Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Koks čia paradoksas? Visur, kur smegenis pasipūdrinę stekena savo žmones nėra ateities.
Kas nors gali paaiškinti kodėl Turkijoje minimali alga 412 eurų, o jų pagamintos prekės vistiek pigesnės nei Lietuvoje pagamintos ?
Kur pirmiausia turi investuoti mūsų valstybė?

Reguliariai girdime gerbiamų, protingų, patyrusių Lietuvos universitetų atstovų pasisakymus, kad mums būtina paruošti šimtą gerų darbininkų vienam gabiam inžinieriui, tada Lietuvon ateis užsienio kapitalas. Tas kapitalas sukurs daug fabrikų. Visi uždirbsime. Lietuva suklestės [1]. Kvepia tokios idėjos dvidešimtojo amžiaus pirmos pusės svajonėmis.

Dabar gi matome, kad, kai tik paruošiame gabesnį inžinierių ar geresnį darbininką, tuoj dauguma tų žmonių atsiduria Vakaruose, kur jie gali dirbti pagal sugebėjimus ir normaliai uždirbti. Turime sukurti tokią verslų ir darbų ekosistemą, kurioje žmonės vieni kitus paremtų ir norėtų čia dirbti. Tam reikia panaudoti viską, ką turime: ir unikalios kultūros vystymą, ir gražią bei palyginus švarią gamtą, ir ekstremalių skirtumų tarp turtuolių bei vargšų mažinimą, ir to, ko mes mokome dirbančiuosius, suderinimą.

Matome, kad darbininkus ištumia konkurencija su Azijos ir Afrikos darbininkais bei robotais, todėl visur ir visada tarp aukštąjį mokslą baigusių bedarbių yra mažiau, negu tarp darbininkų. Valstybės finansuojamus tyrimus suvokiame kaip visos šiuolaikinės ekonominės ekosistemos pagrindą. Tai ir karinių projektų metu atliktų darbų pritaikymas ekonomikoje, ir grantai, ir valstybės finansuojami tyrimai bei studijos universitetuose, ir daugelis kitų metodų. Kyla naujas gamybos būdas - unikalių gaminių darymas, naudojant kompiuterio valdomą trimatį spausdinimą. Taigi, apgalvotas valstybės investicijų derinimas su mažais, judriais, lengvai prisitaikančiais prie naujovių, verslais yra būtinybė.

Matome, kad internetinių studijų dėka aukštojo mokslo prieinamumas tik didėja, konkurencija tarp universitetų tik auga. Jeigu nesugebame prisivilioti brangiai apmokomų mokytojų-profesionalų bei profesorių-profesionalų, kurie galėtų didelę jų darbo laiko dalį skirti mokinių bei studentų kūrybingumą skatinančio mokymo vystymui, tai mes šioje pasaulinėje konkurencijoje pirmiausia žymiai atsiliekame. Visus studentus reikia mokyti verslo išminties. Visiems studentams ir profesoriams reikia leisti pradėti verslus, remiantis universitetuose sukurtomis idėjomis. Verslininkai turi būti reguliarūs svečiai paskaitose [2].

Grėsmė mūsų valstybei privers mus keistis, bet daug kas bus jau prarasta, kaip daugybė gabių bei energingų emigrantų, taip ir laiko. Gerinti mokymą bei dėstymą turime dabar, sumaniai naudodami valstybės lėšas ir tų lėšų paskirstymo pertvarkymą.

Daugiau apie tai -surašant Google paieškos sistemoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Apie kokį darbo našuma čia kalbama?
@Taigi apie vieno žmogaus rankomis iškastą griovį per valandą.
XXI a. baudžiava Lietuvoje
XXI a. baudžiava Lietuvoje
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje.

2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!!
Nuo tada, dabar ...

Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo.
Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo.
Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo.
Tai reiškia, kad ...
Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje.

Anglijoje ...
Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio.
Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio,
padidinus NPD.
NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms.

Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį.
Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį.
Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis:
-nei valstybinei mokesčių tarnybai;
-nei socialiniam draudimui.
(Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys)
Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis.
Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje.

Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”.
Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai.
Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja.
Taigi ...
Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
XXI a. baudžiava Lietuvoje
XXI a. baudžiava Lietuvoje
22 metus
Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių.
Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės.
Kai ...
Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
- pieno 1 litrą;
- miltų 1 kilogramą;
- cukraus 1 kilogramą;
- 6 kiaušinius;
- aliejaus 1 litrą;
- dyzelino 1 litrą.
Tai ...
Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
(Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)

Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai.
Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja.
Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
Statistika motina, štai kas valdo Lietuva ,..žmogus taip įprato vertinti tas kelias jos eilutes, kad greitu laiku net apsilankimui WC teks gauti jos pritarimą yba tokia kaip ponia Rojak rastu priežasčių susivedus eilinei jos paralelinei eilutei pareikšti pav. kodėl apsivalymas pirštu, o ne Grigiškių tol. popieriumi, turėtu lemtingos įtakos musų BVP augime..ar dar kokį panašų marazmą .. kas mane labiausiai glumina tai noras tokių spec. visada rasti toje ataskaitoje sau reikalinga eilute, kaip panacėja savo nuomonei ,.. ar tai butu susiję su ekonomika ar šeip liestu tik socialinę mūsų sferą ..ko neteko išgirsti tai atbulinio ryšio o kaip gi pasitvirtino tos taip sunkiai su kraujų išgautos eilutės ,.. kurių pagrindu formuojamas mūsų gyvenimas ..ar mokytis tik reiškia tikėti tuo kas sakoma, be galutinių pasekmių įvertinimo???,.. tesiant tema toliau reiktu paminėti ir tų mistinių visuomenės apklausų bendrovių darbą ,..kurių tiek daug turime ir kurios tokios patogios kai reikia gauti priežastį kam tai,.... " tai primena senus gerus laikus kai matydavom tokius užrašus "MINZDRAF PRIDUPRIŽDAIET "... belieka tik apgailestauti ir pripažinti ,.. kai proto neužtenka belieka tik statistikos sausa eilutė ,.. gal čia ir bus priežastis kodėl taip blogai jaučiamės ..čia Lietuvoje . nes visada atsiras žmonių kuriems magės kad ir ta patį LAIMĖS JAUSMA įsprausti po keliom eilutėms pavadinimu "laimės indeksas ".
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų