algų skirtumai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algų skirtumai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algų skirtumai“.
Atlyginimai auga, bet ne visiems ir ne vienodai: štai, kam kilo daugiausiai
Lietuvoje didėja algos. Vidutinis šalies atlyginimas per metus padidėjo dešimtadaliu ir perkopė 1350 eurų į rankas. Tiesa, viešajame sektoriuje atlyginimai šiuo metu kyla sparčiau nei privačiame.
Lygiai prieš metus vidutinis šalies darbo užmokestis siekė 1241 eurą į rankas. Naujausi Valstybės duomenų agentūros duomenys rodo, kad ši suma išaugo 112 eurų. Dėl to vidutinė alga pasiekė 1353 eurus į rankas.
Privačios mokyklos Lietuvoje: stebina ne tik mokestis už jas, bet ir mokytojų atlyginimai
Pastaruoju metu daug aptarinėjamos valstybinėse mokyklose dirbančių mokytojų algos, jų darbo sąlygos ir pamokų kokybė. Tad įdomi ir kita barikadų pusė, t. y. privačių mokyklų mokytojai. Jų uždarbio skirtumai gali nustebinti, bet svarbu nepamiršti.
Privačiose mokyklose pedagogai gauna geresnes sąlygas, didesnę laisvę, mažesnį krūvį. Taip pat gali kurti artimesnį ir jaukesnį ryšį su vaikais bei kitais mokytojais, inicijuoti pokyčius ir kt.
Ilgai dirbantiems algų nekelia, o naujokams iškart siūlo didesnį atlygį: darbdaviai gudrauja ar diskriminuoja?
Kaip jaustumėtės, jei daug metų išdirbus toje pačioje įmonėje jums algos nekeltų, tačiau į tą pačią poziciją atėjusiems naujokams būtų mokamas didesnis atlyginimas? Tokių atvejų pasitaiko neretai, nors, pagal Darbo kodeksą (DK), anot specialistų, taip elgtis draudžiama. Vis tik darbdaviai randa būdų, kaip ribojimus apeiti.
Tokių istorijų – pilna socialiniuose tinkluose.
ES lyčių lygybės reitinge Lietuva – šešta nuo galo
Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) sudarytame reitinge Lietuva per dvejus metus smuktelėjo iš 19-osios į 23-ąją vietą.
Antradienį Briuselyje tyrimą pristačiusi EIGE direktorė Virginija Langbakk BNS teigė, kad Lietuva pagal lyčių lygybės progresą šiemet pasirodė blogiausiai visoje Europos Sąjungoje (ES), o prastėjantį reitingą iš esmės lėmė tai, jog šiemet daugiau nei pusmetį šalis Vyriausybėje neturėjo nė vienos moters.