ambasadorius lenkijoje

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ambasadorius lenkijoje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ambasadorius lenkijoje“.

Seimo Užsienio reikalų komitetui pateikta kandidatūra į ambasadorius Lenkijoje

Penktadienį Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK) buvo pristatyta ambasadoriaus į Lenkiją kandidatūra. Visgi, kada diplomatas pradės veiklą atstovybėje Varšuvoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė negalįs atsakyti, nes dar nėra pasibaigę visos paskyrimo procedūros. „Negaliu pasakyti, nes procesai nėra pasibaigę. Jie užtrunka ilgiau“, – po uždaro URK posėdžio žurnalistams sakė G. Landsbergis, omenyje turėdamas visą svarstymų eigą bei užsienio valstybės agremano suteikimą.

Ambasadorių klausimas vėl grįžta į Seimo komitetą: tikisi sutarti dėl atstovybės, sukėlusios daugiausiai ginčų

Penktadienį Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) vėl spręs ambasadorių skyrimo klausimą. Pasak komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio, viliamasi sutarti dėl vienos svarbiausių atstovybių. Visgi, jis neatskleidžia, ar tai yra daugiau kaip pusmetį be vadovo veikianti ambasada Lenkijoje. „Rytoj tęsime paskutinių aukščiausių paskyrimų svarstymą. Liko tik kelios sostinės ir tikiuosi, kad bent dėl vienos mes sutarsime“, – posėdžio išvakarėse Eltai sakė URK pirmininkas Ž. Pavilionis.

Karas tarp prezidentūros ir konservatorių – ar reikia keisti ambasadorių skyrimo tvarką?

Užsienio reikalų ministerija vis dar laukia paaiškinimo, kodėl prezidentui netiko atrinkti kandidatai į ambasadoriaus Lenkijoje postą. Pasak viceministro Egidijaus Meilūno, šalies vadovas nėra pateikęs oficialių paaiškinimų. Todėl, tęsė jis, tik sulaukus tokio atsakymo, ministerija galės svarstyti, kokių tolimesnių veiksmų imtis dėl diplomatinės atstovybės Varšuvoje vadovo pozicijos. Apie prezidentūros ir konservatorių karą dėl ambasadorių.

Landsbergis apie ambasadoriaus Lenkijoje skyrimą: turėkime kantrybės

Su prezidentu Gitanu Nausėda dėl ambasadorių skyrimo susitikęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad pokalbis buvo „konstruktyvus, normalus“, šiuo klausimu ieškoma visa apimančio sprendimo, tačiau jo dar nėra. „Pirmas pokalbis įvyko, vertinu pozityviai. Kol kas dar pranešti kokių nors žinių anksti, matyt, bus daugiau tokio pobūdžio pokalbių“, – žurnalistams po susitikimo trečiadienį sakė G. Landsbergis. „Konstruktyvus, normalus pokalbis“, – teigė jis.

Nausėda prabilo apie santykius su Landsbergiu: „Kartais jūs darote visokias išvadas“

Užsienio reikalų ministerijai ir Prezidentūrai jau du mėnesius nesutariant, kas kaltas, kad nepaskirtas ambasadorius Lenkijoje, G. Nausėda sako, kad jo ir užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio santykiai yra normalūs. „Normalūs tie santykiai. Kartais jūs darote visokias išvadas. Jis lankėsi Valstybės gynimo taryboje, po jos šiek tiek pakalbėjome. Jeigu bus poreikis, susitiksime, telefonu pakalbėsime“ – antradienį žurnalistams kalbėjo prezidentas.

Šimonytė apie nesutarimus dėl ambasadoriaus Lenkijoje: negali visos institucijos tapti Prezidentūros požiūrio įkaitėmis

Premjerė Ingrida Šimonytė apgailestauja, kad diskusija dėl ambasadoriaus Lenkijoje užsitęsė tiek, kad ją spręsti prireikė inicijuojant įstatyminius pataisas, aiškiau apibrėžiančias diplomatų skyrimo procedūrą. „Gaila, kad ta diskusija užsitęsė tiek, kad reikia kažkokias eksplikacijas rašyti į įstatymus, bet jeigu kitaip to klausimo nepavyks išspręsti, o aš vis dar noriu tikėti, kad pavyks jį kitaip išspręsti, tai tuomet, matyt, būtų geriau, kad viskas būtų parašyta ant popieriaus.

Pavilionis prakalbo apie atsaką Prezidentūrai, jei ši iki sutartos datos nepatvirtins ambasadoriaus Lenkijoje

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis prakalbo apie atsaką Prezidentūrai, jei ši iki sausio 29 d. nepatvirtins ambasadoriaus Lenkijoje.  „Jeigu iki sutartos datos – sausio 29 d. vyksiančio Užsienio reikalų komiteto – Prezidentūra atsisakys svarstyti ir skirti prieš gerus metus pasiūlytus profesionalus, pareikšime savo poziciją“, – įraše Facebook dalijosi Ž. Pavilionis.

Nausėdos patarėjas: prezidentas laukia alternatyvių kandidatūrų į ambasadorius Lenkijoje

Prezidentas Gitanas Nausėda neturi savo kandidato į ambasadoriaus Lenkijoje pareigas ir laukia naujų kandidatūrų iš Užsienio reikalų ministerijos (URM), sako valstybės vadovo patarėjas. „Dėl Lenkijos ambasadoriaus.

URM viceministras: kol kas nesame gavę Prezidentūros atsakymo, kodėl netiko kandidatai į Lenkijos ambasadą

Užsienio reikalų ministerija vis dar laukia paaiškinimo, kodėl prezidentui netiko atrinkti kandidatai į ambasadoriaus Lenkijoje postą. Pasak viceministro Egidijaus Meilūno, šalies vadovas nėra pateikęs oficialių paaiškinimų. Todėl, tęsė jis, tik sulaukus tokio atsakymo, ministerija galės svarstyti, kokių tolimesnių veiksmų imtis dėl diplomatinės atstovybės Varšuvoje vadovo pozicijos.

Asta Skaisgirytė: manau, kad netrukus pajudėsime su ambasadorių skyrimais

Šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė viliasi, kad Vyriausybė ir Prezidentūra netrukus ras kompromisą dėl ambasadoriaus Lenkijoje kandidatūros. Jos teigimu, tai turėtų būti abiem pusėms tinkamas diplomatas. Tačiau patarėja neatskleidžia, ar tokio kandidato pavardė gali būti pasiūlyta paties prezidento.
REKLAMA
REKLAMA

Seimo komitetas spręs klausimą dėl ambasadorių skyrimo: Pavilionis deda viltis į Skaisgirytę

Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai (URM) susikirtus dėl ambasadorių skyrimo, konfliktą spręsti pirmadienį toliau bandys Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK). „Aiškinsimės ir vienos, ir kitos pusės, dalyvaujančių skyrime, informaciją detaliau, negu galima viešai, apie tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos atrenkami ir skiriami tie žmonės.

DIENOS PJŪVIS. Interviu su Frederiku Jansonu – apie „valstybininkus“ ir prezidento nesutarimus su konservatorių lyderiais?

Prezidentūra siūlo keisti Užsienio reikalų ministerijos (URM) vykdomą ambasadorių skyrimo tvarką. Prezidentūra pokyčius siūlo tęsiantis nesutarimams dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo. Prezidentūros kanclerė antradienį raštu kreipėsi į URM kanclerę, prašydama pateikti prezidentui Gitanui Nausėdai dokumentaciją apie URM vykdytus kandidatų į Lietuvos diplomatinių atstovybių, tarp jų ir ambasados Lenkijoje, vadovus atrankos konkursus.

Gitanas Nausėda apie ambasadorių skyrimą ir Ingridos Šimonytės žodžius: „Premjerė viena šneka, bet kita daro“

Tarp Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos vėl kyla nesutarimai. Šį kartą skandalas įsisiūbuoja dėl ambasadorių skyrimo. Šiuo metu eina jau ketvirtas mėnuo, kaip Lietuva neturi ambasadoriaus Lenkijoje. Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu teigė, kad ši situacija jam primena organizuotą akciją, kai „staiga dangus griūva“ bei ragino situacijos nedramatizuoti.

Šimonytė: viešai paskelbtų galimų kandidatų į ambasadorius menkinimas nedera Prezidentūrai

Viešai paskelbtų galimų kandidatų į ambasadorius menkinimas nedera Prezidentūrai, sako premjerė Ingrida Šimonytė. „Mano nuomone, toks menkinimas, kažkoks peizojimas, vadinimas jų kažkokiais parašiutistais ir dar kažkuo, mano supratimu, nedera nei prezidento atstovams, nei pačiam prezidentui“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė premjerė.

Pavilionis: ginčai dėl ambasadoriaus Lenkijoje rodo, jog Nausėdai nerūpi valstybė

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) vadovas Žygimantas Pavilionis sako, kad politiniai ginčai dėl ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo rodo, jog prezidentui nerūpi nei užsienio politika, nei valstybės interesai. „Turėjo galimybę prezidentas visus kompromisus surasti per metus su kapeikom, tačiau kelia dramą lygioje vietoje. Na, kaip lygioj – vietoje, kur įplieskus ugnį, ypač Varšuvoje, Lietuvai gali įvairiai pasibaigti“, – BNS ketvirtadienį sakė parlamentaras.

Landsbergis prakalbo, kas gali padėti rasti išeitį dėl ambasadoriaus Lenkijoje

Užsienio reikalų ministerijai (URM) ir Prezidentūrai nesutariant dėl ambasadorių skyrimo, rasti išeitį gali padėti Konstitucinis Teismas (KT), sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.  „Tam tikra tradicijomis grįsta praktika veikia tuomet, kai yra pasitikėjimas tarp valdžios šakų ir kai kuriuos dalykus galima mažiau reglamentuoti.

Pavilionis į kitą Seimo posėdį iškvies Skaisgirytę: tarsis dėl ambasadoriaus Lenkijoje

Užsienio reikalų ministerijai ir Prezidentūrai susikirstus dėl ambasadoriaus Lenkijoje, Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) vadovas Žygimantas Pavilionis siūlo klausimą išspęsti Seime, į kitą posėdį kviečiasi prezidento Gitano Nausėdos vyriausiąją patarėją Astą Skaisgirytę.

Seimo pirmininkė: sunku pateisinti, kad Lietuva neturi ambasadoriaus Lenkijoje

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad sunku pateisinti tai, jog Lietuva neturi ambasadoriaus Lenkijoje. „Mano akimis tokiu laiku kaip dabar, kai tęsiasi karas Ukrainoje, Lenkijoje įvyko pasikeitimai, ką tik įvyko rinkimai, sunku pateisinti tai, kad Lietuva neturi ambasadoriaus Lenkijoje“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamento vadovė. „Jei tas neturėjimas remiasi į tai, ką girdime, kad prezidentui vis neįtinka siūlomos kandidatūros, man sunku tai pateisinti“, – pridūrė ji.

Nausėdos patarėja Skaisgirytė mato galimybę sutarti dėl naujo ambasadoriaus Lenkijoje

Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė sako matanti galimybes šalies vadovui, Vyriausybei ir Seimui sutarti dėl naujojo ambasadoriaus Lenkijoje, strigus jo paskyrimo procedūroms. „Mūsų ambasadorius Lenkijoje baigė kadenciją rugsėjo mėnesį ir tikrai yra ieškomas jo įpėdinis. Manytumėme, kad yra galimybės sutarti, tačiau reikia toliau ieškoti ir rasime tą tinkamiausią, profesionaliausią kandidatą, kurio prezidentas ir norėtų“, – Žinių radijui antradienį sakė A. Skaisgirytė.

Nausėda įtaria URM į ambasadorius Lenkijoje mėginant proteguoti „tam tikrus žmones“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ambasadoriaus Lenkijoje kandidatūra stringa, nes jis įtaria Užsienio reikalų ministeriją (URM) proteguojant į šias pareigas „tam tikrus žmones“. „Man nepatinka, kad procesas politizuojamas.

Šimonytė: ambasadoriaus Lenkijoje kandidatūra derinta per ilgai, jis būtų išmokęs kalbą

Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje kandidatūra derinta per ilgai, per šį laiką bet kuris kvalifikuotas diplomatas galėjo įgyti darbui pakankamų lenkų kalbos žinių, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Taip ji reagavo į Prezidentūros paaiškinimą, jog paskyrimo procedūra stringa, nes Užsienio reikalų ministerijos (URM) pasiūlytas kandidatas neatitinka kvalifikacijos – nekalba lenkiškai.
Į viršų