REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiąją koaliciją formuojančios partijos jau pradėjo vilioti į Seimą patekusius pavienius politikus, kad sustiprintų savo gretas ir derybines pozicijas. Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius kviečiamas jungtis prie Liberalų sąjūdžio frakcijos. Į Seimą patekę Vytautas Bakas, Domas Griškevičius ar Valdemaras Valkiūnas taip pat sulaukė ne vieno skambučio, tačiau apie tai kol kas kalba tik puse lūpų.

Valdančiąją koaliciją formuojančios partijos jau pradėjo vilioti į Seimą patekusius pavienius politikus, kad sustiprintų savo gretas ir derybines pozicijas. Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius kviečiamas jungtis prie Liberalų sąjūdžio frakcijos. Į Seimą patekę Vytautas Bakas, Domas Griškevičius ar Valdemaras Valkiūnas taip pat sulaukė ne vieno skambučio, tačiau apie tai kol kas kalba tik puse lūpų.

REKLAMA

Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinktas buvęs premjeras Algirdas Butkevičius tv3.lt pripažino, kad buvo pokalbis dėl jungimosi prie Liberalų sąjūdžio frakcijos.

„Pokalbis vienas buvo su Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija (Čmilyte-Nielsen – aut.past.). Jokie sprendimai dar nėra priimti. Pokalbis buvo gana konstruktyvus. Manau, kad jų frakcija pirmiausia turi apsvarstyti ir priimti sprendimus“, – teigė A. Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Norėtų dirbti Seimo komitete

Į Seimą žengiantis politikas taip pat pateikė savo pasiūlymus Liberalų sąjūdžiui ir dabar laukia atsakymo. Jei jis prisijungtų prie frakcijos, tai Liberalų sąjūdis turėtų 14 narių Seime.

REKLAMA

„Kai po saviizoliacijos grįš partijos pirmininkė, tikiuosi, kad bus pratęstas pokalbis, nes yra ir daugiau įvairių pasiūlymų. Kol kas dėl kitų pasiūlymų jokio atsakymo neduodu“, – sakė A. Butkevičius.

Jis norėtų dirbti Biudžeto ir finansų komitete: „Žinau, kad ten profesorius Glaveckas nuolat dirba, mes kartu dirbome nuo 1996 metų. Tuomet man tiktų ir Ekonomikos komitetas, nes šioje srityje nuolat gilinu savo žinias“.

Anksčiau A.  Butkevičius priklausė Socialdemokratų darbo partijos frakcijai, bet pasitraukė į Mišrią Seimo narių grupę.

REKLAMA
REKLAMA

„Mišri grupė nedaro frakcijos posėdžių arba tai daro labai retai. Mišri grupė niekada nepriima politinių sprendimų vienu ar kitu svarstomu klausimu Seime. Praktiškai, tu negali įgyvendinti savo idėjų ir norų, iš vidaus save kankini“, – pažymėjo A. Butkevičius.

Čmilytė-Nielsen: „Šnekėjau su labai daug Seimo narių“

Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tv3.lt pripažino, kad toks pokalbis su A. Butkevičiumi buvo rinkimų naktį.

„Rinkimų naktį šnekėjau su labai daug naujai išrinktų ar senų naujų Seimo narių. Kalbėjau ir su Butkevičiumi – tai buvo toks mandagumo pokalbis.

Ieškosime palaikymo Liberalų sąjūdžio ir valdančiosios koalicijos sprendimams ir tarp tų politikų, kurie nepriklauso vienai ar kitai frakcijai, kaip šiuo atveju, buvęs premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manau, kad natūralu kalbėti su visais politikais. Daugiau draugų tikrai yra geriau nei priešų“, – sakė partijos pirmininkė, tačiau konkrečiai neatsakė, ar kvietė jungtis prie jų frakcijos.

„Kiekvienos frakcijos interesas yra stiprėti politinio ciklo metu. Kaip ir kiekvienos partijos interesas – augti ir kuo daugiau palaikytojų turėti savo partijos gretose.

Reikėtų žiūrėti per tą prizmę, kad daugiau bendraminčių, daugiau sprendimus palaikančių žmonių Seime yra visada pliusas. Politikai turi kalbėtis tarpusavyje žvelgdami į įvairius ateities scenarijus“, – pridūrė ji.

Žada palaikyti kraštietę

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad rinkimų naktį vyko pokalbis ir su į Seimą Saulės apygardoje išrinktu Šiaulių vicemeru Domu Griškevičiumi.

REKLAMA

„Mus sieja tai, kad abu esame šiauliečiai. Mums rūpi Šiaulių reikalai“, – pažymėjo ji.

Į Seimą išrinktas D. Griškevičius teigė iš pradžių ketinantis dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje, tačiau neatmetė, kad vėliau gali jungtis ir prie kokios frakcijos, tačiau teigė tikrai neskubantis to daryti.

„Kalbėti galima su daug kuo, bet ką ir kalbėjau rinkiminės kampanijos metu, tai laikausi tos pačios pozicijos, kad dabar dirbčiau Mišrioje grupėje.

Aišku, kad Mišri grupė nėra tokia pat komanda, nes ten yra įvairių spalvingų asmenybių, su kuriomis, tiesą pasakius, sunkiai įsivaizduoju darbą. Pavyzdžiui, Gražulis“, – sakė naujai išrinktas parlamentaras.

REKLAMA

D. Griškevičius žada remti būsimos Vyriausybės programą ir palaikyti sprendimus, kurios matys esančius teisingais.

„Mes su Viktorija pažįstami ne vieneri metai ir jai paminėjau, jei bus jos kandidatūra teikiama į Seimo pirmininkes, tai tikrai mano balsą turės“, – teigė jis.

Gali dirbti pozicijoje ir opozicijoje

Alytaus rinkimų apygardoje į Seimą kaip savarankiškas kandidatas išrinktas Vytautas Bakas teigė, kad šiuo metu vyksta derybos, tačiau kol kas nėra kalbų apie prisijungimą prie kažkurios iš frakcijų.

Yra tik kalbos apie Vyriausybės programos rėmimą ir biudžeto klausimus. Jis teigė esantis pasirengęs dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esu atviras. Galiu dirbti pozicijoje ir remti Vyriausybę, ir galiu dirbti opozicijoje. Per ketverius metus esu dirbęs ten ir ten, žinau, kaip veikia mechanizmai.

Be abejo, vyksta pokalbiai, konsultacijos. Aš atveriu savo prioritetus, tą patį sakau ir kalbėdamas susitikimuose su tais, kurie nori susitikti. Vis pakviečia. Apie kažkokius portfelius ir panašiai mes nekalbame, o kalbame apie pačius principus.

Šiuo metu esu atviras įvairiems pasiūlymams. Mano prioritetai taip pat yra atviri – tai Alytaus krašto ir regiono klausimai, kad būtų suteiktas deramas dėmesys. Antras dalykas, nacionalinė politika ir teismų reforma“, – sakė V. Bakas ir pažymėjo skambučių sulaukęs iš įvairių frakcijų.

REKLAMA

Mažesnės partijos taip pat nesnaudžia

Sėlos vakarinėje apygardoje į Seimą išrinktas buvęs Biržų meras Valdemaras Valkiūnas teigė, kad sulaukė pasiūlymų pasikalbėti.

Jis teigė, kad pirmiausia kalbėsis su kraštiečiu valstiečių nariu Jonu Jaručiu: „Visų pirma, turiu su kaimynu pasikalbėti ir pagerbti mūsų santykius, tačiau tai nereiškia, kad kažkur prisiregistruoju.

Galėčiau remti ir konservatorius, bet be tų liberalų ekstremistų, be Laisvės partijos. Bet aš turiu savo programą ir žinau, ko Lietuvai reikia“, – sakė jis.

Gargždų apygardoje išrinktas Petras Gražulis taip pat dirbs Mišrioje Seimo narių grupėje. Jis teigė, kad iš koaliciją formuojančių valdančiųjų tikrai nesulauks kvietimo dėl skirtingų savo pažiūrų, bet sako kalbėjęs su mažesnėmis partijomis.

REKLAMA

„Buvo vienas kitas pokalbis su mažesnių partijų lyderiais, bet konkrečių kalbų nebuvo. Reikia laukti ir žiūrėsim, kas čia bus. Tikrai niekur neskubėsiu“ , – atsakė jis.

Konservatoriai sekmadienį laimėjo Seimo rinkimus iškovoję 50 mandatų ir pradėjo derybas dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Šios jėgos turėtų trapią 74 narių daugumą Seime. Konservatoriai premjere siūlo Ingridą Šimonytę ir kviečia telktis ir kitas partijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų