūkų
76-erių metų Šaukėnų miestelio gyventoja Vanda Marcinkienė praėjusio šeštadienio rytą susiruošė į netoliese esantį mišką rinkti aviečių.
Tapybos paroda iš ciklo „Duetai" pratęsiama dar mėnesiui
Mikalojaus Šalkausko ir Alfonso Vilpišausko tapybos paroda iš ciklo „Duetai„ galerijoje „Aukso pjūvis“ Kaune pratęsiama iki vasario 29 d. Paroda atidaryta šių metų gruodžio 8 d.
Metams baigiantis galerijoje „Aukso pjūvis„ „Duetai“ padvelkė solidumu, išmintimi ir vis tebestebinančiu naujumu. Pristatomi du vyresnės kartos dailininkai, padarę neabejotiną įtaką Lietuvos tapybai ir kartu dalyvavę jos pokyčiuose XX a. pabaigoje.
Gyvatėms geriau duoti kelią
Ši drėgna ir šilta vasara labai palanki veistis gyvatėms, todėl uogautojai, grybautojai turėtų būti itin atsargūs. Nors Lietuvoje vienintelė nuodinga gyvatė – paprastoji angis, tačiau ir jos įkandimas gali sukelti stiprių sveikatos sutrikimų.
Iki šio nesijaučia gerai
Šiaulietė Stanislava Simanauskienė prisimena, kaip prie savo durų slenksčio išvydo gyvatę. Atklydėlę ji, saugodama kaimynės 7-metę mergaitę, nudobė kirvuku, o kitą dieną į kiemą atšliaužė dar viena.
Net gyvates kaitra varo iš proto
Šiemet vasarotojai itin dažnai akis į akį susiduria su gyvatėmis. Bauginantys ropliai pastebimi laukuose, daržuose, soduose, kur tokių svečių anksčiau net įsivaizduoti nebūtume galėję.
Kas tai? Užsibuvę karšti orai gyvates gena iš drėgnų miškų? O gal Lietuvoje jų sparčiai daugėja?
Pelkių gražuolėmis tituluojamos gyvatės šiemet ypač aktyvios. Sunku tikėtis išvykos į gamtą, per kurią netektų susidurti su baimę keliančiu gyviu.
Vilniuje Lietuvos dailės „dinozaurų“ paroda
Spalio 28 d., antradienį, sostinės galerijoje „Vartai“ bus atidaryta vienos seniausių Lietuvoje dailininkų grupių „Angis“ paroda.
„UPS – Urgentum Praecipitatum Sulfur“ – vaistas, sieros tepalas, gelbėjantis individą nuo jo kūno išorę kankinančių parazitų. Taip „mediciniškai“ pavadinta paroda atspindi savo socialinę, „gydomąją“ koncepciją ir statusą.