alpakos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alpakos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alpakos“.
Meksikoje – užtarnautas poilsis darbiniams asiliukams
Vieni asiliukai ramiai žiaumoja žolę, kiti – godžiai valgo morkas. Ką kuriam koks turistas skanaus atneša. Gausus būrys asiliukų visai neseniai apsigyveno specialiai jiems įrengtame prieglobstyje Meksikoje. Tad galima sakyti, kad asilai išsiųsti užtarnautų atostogų, mat dažniausiai šalyje jie tik „dirba“.
„Kai asilai čia atvyksta, jie iš tiesų tarsi patenka į rojų. Tai yra vieta, kur jie gauna meilės, maisto ir morkų, kurias dievina“, – sako asilų prieglaudos vadovas German Flored.
Panevėžiečiai įkūrė svajonių ūkį: čia žmonės plūsta iš visos Lietuvos
Nuo pagrindinio kelio Medikonių kaime atitokusioje sodyboje garsiai dūzgia žoliapjovė. Šeštadienio dieną – tai įprastas garsas bei darbas kaime. Sodybos šeimininkai skuba iki vidurdienio baigti darbus – prigužės vaikų ir suaugusiųjų, smalsaujančių paglostyti daugiau nei pusšimtį sodybos gyventojų.
Atvykstančius pasitinka Renata Meleškienė, kuri dabar pati ir bilietus parduoda, ir edukacijas veda, ir apie naujas veiklų perspektyvas svarsto.
Į Renatos kiemą plūsta iš visos Lietuvos: čia pamatyti vaizdai pripildo širdį
Mūsų akiai neįprastus gyvūnus jūs rasite pavažiavę du kilometrus nuo Mikoliškio Panevėžio link, Medikonių kaime įsikūrusiame Renatos ir Rolando Meleškų ūkyje.
Tiesą pasakius, šią vietą atradau visiškai atsitiktinai, planuodamas atostogų maršrutą. Pro Medikonius į Panevėžį važinėjame visą gyvenimą ir jei ne atsitiktinė nuoroda internete, niekuomet nebūčiau pagalvojęs, kad čia pat galima surasti dalelę Pietų Amerikos.
Alpakų ūkis traukia turistus iš visos Lietuvos: galima paglostyti ir pamaitinti
TV3 laidos „Maisto kelias“ kūrybinė grupė aplankė Šiaulių rajone esantį Gruzdžių miestelį. Čia įsikūrusioje Alpakų fermoje be jų ganosi daugiau nei 30 skirtingų gyvūnų rūšių, o šią vietą jau spėjo pamėgti mažieji keliautojai iš visos Lietuvos.
Alpakų ūkio įkūrėjas Raimondas Neverdauskas pasakoja, kad čia galima pamatyti dvidešimties skirtingų spalvų alpakas, kurių tėvynė – Pietų Amerika. Alpakų vilna laikoma viena geriausių pasaulyje – už ją geresne laikoma tik Kašmyro ožkų vilna.
Valinsko gyvenime – pokyčiai: parduoda savo ūkį
Arūnas Valinskas jaunesnysis ir jo mylimoji Viktorija Denisovaitė gyvena džiugiomis akimirkomis. Judviejų dukrelei Sofijai jau vieneri.
Vaiko gimimas pakeitė poros gyvenimą, o pačiam Arūnui ėmė stigti laiko rūpintis mylimomis alpakomis.
Naujienų portalui tv3.lt, Arūnas teigė, kad jo dienotvarkė itin užimta, o papildomos veiklos jam netrūksta, todėl laiko alpakom nebelieka.
Populiarėjantis gydymas alpakomis – jau ir Lietuvoje
Alpakos – ne tik taikūs ir gražūs gyvūnai. Jos gali tapti puikiu metodu neįgaliems vaikams lengviau priimti juos supantį pasaulį ir padidinti savo jaučiamų emocijų spektrą. Bent jau taip teigia ekskursijas organizuojanti pirmojo alpakų ūkio Lietuvoje įkūrėja, ir tikina, kad gydymas alpakomis populiarėja visame pasaulyje.
„Susipažinkite. Mano rankose – Bembis. Ir jam tik trys dienos. Štai šalia jo mamytė. Iš tikrųjų alpakos savo vaikučio laukiasi net vienerius metus, kiek ilgiau nei žmogus.
Veislinių gyvūnų parodoje – ir egzotiškos alpakos, ir avis primenančios ožkos
Panevėžio rajone veislinių gyvūnų augintojai parodos lankytojus stebina ne tik gyvomis žoliapjovėmis vadinamomis alpakomis, šuns dydžio arkliukais, bet ir lyg iš kaubojiškų filmų plaukusiais mėsiniais galvijais, ar avis primenančiomis ožkomis. Šiaulietis ūkininkas Raimondas Neverdauskas alpakų ūkį puoselėja jau 5-erius metus. Šie gan egzotiškos išvaizdos kupranugarių šeimai priklausantys gyvūnai lyg gerai dresuoti šunys paklūsta net ir vaikiškoms rankoms.
Kaune baigėsi „AgroBalt 2014“
Salomėja Pranaitienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Šeštadienį Kaune baigėsi tradicinė žemes ūkio ir maisto paroda „AgroBalt 2014“. Joje pristatyta naujausia įmonių ir ūkininkų produkcija, ypač gausi gyvulininkystės paviljono ekspozicija. Čia lankytojai galėjo pasigėrėti veisliniais gyvuliais, pamatyti žirgų parodomąją programą. Augintojai džiaugiasi, kad veisliniais žirgais, ypač ristūnais, domisi vis daugiau jaunų žmonių, užsiimančių žirginiu sportu.
Egzotiškos gražuolės išpildė svajones
Vaikus užauginę miestiečiai vis dažniau keliasi gyventi į kaimą. Ten juos traukia didesnė erdvė, gamta, šiltesni žmonių tarpusavio santykiai. Nereta baltarankių miestiečių šeima pasisodina daržų ir užsiveisia gyvulių. Bet būna ir tokių, kurios būtent kaime įgyvendina svajonę auginti egzotiškus gyvūnus. Alpakų rykštė – sparvos Kiaulių ir karvių nebenorintys auginti lietuviai vis dažniau renkasi egzotiškus gyvūnus.