aldona staponkienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aldona staponkienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aldona staponkienė“.
K.Prunskienės kuriamoje partijoje – Č. Jezerskas ir V. Jasukaitytė
Gamtos apsuptyje - vien komplimentai, dovanos, linkėjimai, gėlės. O po to – rimta diskusija apie Lietuvos ekonomiką.
Susirinkę į konferenciją-sąskrydį Kazimiros Prunskienės bendraminčiai apsisprendė kurti naują partiją. „Lietuvos liaudies partija“- šis pavadinimas, anot buvusios Valstiečių liaudininkų lyderės, kol kas sulaukė daugiausia palaikymo.
Lyderiai paaiškės rugsėjį K. Prunskienė būsimos partijos lyderių kol kas neatskleidžia.
Seimūnų išlaidavimui ribų nėra
Parlamentarų išlaidavimo skandalas tarsi atominė bomba sukrėtė visą Didžiosios Britanijos visuomenę bei valdžios elitą, tačiau Lietuvoje, kur mokesčių mokėtojų lėšų tratinimas jau tapo norma, tvyro olimpinė ramybė.
Seimo nariai už mūsų pinigus iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų perka prabangius porcelianinius indus, keliauja taksi, važinėja prabangiomis mašinomis, kurios vėliau jiems ir atitenka, nuomojasi patalpas viešbučiuose, perka net mišraines, varškę, kitus maisto produktus.
Vietą po saule rado ne visi atstumtieji
Pasibaigus Seimo kadencijai valdžios užribyje likę politikai laimės ieškoti pabiro ne tik po visą šalį, bet ir po pasaulį. Vieni grįžo į gimtuosius miestus tęsti verslo, kiti išvažiavo ambasadoriauti, treti įsitaisė šiltose vietelėse valstybės tarnyboje. Tačiau ne visi saugūs dėl ateities. Kai kurie buvę parlamentarai vis dar ieško darbų.
Tikisi sėkmės
Tautos atstumti politikai susigyveno su pralaimėjimu rinkimuose ir į tai šiandien žvelgia filosofiškai.
Rinkėjų meilė ir abejingumas kainuoja tiek pat
Rinkimai praūžė, lozungai pritilo, nuo tvorų į mus nebežvelgia daug žadantys kandidatų žvilgsniai, tad jau skaičiuojama, kiekgi jiems kainavo Seimo šturmas.
„Vakarų ekspresui“ pasidomėjus, kokias pinigų sumas savo rinkiminėse kampanijose žarstė pajūrio vienmandatininkai, paaiškėjo,kad ne šlamančiųjų kiekyje laimė slypi: galima ir daug išleisti, tačiau tai nebūtinai padės sulaukti rinkėjų simpatijų.
Kadenciją baigiantys parlamentarai nenori taupyti
Valdančiąją centro dešinės koaliciją lipdančios keturių parlamentinių partijų vadovai kasdien primena apie artėjantį sunkmetį bei ragina ieškoti būdų kaip mažinti išlaidas, tačiau kadenciją baigiančio Seimo nariai taupyti kol kas nėra linkę.
Seimo nariai atsisako komandiruočių
Seimo nariai atsisako komandiruočių. Tiesa, parlamentarai pripažįsta, jog taip elgtis juos skatina objektyvios aplinkybes, o ne kritika dėl „parlamentinio turizmo“.
Valstietė liaudininkė Aldona Staponkienė kreipėsi į Seimo valdybą prašydama išbraukti ją iš komandiruojamų asmenų sąrašo dalyvauti Ženevoje vykstančioje konferencijoje.
Daugiausiai po Seimo rinkimų „nukraujavo“ Darbo partija
Daugiausiai senosios kadencijos parlamentarų su Seimu atsisveikina iš Darbo partijos, tuo tarpu konservatorių gretose praradimų nėra.
2004 metais gavę daugiausiai vietų Seime - 39, nors ir nubyrėjus daliai narių, baigiantis kadencijai „darbiečiai“ turėjo 23 narių frakciją. Po šių Seimo rinkimų, kuriuose dalyvavo koalicijoje su Leiboristų partija, „darbiečiai“ gavo 10 vietų Seime.
Seimo naujokams klojamos viešbučių lovos
Į Seimą nebepatekusiems parlamentarams delsiant išsikraustyti iš Seimo viešbučio, gyvenamosios vietos Vilniuje neturinčių naujųjų parlamentarų išlaikymas mokesčių mokėtojams gali atsieiti po keliolika tūkstančių litų per dieną, rašo „Lietuvos žinios“.
Po kelių savaičių iš provincijos į Vilnių dirbti sugužėsiantys naujai išrinkti Seimo nariai galės nesukti galvos dėl to, kur apsistoti.
Politinės paraštės – lyg reabilitacijos klinika
Pajūrio rinkėjai vienus kandidatus į Seimą pakėlė iki dausų, o kitus išmetė už borto: netikėtai nuopuolį patyrė 4 dabartiniai parlamentarai klaipėdiečiai, kurie Seime ėjo net ir labai svarbias pareigas.
Antausį gavę politikai „Vakarų ekspresui“ teigė, kad 4 metai be aktyvios politikos nėra šokas, o puiki proga pailsėti, nes Seimo nario darbas neva nėra jau toks lengvas, o mandatas - tikrai ne „saldainiukas“, kai nuoširdžiai dirbi.
Politikai maudosi milijonuose
Vakar paskelbtos praėjusių metų turto deklaracijos rodo, kad aukščiausius postus valstybėje užimantiems politikams, Seimo ir Vyriausybės nariams bei valdininkams pinigų netrūksta, rašo „Lietuvos žinios“.
Pirmieji valstybės asmenys - prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas neturi nekilnojamojo turto, nors sąskaitose sukaupę nemenkas pinigų sumas. Tačiau net ir 100 tūkst. litų siekiančios santaupos neprilygsta jų sutuoktinių valdomoms lėšoms.
REKLAMA
REKLAMA
Prezidentas atšaukė dekretą dėl J.Prapiesčio teikimo į AT pirmininkus
Prezidentas Valdas Adamkus ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo atšaukė ankstesnį dar liepą pasirašytą savo dekretą dėl Jono Prapiesčio kandidatūros teikimo į Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigas.
Kai kurių Seimo frakcijų atstovai anksčiau ne kartą yra sakę, kad Seimo sprendimui dėl kadenciją baigusio dabartinio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko Vytauto Greičiaus atleidimo kliudė būtent šis prezidento teikimas dėl J.Prapiesčio kandidatūros.
Beveik kas trečias Seime – milijonierius
Prieš ketverius metus atėję dirbti į Seimą milijonieriais save tituluoti galėjo 28 parlamentarai. Besibaigiant šio Seimo kadencijai milijonieriais vadinti jau galima per keturiasdešimt Seimo narių.
Pagal trečiadienį viešai paskelbtas politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijas 2007 metais Seime dirbo 43 milijonieriai.
Tarp „Valstybės žiniose“ paskelbtų deklaracijų nepavyko rasti socialdemokrato Viačeslavo Škilio deklaracijos.
Grybų šventėje – politikų desantas
Šimtai grybautojų ir tūkstančiai smalsuolių savaitgalį klegėjo Varėnoje. Grybų šįkart surinkta perpus mažiau nei pernai. Užtat politikų čia „užderėjo“ kaip niekada gausiai - juk artėja rinkimai, rašo „Lietuvos žinios“.
Jau tryliktą kartą paskutinį rugsėjo šeštadienį grybų sostine tituluojama Varėna sulaukė daugybės svečių iš visos Lietuvos ir užsienio. Daugeliui jų Grybų šventė - ne tik pramoga, bet ir galimybė susitikti su giminėms bei draugais.
Valstiečių liaudininkų sąraše A.Pekeliūnas nusmuko į 10 vietą
Šią savaitę kandidatų į Seimą sąrašą patvirtino ir Valstiečių liaudininkų sąjungos taryba. Jo priekyje - partijos lyderė žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė.
Bet, pasak „Lietuvos ryto“, gana smarkiai nuskriaustas liko vienas spalvingiausių šios partijos veikėjų - skandalingai pagarsėjęs Seimo vicepirmininkas Alfredas Pekeliūnas. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad jis - vienas labiausiai nemėgstamų politikų.
Dėl dvigubos pilietybės prezidentas siūlo rengti referendumą (dar papildyta)
Šiemet vetavęs Pilietybės įstatymo pataisas, prezidentas Valdas Adamkus siūlo kitąmet rengti referendumą ir leisti žmonėms pareikšti savo nuomonę dėl dvigubos pilietybės. Politikai šį siūlymą vertina prieštaringai.
Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė portalui „Balsas.lt“ patvirtino, kad prezidentas apie tokį savo siūlymą pareiškė Pasaulio lietuvių bendrijos ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimo posėdyje Trakuose.
G. Jakavonis pereina į Valstiečių liaudininkų frakciją
Iš valdančiosios socialliberalų partijos pasitraukęs parlamentaras Gediminas Jakavonis antradienį pasiprašė priimamas į kitos valdančiosios Valstiečių liaudininkų frakcijos gretas.
„Gavome jo prašymą, svarstysime šiandien ir pagal frakcijos narių nuotaikas, manau, kad priimsime“, - BNS antradienį sakė valstiečių liaudininkų frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė.
Anot jos, kol kas nežinia, ar G.Jakavonis gali pereiti ir valstiečių liaudininkų partijos gretas.
Po rinkimų - į visas keturias puses
Paskutinius mėnesius šios kadencijos Seime dirbantys klaipėdiečiai ne tik aktyviai rengiasi rudenį vyksiančioms rinkiminėms batalijoms, bet ir mąsto, kaip teks užsidirbti duonai, jei tauta nuo jų nusisuks, rašo „Vakarų Ekspresas“.
Tiesa, dauguma Klaipėdoje rinktų politikų konkrečių planų dar neturi bei pripažįsta, kad keletą mėnesių gali tekti pagyventi ir be pajamų, tačiau galimą lūžį savo karjeroje linkę vertinti optimistiškai.
Valdančioji koalicija už konsultacinį referendumą dėl IAE
Valdančioji koalicija nutarė, kad referendumas dėl Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimo yra reikalingas, bet jis turėtų būti konsultacinis, o ne privalomas.
Dėl to valdančiąją koaliciją sudarančių parlamentinių frakcijų - socialdemokratų, liberalcentristų, valstiečių liaudininkų ir socialliberalų - seniūnai susitarė per penktadienio pusryčius pas premjerą.
Darius Kuolys: Kodėl?
Šviesiais tarybiniais laikais, kai visi dirbo Lietuvai, kai visiems be jokių klausimų ir atsakymų viskas buvo aišku, Juozas Erlickas, tuomet dar ne klasikas, vis klausė: kodėl? Klausimas atrodė labai juokingas, o pats Erlickas - tikras humoristas.
Nuo tų laikų daug vandens nutekėjo. Ne tik humoristai, bet ir lietuviai, matyt, aklai Vakarais sekdami, buvo pradėję savam krašte klausti ir atsakymų ieškoti. Tačiau, regis, tik trumpam.
Kaimo mokyklų naikinimas – kultūros genocidas?
Valdžios atstovai švietimo problemų spręsti kompleksiškai nesugeba: lopas ant lopo, o tame lope – skylė. Nors tiek Seimo nariai, tiek naujas švietimo ir mokslo ministras pripažįsta, jog pertvarkos kaimo mokyklose prilygsta atskiros kultūros genocidui, vis dėlto dabartiniai planai problemai spręsti nieko gero nežada.
Parlamentarai ketina balsuoti už V.Muntiano neliečiamybės panaikinimą
Dauguma valdančiųjų ir opozicinių Seimo frakcijų atstovų teigia, jog jie palaikys Generalinio prokuroro antradienį pateiktą prašymą leisti patraukti „pilietininką“, buvusį Seimo pirmininką Viktorą Muntianą baudžiamojon atsakomybėn.
V.Muntianą norima apklausti kaip įtariamąjį. Parlamentarui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi organizavimo ir dokumentų klastojimo. Iki šiol V.Muntianas prokuratūroje buvo apklaustas kaip liudytojas du kartus.
Valdiški automobiliai politikams – lyg savi
Seimo nariai savo reikmėms valdišką transportą naudoja ir toliau. Politikai nesivaržydami sėda į tarnybinį limuziną net tada, kai į partijos renginį būtų galima paėjėti.
Trečiadienį tarnybiniu automobiliu važinėjosi Seimo Audito komiteto pirmininkas Artūras Skardžius. Šis politikas, kuris vadovauja Valstiečių liaudininkų sąjungos rinkimų štabui, į partijos narių pasitarimą iš parlamento kiemo išvyko tarnybiniu limuzinu.
Žygis į Seimą pajūryje pakvips paraku
Šį rudenį pajūrio vienmandatėse rinkimų į parlamentą apygardose vyks kaip niekada aršios kovos: ginklus ruošia buvę merai, gerai žinomi dabartiniai Seimo, savivaldybių tarybų nariai, bankininkai, šou verslo atstovai, teisininkai, medikai, desantas iš Briuselio, žemaičiai.
Londone rengiama imigrantų ir Lietuvos politikų diskusija
Gegužės pabaigoje išeivijoje gyvenantys lietuviai turės galimybę apie Lietuvos ateitį padiskutuoti su iš Vilniaus atvykusiais politikais.
Kaip pranešė Lietuvos ambasada Didžiojoje Britanijoje, gegužės 30 dieną Londone vyksiantis susitikimas-debatai „Kokią Lietuvą kuriame?“ rengiami ruošiantis spalio 12 dieną numatytiems Seimo rinkimams.
Po nuobodžių diskusijų Seimas pritarė Vyriausybės ataskaitai
Seimas antradienį pritarė Vyriausybės ataskaitai. Už tokį sprendimą balsavo 59, prieš 33, susilaikė 4 parlamentarai.
Diskusija dėl Vyriausybės veiklos ataskaitos Seime vyko vangiai. Jų metu valdantieji Vyriausybės ataskaitą gyrė, opozicija kritikavo, tačiau parlamentarus buvo atvirai buvo apėmęs nuobodulys. Seimas praėjusiais metais nepritarė Vyriausybės veiklos ataskaitai, tačiau jokių teisinių ar politinių pasekmių tai neturėjo.
Seime perskaitytas prezidento metinis pranešimas (papildyta)
„Inertiškai judame sąstingio ir nuosmukio link“, – padėtį Lietuvoje apibendrina prezidentas Valdas Adamkus savo metiniame pranešime.
Nors prezidento atstovė spaudai R. Grumadaitė žadėjo, kad V. Adamkaus kalba bus „subalansuota“, t. y. bus kalbama tiek apie gerus, tiek apie blogus dalykus, tačiau prezidentas situaciją šalyje vertino pakankamai pesimistiškai.
Pasak jo, vykdoma politika neduoda rezultatų ten, kur jų būtinai reikia.
Seimo etikos sargai išsirinko vadą (papildyta)
Seimas ketvirtadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku patvirtino darbietį Manfredą Žymantą. Už jo kandidatūrą balsavo 58 parlamentarai, 1 – prieš ir 3 – susilaikė
Už M.Žymantą ketvirtadienio posėdyje balsavo 7 etikos sargai iš 8 dalyvavusiųjų. Komisijos pirmininko vieta Darbo partijai priklauso remiantis opozicinių partijų susitarimu.
Darbiečiai Seimo etikos sargams vadovauti deleguoja M. Žymantą
Opoziciniai darbiečiai sutarė į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovus deleguoti savo partietį Manfredą Žymantą. Jo kandidatūrą dar turės patvirtinti patys etikos sargai ir Seimas, tačiau komisijos pirmininko vieta Darbo partijai priklauso remiantis opozicinių partijų susitarimu.
Etikos ir procedūrų komisija į posėdį tvirtinti savo vado rinksis ketvirtadienį ryte.
Seimo etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas
Seimo Etikos ir procedūrų komisija artimiausiu metu turės pirmininką - seniūnų sueigoje politinių partijų frakcijų lyderiai sutarė, jog etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas.
Etikos ir procedūrų komisijoje Darbo partija turi du atstovus Zitą Žvikienę ir Manfredą Žymantą. Darbiečiai turės nutarti, kuris iš jų taps etikos sargų galva, tuomet komisijos pirmininką tvirtins Seimas.
Valdžia šokdina pensijų fondus
Pastaruoju metu gimė net keletas iniciatyvų, kaip pakeisti antrosios pakopos pensijų fondų veiklą. Įstatymų pataisomis siūloma apkarpyti konservatyvių pensijų fondų mokesčius ar net visai juos panaikinti, jei fondas neuždirba pelno, rašo „Vakarų ekspresas“. Pensijų fondus valdančių bankų atstovai neigiamai vertina valdžios iniciatyvas ir teigia, jog pati rinka viską gali sėkmingai sureguliuoti. Tuo metu Vertybinių popierių komisijos specialistai pritaria mokesčių mažinimui.
Nėra kam dirbti
Konkuruojant su Europos Sąjungos šalimis būtina greičiau ir veiksmingiau formuoti atvirą imigracijos politiką, - teigia seimo narė Aldona Staponkienė. Šalyje trūkstant kvalifikuotos darbo jėgos, vis daugiau darbdavių darbuotojų ieško užsienio rinkose. Emigravus nemažai daliai lietuvių, mūsų šalies verslininkams nelieka nieko kito, kaip kviestis dirbti ne tik ES šalių piliečius, bet ir ukrainiečius, rusus, baltarusius, moldavus, kinus ar turkus.
Seime – pilietininkų ir liaudininkų skyrybos
Trečiadienį įvykusiame Seimo narių iš Pilietinės demokratijos partijos (PDP) posėdyje nuspręsta pasitraukti iš Seimo Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos, atnaujinti Pilietinės demokratijos frakciją, toliau tęsiant darbą valdančioje koalicijoje.
Seime – dar vienas nutarimo projektas dėl „Leo LT“
Seimas raginamas pritarti esminiams Vyriausybės ir VST savininkės "NDX energija" derybų dėl nacionalinio investuotojo bendrovės "Leo LT" sukūrimo rezultatams. Atitinkamą Seimo nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo socialdemokratai Birutė Vėsaitė, Zigmantas Balčytis, Irena Šiaulienė, liberalcentristas Raimundas Palaitis bei valstiečių liaudininkų ir pilietininkų frakcijos nariai Aldona Staponkienė ir Algirdas Ivanauskas.
„Liūto“ ateitis skendi ūkanose
Kaip balsuos dėl strategiškai svarbaus įstatymo pataisų, parlamentarai apsispręs pačiu paskutiniu momentu, rašo „Lietuvos žinios“. Po švenčių iš letargo bundančio Seimo šiandien laukia nelengvas posėdis. Pirmiausia ketinama imtis taisyti Alkoholio kontrolės įstatymą, kurio naujovės, įsigaliojusios nuo sausio, vos nesužlugdė Lietuvos krepšinio ir visų televizijų.
Beveik pusė Klaipėdos politikų rudenį taikys į Seimą
Beveik pusė uostamiesčio tarybos narių rudenį ketina savo jėgas skirti ne gyventojų problemoms spręsti, o kandidatuoti į Seimą, rašo „Klaipėda“. Meras – be Seimo Seimo rinkimams, kurie įvyks šiemet spalį, ruošiasi daugelis politikų, tačiau meras Rimantas Taraškevičius jiems abejingas. „Savo karjeros su Seimu nesieju. Jei ir apsispręsiu kandidatuoti partijos rinkimų sąraše, tai tikrai ne aukštoje pozicijoje“, – tvirtino meras.
Pirmalaikių rinkimų iniciatyva kelia abejones
Ne visi klaipėdiečiai Seimo nariai pritaria pirmalaikių Seimo rinkimų idėjai. Jiems kyla abejonių, ar raginančios paleisti Seimą partijos tai daro nuoširdžiai, praneša dienraštis „Klaipėda“.A. Bosas į rinkimus neisSocialdemokratų partijos vadovybė nusprendė siūlyti frakcijai Seime palaikyti nutarimo projektą dėl pirmalaikių parlamento rinkimų. Socialdemokratai pripažino, kad daugumos palaikymo Seime neturinčiam ministrų kabinetui per sunku dirbti.
Etikos sargai nesutaria: rinkti pirmininką ar dirbti turint tik pavaduotoją
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai nesutaria: išsirinkti pirmininką ar ramiai dirbti turint pirmininko pavaduotoją.Socialdemokratas Algimantas Salamakinas ragina užbaigti "palaidos balos" situaciją ir patvirtinti vadovą. Pasak jo, nepatvirtindama opozicijos išrinkto kandidato į komisijos pirmininkus konservatorių frakcijos nario Kęstučio Čilinsko, komisija pasielgė negarbingai.
Tarp etikos sargų gali nelikti konservatorių
Seimo Etikos ir procedūrų komisija veikiausiai turės dirbti be konservatorių - nepatvirtinus Kęstučio Čilinsko komisijos pirmininku Tėvynės sąjunga (TS)nebesiūlo naujo kandidato ir svarsto galimybę atšaukti kitą narį - Antaną Matulą. Ketvirtadienį vykusio Seimo posėdžio metu Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas parlamentarams pasiūlė tvirtinti komisiją iš 11 narių, nes konservatoriai neteikia naujo kandidato.
Parlamentarai pešasi dėl K. Prunskienės titulo
Seimo posėdyje konservatorius Saulius Pečeliūnas ir valstietė liaudininkė Aldona Staponkienė apsižodžiavo dėl žemės ūkio ministrės ir valstiečių liaudininkų lyderės Kazimiros Prunskienės turimų titulų.Ketvirtadienį balsuojant dėl kitų metų biudžeto, Seimas atmetė konservatorių Rimanto Dagio bei Kazio Starkevičiaus siūlymą iš Valstybės investicijų programos 2008 metams išbraukti 15 mln. litų, skirtų Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pastato rekonstrukcijai.
Nepavykus tapti etikos sargų vadovu K.Čilinskas palieka komisiją
Nepavykus tapti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovu konservatorių frakcijai priklausantis Kęstutis Čilinskas traukiasi ir iš jos narių, nes esą nenori būti "teisės ir etikos reikalavimų neatitinkančios veiklos dalyviu". "Pasitraukiu iš komisijos, visų pirma, dėl to, kad pusė jos narių neleis baigti formuoti komisijos, kol frakcijos neišrinks kito priimtino kandidato.
Etikos sargai kratosi K. Čilinsko
Seimo Etikos ir procedūrų komisija nenori, kad jai vadovautų opozicijos patvirtintas kandidatas į pirmininkus konservatorius Kęstutis Čilinskas.Slaptame balsavime trečiadienį iš 12 komisijos narių pačiam K.Čilinskui nedalyvaujant už jo kandidatūrą balsavo 5 nariai, o 6 nesutiko su opozicijos pasirinktu kandidatu.Iškart po balsavimo etikos sargai pradėjo skirstytis nenutarę, kaip elgtis toliau.
K. Čilinskas greičiausiai vadovaus etikos sargams
Seimo opozicinės frakcijos sutarė, kas turėtų vadovauti Etikos ir procedūrų komisijai - preliminariai etikos sargų vadu turėtų būti paskirtas konservatorius Kęstutis Čilinskas.Jo kandidatūrai slaptame balsavime antradienį pritarė dauguma konservatorių, darbiečių, liberalų, liberaldemokartų, socialliberalų ir mišrios Seimo narių grupės parlamentarų.
Seimo etikos sargai turi vicepirmininką
Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau turi dalį vadovybės - antradienį susirinkę etikos sargai išsirinko komisijos pirmininko pavaduotoją, kuriuo tapo socialdemokratas Jonas Juozapaitis.Naująsias jo pareigas jau patvirtino ir Seimas."Mes šiandien susirinkome ir išrinkome pirmininko pavaduotoją, kad komisija nebūtų neveiksni, nes jau yra darbai, reikia pradėti veiklą.
Valstiečiai liaudininkai kuria aljansą su „pilietininkais” ir lenkais
Valstiečiai liaudininkai artėjant visuotiniams Seimo rinkimams aplink save buria aljansą - partijos taryba pritarė susijungimui su Seimo pirmininko Viktoro Muntiano vadovaujamais "pilietininkais" ir davė mandatą pradėti derybas su Lenkų rinkimų akcija."Taryba balsų dauguma priėmė sprendimą susijungti mums ir "pilietininkams" su ta sąlyga, kad išlieka mūsų pavadinimas.
Nauja Seimo Etikos ir procedūrų komisija – be R. Kšanienės
Šiandien Seimas nusprendė sudaryti naują Etikos ir procedūrų komisiją. Už tai balsavo 53, prieš – 2, susilaikė 10 Seimo narių, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. Atsižvelgiant į frakcijų raštiškus pasiūlymus, nuspręsta sudaryti naują Seimo Etikos ir procedūrų komisiją iš 12 narių.
Etikos komisijoje liko trise
Seimui nepajėgus atstatydinti dėl skandalingo vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, jos komandoje beliko ji pati su dar dviem nariais - kolega „darbiečiu“ Manfredu Žymantu ir liberaldemokratu Remigijumi Aču.Antradienį etikos sargų gretas pranešė paliekantys valstiečiai liaudininkai Aldona Staponkienė bei Skirmantas Pabedinskas.
Iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pasitraukė ir valstiečiai
Sugrįžusi iš komandiruotės užsienyje, Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė pareiškė, kad atsistatydina iš Etikos ir procedūrų komisijos. Iš Etikos ir procedūrų komisijos pasitraukia ir valstietis liaudininkas Skirmantas Pabedinskas, pranešė VLPD frakcijos spaudos tarnyba.
Trumpam teisių netekusiems vairuotojams siūloma leisti pasirinkti bausmės atlikimo metą
Vairuotojams, kuriems būtų už tam tikrus prasižengimus atimtos teisės vairuoti transporto priemonę nuo vieno iki trijų mėnesių, siūloma leisti pasirinkti, kada tą bausmę atlikti.Šį siūlymą valstietė liaudininkė Aldona Staponkienė ir socialdemokratė Birutė Vėsaitė užregistravo Seime jau svarstomoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms.Pasak parlamentarių, neklaužados vairuotojai bausme turėtų atlikti per artimiausius 12 mėnesių.
Klaipėdos verslininkų grobis – mokyklų stadionai
Strategiškai gerose Klaipėdos vietose esantys pasibaisėtinos būklės mokyklų stadionai tapo apsukrių verslo struktūrų dėmesio objektu - verslininkai patyliukais ieško būdų, kaip žemę išnaudoti statyboms, praneša "Vakarų ekspresas". To prielaida - valdininkų aplaidumas tvarkant žemės dokumentus, nes be jų jokia mokykla negali gauti lėšų stadionams renovuoti, jie nyksta, o verslininkams atsiranda papildoma motyvacija pasinaudoti šia padėtimi.
Dėl metų senumo susitikimo su V.Uspaskichu VR ministrui gresia interpeliacija
Prisiminę daugiau nei prieš metus Maskvoje vykusį vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio susitikimą su Lietuvos teisingumo tuomet ieškotu Darbo partijos ekslyderiu Viktoru Uspaskichu, grupė Seimo narių pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos liberalcentristų į Vyriausybę deleguotam ministrui.Interpeliacijos iniciatoriai savo sprendimą grindžia tuo, kad už neseniai vykusį susitikimą su V.Uspaskichu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto gali netekti "darbietė" Romualda Kšanienė.