alkoholikas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alkoholikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alkoholikas“.
Perspėja gyventojus – nuo šios ligos Lietuvoje kenčia tūkstančiai: viskas ne taip, kaip jums atrodo
Alkoholio vartojimas Lietuvoje – vis dar opi ir nuolatos diskutuojama tema. Neretai lietuviai į alkoholį žvelgia, kaip į atsipalaidavimo ir pramogos priemonę, o kai kurie į šią medžiagą atsigręžia ir sunkiausiais savo gyvenimo momentais.
Arūno elgesys įbaugino visą šeimą: ėmė baimintis net kraujo praliejimo
Garbaus amžiaus sulaukusi Marcelė sako, kad jos mylimam žentui reikia kuo greičiau pradėti gydytis nuo priklausomybių, antraip nutiks didžiulė nelaimė. Arūnas jau daugelį metų su savo žmona Rasa gyvena pas uošvienę, tačiau dabar pensininkė sako, kad gyvenimas kartu tapo nepakenčiamas. Vyras nuolat geria ir svetimuose namuose kelia didžiulį triukšmą, o dvi moterys šiam bijo net žodį ištarti. Sudėtinga šeimos situacija laidoje „TV Pagalba“ domėjosi gelbėtoja Gerda Žemaitė.
Šis gydymo būdas šiurpina gydytojus – ragina kuo greičiau atsisakyti: sumoka šimtus eurų, o problema lieka
Nors Lietuvoje kodavimas nuo alkoholio vartojimo yra nelegalus, internete apstu skelbimų apie šias paslaugas. Daugybė lietuvių susigundo šiuo sovietmečiu išpopuliarėjusiu priklausomybių gydymo būdu ir už nemenkus pinigus patikti savo sveikatą pseudospecialistams. Medikai skambina pavojaus varpais ir įspėja – tokia praktika yra ne tik neveiksminga, bet ir žalinga.
Siūloma atsisakyti žodžių „alkoholikas“ ir „narkomanas“: manoma, kad tai padėtų turintiems priklausomybių
Lietuvių kalbą mano galintys keisti ne tik kalbininkai, bet ir specialistai ir aktyvistai. Jie sako, kad „alkoholiko“ ir „narkomano“ terminai per daug žeidžia priklausomus ar žalingai įvairias svaiginančias medžiagas vartojančius žmones. Tiesa, kai kuriems šis siūlymas skamba absurdiškai ir kelia daugybę klausimų.
Iš alkoholio liūno vilnietis ištraukė savo tėvus: papasakojo, kaip pavyko
Susidūręs su sudėtinga vaikyste ir paauglyste, neigiama aplinka bei alkoholizmu šeimoje, dabar vilnietis Sergejus Filipovičius užsiima švietėjiška veikla bei sąmoningu ugdymu. Keliaudamas po įvairias Lietuvos mokyklas, dirbdamas ne tik su nepilnamečiais, tačiau ir suaugusiais, Sergejus pasakoja savo istoriją parodydamas, kad norint išbristi iš priklausomybių liūno, gyvenime tereikia tik noro.
Laisvės partija siūlo kalbininkams: metas atsisakyti žodžių „alkoholikas“ ir „narkomanas“
Seimo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė kreipėsi į kalbos komisiją dėl terminų „narkomanas”, „narkomanija”, „alkoholikas” ir „alkoholizmas” vartojimo. Esą šie žodžiai menkinantys ir žeidžiantys, tad Lietuva turėtų sekti Vakarų pavyzdžiu ir jų atsisakyti.
Girtavusi ir neišnešiotą kūdikį pagimdžiusi motina sulaukė teismo: aiškina taip malšindavusi stresą
Neeilinė teismo byla – motina visą savo nėštumą girtavusi ir dėl to pagimdžiusi neišnešiotą, negalią turinčią dukrą sulaukė teismo bausmės. Daugiavaikė motina nė nebandė slėpti, kad ir besilaukdama gerdavo alų. Sako, taip malšinusi stresą. Teismas motiną pripažino kalta nesunkiai sutrikdžius kūdikio sveikatą.
Tiesa, mažylę dabar auginanti globėja įsitikinusi – žalą vaikui gėrusi moteris padarė gerokai didesnę. Į atokų kaimą daugiavaikė motina grįžo be naujagimės.
Senyva moteris šaukiasi pagalbos: sūnus gyvenimą pavertė nesibaigiančiu pragaru
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi pagyvenusio amžiaus moteris, kuri savo namuose nesijaučia saugi ir laiminga. Gyvenimą pensijoje Birutei kaip reikiant apkartino nesibaigiančios sūnaus šėlionės ir nuolatinis ritimasis į dugną. „Tokių žodžių nesu girdėjusi iš vyrų, kokius girdžiu iš savo sūnaus“, – guodėsi ji.
Į moters namus atvykęs gelbėtojas Žilvinas Žitkus išklausė pensininkės pasakojimą. Kažkada moteris kentėjo nuo savo vyro, o dabar ją skaudina sūnus.
Šokiruojančios alkoholikų transformacijos: štai, kas nutinka nustojus gerti
Alkoholizmas – siaubingas įprotis, kurio be galo sunku atsikratyti. Žmonės pasikeičia ne tik emociškai, bet ir fiziškai. Apversti savo gyvenimo aukštyn kojomis ir pradėti naują etapą yra didelis žingsnis. Dėka socialinių tinklų, mes galima matyti žmonių pokyčius, metus be saiko vartoti alkoholį. Švaresnis, sveikesnis gyvenimo būdas jiems atnešė ne tik gerą psichologinę savijautą, bet ir išvaizdos transformacijas.
Moteriškė pamokė įžūlų vagišių: „Ryk žemę, aš tau pasakiau“
Vienas gatvių plėšikas, galimai ne tik girtas, tačiau ir turintis priklausomybę nuo narkotikų, pabandė atimti iš moters rankinę, tačiau įvykiai susiklostė ne pagal jo sumanytą planą. Vyras ir numanyti negalėjo, kad susidurs su moterimi, kuri paguldys jį ant žemės. Incidentas nutiko praėjusią savaitę viename iš Kirovo kiemų. Kuomet girtas vagišius atėmė iš moters rankinę, ši nepasimetė, pasivijo skriaudiką, užgriuvo ant jo visu svoriu ir tokioje pozoje išlaikė, kol atvyko policija.
REKLAMA
REKLAMA
Seimo akiratyje – alkoholio pirkimą skatinančios gudrybės
Nuo lapkričio Lietuvoje siūloma uždrausti organizuoti bet kokius žaidimus, akcijas, konkursus ar loterijas, skatinančias įsigyti ar vartoti alkoholinius gėrimus, o nuo liepos girtaujantiems šalies gyventojams ketinama neskirti socialinės paramos ir nemokėti bedarbio pašalpų. Neeilinę sesiją inicijuojantys konservatoriai teikia Seimui priimti atitinkamas nuostatas įtvirtinsiančių įstatymų pataisas - trečiadienį parlamentarai apsispręs, ar jas įtraukti į posėdžių darbotvarkę.
Atvira alkoholikės išpažintis: žmonės, trukdantys gerti, buvo išbraukiami iš mano gyvenimo
Į klastingą alkoholio liūną dailiosios lyties atstovės įklimpsta greičiau. Moterys emocionalesnės, jautriau reaguoja į gyvenimiškus sunkumus, o visuomenės nusistatymas, kad tai gėdingas potraukis, skatina jas užsisklęsti ir gerti slapčia. Siekiant atskleisti kitą alkoholikų gyvenimo pusę, savo sukrečiančia istorija dalijasi moteris, kuriai prireikė pasiekti absoliutų dugną, kad suprastų, kaip toli ji nuėjo. „Šiandien galiu drąsiai kalbėti apie tai, kad esu alkoholikė.
Vakarėlių liūtams: 40 ženklų, jog degraduojate kaip asmenybė
Linksmybės neatsiejamos nuo, beveik, nė vieno iš mūsų gyvenimų. Dauguma vakarėliuose šėlti pradeda paauglystėje, tačiau vieni jaučia saiką, kiti ne. Žinoma, po ilgų išgertuvių organizmas ir pats prašosi pailsėti. Tikime, jog jums netiks visi šie 40 faktų, tačiau lažinamės, jog bent vienas kitas atvejis jums kada nors buvo nutikęs (elitedaily.com). 1. Neprisimenate, kada paskutinį kartą miegojote ilgiau nei 4 valandas. 2. Seniai kada užmigote blaivas. 3. ... arba vienas.
„Kontrabandinė“ degtinė – iš kosmetinio spirito
Stipraus alkoholio Lietuvos gyventojai oficialiai vartoja kur kas mažiau nei prieš krizę. Tačiau, pasak alkoholio gamintojų, tai nereiškia, kad lietuviai atsisako stipriųjų gėrimų. Taikant didesnį akcizą ir smukus realioms žmonių pajamoms, suklesti dažnai pavojingų ne tik sveikatai, bet ir gyvybei alkoholio surogatų pardavėjai.
Kaip alkoholis Rusiją nukariavo
Istorija apie šalies pastangas kovoje prieš alkoholizmą ir kodėl valdžia tiek mažai nuveikė Įsivaizduokite rusų alkoholiką: rausva nosis, neskustas veidas, rankoje – tvirtai sugniaužtas degtinės butelis. Šalimais stovi pustuštis agurkėlių stiklainis ir kepalas ruginės duonos, kad velnio lašai lengviau nubėgtų. Vyras dainuoja laimingas nuo alkoholio sukelto džiugesio. Jo pasaulis gal ir netobulas, bet girtumas vaizdą pataiso.
Rakštis popkaralienės Madonnos šone – benamis alkoholikas brolis
Gyvenimo grimasos neaplenkia ir žvaigždžių šeimų: popkaralienė Madonna – milijardierė, bet jos brolis nakvoja po tiltu. „O jai nusispjauti, ar aš gyvas, ar miręs“, – sako Anthony's Ciccone. 56 metų vyras gyvena JAV Mičigano valstijoje, Travers Sityje, ir jau bemaž trejus metus, žiemą ar vasarą, – gatvėje. Gausi Ciccone šeima baiminasi, kad benamis alkoholikas ir nuolatinis areštinės klientas gali bet kurią dieną mirti.
Ekshibicionistas pasiruošęs viešai atskleisti savo išorinį grožį
Nesutramdomas apsinuoginantis benamis alkoholikas Šiaulių ponias šiurpina jau bene septintą kartą. Carinės Rusijos valdžia niekaip negalėjo net kalėjime sutramdyti Lenkijos ir Lietuvos 1794-ųjų sukilimo didvyrio Tadeušo Kosciuškos (1746-1817), kurio garbei Vilniuje pavadinta gatvė.
Rajono gyventojai vaduojasi nuo alkoholio
Praėjusį savaitgalį pirmoji Panevėžio rajone, Naujamiestyje, įsisteigusi anoniminių alkoholikų grupė paminėjo savo vienerių metų veiklos sukaktį. Jos nariai – vietos, aplinkinių kaimų ir Panevėžio gyventojai renkasi kartą per savaitę, trečiadieniais, Naujamiesčio Šv.Apaštalo Mato parapijos namuose. Nariai paskaičiavo, kad per metus buvo susiėję jau 50 kartų. Tokie susitikimai žmonėms, turintiems priklausomybę nuo alkoholio, bet norintiems gyventi blaiviai, yra veiksminga savipagalbos terapija.
Alkoholikui viltį įžiebia globėjas
Alkoholizmo liūnas pasiima vis naujas aukas, tačiau Seimas įstatymais nepadeda sugriebti už rankos būsimam nelaimėliui. Pagalbos ranką alkoholikai tiesia vieni kitiems – Anoniminių alkoholikų grupės turi globėjus. Globa – tai būdas padėti, skleidžiant žinią apie tai, ką pats esi patyręs, – sako 58-erių Paulius, 35–erių Edas ir 43–ejų Nerijus.
Šeimoje geriantis: ką daryti?
Sakoma, kad alkoholizmas – liga, kuria serga visa šeima. Nesvarbu, kad į svaigalus įnikęs tik vienas jos narys. Šį negalavimą reikia gydyti, nes prie gero jis nepriveda. Tik štai opiausia problema: kaip geriantį šeimos narį įkalbėti mesti? Pirmasis žingsnis – pats sunkiausias, todėl jam reikia beatodairiško ryžto. Tačiau jei vis dėlto jaučiate, kad toliau taip tęstis nebegali, ir nusprendėte keisti šeimos situaciją, būkite pasirengusi pačioms įvairiausioms reakcijoms.
Sveikatos rėmimo lėšos – ir alkoholikams?
Akmenės rajono savivaldybėje parengta priklausomybės nuo alkoholio mažinimo programa 2013 metams bus finansuojama iš rajono biudžeto. Tuo pačiu alkoholikai gali sulaukti lėšų ir iš sveikatos rėmimui skirtos programos.
Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės (II dalis)
Praeitoje dalyje pristatėme įžanginę dalį ir trumpai supažindinome su „žaidimų“ sąvoka ir esme. Šioje dalyje pristatysime keletą „žaidimų“.
Pirmąją straipsnio dalį skaitykite čia.
„Žaidimai“ apima visas mūsų gyvenimo sritis – tai galima pastebėti iš „žaidimų“ klasifikacijos: gyvenimo, sutuoktinių, vakarėlių, seksualiniai, nusikaltėlių pasaulio, „žaidimai“ psichiatrijos kabinete ir panašiai.
Leiskite man būti alkoholiku
iename pobūvyje vyras, atsisakydamas išgerti šampano, paaiškino, kad negeria visiškai, nes yra alkoholikas. Po tokių jo žodžių pasipylė aplinkinių replikos, kad jis nėra joks alkoholikas, nes dabar nebegeria, ir nieko neatsitiks, jei paragaus tik lašiuką. Ramiai išklausęs aplinkinių nuomones, žmogus pridūrė: „Leiskite man būti alkoholiku ir daugiau nesiūlykit nė lašo alkoholio.
Buvęs alkoholikas: tamsiausia būna prieš aušrą
„Kodėl žmogus geria? Gal baisu būt blaiviam. Kodėl baisu? Melas ir šiandien mane gąsdina. Ko reikia, kad nebijotum? Meilės. Kas yra meilė? Paskaityk laišką korintiečiams. Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi, meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta“, – tai dalis pokalbio su Padubysio kaime (Kelmės raj.) gyvenančiu Žanu Talandžiu. Dar prieš devynerius metus alkoholis buvo jį taip užvaldęs, kad vyras meldė mirties.
Sunkiausia – suprasti, kad esi alkoholikas
Pakruojiečiui Audriui – keturiasdešimt treji. Pastaruosius trylika metų jis yra blaivus. Nežiūrint to, kalbėdamas apie save jis pirmiausia pasako: „Aš alkoholikas“. Tiesos sakymas vyrą atitolina nuo puikybės ir melo, turėto girtuoklystės metais.
Suburs bendraminčius
Audrius ūkininkauja, turi šeimą ir vos spėja suktis tarp kasdienių darbų. Nors laisvu laiku girtis negali, ėmėsi visuomeninės veiklos.
Alkoholiko išpažintis: tablečių nuo gyvenimo nėra
Alkoholizmas. Dėl jo byra gyvenimai, luošinami likimai, išgyvenama daugybė tragedijų. Specialistai konstatuoja: tai labai pavojinga, viena baisiausių ir labiausiai paplitusių praėjusio ir šio šimtmečio priklausomybės ligų. Ji progresuoja labai greitai ir yra nepagydoma.
Ji savo aukų nesirenka pagal lytį, amžių, išsilavinimą ar intelekto lygį. Ji gali kirsti ir vyrui, ir moteriai. Ir kiemsargiui, ir profesoriui, ir jaunam, ir vyresniam.
Kas yra užslėptas alkoholizmas?
Nors medicinoje tokio termino kaip „užslėptas“ ar „slaptas“ alkoholizmas nėra, bet dažnai ne medicinos darbuotojai, psichologai ar tiesiog paprasti žmonės, vartoja tokį pasakymą kalbėdami apie tuos, kurie turi polinkį į alkoholizmą, piktnaudžiauja alkoholiu, bet dėl įvairių priežasčių kaip įmanoma stengiasi paslėpti savo trauką alkoholiniams gėrimams.
Kaip mes geriam dabar ir kaip jie gėrė, kai „jauni buvo“
Šiandien ar vakar išgirdau žinutę apie tai, kad mano idol Amy Winehouse mirties priežastis buvo apsinuodijimas alkoholiu. Tai man priminė nuolatinį nuosavos bobulencijos burbėjimą, kad „mano laikais, vaikeli, niekas taip negerdavo, kaip kad anava jūs čia geriate“. Nors bobutė neskaitys šitos rašliavos, bet aš jos nuomonę tuoj sumalsiu į miltus.
1. Jau kuris laikas nebepriklausau niolikmečių kategorijai, todėl aplink save matau ir „suaugusiųjų“ ir „vaikų“ pasaulius.
Vyrai turėtų būti su įspėjamosiomis etiketėmis
Argi nebūtų šaunu, jei kiekvienas žmogus turėtų įspėjamąsias etiketes, kaip antai cigarečių pakelis? Žinoma, tas galiotų ne tik vyrams, bet ir moterims. „Tačiau šiandien pakalbėkime plačiau apie vyrus, nes juos geriau pažįstu“, - sako straipsnio autorė Kily Blakeley.
Štai tos etiketės, kurios turėtų būti matomos iš tolo:
1. Įspėjimas: „Aš atimsiu visus tavo jaunystės metus“
Pripažinkime, vyrai nėra idiotai, jie supranta, kad tam tikromis dienomis, mėnesiais ir metais moterys yra vaisingos.
Pacientas svaiginosi dezinfekcine priemone
Australijos ligoninėje nuo alkoholizmo gydomas vyras išgėrė 6 butelius alkoholio pagrindu pagamintos dezinfekcinės priemonės rankoms plauti. Sekmadienį „Medical Journal of Australia“ paskelbtame laiške gydytojai teigia apstulbę, kai sužinojo, kad vyras išgėrė šešis 375 mililitrų talpos butelius dezinfekcinės priemonės rankoms plauti. Tuomet alkoholio koncentracija jo kraujyje siekė 0,271 proc. Tai penkis kartus daugiau nei 0,05 proc. riba, kuriai esant Australijoje dar galima vairuoti.