Lukašenka nurodė „nieko neįkalbinėti“, skambant raginimams streikuoti 

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka nurodė „neįkalbinėti“ persigalvoti darbininkų, studentų ir valstybės tarnautojų, kurie prisideda prie opozicijos organizuojamų streikų ir protestų. 

Aliaksandras Lukašenka (nuotr. Scanpix)

„Dėl šių raginimų iš Lenkijos ir Lietuvos dėl ultimatumų ir streikų – vakar aš nurodžiau ministrui pirmininkui ir praktiškai visiems čia dalyvaujantiems: nieko nereikia įkalbinėti – nei darbininkų, nei studentų, nei medikų, nei mokytojų, nei valstybės tarnautojų“, – sakė A. Lukašenka antradienį per pasitarimą Minske. 

A. Lukašenkos žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA. 

Anot jo, „dabar toks metas, kai kiekvienas turi pasirinkti savo gyvenimo kelią, kuriuo judės toliau.“

„Lai apsisprendžia, kur nori gyventi, kaip nori gyventi“, – kalbėjo A. Lukašenka. 

Baltarusijoje jau trečią mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų. 

Į Lietuvą pasitraukusi baltarusių opozicijos lyderė ir buvusi kandidatė į prezidentus Sviatlana Cichanouskaja anksčiau šį mėnesį paskelbė A. Lukašenkai „liaudies ultimatumą“ – dviejų savaičių terminą atsistatydinti, nutraukti smurtą ir paleisti politinius kalinius. Priešingu atveju, perspėjo ji, nuo spalio 26-osios bus rengiamas visuotinis streikas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų