Šie simptomai praneša apie būtinybę kreiptis į urologą: svarbu nedelsti

Gerybinė prostatos hiperplazija anksčiau ar vėliau paliečia bene visus vyrus, tik vieniems net ir nedaug padidėjusi priešinė liauka (prostata) sukelia labai daug nemalonumų, o štai kitiems net ir labai didelis prostatos išvešėjimas gali nesukelti beveik jokių nepatogumų. Vis dėlto kiekvienam vyrui būtina rūpintis savo sveikata ir reguliariai lankytis pas gydytoją urologą. Šis poreikis su amžiumi tik auga, mat gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) pasireiškimo dažnis didėja bėgant metams. 

Dvi grupės varginančių simptomų 

Labai svarbu žinoti GPH simptomus, kurie skirstomi į iritacinius (dirginančius) ir obstrukcinius (atsirandančius dėl tam tikrų kliūčių šlapimo takuose). Atpažįstant šiuos simptomus savo arba savo mylimojo skunduose, vertėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti ne tik GPH, bet ir kitų ligų, kurioms būtinas skubus gydymas, simptomai: 

REKLAMA

· Dirginantys simptomai apima dažnesnį naktinį ir dieninį šlapinimąsi, sunkumus mėginant sulaikyti šlapimą ir norint atitolinti nusišlapinimą, nenumaldomą norą šlapintis, šlapimo lašėjimą ir šlapimo nelaikymą bei diskomforto ir deginimo pojūtį šlapinimosi metu. 

· Dėl kliūčių šlapimo takuose atsirandantys simptomai apima šlapimo srovės pakitimus, susijusius su jos susilpnėjimu, krypties pasikeitimais ir nutrūkimu. Pacientui prireikia ilgiau pasistengti, norint pasišlapinti, be to, jam sunku galutinai ištuštinti šlapimo pūslę, tad gali kamuoti pojūtis, kad šlapimo pūslė vis tiek liko pilna. 

Komplikacijos gali smogti visai netikėtai 

Pažengus ligai ir vis ilgiau delsiant, tampa sunku sėkmingai nusišlapinti, todėl gali ateiti tokia diena, kai tai tampa tiesiog neįmanoma ir ištinka ūminis šlapimo susilaikymas, kai pagalbą suteikti gali tik gydytojai. Ši būklė pasireiškia visišku negalėjimu pasišlapinti (nors šlapimo pūslė ir pilna), taip pat stipriu ir aštriu pilvo apačios skausmu, bendrąja organizmo intoksikacija medžiagų apykaitos produktais. 

Tinkamai negydant ligos gresia inkstų nepakankamumas, šlapimo takų akmenligė, šlapimo takų infekcijos, erekcijos sutrikimai ir t.t. Dažnai apie šią ligą sužinoma tik tada, kai pacientui pasireiškia jos komplikacijos, kurios kartais netgi pavojingos gyvybei. Blogiausia tai, kad dažnas vyras tiesiog gėdijasi apie tai kalbėti ir laukia tokio momento, kai ligos gydymas tampa daug sudėtingesnis ir reikalaujantis žymiai daugiau pastangų. 

Norėtųsi nuoširdžiai padrąsinti kiekvieną vyrą ir pasakyti jam, kad prostatos didėjimas yra gana natūralus procesas, kurį galima sėkmingai kontroliuoti ir tikrai nėra ko gėdytis. Rūpinimasis savo ir savo artimojo sveikata – sveikintinas dalykas, kurį būtina skatinti. 

REKLAMA

Gydymo nereikėtų atidėlioti – savaime nuo GPH nepasveikstama 

Būtina laiku pradėti ligos gydymą, nes taip išvengiama gyvenimo kokybės suprastėjimo dėl apatinių šlapimo takų simptomų ir lytinės funkcijos sutrikimų, galimų komplikacijų ir operacinio gydymo poreikio. Ne paslaptis, kad liga lėtinė, todėl šios patologinės būklės gydymas paprastai trunka visą gyvenimą. 

Jei simptomai nėra itin ryškūs, pacientui gali būti rekomenduojamas gyvenimo būdo koregavimas ir stebėjimo taktika. Dažnai pradedama nuo tradicinių augalinių vaistinių preparatų, pavyzdžiui, Prostamol Uno. Prostamol Uno yra tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu, skirtas palengvinti GPH simptomus, tokius kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir nutrūkstantis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), gydytojui paneigus sunkias būkles. Kaip žinia, dauguma šių simptomų atsiranda todėl, kad padidėjusi priešinė liauka, kitaip vadinama prostata, susiaurina šlaplę (per kurią šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). 

Jei simptomai intensyvesni, šalia gali būti skiriami cheminiai medikamentai ir jų deriniai. Sunkesniais atvejais skiriamas chirurginis gydymas. 

Dėl tinkamiausio ligos gydymo ir bet kokių vaistų vartojimo būtina pasitarti su savo gydytoju. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų