REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Šluotelinės hortenzijos (nuotr. Lina Liubertaitė)

Hortenzijos Lietuvoje ypač populiarios, o kaip gi gali būti kitaip, juk jų žiedai tokie dideli, gražūs, o dar galima pasirinkti ir mėgstamą spalvą ar formą. Pasak „Geltono karučio“ tinklaraščio autorės – tam, kad hortenzijos ir išliktų gražios jas būtina genėti.

6

Hortenzijos Lietuvoje ypač populiarios, o kaip gi gali būti kitaip, juk jų žiedai tokie dideli, gražūs, o dar galima pasirinkti ir mėgstamą spalvą ar formą. Pasak „Geltono karučio“ tinklaraščio autorės – tam, kad hortenzijos ir išliktų gražios jas būtina genėti.

REKLAMA

Lina Liubertaitė sako, kad hortenzijas galima genėti ir rudenį, kai kurie jas geni netgi vasarą, tačiau, jeigu nespėjote to padaryti praeitą sezoną, neverta nusiminti. Pavasarį hortenzijas genėti ne tik galima, bet ir būtina, jeigu nepadarėte to anksčiau.

Kaip tai daryti pavasarį pasakoja Vaiva Marozienė, želdynų specialistė, kursų „Geltonas karutis“ lektorė.

Šluotelinių hortenzijų genėjimas

V. Marozienė šypsosi, kad ganėtinai dažnai augalų mylėtojai ir augintojai klausia, tai kada apkirpti hortenzijas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak specialistės, jas galima kirpti ir rudenį, tačiau didelė dalis augintojų palieka jas per žiemą, nes ir žiedas išlieka gražus ir sudžiūvęs: „O jeigu šalia pasodinti varpiniai augalai, tai per žiemą stovi tiesiog didelė graži puokštė, tad ir nėra reikalo skubėti ir kirpti iš rudens“.

REKLAMA

V. Marozienė sako, kad taip pat svarbu ne tik žinoti, kurioje vietoje reikia kirpti, bet ir kurioje vietoje nekirpti: „Svarbiausia nenukirpti naujos šakos ties viduriu, nes tada augalas pasimeta ir labai didelė tikimybė, kad jis nebežydės“.

Yra du būdai, kaip genėti šluotelines hortenzijas. Pasirinkimas priklauso nuo to, ko tikitės iš paties augalo:

„Jeigu jūsų hortenzija auga skurdžiame grunte, kur nėra papildomo automatinio laistymo, ir nėra jūsų tikslas, kad ji žydėtų dideliais ir įspūdingais žiedais, tuomet tiesiog paimame ir nukerpame nužydėjusius žiedus.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu jūsų tikslas turėti didelius hortenzijos žiedus ir ji auga gerame grunte, kur drėgmės užtenka, žiedai bus labai įspūdingi, bet jų bus žymiai mažiau, jeigu nukirptume šitaip. Šiuo atveju kerpame palikdami dvi juosteles pumpurų“.

Tačiau specialistė nurodo, kad tokiu principu galima kirpti tik šluotelines hortenzijas, nes jos žydi ant pirmamečių ūglių ir prasidėjus vegetacijai iš juostelės pumpurų išleis šakas, ant kurių susiformuos puošnūs ir gražūs žiedai.

„O jeigu jūsų krūmas jau auga ne vienerius metus ir jūs kerpate, kerpate, o žiedai ir šakelės pradeda smulkėti, tai mes galime atjauninti jį žymiai efektyviau. Galima augalą kirpti žymiai daugiau. <...> Visokias smulkias šakeles irgi iškerpame“, – nurodo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžialapės hortenzijos genėjimas

Didžialapes hortenzijas žmonės geriausiai atpažįsta iš jų masyvių ir ryškiaspalvių žiedų. Tačiau pasibaigus sezonui plikos šakas taip gražiai neatrodo. Tačiau specialistės nurodo, kad genėjant didžialapes hortenzijas lengva padaryti didelę klaidą, dėl kurios šiais metais galite ir nesulaukti žiedų.

„Dažnai žmonės daro klaidas ir nesupranta, kodėl didžialapė hortenzija nežydi. Sako, turiu ir pirmus metus taip gražiai žydėjo. Didžialapių hortenzijų – jokiu būdu negalime kirpti. Reikia nuimti parudavusį žiedą ar nukirpti tik tik po juo ir jokiu būdu negalime kabinti po jais esančiais pumpurų, nes ji žydi ant antramečių ūglių“, – įvardija V. Marozienė.

REKLAMA

Šviesiosios hortenzijos genėjimas

L. Liubertaitė šypsosi, kad tikriausiai daugeliui šviesioji hortenzija asocijuojasi su kaimu, nes dažna močiutė turi tokią savo sodelyje.

Šios hortenzijos ypatingo atidumo genint nereikalauja. V. Marozienė nurodo, kad pati jas kerpa beveik iki pat žemės, palieka tik sprindžio dydžio stiebelius. O tai daryti galima irgi pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų