3d
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „3d“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „3d“.
Lietuva, Borodianka, Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį – padės atkurti Ukrainą
Lietuva ir Rusijos karo nuniokotos Borodianka bei Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį, skirtą padėti atstatyti nukentėjusius Ukrainos miestus.
Tokį memorandumą pasirašė Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Ukrainos Kyjivo srities Borodyankos miesto tarybos atstovas Viktoras Romaniukas ir Bučos meras Anatolijus Fedoruko, penktadienį pranešė Aplinkos ministerija.
Sąnarių ligoms gydyti Vilniaus ligoninėje – nauji modernūs metodai: pasitelkia ir 3D technologijas
Revizinė klubo sąnario operacija, esant dideliems kaulinio audinio defektams, yra sudėtinga chirurginė procedūra, tačiau pažangios 3D technologijos ir virtualus 3D priešoperacinis planavimas leidžia greičiau ir tiksliau suplanuoti klubo sąnario funkcijos atstatymą, tiksliau numatyti operacijos rezultatus.
3D technologijos chirurgijoje
Medicinoje, ypač chirurgijos srityje, sparčiai populiarėja praktinis 3D spausdinimo technologijų pritaikymas.
Skrydžio į kosmosą laukia 3D technologija sukurta raketa: atskleidė, kiek kainuos skrydis
Ar patikėsite, kad Jungtinėse Valstijose skrydžio į kosmosą jau laukia 3D spausdinimo technologija sukurta raketa? Kaip vyko šis procesas, kiek užtruko ir kiek milijonų kainuos eksperimentinis skrydis?
Gali būti sunku patikėti, tačiau 3D spausdintuvas iš metalo spausdina raketą „Terran 1“, kurią amerikiečių kompanijos „Relativity Space“ įkūrėjai planuoja skraidinti į orbitą.
Vilniuje bus atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys
Antradienį Vilniuje, prie Spaudos rūmų, bus atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys.
Jo autorius – pasaulinio garso menininkas iš Vokietijos Edgaras Muelleris.
Vilniuje 30 metrų ilgio ir 10 metrų pločio trimačiu piešiniu jis kurs iliuziją, kad viduryje šaligatvio atsivėrė praraja, kurios dugne slypi rajono atsinaujinimą simbolizuojantis stebuklingas šaltinis.
Jį puoš neužmirštuolės, priminsiančios apie 1991 metų sausio mėnesio įvykius, kai sovietų kariai užėmė Spaudos rūmus.
Nuo pandemijos išvargusius japonus linksmina milžinišku katinu: užsimanė tokio namie
Viename judrausių Tokijo rajonų – milžiniškas reklaminis skydelis su milžinišku 3D katinu. Jis vilioja žmones išsiimti išmaniuosius telefonus ir užfiksuoti nuotrauką ar vaizdo įrašą instragamui.
Žmonės džiaugiasi:
„Kai katinas pasirodė ekrane, pajutume šilumą. Pamatę mielą jo išvaizdą, atsipalaidavome.“
„Mačiau tokių dalykų užsienyje. Džiaugiuosi dabar matydama Japonijoje.“
Katino atvaizdas – itin realistiškas, išskyrus, tai, kad jis – milžiniškas.
3D spausdintuvu atspausdinta mėsa jau egzistuoja, bet ar pakeisite tradicinę mėsą?
Kadangi 3D spausdinimas ir toliau keičia pasaulį, įmonės tvirtai nusprendė pakeisti mėsos pramonę. Nesvarbu, ar tai leistų apsaugoti daugiau gyvūnų ir nebebūti tiek priklausomais nuo gyvulininkystės pramonės, ar tiesiog būti pirmaisiais greitai besiplečiančioje rinkoje, mokslininkai skuba laboratorijose užaugintą, 3D spausdintuvu atspausdintą mėsą išleisti plačiu mastu.
Bet jei (arba kai) tai pagaliau įvyks, ar jūs iškeisite tradicinę mėsą į spausdintą?
Kai kuriose vietovėse ji jau parduodama.
Karantinas išmokė konferencijas rengti visiškai kitaip
Tarptautinių konferencijų ir renginių organizatoriai virtualiai 3D formatu jau gali aplankyti net 54 Vilniaus erdves – daugiausiai tarp Europos sostinių.
Šiuos inovatyvius modelius ir kitus hibridiniams renginiams skirtus sprendimus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“ ėmėsi kurti dar prieš metus, siekdama padėti ne tik laisvai keliauti negalintiems konferencijų rengėjams, bet ir Covid-19 pandemijos skaudžiai paliestam vietos verslui, ra6oma pranešime žiniasklaidai.
Neeilinis įvykis: gyventojų sulaukė pirmasis Europoje 3D namas
Nyderlanduose šeimininkų sulaukė pirmasis Europoje vien tik 3D spausdintuvu atspausdintas namas. Gamintojai įsitikinę, kad netolimoje ateityje tokie atspausdinti namai taps prieinami visiems.
94-urių kvadratinių metrų namą, 3D spausdintuvu atspausdinti prireikė vos 120-ties valandų. Pasak jo kūrėjų, tai pirmas toks statinys Europoje, kurį Nyderlandų valdžia palaimino kaip saugų ir tinkamą gyventi. Jo šeimininkais tapo į pensiją išėjusi olandų pora.
Neįtikėtina: siūlo mėsos pakaitalą, kuris sukurtas naudojant 3D technologiją
Neįtikėtinos įdomybės: parodyta, kaip atrodo prieš 32 tūkstančius metų Žemėje žydėję augalai. Taip pat siūloma, kaip įprastą mėsa galėtų pakeisti jos pakaitalai, sukurti naudojant 3D technologiją.
Jei esate mėsos mėgėjas, dar nereiškia, kad šio į lėkštę dedamo steiko norėtumėte paragauti nė nepaisant to, kad jį virtuvės šefas iš Izraelio dar ir gurmaniškai pagardina. Tai – ne tikra mėsa, o jos pakaitalas, sukurtas naudojant audinių 3D spausdinimo technologiją.
Neįtikėtinos technologijos: 3D spausdintuvu pagamino veganišką kepsnį
Technologija atimanti žadą ir verčianti varvinti seilę. Barselonoje jau galima paragauti 3D spausdintuvu pagaminto veganiško kepsnio. Jo kūrėjai sako, kad net mėsos mėgėjai ne iš karto supranta, jog valgo nemėsišką patiekalą.
Maisto spausdinimo technologija – ne fantazija, o realybė. Ir ji – prieš jūsų akis. Barselonoje bioinžinerijos doktorantas iš Italijos įkūrė startuolį „Novameat“ ir stebina pasaulį štai taip spausdinamais didkepsniais.
REKLAMA
REKLAMA
Vilnietis Mažvydas vaikams už dyką dovanoja rankas: „Visi žmonės man yra broliai ir seserys“
Šiandien Lietuvoje jau keli vaikai ir jų šeimos džiaugiasi dirbtinėmis rankytėmis, kurios buvo atspausdintos 3D technologija. Daug kam tai prilygsta stebuklui, o jį dovanoja Mažvydas Sverdiolas su sužadėtine Urte – šiai veiklai negailintys nei savo laiko, nei asmeninių išlaidų.
Dar prieš nusipirkdamas 3D spausdintuvą, M. Sverdiolas kartu su sužadėtine Urte domėjosi, ką papildomai galėtų su juo daryti.
Neregėto gražumo desertai: gaminimas – itin sudėtingas
Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriaus mokytoja Ginta Marčenkiene su mokiniais ruošiasi parodai. Tikslas pagaminti 3D desertus. Pasak mokytojos, pats procesas nėra labai sudėtingas, tačiau užima nemažai laiko, tad ir šiam įvykiui ruoštasi tris dienas.
Visų pirma buvo paruošta skaidri želė, ji supilstoma į indus ir užšaldoma sustingdoma, tada pasiruošiama balta žėlė, ji dažoma įvairiomis spalvomis.
Lietuvos mokslininkai nesnaudžia – kuria pasaulinę medicinos inovaciją
Ar kada galėjote bent įsivaizduoti, jog dėl vėžio, genetinės ligos ar infekcijos sunykusį kaulą bus įmanoma atsispausdinti 3D spausdintuvu? Skamba neįtikėtinai, tačiau būtent prie šios pasaulinės medicinos inovacijos dirba ne kas kitas, o Lietuvos mokslininkai, kurie kasmet gyvenimą gali palengvinti net 20 milijonų žmonių visame pasaulyje. 40-metis vilnietis – odontologo kėdėje. Gyventi be dantų – malonumas menkas, tačiau kad būtų atstatyti keturi dantys, šio vyro laukia sudėtinga procedūra.
Šešiamečio gyvybę išgelbėjo įstatyti atspausdinti krūtinės kaulai
Šanchajaus medikai ką tik išgelbėjo šio šešerių metų berniuko gyvybę. Jo krūtinėje buvo įstatyti nauji, 3D spausdintuvu atspausdinti krūtinės kaulai. Berniukas iki šiol kentė nuo itin retos genetinės ligos, dėl kurios deformuota krūtinės ląsta kėlė grėsmę sužeisti vaiko vidaus organus.
Vienintelė viltis buvo jo krūtinėje įstatyti trūkstamų kaulų pakaitalą. Medikai neslepia, kad tokios operacijos – sudėtingos.
Nauja mada: ilgaamžiai 3D antkapiai
Naujovė ne kiekvieno kišenei – prabangūs antkapiai išsilaikantys tūkstantį metų. Lietuvoje jau siūloma artimųjų kapus puošti didžiuliais trimačiais stikliniais piešiniais. Verslininkams idėja kilo augant emigracijai, esą tokie antkapiai, kurių nereikia prižiūrėti, apsimoka išvykusiems į užsienį. 3D kapas Vilniaus užmiestyje gerokai skiriasi nuo greta esančių. Ir pastebėti jį gali iš tolo, mat saulei šviečiant jis spindi.
Tobulam Kalėdų vakarui Vilniuje – ypatinga 3D pasaka
Pirmąjį Kalėdų vakarą dešinysis Vilniaus arkikatedros fasadas virs daugiau kaip tūkstančio kvadratinių metrų dydžio ekranu – vilniečiai ir sostinės svečiai čia kviečiami pamatyti naują unikalią 3D projekcijų pasaką ,,Sofijos žvaigždėlapis”. Pasaką tris kartus per vakarą bus galima išvysti iki pat gruodžio 29 d. 3D pasakos kūrėjai žiūrovams žada, kad tai bus pasakiškų emocijų lobynas visai šeimai – išskirtinė šiuolaikiška animacija, kuri sumaniai įtrauks į nuotykių ir fantazijos verpetus.
3D spausdintuvų galimybės: atspausdintas pirmas smuikas
Į pasaulio rinką sparčiai žengiantys trimačiai spausdintuvai, atrodo, gali atspausdinti viską – žaislus, prietaisus, net ginklus. O štai vienas Prancūzijos smuikininkas sumanė atsispausdinti sau pirmą pasaulyje tokį elektrinį smuiką. Tikras elektrinis smuikas. Bet nuo kitų skiriasi tuo, kad pagamintas ne žmogaus rankomis ar gamyklos mašinų, o trimačiu spausdintuvu. Na ir, žinoma, trimatis spausdinimas leido prancūzų smuikininkui išgalvoti geriausiai tinkančią smuiko formą.
Marijonas Mikutavičius surengs Lietuvoje dar neregėtą šou
TV3 televizijos projekto „X Faktorius" teisėjas Marijonas Mikutavičius patvirtino, kad gruodžio mėnesį įvyks trys dideli išskirtiniai jo koncertai – gruodžio 11 d. Klaipėdoje „Švyturio” arenoje, 19 d. – Kaune „Žalgirio” arenoje, 27d. – Vilniuje „Siemens” arenoje. Pirmą kartą Lietuvos dainininko soliniuose koncertuose bus panaudota daugiasluoksnė tūrinė 3D projekcijų ir LED ekranų instaliacija.
Intelektinio kapitalizmo pradžia, ar esame tam pasiruošę?
Kalbėdami apie Lietuvos ateitį pirmiausia turime sutarti, kad šiuo metu baigiasi dar viena kapitalizmo era. Tik žaliavomis turtingos valstybių netrukus nebus tarp lyderių. Pramonė pereina prie ketvirtojo raidos etapo - išmaniosios gamybos. Pasitinkame verslo pasaulį, kuriame išlieka ne didžiausi, o greičiausi ir sumaniausi.
3D spausdintuvų pritaikymo ribas brėžia tik fantazija
Ne prabanga ir ne kažkas „iš fantastikos serijos“ – 3D spausdintuvai, kurie, atrodytų, dar ne taip seniai asocijavosi su tikra revoliucija kalbant apie XXI amžiaus technologijas, tampa jau mažai ką bestebinančiu architektų ir inžinierių darbo įrankiu. Šios tendencijos stebimos ir Lietuvoje.
28 unikalios 3D tatuiruotės
Svajojate papuošti savo kūną tatuiruote? Pasirinkdami kažką naujo, šiuolaikiško – tikrai neapsiriksite. Paaukoję tam tikrą sumą pinigų įsigysite naujus batus, kurie nenusidėvės per amžius amžinuosius, o jei reikės – tatuiruočių meistras jums ant odos išpaišys širšę, kurią, neabejotinai, visi praeiviai bus linkę nubaidyti. Bet kuriuo atveju, susilauksite nemažai dėmesio (ebaumsworld.
„Amazon“ telefonas naudos 3D sistemą „Omron Okao Vision“
Iš karto keletas šaltinių patvirtino, jog birželio 18 d. kompanija „Amazon“ pristatys savo pirmąjį išmanųjį telefoną. Jo išskirtine savybe taps 3D efektų ir vartotojo veido skenavimo galimybės palaikymas. Tam reikalui bus naudojama technologija „Omron Okao Vision“, praneša „TechCrunch“. Šaltinio teigimu, 3D efektų realizavimui bus naudojama japonų kompanijos sukurtas sprendimas „Omron Okao Vision“, taip pat specialiai pritaikyta operacinės sistemos „Android“ versija.
LG pristatė 2014 m. skirtų televizorių seriją
Bendrovė „LG Electronics“ (LG) pristatė 2014 metams skirtų televizorių seriją, kurią sudaro 68 nauji modeliai, tarp jų ir 105, 65, 55 bei 49 colių įstrižainės „Ultra HD“ raiškos televizoriai lenktu ekranu. Didžiojoje daugumoje šių metų modelių bus įdiegta „Smart TV“ platformai pritaikyta „webOS“ operacinė sistema, pranešė LG atstovai. Pasak gamintojų, naujieji „Ultra HD“ modeliai turės IPS technologijos ekranus, kurie tiksliai atkuria spalvų gamą ir vaizdo detales.
„Intel Capital“ investicijai pasirinko lietuvius
Įmonei „Intel“ priklausanti rizikos kapitalo įmonė „Intel Capital“ kartu su Lietuvos rizikos kapitalo bendrove „Practica Capital“ investavo į lietuvių sukurtą internetinę skaitmeninių trimačių (3D) modelių prekyvietę „CGTrader“, rašo "Verslo žinios". Kaipteigiama dienraštyje, investicijų suma neatskleidžiama, tik užsimenama, kad lėšos bus panaudotos 3D modelių prekyvietės ir bendruomenės plėtrai bei įmonės pozicijoms 3D spausdinimo rinkoje stiprinti.
Technologijų paraštėse: įrenginiai, kurių niekada nenaudosime
Kasmet Las Vegase vykstanti technologijų paroda CES lyg iš gausybės rago pažeria aibes išradimų. Nors didelė dalis jų išties atrodo lyg prietaisai iš mokslinės fantastikos filmo, pasitaiko ir tokių, kurie verčia susimąstyti apie išradėjų naivumą, rašo qz.com. Siųlome susipažinti, kokie CES prietaisai niekad nebus pritaikomi praktiškai. Akinių plovykla – „Opticwash“ Nors gamintojai teigia, kad automatinė akinių plovyklė yra elegantiška ir paprasta, akivaizdu, kad ši tokia nėra.
Lietuvoje rengiamasi kurti 3D implantus
Kauno bendrovė „Baltic Orthoservice“, gaminanti ortopedinę avalynę, įtvarus bei teikianti ortopedines paslaugas, įgyvendinusi ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Implantų kūrimo ir vystymo centro įkūrimas“ ketina pradėti kurti standartinius ortopedinius, potrauminius implantus bei jų pozicionavimo operacinius instrumentus.
Sukurta technologija, kuri nuo piratų apsaugos 3D spausdinimą
Tūrinio spausdinimo entuziastai jau keletą metų kalba, kad 3D spausdintuvų pasirodymas leis suklestėti 3D modelių piratavimui, kaip savo laiku Napster tapo muzikinių kūrinių piratavimo pradininku. Vis tik kompanijos Authentise specialistai tvirtina, jog jiems pavyko sukurti komercinį sprendimą, kuris 3D piratavimui įsigalėti neleis. Kompanijos specialistų programinė įranga leidžia pasiųsti modelį į 3D spausdintuvą tokiu būdu, kad jį būtų galima atspausdinti tik vieną kartą.
Paryžiaus mados savaitėje – 3D spausdintuvu sukurta kolekcija
Paryžiaus mados savaitėje olandų dizainerė Iris van Herpen pristatė aukštosios mados kolekciją, kuri buvo sukurta pasitelkus belgų bendrovės „Materialise“ trimatę (3D) spausdinimo technologiją, anksčiau sėkmingai taikytą medicinos srityje. „Materialise“ yra pirmaujanti 3D spausdinimo technologijų ir programų bendrovė, kuri iš universiteto mokslininkų projekto tapo daugianacionaline bendrove ES tyrimų finansavimo dėka.
Trimatės formos kuriamos tik rankų judesiais
Nauja programinė įranga leidžia interpretuoti gestus ir taip dizaineriams, menininkams ir inžinieriams kurti ir modifikuoti trimates figūras, naudojant tik savo rankas, taip naudojant natūralią vartotojo sąsają, o įprastinės sąsajos priemonės – klaviatūra ir pelė tampa nebereikalingos. Ši programa, pavadinta „Shape-it-up“, naudoja specialius kompiuterinius algoritmus ir Windows Kinect kamerą, matančią vaizdo perspektyvą, ir interpretuoja rankų judesius ir gestus.
S. Wozniakas: imkitės net finansiškai nepatrauklių darbų
Vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas teigia, kad visada verta imtis ir tų darbų ar projektų, kurie tuo metu nėra verti daug pinigų, mat taip vystome savo sugebėjimus. „Jei darai kažką, ko niekas dar nedarė ir niekas nemano, kad tai yra verta pinigų, šis darbas duos naudos jūsų pačių išsilavinimui, net ir tuo atveju, jei tai niekada nebus verta pinigų. Galiausiai jūs išugdysite gebėjimus, kurie leis jums sukurti tai kas yra verta itin daug pinigų“, – sakė jis.
Atspausdintu automobiliu – į revoliuciją
Kanadietis Jimas Koras, 3D spausdintuvu sukūręs pirmąjį pasaulyje automobilį, teigia dar nesupratęs 3D spausdintuvų reikšmės, tačiau dabar jau kuria naują automobilį, kuriuo sieks padaryti revoliuciją pasaulyje. Gamindamas pirmąjį automobilį „Urbee1“ galvojote tik apie vieną jo prototipą.
Pademonstruota, kaip su 3D spausdintuvais galima sukurti gyvūnų skeletus
Notrdamo universiteto studentai pristatė technologiją, kurios dėka iš plastiko galima sukurti gyvūnų skeletus. Kalbama apie spausdinimo būdą, kuriame naudojama kompiuterinė tomografija bei specialūs 3D spausdintuvai.
Pamestus namų raktus pakeis atspausdinti
Pametėte detalę? Sulūžo baldų rankenėlė, o kitos neturite? Reikia varžto, kurio negalite rasti parduotuvėje? Tai visai ne problema. Jūs galite... tai atsispausdinti savo namuose, naudodami trimatį spausdintuvą pagal norimo daikto brėžinį. Atrodo fantastiškai, tačiau šiandien su 3D spausdintuvu įmanoma jei ne viskas, tai beveik viskas, kas gimsta jūsų fantazijoje.
„CGTrader“ – 3D revoliucijoje dalyvaujantis lietuvių „startup‘as“
Daugiau nei pusę milijono pritraukęs lietuvių „startup‘as“ „CGTrader“ stengiasi įsitvirtinti trimačio spausdinimo, kuris žada technologinę revoliuciją, rinkoje. „CGTrader“ yra platforma, kurioje galima įsigyti kompiuterinių modelių, tinkamų naudoti įvairiuose projektuose, tarp kurių yra ir trimatis spausdinimas. „CGTrader“ skiriasi nuo kitų tuo, kad autoriai tiesiogiai pardavinėja modelius pirkėjams be tarpininkavimo.
Ditai von Teese atspausdinta „trimatė“ suknelė
Mados pasaulis jau ėmė domėtis trimačio spausdinimo technologijomis, tačiau priglundančių prie kūno, prie jo formų prisitaikančių suknelių dar nebuvo sukūręs. Ditai von Teese atiteko pirmoji. Juodos spalvos ažūrinė suknelė su 13 tūkst. Swarovskio kristalų turi 3 tūkst. narelių, kurie leidžia drabužiui prisitaikyti prie dėvinčios jį moters kūno formų.
Vilniečių „startup'as“ pritraukė šimtatūkstantinę investiciją
Vis daugiau skaitmeninės grafikos specialistų galvoja apie trečiąją dimensiją – 3D technologijos paklausa auga tiek videožaidimų, tiek atvaizdų srityje. Lietuvių įkurta „CGTrader“ siekia sujungti viską į vieną. Praėjusią savaitę kompanija paskelbė apie gautą 185 tūkst.
3D spausdinimo revoliucija? Tik ne Lietuvoje
Pasaulyje 3D spausdintuvai kelia perversmą: jie keičia tiek pramoninių, tiek asmeninių produktų gamybos esmę. Tačiau lietuviai su šia, anot specialistų, pigesne bei greitesne gaminimo technologija pažindinasi lėtai. „Nežinau, kas kaltas, ar spausdintuvų, ar poreikio, ar žmonių išsilavinimo trūkumas, – svarsto trimačius spausdintuvus pardavinėjančios įmonės „Jautis“ direktorius Liutauras Kižys.
Analogų neturintis 3D interaktyvus Kalėdų senelis atkeliauja į Vilnių
Gruodžio 25 – 30 dienomis Vilniaus Katedros varpinės bokšte apsigyvens didelis interaktyvus 3D animuotas Kalėdų Senelis. „PM Screen Group“ komandos sukurta unikali kalėdinė instaliacija visiems norintiems realiuoju laiku suteiks galimybę pabendrauti su nuotaikingu Kalėdų seneliu. Kiekvieną šventinės savaitės vakarą įspūdingas Kalėdų senelis su visais atėjusiais ne tik pasikalbės, bet ir šoks, dainuos karaokę bei leis žvilgtelti į savo pasakiškos kelionės akimirkas.
D. Britanijos karalienės kalėdiniai sveikinimai – 3D pranešime
Karalienė pirmą kartą skaitys pranešimą, kuris bus transliuojamas naudojant 3D technologijas. Karalienė dar kartą kurs istoriją, kadangi ji tampa pirmuoju Karališkosios šeimos nariu, sutinkančiu naudotis šia technologija. Praėjusiais metais per savo vestuves princas Williamas neleido filmuoti 3D kameromis. 86 metų monarchė buvo filmuojama specialiomis kameromis praėjusį penktadienį. Būtent jų dėka karalienė atrodys kaip gyva tiems, kurie pranešimą stebės per 3D televizorius.
Žurnalas „Ieva“ – 3D formatu
Gruodžio-sausio mėnesio žurnalas „Ieva“ prekyboje pasirodys storesnis ir 3D vaizdu. „Nors rinkodaros ir reklamos pranašai skelbia, kad leidybos verslas miręs, nesiruošiame lengvai pasiduoti ir stengiamės išnaudoti visus įmanomus Lietuvoje atsiperkančius technologinius sprendimus. 3D idėja nėra nauja savaime, bet Lietuvoje mados žurnalai dar nesiryžo jos panaudoti. Kodėl ne, pamaniau, ir nusprendžiau skaitytojams padovanoti ne plokščią, o 3D vaizdą.
Specialus 3D modelis leis tėvams rankose palaikyti kūdikį dar prieš jam gimstant
Besilaukiantys tėvai, kuriems sunku sulaukti, kol galiausiai galės į rankas paimti savo kūdikį, dabar galės nusipirkti savo vaisiaus 3D modelį, kurį galės supti ir rodyti draugams. Japonų išradėjai sukūrė būdą, kaip paprastą ultragarso tyrimu gautą vaizdą materializuoti į anatomiškai teisingą atvaizdą. 9 centimetrų baltas vaisiaus modelis, patalpintas į permatomą motinos kūno formos bloką yra sumodeliuojamas 3D spausdintuvu.
Rusija kels filmų pramonę
Rusijos valdžia didina paramą vietos filmų pramonei. Prieš kelis metus įkurta nauja bendrovė atidarė modernų filmavimo kompleksą, galintį kurti 3D formato filmus. Pakėlusi savo technologinį pajėgumą Rusijos filmų pramonė laikui bėgant žada konkuruoti su pačiu Holivudu.
Daugeliui žiūrovų atrodo, kad auksinė Rusijos filmų industrija subyrėjo drauge su Sovietų Sąjunga. Tačiau 2008 m. įkurta bendrovė „Glavkino“ užsimojo parašyti naują šlovės alėją.
Pagaminta trimačio vaizdo kūrimo kamera
Šį instrumentą galima būtų pavadinti įvairiai – automatizuota fotografavimo kamera, trimačių objektų kūrimo sistema ar skaitmeniniu rekonstrukcijos įrankiu. Pavadintas „OrcaM“ (orbital camera system), jis visa tai ir padaro: į didelės sferos vidų įdedamas daiktas, sfera sandariai užsidaro, ir tuomet darbą pradeda septynios fotokameros ir speciali apšvietimo sistema.
Trimatė televizija be specialių akinių – dar arčiau žiūrovų
Nauja trimatė vaizdo sistema naudoja trijų sluoksnių LCD ekraną: pirmuose trijuose paveikslėliuose parodytas kiekviename jų suformuotas vaizdas, o paskutiniame – sudėtinis vaizdas, pasiekiantis žiūrovo akį.
Nepaisant pasiektos pažangos, trimačiai kino filmai iš tiesų nėra trimačiai tikrąja prasme – realiame pasaulyje, judant apie daiktą, keičiasi ir jo perspektyva, tačiau kino salėje visa auditorija mato vaizdą ta pačia perspektyva ir dar turi dėvėti akinius.
Skruzdėlių rūšis fotografuos 3D formatu
Mokslininkai ėmėsi naujos misijos: nufotografuoti 3D formatu visas žinomas skruzdėlių rūšis. Komanda iš JAV lanko muziejus visame pasaulyje, kad galėtų pildyti savo kolekciją.
Mokslininkai naudojasi tokia technika, kuri leidžia nufotografuoti vabzdžių kūnų mikroskopines detales.
Projekto tikslas – sukurti elektroninį katalogą, pavadinimu „Antweb“, kuris leistų mokslininkams detaliai studijuoti skruzdėlių kūnelius.
Kino centre – specialiai „Titanikui“ sukalibruota kino sistema
Daugiausia skaitmeninių salių iki šiol turėjęs kino centras „Multikino“ įsigijo ir įrengė dar tris skaitmeninius kino projektorius ir taip tapo pirmuoju Lietuvoje pilnai skaitmenizuotu kino centru. Visose 7 kino centro salėse įrengus skaitmenines sistemas, viena jų buvo suprogramuota specialiai į ekranus 3D formatu sugrįžusiam „Titanikui“ taip, kad vaizdas pilnai atitiktų visus kino režisieriaus Jameso Camerono nurodymus.
Šaudymo iš lanko varžybose lietuviai laimėjo 13 medalių
Praėjusį savaitgalį Dubingiuose vyko Lietuvos 3D šaudymo iš lanko čempionatas. Jame savo jėgas išbandė sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Italijos.
Iš viso varžybose dalyvavo net 148 dalyviai, kurie varžėsi 20 skirtingų grupių. Varžybose dalyvauti galėjo visi norintys, o geriausieji buvo apdovanoti vertingais prizais. Lietuvos atstovai iškovojo 4 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medalius, teigiama pranešime spaudai.
„Titaniko“ gerbėjus nuvylė neparodyta K. Winslet krūtinė
Šią savaitę Kinijoje rodomas legendinis filmas „Titanikas“, kuris žiūrovams pristatomas 3D formatu. Vienas garsiausių visų laikų filmų, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Leonardo DiCaprio ir Kate Winslet susilaukė pasaulinio pripažinimo, todėl idėja atgaivinti filmą ir parodyti jį 3D formatu sulaukė gausybės gerbėjų.
Vis dėlto, ne visi žiūrovai liko patenkinti, nes naujojoje versijoje cenzūruojama viena įspūdingiausių filmo scenų – kai L. DiCaprio piešia nuogos K. Winslet portretą.
Ekskursija po senovės Romą
Norėtumėte pamatyti, kaip galėjo atrodyti Romos imperijos sostinė 320 metais po Kristaus? Tarptautinio projekto „Rome Reborn“ vykdytojai sukūrė erdvinę senovės Romos videorekonstrukciją.
Rome Reborn 2.2: A Tour of Ancient Rome in 320 CE from Bernard Frischer on Vimeo.
Pasiektas 3D spausdinimo rekordas
Vienos technologijos universitete sukurtas greitas 3D spausdintuvas, galintis kurti nanoobjektus greičiau nei analogiški įrenginiai.
Remiantis trimačiu modeliu 3D spausdintuvas gali sluoksnis po sluoksnio kurti objektus. Jame naudojama skysta derva, kuri polimerizuojasi veikiama lazerio ir virsta kietu kūnu. Spausdinimo greitis siekia 5 metrus per sekundę. Ankščiau spausdintuvo greitis siekė tik kelis milimetrus per sekundę.