Penktadienį finišavo daug ilgiau nei įprastai užtukęs Eurolygos „Top 16“ etapas, kurį šį kartą sudarė net keturiolika turų. Aštuonios komandos pasitraukė iš turnyro, o likusios tęs kovą dėl trofėjaus.
Tarp pasitraukusių ekipų atsidūrė ir labai sėkmingai reguliariajame sezone žaidęs Kauno „Žalgiris“, ir Rimo Kurtinaičio treniruojami Maskvos srities „Chimki“ krepšininkai. Kovą taip pat baigė dvi Turkijos komandos (Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir Stambulo „Bešiktaš“), du Vokietijos klubai (Berlyno „Alba“ ir Bambergo „Brose Baskets“) bei Italijos čempionai Sienos „Montepaschi“. Krepsinis.net jums pateikia „Top 16“ etapo apžvalgą, kur išskiriami svarbiausi akcentai.
Geriausia „Top 16“ etapo komanda – Barselonos „Regal Barcelona“
Turbūt niekam nekyla klausimų dėl geriausios antrojo Eurolygos etapo komandos. Katalonai ne tik iškovojo daugiau pergalių už visus kitus savo varžovus, bet iš viso pralaimėjo vos kartą – antrajame ture Rimo Kurtinaičio auklėtiniams. Vėliau sekė net 12 pergalių paeiliui. Nors paskutiniuosiuose turuose Barselonos komandai nereikėjo pergalių, ji jas iškovojo ir su Alejandro Abrinesu, ir su kitais jaunais žaidėjais priešakyje. Dar vertėtų pridėti, kad neabejotinas lyderis Juanas Carlosas Navarro keturis turus savo ekipos žaidimą stebėjo iš šalies. Ispanai dominavo ir statistikos grafose – geriausias puolimas (80,2 tšk.) ir naudingiausias žaidimas (97,9 naud. bal.).
Labiausiai nuvylė – Kauno „Žalgiris“
Vienintelis klubas, kuris reguliariajame sezone savo grupėje užėmė pirmąją vietą, bet nepateko į ketvirtfinalį. Taip, visi mes puikiai žinome, kokios to buvo priežastys, tačiau nusivilti turime kuo. Kol „Žalgiris“ nepradėjo byrėti, komandą patyrė labai skaudžius pralaimėjimus 1 tašku Madride ir Atėnuose bei apmaudžią nesėkmę 4 taškais Stambule. Kas būtų, jeigu būtų, tačiau yra kaip yra – kauniečiai grupėje liko šešti ir baigė savo pasirodymą, nors dar prieš kokius keturis mėnesius atrodė, kad šis sezonas gali būti ypatingas. Deja, bet „Žalgiris“ kaip ir kasmet pasirodymą baigė po antrojo etapo.
Labiausiai nustebino – Stambulo „Anadolu Efes“
Vos trečiąją poziciją (5 pergalės ir 5 pralaimėjimai) reguliaraus sezono C grupėje užėmę turkai įjungė aukštesnę pavarą „Top 16“ etape ir pasiekė 9 pergales bei grupėje liko treti. Pergalės prieš „Panathinaikos“, „Real“ ir CSKA sako daug ką. „Anadolu Efes“ aukštesnę vietą grupėje sutrukdė tik bereikalingos nesėkmės prieš „Unicaja“ ir „Žalgirį“. Pastaruosius turkai privalėjo nugalėti, kadangi Joano Plazos auklėtiniai rungtyniavo gerokai nukraujavę. Kaip bebūtų, galima sakyti, kad „Anadolu Efes“ staigmenų šį sezoną dar gali pateikti.
Geriausias žaidėjas – Ante Tomičius
Sakoma, kad tikrieji komandos lyderiai ir geriausi krepšininkai atsiskleidžia tuomet, kai ekipai to labiausiai reikia. Tai puikiai atsiskleidė A.Tomičiaus vaidmenyje. Jeigu pirmajame etape kroatas įmesdavo 8,6 taško, sugriedavo 5,2 kamuolio ir rinkdavo 12,5 naudingumo balo, tai „Top 16“ varžybose „centras“ visose rungtynėse pelnė 10 ir daugiau taškų, o etapą baigė turėdamas 14,2 taško, 6,5 atkovoto kamuolio ir 19 naudingumo balų vidurkį. Aukštaūgis dar spėjo tapti ir naudingiausiu vasario mėnesio krepšininku, o „Regal Barcelona“ „Top 16“ etape pasiekė 13 pergalių iš 14.
„Top 16“ lietuvis – Jonas Mačiulis
Antrajame Eurolygos etape J.Mačiulis aikštelėje praleisdavo mažiau laiko (23 minutes vietoj buvusių 25), tačiau pagerino savo statistinius rodiklius. Atėnų „Panathinaikos“ klubo, kuris pateko į ketvirtfinalį, puolėjas pelnydavo 11,4 taško, atkovodavo 3,7 kamuolio ir rinkdavo 10,5 naudingumo balo. Lietuviui kur kas geriau sekėsi atakuoti iš toli nei pirmajame etape – 33 tritaškiai iš 69 (47,8 proc.), kai reguliariajame sezone tikslą pasiekė 12 iš 38 metimų (31,6 proc.). Puikiai Atėnų komandoje pritapęs kovingasis Lietuvos krepšininkas bus svarbi figūra ir ketvirtfinalio serijoje, kur „žaliesiems“ teks kovoti su „Regal Barcelona“.