alminas mačiulis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alminas mačiulis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alminas mačiulis“.
Dokumentai: baltarusiai iš GIPL konkurso pašalinti dėl ryšių su Rusija
Lietuvos Vyriausybė Baltarusijos įmonę iš Lietuvos–Lenkijos dujotiekio (GIPL) rangovo konkurso pašalino dėl jos verslo ryšių su Rusijos bendrovėmis ir kontaktų su riziką keliančiais asmenimis, rodo BNS turimi dokumentai. Kauno bendrovės KRS ir Baltarusijos „Beltruboprovodstroj“ konsorciumas magistralinio dujotiekio į Lenkiją statybos konkurse pasiūlė mažiausią kainą – 74,9 mln. eurų be PVM, tačiau buvo pašalintas dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.
„Revolut“ lengvai nepaleis – tikrins trečią kartą
Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija dar kartą tikrins Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumą. Tai bus jau trečias toks tyrimas – du pirmieji parodė, kad „Revolut“ nekelia grėsmės šalies saugumui. „Ryt komisijos posėdyje numatyta“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį pranešė komisijos vadovas, Vyriausybės vicekancleris Alminas Mačiulis. Gegužės pradžioje Seimas įpareigojo komisiją trečią kartą aiškintis „Revolut“ patikimumą.
Vyriausybė trečdaliu milijono sumažino popiežiaus vizitui skiriamus pinigus
Vyriausybė antradienį maždaug 335 tūkst. eurų sumažino Bažnyčiai skiriamus pinigus popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje organizuoti. Maksimalios valstybės išlaidos popiežiaus vizitui apskritai mažėja nuo 1,75 mln. eurų iki 1,45 mln. eurų, pranešė Vyriausybės vicekancleris Alminas Mačiulis. Pirmadienį darbą baigė jo vadovaujama grupė, patvirtinusi papildomų asignavimų gavėjų preliminarias sąmatas. „Dabar siūloma į Vyriausybės nutarimą įdėti 1,45 mln. eurų.
Paaiškino, kiek sumažėjo popiežiaus vizito Lietuvoje išlaidos
Papildomos maksimalios valstybės išlaidos popiežiaus Pranciškaus vizitui į Lietuvą organizuoti mažėja nuo 1,75 mln. eurų iki 1,45 mln. eurų, pranešė Vyriausybės vicekancleris Alminas Mačiulis. Pirmadienį darbą baigė jo vadovaujama grupė, patvirtinusi papildomų asignavimų gavėjų preliminarias sąmatas. „Dabar siūloma į Vyriausybės nutarimą įdėti 1,45 mln. eurų. Tai yra apie 300 tūkst. eurų mažesnė suma“, – BNS antradienį sakė A. Mačiulis.
Artėjant popiežiaus vizitui Bažnyčiai užduotas nemalonus klausimas
Lietuvos institucijos ir Katalikų bažnyčia ėmėsi derinti pinigų poreikį artėjančiam popiežiaus Pranciškaus vizitui – skiriamos lėšos bus naudojamos statyti scenas, užtikrinti apsaugą ir žmonių patogumą, apipavidalinti viešąsias erdves. Nors beveik visos vizitui besirengiančios institucijos paviešino preliminarias išlaidų sąmatas, Bažnyčia žada tai padaryti po popiežiaus apsilankymo. Vyriausybėje praėjusią savaitę posėdžiavo darbo grupė, vertinanti vizitui planuojamų išleisti lėšų pagrįstumą.
Netikėtas posūkis: spręs, ar laimėjęs memorialo projektas atsiras Lukiškių aikštėje
Laimėjęs Lukiškių aikštės memorialo projektas dar turi būti derinamas su akredituotu paveldosaugininku, penktadienį nusprendė Vyriausybėje sudaryta komisija dėl Lukiškių aikštės memorialo. Sprendimų, ar memorialas gali atsirasti aikštėje, ar jį reikėtų keisti, tikimasi kitą savaitę.
Kodėl nepavyksta nuspręsti, kas turi stovėti Lukiškių aikštėje?
Pagrindinę šalies aikštę sutvarkyti bandoma daugiau kaip 20 metų, o apsispręsti dėl skulptūros joje valdžiai nepavyksta iki šių dienų. Dabar skelbiama dar viena atranka laisvės kovotojų ir vienybės simboliui Lukiškių aikštėje. Ji bus aštunta. Bet per visus šiuos metus dėl to, kokia skulptūra čia turi stovėti, apsispręsti ir ją pastatyti nė vienai valdžiai nepavyko. Dabar nuspręsta skelbti dar vieną konkursą skulptūros projektui atrinkti. Jis bus jau aštuntas.
Pajudino Lukiškių aikštės klausimą: skelbs dar vieną konkursą
Lukiškių aikštės ateitis dar nėra iki galo aiški. Aikštės Vilniuje sutvarkymą koordinuojanti darbo grupė nusprendė, jog bus reikalingas dar vienas konkursas, kuris leis atrinkti geriausią idėją. Anot Gintauto Palucko, kultūros ministerija kvies geriausius Lietuvos menininkus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. „Ši atranka yra inovatyvus dalykas. Jis skiriasi nuo iki šiol skelbtų viešųjų pirkimų konkursų, kurie nesulaukdavo didelio mūsų pačiu geriausių menininkų dėmesio“, - sakė Vilniaus vicemeras.
Buvęs Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis jau turi naują postą
Iš Vyriausybės kanclerio pareigų praėjusią savaitę pasitraukęs Alminas Mačiulis jau gavo aukštą ne politinio pasitikėjimo postą toje pačioje Vyriausybės kanceliarijoje – jis nuo antradienio yra kanclerio pavaduotojas. Kaip BNS nurodė Vyriausybės spaudos tarnyba, Valstybės tarnybos departamentas atstatė A.Mačiuliui karjeros tarnautojo statusą ir turėjo pasiūlyti pareigas. Vyriausybės kanclerio pavaduotojo pareigos buvo laisvos jau keletą mėnesių, pasitraukus Olegui Romančikui.
Strateginius transporto ir energetikos projektus kuruos nauja komisija
Strateginius transporto ir energetikos infrastruktūros projektus koordinuos nauja komisija. Vyriausybė trečiadienį pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui sudaryti Ekonominės infrastruktūros plėtros komisiją.
REKLAMA
REKLAMA
Kancleris Alminas Mačiulis: aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas prašė premjero pagalbos
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas prašė premjero Algirdo Butkevičiaus svarstyti Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Tai sako Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis paneigdamas paties ministro „tvarkiečio“ Kęstučio Trečioko tvirtinimus, jog skubų nutarimo svarstymą Vyriausybės posėdyje pernai rudenį inicijavo Vyriausybės kanceliarijos vadovas. „Vyriausybės darbo reglamentas numato ir motyvuotu ministro prašymu įtraukti papildomus klausimus į darbotvarkę.
Indrė Makaraitytė: pilko lietuviško akmenėlio transformacija į ožį
Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį taip ir nesulaukė Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko atsistatydinimo pareiškimo. Ir visai sistemai būtų sveikiau, kad jis jo ir nesulauktų. Nes Vijūnėlės dvaro istorija yra ne K.Trečioko istorija. Oskarą laimėjusio filmo „The Spotlight“ bene labiausiai dėmesio vertų vietų tiems, kurie yra ragavę žurnalisto duonos, buvo jau beveik jo pabaigoje.
Burnos skalavimo skystis bus apmokestintas kaip degtinė?
Vyriausybės kanceliarijoje posėdžiavusi Valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo koordinavimo komisija sprendė denatūruoto – turinčio priemaišų – etilo alkoholio apmokestinimo akcizu klausimus. Tokio tipo alkoholio savo sudėtyje turi kasdieninio vartojimo prekės kaip burnos skalavimo skystis ar kosmetinis spiritas, tačiau ne paslaptis, jog tokios higienos priemonės ne visuomet naudojamos pagal paskirtį.
ES teisme - dar viena byla prieš Lietuvą
Europos Komisija (EK) pateikė ES Teisingumo Teismui (ESTT) bylą prieš Lietuvą, kuri neįsteigė nepriklausomos transporto avarijų ir incidentų tyrimo įstaigos. Komisija pranešė ESTT perdavusi bylą dėl to, kad šalis neperkėlė į nacionalinę teisę Europos geležinkelių saugos taisyklių, pagal kurias valstybė iki 2006 metų balandžio pabaigos privalėjo įsteigti nepriklausomą avarijų ir incidentų tyrimo įstaigą.
Palaikymo komanda: vyks į Rygą, kur stebės krepšinio rungtynes
Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sekmadienį vyksta į Rygą, kur kartu su Latvijos premjere stebės Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynes tarp Lietuvos ir Latvijos rinktinių. Per neformalų susitikimą su Latvijos premjere Laimduota Straujuma taip pat ketinama aptarti migrantų krizę Europoje, situaciją Ukrainoje bei pasirengimą šį mėnesį Rokiškyje vyksiančiam Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdžiui, BNS sakė premjero atstovė.
Vyriausybės kancleris: EBPO sprendimas – Lietuvos institucijų darbo įvertinimas
Prancūzijoje su darbo vizitu besilankantis Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. Pokalbio metu kalbėtasi apie balandžio 9 dieną EBPO Tarybos posėdyje priimtą sprendimą pakviesti Lietuvą pradėti stojimo į EBPO procesą. Susitikime Vyriausybės kancleris narystę EBPO įvardijo kaip Vyriausybės prioritetą ir akcentavo Lietuvos pasirengimą tolesniam stojimo procesui.
Vyriausybėje sudaryta darbo grupė dėl pastatų apsaugos nuo sprogimų
Vyriausybėje sudaryta darbo grupė, kuri svarstys galimybę įpareigoti visuomeninius pastatus pritaikyti apsaugai nuo sprogimų karo atveju. Pasiūlymus darbo grupė turi pateikti iki gegužės mėnesio.
Darbo grupė žydų bendruomenių reikalams turėtų pradėti dirbti sausį
Vyriausybės tarpinstitucinė komisija, kuri spręs žydų bendruomenėms aktualius klausimus, turėtų būti įsteigta šių metų sausį, sako Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. „Galų gale suformavome visą komisijos sudėtį, kol kas dar neturėjome susitikimo - derinome kandidatūras. Joje yra daug garbingų mūsų partnerių iš žydų bendruomenės pusės, net pasauliniu mastu. Sausio mėnesį, aš manau, pradėsime veikti“, - BNS tvirtino A.Mačiulis, Jis bus šios komisijos vadovas.
Vyriausybė Seimui siūlo daugiau projektų, nei jis gali priimti
Vyriausybė į Seimo pavasario sesijos programą siūlo įrašyti 317 teisės aktų. Vyriausybės kanceliarijos Strateginio planavimo ir stebėsenos skyrius perspėjo: tai du kartus daugiau, nei paprastai Seimas gali priimti, rašo „Lietuvos žinios“. Drauge buvo atkreiptas dėmesys, kad optimistinius planus gali sužlugdyti nuolat vėluoti linkusios ministerijos. Pernai per Seimo pavasario sesiją buvo priimti 234 įstatymų projektai, iš jų 164 - teikti Vyriausybės.
Premjero rezidencijai vėl ieškomas rangovas
Vyriausybė vėl ieško premjero rezidencijos Turniškėse rekonstrukcijos rangovo – Vyriausybės kanceliarija penktadienį paskelbė rezidencijos rekonstrukcijos baigiamųjų darbų konkursą. Jo laimėtojas turės atlikti vidaus apdailą, įrengti signalizaciją, lauko apšvietimą bei atlikti kitus baigiamuosius darbus. Liepos pabaigoje Vyriausybės kanceliarijos skelbtas konkursas žlugo, nes jį laimėjusi statybos bendrovė „Portalas“ dėl nežinomų priežasčių atsisakė pasirašyti sutartį.
Draugyste grįstos permainos „Lietuvos pašte“
Naujasis Lietuvos pašto vadovas, užuot mažinęs valdymo išlaidas, iš VST atsivedė tris buvusius kolegas ir įdarbino juos patarėjais. Pradėjus likviduoti energetikos monstrą „Leo LT“, jo antrinės įmonės VST viršūnėlės greitai rado kitą prieglobstį – Lietuvos paštą.
Dar vasarą susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio iniciatyva, net nežinant viceministrui, Lietuvos pašto valdybos pirmininkui Rimvydui Vaštakui, staiga buvo nuspręsta keisti pašto vadovą.
Solidarumas suprantamas skirtingai
Nemokamų atostogų varomi gydytojai, privataus sektoriaus darbuotojai, tačiau dalis valdžios institucijų apsaugojo savo klerkus nuo būtinybės pailsėti be atlygio. Kitos žinybos giriasi pasielgusios priešingai ir sutaupiusios nemažai lėšų.
Vos galą su galu suduriančios biudžetinės įstaigos ar privačios bendrovės pagerinti finansinę padėtį bando bent savaitei siųsdamos savo darbuotojus nemokamų atostogų. Tokios praktikos teko imtis ir nemažai daliai medicinos įstaigų.
Ministro bendražygiams sekasi
Tai, kad vakar susisiekimo viceministro pareigas pradėjo eiti Rimvydas Vaštakas, o Klaipėdos uosto vadovo parinkimo konkursą laimėjo Eugenijus Gentvilas, ministrą Eligijų Masiulį nori nenori verčia aiškintis, kad jis nėra "įprastas" valdininkas, į svarbius postus skiriantis sau artimus žmones.
Pretendentus į uosto vadovus egzaminavo 5 asmenų komisija, kuriai vadovavo Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis. Kandidatams buvo pateikta po 10 klausimų.
Klaipėdos uosto vadovo konkursą laimėjo Eugenijus Gentvilas (papildyta)
Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovo konkursą laimėjo Europos Parlamento narys, vienas Liberalų sąjūdžio lyderių Eugenijus Gentvilas. Jis nurungė kitus tris konkurso dalyvius.
49 metų E.Gentvilas, surinkęs daugiausia balų - 9,5 - pirmadienį patvirtintas Susisiekimo ministerijos, kuriai vadovauja tos pačios partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, skelbto konkurso nugalėtoju.
E.Gentvilas per mėnesį turės atsistatydinti iš Europos Parlamento nario posto.
Lipdomas viceministrų korpusas
Pajudėjo valstybės valdymo reforma, kuria ministerijų sekretoriai keičiami politinio pasitikėjimo viceministrais. Vienos ministerijos ją įvykdė nelaukdamos liepos mėnesio, kitos dar trypčioja. Nors įspėjimai dėl atleidimo įteikti visiems ministerijų sekretoriams.
Bene lengviausia susirasti viceministrus buvo energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, kuris ministeriją pradėjo kurti nuo nulio. Jais paskirti Romas Švedas ir Henrikas Bernotavičius.
Europinis projektas „Rail Baltica“ juda į priekį
Vilniuje antrą dieną vyksta Europos geležinkelių inžinierių asociacijos ir Lietuvos geležinkelių inžinierių sąjungos konferencija, skirta europinio standarto geležinkelio „Rail Baltica“ techniniams klausimams spręsti.
„Rail Baltica“ juda link realybės
Geležinkelio „Rail Baltica“ projektas juda į priekį, tačiau jau dabar suskubta vilioti investicijas, kad projektas vėliau atsipirktų, rašo „Respublika“.
Geležinkelio linijos „Rail Baltica“, kuria siekiama sujungti Baltijos šalis ir Lenkiją, o traukiniai turėtų važiuoti ne mažiau kaip 120 km/h greičiu, tiesimo darbai turėtų prasidėti 2010 m., o baigtis 2013 m. Ar projektas bus įgyvendintas laiku, ar ne, jau seniai keliama daug diskusijų, tačiau dabar didžiausias dėmesys kreipiamas ne į tai.
Lietuvos lakūnai įspėja apie galimą streiką
Lietuva jau keletą mėnesių negali priimti sprendimo dėl lakūnų ir orlaivių palydovų darbo laiko. Tam besipriešinančios profsąjungos grasina ir streikais.
Darbo ir poilsio laiko ypatumus civilinėje aviacijoje nustatantis Europos Tarybos reglamentas pernai buvo papildytas nauju skirsniu, perkėlus jį į Lietuvos teisę, lakūnams ir orlaivių palydovams darbo savaitė pailgėja nuo 5 iki 6 dienų, o darbo laikas – nuo 40 iki 60 valandų.
Transporto lengvatos įstrigo realybės pinklėse
Šiomis dienomis autobusų parkų vairuotojai supažindinami su tarptautiniu studento pažymėjimu. Europos Sąjungos šalių aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams jis bent jau kol kas bus vienintelis dokumentas, leidžiantis Lietuvoje naudotis transporto lengvatomis, rašo „Lietuvos žinios“.
Prieš pat šventes į Lietuvą aplankyti pažįstamųjų atvykusi Varšuvos universiteto studentė Monika J. nustebo, kad jos turimo šios mokslo įstaigos pažymėjimo niekas nenori pripažinti.
Geležinkelis „Rail Baltica“ brangsta
Europinės vėžės geležinkelis Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms gali kainuoti kur kas brangiau, negu planuota 2000 metais.
Pirmadienį Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komitetas aptarė jo užsakymu atliktą bendrovės „PricewaterhouseCoopers“ studiją. Joje apskaičiuota, kiek, palyginti su 2004-ųjų duomenimis, pabrangs svarbiausių transeuropinių transporto tinklų kūrimas pagal vadinamuosius TEN-T projektus.
„Lietuvos paštas“ – ties sunkių išbandymų riba
Prenumeratoriai laiku negauna užsakytų leidinių. Gruodžio viduryje Vilniuje išsiųstas Kalėdų sveikinimas adresatą tame pačiame mieste pasiekia tik kitais metais. Tokia „Lietuvos pašto“ kasdienybė.„Anksčiau laikraščius nešiodavo padori moteris, tačiau ji išėjo iš darbo. Po to juos buvo vėluojama atnešti keliskart, dukart išvis negavau, todėl nusprendžiau pereiti į privačią platinimo tarnybą“, – skundėsi Plungėje gyvenanti Rima U, rašo "Lietuvos rytas".Klientai bėga.
Vyriausybė delsia privatizuoti Radijo ir televizijos centrą
Baimindamasi neigiamos visuomenės reakcijos Vyriausybė delsia priimti sprendimą dėl Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) privatizavimo.
Prieš kelerius metus buvo susidomėjusių šia bendrove, tačiau tuomet potencialus pirkėjas už ją tepasiūlė 8 mln. litų. Menka suma ir galimas žmonių nepasitenkinimas dėl Vilniaus televizijos bokšto, tapusio laisvės bei nepriklausomybės simboliu, pardavimo sulaiko politikus nuo galutinio sprendimo.
Lenkija papildomai skiria Lietuvos vežėjams 9 tūkst. leidimų
Pirmadienį (10.20) vykstančios Lietuvos ir Lenkijos transportininkų derybos dėl papildomų leidimų tarptautiniams pervežimams automobiliais tranzitu per Lenkijos teritoriją mūsų šaliai pakrypo palankia linkme - lenkai sutiko skirti šiemet papildomai 9 tūkst. leidimų.
Pernai Lenkija 2003 metams Lietuvos vežėjams skyrė 111 tūkst. leidimų, tačiau šių leidimų Lietuvos transporto bendrovėms, gabenančioms krovinius per Lenkijos teritoriją į Vakarų Europą, neužteko.
Papildomų 9 tūkst.
Premjeras palaiko "fizinio" Lietuvos ir ES sujungimo projektus
Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas per Europos Sąjungos (ES) viršūnių tarybos posėdį ketvirtadienio popietę pasisakė už būtinybę sujungti ES infrastruktūrinius tinklus. Premjeras taip pat pasveikino dviejų Lietuvai naudingų projektų įtraukimą į prioritetinių ES projektų sąrašą.
"Baltijos šalių fizinio sujungimo su ES šalimis problema realiai egzistuoja.
Lietuvos vežėjų laukia sunkios derybos su Lenkija
Lietuvos vežėjams šiemet stinga 15 tūkst. tranzitinių leidimų kroviniams per Lenkiją gabenti. Todėl Susisiekimo ministerija spalio 20 dieną derėsis su Lenkijos infrastruktūros ministerijos atstovais dėl papildomų leidimų tarptautiniams pervežimams automobiliais tranzitu per Lenkijos teritoriją.
Bendrovei “Lietuvos avialinijos” liberalioje rinkoje teks kapstytis vienai
Vienintelei "Lietuvos avialinijų" (LAL) privatizavimo konkurso dalyvei Skandinavijos "Scandinavian Airlines System" (SAS) kompanijai pasitraukus iš projekto, nacionalinė mūsų šalies oro bendrovė darbui liberalizuotoje rinkoje greičiausiai turės ruoštis viena.
"Artimiausiu metu bus rengiami tam tikri pasiūlymai, kaip pačios avialinijos galėtų dirbti tomis sąlygomis bent artimiausiu metu nesitikint investuotojo", - “Eltai” sakė Susisiekimo ministerijos sekretorius Alminas Mačiulis.
LAL privatizavimo procesas gali pasisukti netikėta kryptimi
Kontrolinį 66 proc. oro bendrovės "Lietuvos avialinijos" (LAL) akcijų paketą pareiškus norą įsigyti tik vienai užsienio bendrovei, privatizavimo procesas gali pasisukti netikėta kryptimi, nes ir kvalifikaciniame konkurse nedalyvaujanti antroji pretendentė iš žaidimo nepasitraukia.
Penktadienį atrankinio konkurso komisija nustatė, kad vienas potencialus pirkėjas atitinka kvalifikacinius kriterijus, nustatytus privatizavimo programoje.