andrius bleizgys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „andrius bleizgys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „andrius bleizgys“.
Kaip gauti „biuletenį“ nuotoliniu būdu? Bijodami piktnaudžiavimo gydytojai pasitiki ne visais
Dar lapkričio pradžioje pradėjus augti sergamumui ūmiomis kvėpavimo takų ligomis, supaprastinta nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarka – numatytais atvejais gydytojas jį gali išduoti nuotoliniu būdu. Vis tik patys medikai pataria nepiktnaudžiauti, mat pacientai gali būti iškviesti ir gyvai atvykti į gydymo įstaigą.
Įspėja ruoštis – gripas jau guldo lietuvius: pasakė, kada galima tikėtis piko
Pasibaigus šventėms gripu, COVID-19 ir kitomis virusinėmis infekcijos sergantys gyventojai vėl plūstelėjo į poliklinikas. Nors iki epideminio lygio sergamumas pakilti dar nespėjo, sveikatos specialistai neabejoja, kad tai – tik laiko klausimas. Daugelio metu statistika patvirtina, kad sausio-vasario mėnesį gripo plitimas būna didžiausias. Vis tik realią sergamumo situaciją turėti sunku, mat tyrimai nuo gripo atliekami nedažnai.
Tai žino ne visi: vaistinės nemokamai siūlo gausybę tyrimų, tačiau gydytojai neslepia skepsio
Vaistinėse galima ne tik įsigyti vaistų ar kitų preparatų, pasikonsultuoti ištikus sveikatos bėdai, bet ir gauti vis daugiau sveikatos paslaugų. Čia galima pasiskiepyti, pasimatuoti kraujo spaudimą ar temperatūrą, o dabar vis labiau populiarinami ir įvairūs tyrimai. Pavyzdžiui, pasitelkus aparatus siūloma įsivertinti odos ar plaukų būklę, venų amžių ar net pasitikrinti vitaminų atsargas. Vis tik kai kurie gydytojai į tai žiūri be didelio entuziazmo.
Daug lietuvių šį produktą įsigyja lengva ranka: gydytojas įspėjo – kai kam tai gali baigtis itin liūdnai
Nors ypač pandemijos metu, kai buvo apsunkintas patekimas pas gydytojus, žmonės aktyviai ėmėsi savigydos būdų, medikai pastebi, kad toks noras ir dabar niekur nedingo. Ypač populiarus lietuvių įprotis – sveikatos ieškoti vartojant įvairius maisto papildus. Specialistų žinutė paprasta – apie tai būtina informuoti gydytoją, mat žalos gali būti daugiau nei naudos.
Šeimos gydytojas Andrius Bleizgys patikino, kad savarankiškas papildų vartojimas tam tikra prasme yra savigyda.
Gydytojas įspėja dėl lietuvių pamėgto produkto: dažnas nežino, kokią žalą tai gali sukelti
Daugelis yra ne kartą girdėję, kad pavasaris – vitaminų ir maisto papildų trūkumo metas. Todėl nieko keisto, kad šie produktai yra vienas populiariausių būdų, padedančių stiprinti imunitetą po žiemos sezono. Visgi šeimos gydytojas ir vaistininkė pastebi, kad pacientai dažnai nežino, kokią žalą gali sukelti netinkamas papildų vartojimas.
Skaudi realybė: „Gydytojas net neišklausė visų skundų, liepė ateiti kitą kartą“
Prispausti sveikatos problemų laukiate šeimos gydytojo konsultacijos kaip išsigelbėjimo, tačiau apsilankę pas jį jaučiatės kaip „ant spirgų“, nes gydytojas skubina greičiau išsakyti skundus? Medikai neslepia – tai tampa vis dažnesnė realybė, mat spaudžiant trumpinti eiles ir priimti kuo daugiau pacientų, nukenčia paslaugos kokybė.
Lietuvos medicinai ruošia neregėtą naujovę: pacientų šiek tiek sumažės, bet kitos bėdos lieka
Neseniai Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasidalino dar neregėta naujove – siuntimai pas gydytojus specialistus galios tris kartus ilgiau, tai yra net 6 mėnesius. Šeimos gydytojai neprieštarauja, kad žinia gera ir dalies bereikalingų pacientų srautą pavyks sumažinti. Vis tik kartu konstatuojama, kad tokia iniciatyva nėra raktas nuo visų ligų, tad vien dėl to eilės vargu ar reikšmingai sumažės.
SAM neseniai paskelbė apie pokyčius išrašant siuntimus specialistams.
Ruošia pokyčius – vaistams pratęsti ne visada reiktų eiti pas gydytoją: kiti bijo, kad idėja „neišdegs“
Šiuo metu norėdami prasitęsti jau vartojamus vaistus gyventojai dėl to turi kreiptis į gydytoją. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ruošia naujovę – jei liga kontroliuojama, paciento geriamus vaistus po tam tikro laiko galės pratęsti ir vaistininkas. Vis tik pačios vaistinės nuogąstauja, kad gera idėja gali būti palaidota biurokratizmo liūne.
Dabartinė tvarka tokia, kad kompensuojamųjų vaistų receptą lėtinėms ligoms gydyti galima išrašyti ne ilgiau kaip 6 mėnesiams.
Mano atradę „stebuklingą“ sveikatinimosi priemonę, bet medikai įspėja: ne tik pinigai į balą, bet ir bėdos gali būti
Dalis gyventojų įsivaizduoja, kad užklupus įvairaus plauko negalavimams pastatyta lašelinė dažnu atveju suveiks „stebuklingai“ ir gali padėti atsistoti ant kojų didžiausiam ligoniui. Gydytojai vis tik įspėja neapsigauti – nors yra atvejų, kai lašelinė būtina, taikoma sveikatingumo tikslais ji ne tik gali veikti kaip placebas, bet ir kitą kartą pridaryti žalos.
Norintieji „atleidimo“ nuo skiepo atakuoja gydytojus: įvardijo, kada skiepytis gali būti nerekomenduojama
Norintieji būti „atleisti“ nuo COVID-19 skiepo ir gauti galimybių pasą atakuoja šeimos gydytojus dėl tą įrodančios pažymos. Nors galimybių pasas savaime tokiems žmonėms nepriklauso ir jie tik gauna nemokamo testavimosi galimybę, gydytojai įspėja, kad neretai tokių dokumentų norintiems žmonėms tenka nusivilti.
Operacijų vadovo sprendimu numatyta, kad nemokamai testuotis galimybių pasui gali nėščiosios ar žindančios moterys. Taip pat tie, kurie turi įrašą apie kontraindikacijas skiepui.
REKLAMA
REKLAMA
Priemokos gydytojams priklausys nuo darbo rezultatų
Gerai dirbantys šeimos gydytojai nuo šių metų pradžios bus skatinami papildomomis priemokomis.Tai numato sausio 17 dieną sveikatos apsaugos ministro patvirtinta nauja pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarka.