Užfiksavo neįprastą vilkų elgesį: pašiurpino net medžiotojus

Vilkų antpuolių paskutiniu metu fiksuojama itin daug. Išdrąsėję pilkiai ne tik skerdžia ūkinius gyvulius, bet ir nesibodi užpulti šunis ar net žmones. Štai Skaistgiriuose netoli Bajėnų miško šiemet vilkai sudraskė namus saugojusius šunelius, įvykio vietoje buvę medžiotojai pripažįsta, kad vaizdas buvo šiurpus.

Nuotr. Rinkos aikštė

Tačiau bent tuokart gyventojai gali kiek ramiau atsikvėpti – minėtame miške medžiotojų būrelio „Apuokas“ pirmininkas Irmantas Stanevičius sumedžiojo vilkę.

Šviesiu paros metu

Minėtame medžiotojų būrelyje vilko jau seniai niekas nebuvo sumedžiojęs. Ir šis – pirmasis šiemet sumedžiotas klubo vilkas. Kaip pasakoja medžiotojas, vilko patelę jis sumedžiojo, kai ši šviesiu paros metu išėjo į atvirą vietą.

„Vilkė kokių 3–4 metų amžiaus. Tiksliau bus žinoma, kai bus atlikti tyrimai. Mane nustebino tai, kad pamačiau ją išeinant dar nesutemus. Medžioju jau 22 metus, bet nesu matęs tokio vilkų elgesio. Lapės, būna, kad išeina, na bet vilkai... Išdrąsėję“, – sako I. Stanevičius.

Matė tris

Pašnekovas sako, kad miškuose vilkų populiacijos augimo ženklų – gausu. Jo teigimu, medžiotojai vis dažniau užeina papjautas stirnas. Miškuose stebimų kanopinių elgesys pakitęs - rodo, kad jie išblaškyti, itin jautrūs.

„Prieš kokias dvi savaites, kai dar nebuvo galima medžioti vilkų, tame pačiame miške mačiau vilkų trijulę. Taigi aišku, kad čia jų yra gerokai daugiau“, – sako medžiotojas.

REKLAMA

Reikia daugiau

Medžiotojų klubo „Apuokas“ pirmininkas pasidžiaugė, kad vilkų sumedžiojimo limitas šiemet buvo padidintas. Visgi jis įsitikinęs – kasmet sumedžiojamų vilkų skaičius turėtų būti kone dvigubai didesnis.

„Pakėlė limitą penkiasdešimčia – tai jau gerai. Nors, manau, kasmet bent 300 turėtų leisti sumedžioti. Kėdainiuose būtų gerai bent dešimtį sumedžioti. Anksčiau, prieš kokius penketą metų, pamatyti vilką būdavo nuostaba, na, o dabar dažnas medžiotojas juos yra pastebėjęs“, – kalba pašnekovas.

Moko medžioti

Ūkininkai vis dažniau socialinėje erdvėje kelia nuotraukas ir informaciją apie vilkų užpuolimus. Itin dažnai nukenčiantys galvijai dažnai lieka nesuėsti.

Papjauti, iškąstomis kūno dalimis, palikti vaduotis mirtimi iki ryto. Kai kuriuos gyvūnus ūkininkai pajėgia išsaugoti didelėmis veterinarijos gydytojų pastangomis, kai kuriuos belieka fiksuoti, kaip „vilkų padarytą žalą“. Na, o ką jaučia ryte pusę išskerstos bandos pamatęs ūkininkas, nusakyti žodžiais sunku.

„Rudenį vilkės moko medžioti, todėl papjauna daugiau, nei suėda. Buvo atvejis neseniai, kai ūkininkas ryte rado 40 avių paskersta, o nesuėsta buvo beveik nieko. Kai Skaistgiriuose šunis užpuolė – pusė šuns buvo nuėsta.

Mes kai stirnas iš pavasario rasdavome, jos būdavo beveik visos suėstos. Na, o dabar, vaizdai visai kitokie, nes ir tikslas vilkų ne paėsti“, – aiškino I. Stanevičius.


Rašyti komentarą...
R
Rimants
2020-10-27 19:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai pradės žmones puldynėti, bus per vėlu. Naikinti kol dar nelenda į trobesius.
Atsakyti
-5

S
Senis
2020-10-29 11:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur ankščiau ateidavo stirnos , šernai pastačius kameras vien vilkai pozuoja
Atsakyti
-1

A
Antanas
2020-10-29 07:29:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit pjauti miškus,bus vilkams kur medžioti
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų