aleksandras makedonietis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aleksandras makedonietis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aleksandras makedonietis“.
Londone gyvenantis lietuvis: čia manęs niekas negali atleisti iš darbo tik dėl to, kad aš esu gėjus
Lietuvoje visuomenę kaitina informacija, jog po tos pačios lyties partnerystės įstatymo gali būti priimtas lyties keitimo įstatymas. Kai kurie politikai pasišovę svarstyti tokį teisės aktą Seime, tačiau specialistai mano, kad to Lietuvai tikrai nereikia. Tuo metu Londone gyvenantis lietuvis sako, kad Lietuvoje tautiečių mentalitetas yra labai žemas, sovietinis ir jį reikėtų kuo greičiau keisti ir suprasti, kad homoseksualais ne tampama, o gimstama.
Manoma, kad Graikijoje atrastas Aleksandro Makedoniečio kapas
Archaelogai rado kapą, kuriame, manoma, buvo palaidotas Aleksandras Makedonietis. Kapavietė rasta netoli senovės Amfipolio miesto, praneša dailymail.co.uk. Anksčiau teigta, kad karingasis karalius, valdęs 4 amžiuje prieš Kristų, palaidotas Egipte, tačiau ekspertai dabar abejoja šita versija, dėl naujai atrasto kapo, kuris yra iš Aleksandro Makedoniečio laikų. Kapavietė yra sudaryta iš įspūdingų matmenų: 500 metrų ilgio ir 3 metrų aukščio. Tikima, kad viduje slypi karališkasis karstas.
Įžymiojo karvedžio istorija – tarsi romanas
Sūnau, ieškok sau tinkamos karalystės – Makedonija tau per maža!
Philip Freeman (Filipas Frimenas) – Liuterio koledžo Dekoroje (JAV, Ajovos valstija) Klasikinių kalbų katedros profesorius, mokslų daktaras, klasikinių bei keltų kalbų ir literatūros specialistas. Jis – aistringas senovės istorijos gerbėjas ir populiarintojas, septynių istorinių knygų autorius; 2009 m. lietuvių kalba išleista jo knyga apie Julijų Cezarį.
Vietoje Putino ar Ziuganovo balsuos už Napoleoną ir Churchillį
Panašu, kad rinkimai Rusijoje gali būti pakankamai komplikuoti. Dėl šios priežasties Maskvos miesto rinkiminė komisija prieš tikruosius rinkimus nusprendė surengti rinkimų repeticiją. Tiesa, tarp šių rinkimų kandidatų galima bus pamatyti kiek neįprastų pavardžių, praneša „RT“.
Vasario 25 dieną rinkimų repeticijos metu visi Maskvos gyventojai bus pakviesti į 12 rinkiminių apygardų, kuriuose galės atiduoti savo balsą.
Žmonės iš veidrodžių karalystės
Ar gali egzistuoti veidrodinė visata? Tikriausiai ji lemia kairiarankių atsiradimą. Sakoma, kad kairiarankiai muzikalesni, kūrybingesni. Taigi ar kairiarankiai - žmonės iš veidrodžių karalystės?
Neįminta mįslė Apie kairiarankius, kaip egzistuojančią mažą grupę, užsimena jau senųjų laikų tyrėjai. Nuorodų apie juos aptinkama ir daugelio šalių literatūroje.
Kodėl verta aplankyti Iraną?
Daugeliui Iranas asocijuojasi su blogio ašimi arba branduoliniu širšių lizdu. Oficialiame Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje į šalį Lietuvos piliečiams vykti taip pat nerekomenduojama. Nepaisant to, išlieka priežasčių, kodėl verta aplankyti šį persų kultūros lopšį.
1. Irano žmonės. Iraniečiai amžiais garsėjo savo svetingumu, o ypač keliautojams. Ši tradicija kilo dar klajoklių laikais, kai žmonės bastėsi po Vidurio Rytus ir Aziją.
Makedonija – istorinė kultūrų kraitė
Makedonija yra vienas iš didžiausių neatrastų Balkanų lobių. Žemė, kuria kažkada žengė didysis Aleksandras Makedonietis, siūlo istorinių griuvėsių, gamtos stebuklų ir laiko nepaliestų kaimelių kokteilį. Turistus vilioja viduramžių vienuolynai, turkiški turgūs, slidinėjimo kurortai ir trys nacionaliniai parkai, puikiai pritaikyti žygiams pėsčiomis ar dviračiais.
Nors Makedonija nepriklausoma tapo tik 1991 metais, jos valstybingumas turi gilias istorines šaknis.
LTV naujajame sezone − „Oskarais“ apdovanoti filmai
Rugsėjo mėnesį prasidedančiame naujajame Lietuvos televizijos sezone ypatingas dėmesys skiriamas kino gerbėjams. Kiekvieną sekmadienį, po „Panoramos“, jų laukia daugybė prestižiniais „Oskaro“ apdovanojimais pagerbtų filmų.
Apie valdžią, kurios pagrindinis tikslas – stipri ir įtakinga gerovės valstybė
Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko Rolando Pakso kalba partijos tarybos posėdyje 2008 m. birželio 29 dieną.
Kokia situacija Lietuvoje šiandien – akivaizdu. Aš tiesiog norėčiau pasvarstyti, kur ji gali nuvesti valstybę netolimoje ateityje. Pradėsiu nuo vieno autoriaus, kurio mūsų politikai nelabai drįsta cituoti.
„Dažnai įvairiose tautose vyksta tokie patys įvykiai.
Parodoje – Antikos dievai ir žmonės
Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma vakarų Europos gafijos Paroda „Dievai ir žmonės. Antikos mitų ir legendų pasaulis“
Lietuvos dailės muziejus birželio 19 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečia ateiti į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaromą XVII – XVIII a. Vakarų Europos meistrų grafikos parodą „Dievai ir žmonės. Antikos mitų ir legendų pasaulis“ (veiks iki rugsėjo 28 d.). Parodai rinkinys sudarytas iš Lietuvos dailės muziejuje saugomų grafikos fondų.
REKLAMA
REKLAMA
Afganistane radinių – nors vežimu vežk
Iš Afganistano Goro provincijos neseniai grįžo Lietuvos archeologų grupė. Vidurinė Azija mokslininkus pribloškė archeologinių radinių gausa, rašo „Lietuvos žinios“.
Lietuvos archeologų grupė kartu su moksliniu vadovu profesoriumi Aleksiejumi Luchtanu Afganistane įgyvendino LR užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento projektą "Archeologijos paminklų paieška ir registro sudarymas Afganistane, Goro provincijoje, 2008 metais".
Lietuvos kariai ...
Justinas Žilinskas: Kosovo mazgas
Kai Aleksandras Makedonietis atkeliavo į Frygiją, jam parodė bene painiausią galvosūkį antikiniame pasaulyje – Gordijo mazgą.
Orakulas išpranašavo, kad tas, kas išnarplios mazgą, valdys visą pasaulį. Karštakošis vaikinas, sušukęs: „O koks skirtumas, kaip aš jį atrišiu!“, čiaukštelėjo kardu. Tą pačią naktį Frygijos dangų užgriuvo žaibai ir audra – patys dievai žavėjosi būsimo pasaulio valdovo ryžtu.
Kas esame: morali komanda ar dar viena gauja?
Pabandykime panagrinėti, kas yra komanda, kas gauja. Dabartinės lietuvių kalbos žodynas sako, kad komanda pirmiausia – kariškas nustatytos formos įsakymas žodžiu, kurios nors kariuomenės dalies vyresnybė. O gauja – nenaudėlių, piktadarių, plėšikų grupė, kurioje, manyčiau, taip pat lemiantis yra vado – gaujos vadeivos įsakymas. Tad kuo gi liberali ir demokratinė komanda skiriasi nuo gaujos? Mano supratimu, kad komanda veiktų teisingai ir humaniškai, reikia žinojimo. O žinojimas yra kultūra.
Gamta kaip ginklas
Sklando legenda, kad Friedrichas Nietzsche (Frydrichas Nyčė) kartą vaikščiodamas po Turino Karlo Alberto aikštę pamatė, kad vaikas muša arklį. Šis vaizdas taip paveikė filosofą, kad jis nesusivaldęs puolė gyvūnui ant kaklo ir kūkčiodamas kartojo: „Atleisk Dekartui“. Kaip manote, kodėl?
Iš dalies atsakymas galėtų būti siejamas su faktu, kad tuo metu Nietzsche jau turėjo mentalinių sutrikimų, kita vertus, būtent XVII a. René Descartes’o (Renė Dekarto) mechanistinė pasaulėžiūra davė postūmį instr...
"Klausimėlis": Ką žinote apie Aleksandrą Makedonietį?
2300 metų mus skiria nuo laikų, kai vienas garsiausių karžygių graikas Aleksandras Makedonietis užsibrėžė užkariauti pasaulį. Kaip tarė, taip ir padarė: jis užkariavo didelę dalį žemių, apie kurias tuo metu žinojo. Jo imperija driekėsi nuo Graikijos iki Indijos ir Egipto. Mokykliniame vadovėlyje Aleksandrui Makedoniečiui skirta daugiau nei 10 puslapių. Taigi šiandien - žodis to vadovėlio skaitytojams iš Lietuvos gatvių ir skersgatvių.
Gimusieji su “marškinėliais“ - palaiminti apvaizdos?
Nuo seniausių laikų vaikas, gimęs su ”marškinėliais“, laikomas ypatingas. Teigiama, kad daugelis įžymių žmonių bei literatūrinių personažų yra gimę su “marškinėliais”. Tokie buvo Aleksandras Makedonietis, Čarlzo Dikenso sukurtas personažas Deividas Koperfildas, Denis iš Styveno Kingo knygos “Švytėjimas”, Viljamo Šekspyro princas Hamletas ir daugelis kitų.
Rodo sveikatą
Iš tiesų vadinamieji marškinėliai yra neatsiskyrusi, vaiko galvą dengianti vidinė placentos dalis.