REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Indiją užgriuvo antroji COVID-19 banga, ligoninės vos per kelias savaites persipildė sunkios būklės ligoniais. Per parą fiksuojama net iki 200 tūkst. naujų atvejų – šioje šalyje to dar nebuvo. Mokslininkai tuo pat metu aptiko ir naują mutavusią atmainą, tačiau valdžia kaltina karantino taisyklių nesilaikančius gyventojus.

Indiją užgriuvo antroji COVID-19 banga, ligoninės vos per kelias savaites persipildė sunkios būklės ligoniais. Per parą fiksuojama net iki 200 tūkst. naujų atvejų – šioje šalyje to dar nebuvo. Mokslininkai tuo pat metu aptiko ir naują mutavusią atmainą, tačiau valdžia kaltina karantino taisyklių nesilaikančius gyventojus.

REKLAMA

Paskutinių kelių savaičių rezultatai Indijoje kelia nerimą vietos epidemiologams. Dar kovo 14 d. (vos prieš mėnesį) šalyje buvo užfiksuota vos 26 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, tačiau tuomet epidemiologinė situacija staiga pradėjo blogėti ir Indija, žiemą išvengusi antrosios bangos žabangų, susidūrė su kritine situacija.

Ligoninių koridoriai yra perpildyti pacientų visoje šalyje, o pacientus vežantys greitosios pagalbos automobiliai išsidėstę ilgoje eilėje prie ligoninių, rašoma „South China Morning Post“. Nusivylusios padėtimi šeimos kovoja dėl likusių paskutinių vietų ligoninėse, o kai kuriems pacientams deguonis buvo teikiamas tiesiog gatvėse.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės buvo perpildytos nepaisant praėjusiais metais atliktų infrastruktūros atnaujinimų pirmosios bangos metu. 2020-ųjų rudenį Indijoje padieniui buvo fiksuojama bent 2 kartus mažiau naujų atvejų, lyginant su šių metų balandžio mėnesiu.

REKLAMA

Indijoje šią savaitę vien nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų kasdien miršta apie 1 tūkst. žmonių, o bendras persirgusiųjų skaičius pasiekė 14 mln. Daugiau nei 1,3 mlrd. gyventojų turinčios šalies valdžia kaltina regionų atstovus ir pačius žmones nesilaikant draudimų ir saugos priemonių.

Siaubingas karštis ir vietų trūkumas

Atrodo, kad karštis ir drėgmė viruso taip stipriai neveikia, kaip buvo manyta anksčiau, nes Gudžarato regione termometrai pastaruoju metu rodo apie 40 laipsnių karščio, o artimieji yra priversti laukti po 8 ir daugiau valandų, kad galėtų atsisveikinti su nuo koronaviruso mirusiais giminaičiais.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad Mumbajuje vienoje ligoninėje kilo konfliktas, kuomet įsiveržę 10-ies nuo COVID-19 mirusių pacientų giminės pradėjo reikalauti pasiaiškinimo, kodėl jų artimieji galimai mirė nuo deguonies trūkumo.

Būtent Maharaštros valstija, kurioje yra Mumbajus, tapo antrosios bangos Indijoje epicentru – čia užfiksuotas beveik ketvirtadalis visų šalies atvejų. Vienoje iš nuotraukų užfiksuota sėdinti lauke moteris su pajungtu deguonies aparatu, kol sulauks pagalbos. Regione nuo trečiadienio vakaro įvedamas visiškas „lokdaunas“, siekiant bent kažkaip sustabdyti itin spartų ligos plitimą.

Tiek valstybinės, tiek ir privačios ligoninės yra perpildytos pacientais. „Jie tiesiog plaukia nenutrūkstamu srautu, – SCMP cituojamas vienas jaunas gydytojas Naujoje Delio ligoninėje. – Artėjantys keli mėnesiai, kol pasibaigs šitos bangos pikas, bus tikras pragaras“.

Jau trečiadienį 93 proc. intensyvios terapijos lovų su plaučių ventiliavimo įranga buvo užimta, o pacientai bei jų artimieji nusidriekė į eiles už kai kurių ligonių ribų.

Viena moteris vietos televizijai pasakojo, kad jau 4 dienas nieko negirdėjo apie savo motiną, kuri buvo paguldyta į ligoninę. Pasak jos, ligoninėje tiesiog niekas nebekelia telefono ragelio, o artimieji yra „palikti visiškoje tamsoje“.

REKLAMA

Priėmė sprendimą riboti kitomis ligomis sergančių pacientų gydymą

Susidūrusi su infekcijų antplūdžiu, Indijos valdžia pirmą sykį nurodė 14 privačių ligoninių priimti tik COVID-19 virusu užsikrėtusius pacientus – toks sprendimas sukėlė pasipiktinimą kitomis ligomis sergančių asmenų artimuosius ir ekspertus. Pasak Sveikatos apsaugos paslaugų teikėjų asociacijos atstovo Girdharo Hyani, toks valdžios sprendimas reiškia, kad „yra OK gelbėti kovido pacientus insulto ar kitos nelaimės atveju mirštančių pacientų sąskaita“.

Gydytojo teigimu, planuojama kreiptis į teismus dėl tokio valdžios sprendimo, kuris užkirs kelią kvalifikuotai pagalbai kitų ligų atveju.

REKLAMA

Tuo pat metu koronavirusas įsisuko ir į medikų gretas. Vienoje ligoninėje Madhija Pradeš valstijoje pacientų koronaviruso testų pavyzdžius padėjo surinkti ligoninės sodininkas, nes įstaiga tiesiog pritrūko sveiko personalo.

Didžiuosiuose miestuose – Mumbajuje, Delyje ir Bangalore – prasidėjo masinis sezoninių darbuotojų išvykimas. Žmonės baiminasi, kad įvedus griežtą karantiną jie liktų ne tik be darbo, bet ir be namų bei toli nuo savo šeimų.

„Aš turėjau aštuonis dažytojus, kurie man dirbo, ir kurie tiesiog pabėgo vakar vakare, – cituojamas pastatų apdailos įmonės Delyje vadovas Sambhu Sharma. – Mano klientai beviltiškai bandė įkalbėti juos likti – juk dažymas buvo pusiau užbaigtas, o jų namai liko visiškoje betvarkėje – tačiau tie buvo labai išsigandę galimo „lokdauno“ ir fakto, kad negalės savęs išlaikyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čatisgarcho valstijos ligoninių vaizdai šiurpina: pacientai guli koridoriuose, laukdami savo eilės apžiūrai. O vakarų Indijos Surato mieste krematoriumo metalinės konstrukcijos pradėjo lydytis dėl visą parą vykdomų nuolatinių kremavimo darbų.

Kalta nauja atmaina?

Prieš mėnesį Indijos valdžia patvirtino aptikusi naują SARS-CoV-2 atmainą, kurios išplitimą JAV prieš dešimt dienų nustatė ir Stanfordo universiteto mokslininkai.

„Manome, kad tai buvo pirmasis įrodytas šios atmainos atvejis Jungtinėse Valstijose“, – NBC News pasakojo Stanfordo atstovė Lisa Kim.

Indijos atmaina kol kas nekėlė daug rūpesčių, tačiau mokslininkai pradėjo įdėmiau ją stebėti. Dėmesį sukėlė tai, kad ji turi dvi mutacijas (E484Q ir L452), kurios anksčiau buvo pastebėtos kitose atmainose, tačiau niekuomet – kartu. Kol kas nėra pakankamai atliktų tyrimų, įrodančių, kad ši atmaina gali greičiau plisti ar turėtų atsparumą vakcinoms, tačiau dabartinė situacija Indijoje kelia nerimą.

REKLAMA

2020-ųjų pabaigoje buvo tikimasi, kad masinė vakcinacija padės žmonijai įgyti viršenybę kovoje su koronaviruso pandemija. Idealiu atveju tikėtasi, kad viruso protrūkiai taps itin reti ir lokalūs, tačiau ekspertai perspėja, kad suvaldyti virusą gali būti ne taip paprasta, net ir paskiepijus ar persirgus didžiajai daliai visuomenių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų